کاربردی

نکات مهم در نصب توری درب و پنجره ای

در فصل هایی مانند بهار و تابستان، باز گذاشتن پنجره و در باعث خنک شدن محیط خانه می شود و کمک می کند در مصرف انرژی و روشن بودن دائمی کولر صرفه جویی کنیم.

اما از طرفی باز گذاشتن درب و پنجره ها، باعث می شود حشرات موذی مانند سوسک و مگس و پشه، بتوانند به راحتی به محیط خانه وارد شوند و با کارهای خودشان ما را کلافه کنند.

استفاده از پودر و اسپری های حشره کش هم نمی تواند خیلی پاسخگو باشد، چون هم هوای خانه را آلوده می کند و هم می تواند برای کودکان مضر باشد. راه دیگری هم که وجود دارد، این است که یک مگس کش دست بگیرید و خودتان تک تک مگس ها را دنبال کنید تا از شر آنها خلاص شوید، اما بازهم به محض باز شدن درب و پنجره، محیط خانه پر از این حشرات خواهد شد.

به همین دلیل است که نصب توری درب و پنجره یکی از مهمترین الزامات هر خانه ای است و مخصوصا در این فصول سال، نیاز است حتما برای نصب توری درب و پنجره اقدام کنیم.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

نصب توری باید به صورت اصولی انجام شود!

ساخت توری درب و پنجره یک کار تخصصی است و برای انجام این کار باید از افرادی که در این زمینه متخصص هستند، کمک بگیرید. برای اینکه نصب توری درب و پنجره خانه تان به بهترین شکل ممکن انجام شود و بتوانید مدت ها بدون مشکل از آنها استفاده کنید، نیاز است نکاتی را رعایت کنید که در ادامه این نکات را با هم بررسی می کنیم.

نصب توری

۱- جنس توری را درست انتخاب کنید!

انواع توری پنجره بسیار گسترده هستند و جنس ها و کاربردهای فراوانی برای توری ها وجود دارد. قبل از اقدام برای نصب توری پنجره، باید بدانید که هر توری چه کاربردی دارد و مثلا برای نصب توری بالکن چه جنسی از توری می تواند مناسب تر باشد.

مثلا اگر می خواهید برای نصب توری بالکن اقدام کنید، باید بدانید که توری بالکن باید متحرک باشد و برای آن می توانید نصب توری پلیسه ای یا نصب توری رولینگ انجام دهید.

توری پنجره اکاردئونی ، توری پلیسه ای، توری های کشویی افقی، عمودی و خود جمع شونده از انواع مدل های جدیدتر توری پنجره هستند که می توانید برای نصب توری آنها را انتخاب کنید. توصیه می کنیم حتما قبل از اقدام برای خرید توری، از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا بتوانید بهترین توری ممکن را برای درب و پنجره خودتان انتخاب کنید و بعدها از خرید خودتان پشیمان نشوید.

۲- همه درب و پنجره ها را در نظر بگیرید!

خیلی از افراد فکر می کنند فقط پنجره های هال و آشپزخانه نیاز به توری دارند، اما اینطور نیست؛ باید بدانید که بهتر است تمامی پنجره ها را به توری مجهز کنید تا اگر روزی خواستید از آنها استفاده کنید، دچار مشکل نشوید و حشرات راهی جدید به خانه شما پیدا نکنند.

سرویس های بهداشتی هم اصلی ترین مکان ورود حشرات هستند. در نظر داشته باشید توری این اماکن باید قابلیت باز و بسته شدن را داشته باشد تا بتوانید به راحتی از پنجره ها استفاده کنید و پنجره کاملا مسدود نشود.

۳- نصب توری ارزان برای برخی مکان ها مناسب است!

توری های نخی، پارچه، توری مگنتی یا توری آهنربایی، از انواع ارزان قیمت توری هستند که می توانید از آنها برای پوشاندن پنجره ها استفاده کنید.

این نوع توری ها معمولا ثابت هستند و نمی توانید آنها را به صورت کشویی یا آکاردئونی باز کنید، به همین خاطر می توانید از آنها برای مکان هایی که خیلی نیاز به استفاده از پنجره ندارند، استفاده کنید.

مثلا اگر انباری شما پنجره دارد و از آن پنجره استفاده ای نمی کنید، می توانید توری ثابت ارزان قیمت را در این مکان نصب کنید تا از ورود حشرات جلوگیری کند.

توری های ارزان قیمت معمولا به وسیله چسب مایع به پنجره می چسبند و به همین خاطر بهتر است در پنجره های اصلی از آنها استفاده نکنید، چون باز شدن آنها ممکن نیست مگر اینکه توری را کلا از روی پنجره جدا کنید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب توری هم ارائه میده؟

همچنین جای چسب این توری ها معمولا به راحتی از روی پنجره پاک نمی شود و می تواند ظاهری زشت و کثیف به پنجره ببخشد.

۴- نظافت توری را در نظر بگیرید!

بعد از نصب توری، مدتی که از نصب توری ها بگذرد، بر اثر گرد و خاک و آلودگی هوا و…، توری ها کثیف می شوند و باید آنها را تمیز کنید.

اگر توری پنجره به صورت ثابت باشد، امکان تمیز کردن و شستن آن وجود ندارد و این موضوع باعث می شود که کودکان نتوانند به پنجره و توری آن دست بزنند. همچنین ممکن است هرسال نیاز به تعویض توری داشته باشید.

اما توری های متحرک مانند توری پلیسه ای یا آلومینیومی و توری کشویی، به راحتی می توانند از چارچوب پنجره خارج شوند و بعد از شسته شدن مجددا در جای خود قرار داده شوند.

توری پلیسه ای از انواع جدیدتر توری پنجره است که با متریال مخصوص ساخته شده است. فریم توری پلیسه وینیل و یو پی وی سی است و جنس توری قابلیت بالایی دارد.

توری های پلیسه ای قابل مقایسه با توری فلزی قدیمی نیستند. این متریال در برابر گرد و غبار و آلودگی هوا بسیار مقاوم است و به این زودی ها کثیف نمی شود. البته همه انواع توری پنجره ای نیاز به نظافت و تمیز کاری دارند اما برخی از توری ها بیشتر و برخی کمتر. به هرحال شما باید توری پنجره را تمیز کنید تا بتوانید از آلودگی جلوگیری کنید و دید شفاف تری به محیط بیرون داشته باشید.

۵- توری ریز را برای درب و پنجره انتخاب کنید

حشرات به خاطر بدن نرمی که دارند، می توانند به راحتی از کوچکترین منافذ هم وارد ساختمان شوند، به همین خاطر است که هنگام نصب توری باید در نظر داشته باشید که توری با سوراخ های بسیار ریز انتخاب کنید تا حشرات نتوانند از آن عبور کنند.

دقت کنید که توری پنجره با توری فنس کشی متفاوت است و توری فنس به خاطر سوراخ های بزرگی که دارد، به هیچ وجه برای پنجره مناسب نیست.

توری پنجره آکاردئونی و پلیسه ای با الیاف فشرده و متراکم ساخته می شوند. مهم این است که راه عبور حشرات مسدود شود. بنابر این حتی اگر از توری های پارچه ای استفاده می کنید باید شبکه های توری خیلی ریز و متراکم باشد. استفاده از متریال با کیفیت و الیاف مناسب در توری، باعث می شود که سطح محافظت توری بیشتر شود.

۶- توری قابل ترمیم انتخاب کنید!

برخی از توری ها مانند توری پلیسه ای و توری آلومینیومی، به راحتی قابلیت ترمیم دارند و می توانید با استفاده از چسب یا دوختن، سوراخ های آنها را ترمیم کنید.

حتی وجود یک سوراخ ریز در توری درب و پنجره، کارایی آن را کاهش می دهد و می تواند باعث ورود حشرات شود. به همین خاطر توصیه می کنیم جنس توری را انتخاب کنید که قابلیت ترمیم داشته باشد تا در صورت سوراخ شدن یا خراب شدن قسمتی از توری، بتوانید آن را سریعا ترمیم کنید و مشکل را حل کنید.

نصب توری پنجره و رهایی از حشرات مزاحم

توری درب و پنجره

بهترین توری پنجره کدام است؟

خب تا به اینجا با نکات مهم در نصب توری درب و پنجره آشنا شدید، حالا باید بدانید که برای نصب توری پنجره ای چه معیارهایی را در نظر بگیرید تا بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

بدون تردید جنس مواد اولیه ساخت توری اهمیت دارد اما هر متریالی نیز مناسب پنجره های خانه نیست. بهترین توری پنجره وقتی در مکان نامناسب نصب شود، کارایی خوبی ندارد. برای مثال بر روی پنجره ای که فضا برای باز شدن ندارد نباید از توری های متحرک استفاده کنید. پنجره کوچک انباری به یک توری پشه ای ساده و ثابت نیاز دارد پس بیش از آنچه لازم است هزینه نکنید. نصب توری پنجره یک ضرورت است اما انتخاب های زیادی هم پیش رو دارید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب توری هم ارائه میده؟

بهترین توری پنجره

توری های پارچه ای که با چسب به قاب پنجره نصب می شود یکی از نامناسب ترین محصولات در بازار است. این توری پشه ای برای جلوگیری از ورود حشرات به انبارها یا فضاهای این چنینی به طور موقت می تواند استفاده شود. اما به طور قطع نباید با نصب توری پارچه ای و کمی چسب پنجره های اصلی خانه را زشت و بدون استفاده کنید، چون این کار همه زیبایی دکوراسیون داخلی را از بین خواهد برد. در ادامه برخی از رایج ترین محصولات برای ساخت و نصب توری پنجره را معرفی می کنیم.

توری پنجره

توری پنجره پلیسه ای

توری کرکره ای، توری پنجره آکاردئونی و … نام های دیگر توری پلیسه ای است. این توری از زیباترین و مدرن ترین انواع توری پنجره در بازار است که مناسب ساختمان های اداری یا مسکونی است. این توری، به صورتی ساخته شده که قاب یا فریم آن کاملا اندازه قاب درب یا پنجره است و توری روی آن به گونه ای متفاوت قرار می گیرد. این توری قادر است بر روی فریم خود حرکت کند و درست مثل پرده کرکره در یک طرف پنجره جمع شود.

نصب توری پلیسه ای و ساخت آن باید مطابق با پنجره شما انجام شود و به همین دلیل نیاز است که به صورت کاملا سفارش باشد.

مزایای نصب توری پلیسه چیست؟

  • قابلیت نصب روی انواع درب و پنجره: به راحتی روی هر درب و پنجره ای قابلیت نصب دارد.
  • طول عمر بالا و بدون تغییر شکل در فریم: بسیار با دوام و مقاوم است و به راحتی خراب نمی شود و فریم آن هم تغییر شکل نخواهد داد.
  • امکان باز کردن توری در خارج از فصل مصرف: وقتی به توری نیازی ندارید، به راحتی می توانید آن را جمع کنید تا خراب و کثیف نشود.
  • عدم جلوگیری از نور خورشید: این نوع توری جلوی نور خورشید را نمی گیرد و با نصب آن آفتاب همچنان در خانه شما خواهد تابید.
  • قابلیت تعمیر در صورت آسیب دیدن نخ های فایبرگلاس: اگر دچار پارگی یا سوراخ شود، به راحتی قابل تعمیر است و می تواند مجددا قابل استفاده باشد.

نصب توری درب و پنجره، توری درب کشویی، توری درب بالکن در تهران

توری رولینگ

توری رولینگ یا توری کشویی

بدون تردید توری رولینگ از بهترین ها در نصب توری پنجره به حساب می آید.

از نظر کیفیت بین توری پلیسه ای و رولینگ تفاوت زیادی نیست. اما از نظر ظاهری یک تفاوت بزرگ در این دو محصول دیده می شود. برای ساخت توری رولینگ از پارچه آکاردئونی به شکل زیگزاگی استفاده نمی شود. توری رولینگ کاملا صاف است و به صورت فنری باز و بسته می شود در حالیکه پارچه توری پلیسه ای از ابتدا دارای حالت هفت و هشتی و آکاردئونی کار شده است.

این موضوع باعث می شود که توری رولینگ ظاهر زیباتر و صاف تری داشته باشد و منظره ای چشم نواز ایجاد کند.

مزایای نصب توری رولینگ

  • قابلیت باز و بسته شدن از بالا به پایین: می توانید از آن به صورتی استفاده کنید که مانند کرکره باز و بسته شود.
  • قابلیت باز و بسته شدن از چپ و راست: در این حالت می توانید از توری به راحتی استفاده کنید که از چپ به راست یا بالعکس باز و بسته شود.
  • قابلیت باز و بسته شدن دو طرف: در این حالت توری می تواند از هر دو طرف باز و بسته شود و چند تکه است.
  • امکان تعمیر در صورت آسیب دیدن فنر: ممکن است فنر این توری با کارکرد زیاد آسیب ببیند، اما در این صورت به راحتی قابل تعمیر است و مشکل آن خیلی سریع حل خواهد شد.

توری لولایی

توری پنجره لولایی

نصب توری لولایی روی همه نوع پنجره ای امکان پذیر است.

ساختار این توری از یک فریم و توری تشکیل شده که توسط لولا به قاب پنجره نصب می شود.

در مقایسه با سایر متریال ها، قدمت استفاده از این توری بیشتر است و در بسیاری از ساختمان های قدیمی از این محصول برای جلوگیری از ورود حشرات به داخل ساختمان استفاده شده است.

کاربری این توری کاملا شبیه به در و پنجره های لولایی است. فریم توری با هر بار باز و بسته کردن، از جایگاه خود حرکت کرده و به همراه توری جابجا می شود. بنابراین در مکان های پر رفت و آمد امکان آسیب به لولا وجود دارد. همچنین وقتی مکررا توری باز و بسته شود لولا در معرض فرسایش و شکستگی قرار می گیرد.

ایراد دیگر این توری این است که امکان جدا کردن این سازه از پنجره نیست مگر اینکه توری را از لولا جدا کنید. همین امر موجب می شود تا در دیگر فصول، سازه در معرض باران و تغییرات دمایی باشد. به این ترتیب میزان آسیب به ساختار خود توری نیز افزایش می یابد. به طور خلاصه این محصول در مقایسه با توری پلیسه ای و رولینگ طول عمر خیلی کمتری دارد و در مدت کوتاه تری فرسوده می شود.

مزایای نصب توری لولایی

نصب توری لولایی ارزان قیمت تر از سایر انواع توری پنجره است و این تنها مزیت توری لولایی است. اگر بودجه خیلی کمی برای نصب توری پنجره و درب دارید، شاید استفاده از توری لولایی برایتان بهترین انتخاب باشد.

توری مگنتی

توری پنجره آهنربایی یا توری مگنتی

این محصول بدون فریم در بازار عرضه می شود. از نظر طبقه بندی توری مگنتی در گروه توری های پارچه ای قرار دارد. استفاده از این توری خیلی راحت است و مناسب فضاهای پر رفت و آمد است. همانطور که از نامش مشخص است از آهنربا در این محصول استفاده می شود.

نصب توری آهنربایی برای مکان هایی مانند در بالکن که مدام باز و بسته می شود، بسیار مناسب است و می تواند یک انتخاب خیلی خوب باشد.

توری مگنتی به این شکل کار می کند که موقع عبور افراد پرده را از وسط باز می کنند تا آهن ربای دو طرف پارچه جدا شود، وقتی عبور کردند نیازی به بستن توری نیست چون آهنربا خود به خود توری را بسته نگاه می دارد.

توری پنجره را از کجا بخریم؟

خب تا به اینجا با نکات مهم برای نصب توری آشنا شدیم و با جنس انواع توری و مزایا و معایب آنها آشنا شدید. حالا باید نکاتی را در این مورد بگوییم که خرید توری پنجره از کجا بهتر و مفیدتر است.

واقعیت این است که جایی به نام توری فروشی و فروشگاه توری نداریم و انواع توری پنجره به صورت آماده در فروشگاه ها عرضه نمی شود.

به طور معمول نصاب توری پنجره به منزل شما مراجعه می کند و طول و عرض پنجره را اندازه گیری می کند و فریم توری را در محل کارگاه به صورت سفارشی آماده می کند.

ساخت توری پنجره دوجداره و پنجره های قدیمی همگی به همین شیوه است و لازم است تا برای هر قاب پنجره به صورت اختصاصی یک فریم توری پنجره آماده شود.

به این ترتیب امکان نصب توری ساخته شده یک پنجره بر روی پنجره ای دیگر وجود ندارد. پس توری پنجره را ابتدا باید سفارش دهید تا توری ساخته شود.

توری پنجره فلزی

تعرفه نصب توری پنجره هوم سرویز

در پایین می توانید جدول تعرفه خدمات نصب توری پنجره و درب هوم سرویز را ببینید و براساس سایز درب و پنجره های خانه خود، هزینه حدودی را برای این کار تخمین بزنید.

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت(تومان)تا قیمت(تومان)
ساخت و نصب توری ثابت(متر مربع)230000270000
ساخت و نصب توری لولایی(متر مربع)240000
280000
ساخت و نصب توری پلیسه ای(متر مربع)330000
360000
ساخت و نصب توری ریلی (متر مربع)310000
340000
ساخت و نصب توری مرغی (جلوگیری از ورود پرندگان) هر متر مریع
400000
ساخت و نصب توری پلیسه ای با فریم رنگی (طرح چوب، قهوه ای، مشکی، سفید، انادایز)
توافقی
تعمیرات
توافقی

سفارش ساخت و نصب توری پنجره هوم سرویز

سرویس نصب توری پنجره و پرده شویی هوم سوریز یکی از پرطرفدارترین خدمات هوم سرویز است.

با این خدمات، برای پیدا کردن نصاب و استاد کار نیازی نیست راه دوری بروید، می توانید در حالی که روی کاناپه نشسته اید سفارش ساخت انواع توری پنجره را در اپلیکیشن هوم سرویز ثبت کنید.

نصب توری پنجره ثابت، توری پلیسه ای، توری پنجره کشویی،توری پنجره آکاردئونی ، توری پنجره آلومینیومی، توری درب و پنجره مدرن و انواع دیگر نصب توری پنجره در تهران جزو خدمات هوم سرویز است.

به زودی در دیگر استان ها هم این خدمات قابل ارائه است و شما می توانید در سراسر ایران از این خدمات هوم سرویز استفاده کنید تا نصب توری پنجره در سریعترین زمان ممکن برایتان انجام شود.

جهت ثبت سفارش رایگان سرویس نصب توری پنجره از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب توری تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا