برقکاری ساختمان

نحوه سیم کشی سانترال چگونه است؟ ✔️ اصول سیم کشی تلفن سانترال

نحوه سیم کشی سانترال در کیفیت برقراری خطوط ارتباطی تلفن تاثیر مستقیم دارد. بسیاری از شرکت ها و سازمان ها با استفاده از تلفن سانترال، سیستم تلفن داخلی را مدیریت می کنند. سیم کشی تلفن اصلی ترین راه ارتباطی در این موارد است. برای نصب و راه اندازی سانترال لازم است تا تکنیسین با کدهای برنامه ریزی سانترال آشنایی کامل داشته باشد. سیم کشی تلفن داخلی در شرکت های بزرگ کاری نیست که یک فرد بی تجربه آن را انجام دهد. لازم است تا متصدی مربوطه در این زمینه آموزش دیده باشد. در بسیاری از موارد  اتصالی سیم کشی تلفن و خرابی تلفن مربوط به نحوه سیم کشی سانترال و اشتباه در این زمینه است.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

سیم کشی تلفن سانترال چیست؟

سیم کشی سانترال نوعی مدیریت خطوط تلفنی است. در این تکنیک تماس های پرسنل در خطوط داخلی و یا به خطوط شهری به سادگی امکان پذیر می باشد. در واقع دستگاه سانترال برای بهبود ارتباط تلفنی در شرکت ها استفاده می شود. در ساختمان هایی که مجهز به سیستم سانترال هستند به وضوح می توان تفاوت در کیفیت خطوط ارتباطی را دید. همه این ویژگی ها بستگی به نحوه سیم کشی سانترال در ساختمان دارد. برخی از مدل های دستگاه سانترال ظرفیت کمتری دارند و مناسب شرکت های کوچکتر و خروجی های کمتری هستند. اغلب ارگان ها و سازمان های بزرگ از دستگاه های سانترال پر ظرفیت و دستگاه های تحت شبکه استفاده می کنند. دنیای امروز وابسته به خطوط ارتباطی است این ارتباطات نقش مهمی در کسب و کارهای بزرگ دارند. 

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر سیم کشی تلفن

سیم کشی تلفن سانترال ارزانعیب یابی و تعمیر تلفن سانترال

نحوه سیم کشی سانترال

هر گونه خرابی تلفن و یا قطعی در مدار سیم کشی موجب خسارت زیادی در کسب و کارهای مشتری مدار می شود. مشتری ها در مواجهه با چنین مواردی به شرکت دیگری مراجعه می کنند. در نظر بگیرید وقتی خودتان برای کار مهمی با یک شرکت تماس می گیرید، چه انتظاری دارید؟ خطوط نویز دار تلفن قادر نیستند تماس های با کیفیتی را برقرار کنند. قطعی های مکرر، اتصالات در خطوط سیم کشی تلفن داخلی و مشکلاتی از این قبیل می تواند در اثر سهل انگاری در نحوه سیم کشی سانترال اتفاق بیفتد. کابل کشی سانترال مهم ترین نقش را در عملکرد مناسب سیم کشی های داخلی دارد.

نحوه سیم کشی سانترال و کابل کشی تلفن

قبل از نصب و راه اندازی دستگاه سانترال لازم است تا کابل کشی به صورت استاندارد و طبق اصول انجام شود. برنامه ریزی برای کابل کشی و نحوه سیم کشی سانترال مهم ترین نکته است. نقشه سانترال راهنمای کلی تکنیسین ها در سیم کشی تلفن های داخلی و شبکه است. در کابل کشی هایی که برای ارتباطات مخابراتی انجام می شود معمولا کابل های چند زوجی مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع از کابل ها سیم ها با ۵ رنگ اصلی و ۵ رنگ فرعی مشخص شده اند. اگر از نزدیک سیم کشی سانترال را دیده باشید متوجه انبوهی از سیم های رنگارنگ می شوید. هر کدام از این سیم ها می بایست به صورت اصولی وصل شود تا کیفیت کار حفظ شود. 

  • رنگ های اصلی عبارتند از: سفید – قرمز – مشکی – بنفش – زرد
  • رنگ های فرعی عبارتند از: آبی – نارنجی – سبز – قهوه ای – طوسی

چگونه برای رفع خرابی تلفن ثابت اقدام کنیم؟

سیم کشی تلفن سانترالنحوه سیم کشی سانترال تلفن شرکت

نحوه سیم کشی سانترال : داخلی ها

پورت های مرکز تلفن توسط کابل تا سوکت کاربران در ادارات کشیده می شود به این ترتیب امکان اتصال دستگاه تلفن و به اصطلاح بوق دستگاه فراهم می شود. نحوه سیم کشی سانترال برای داخلی ها یکسان نیست. با توجه به نوع کاربری از کابل کشی مناسب استفاده می شود. همه این کابل کشی ها و سیم های عبوری طبق نقشه راهنمای سانترال انجام می شود. لازم است تا از قبل نسبت به تهیه نقشه اصولی اقدام شود. هیچ شرکت بزرگی بدون نقشه راهنمای سانترال نمی تواند سیستمی کارامد را داشته باشد. در ضمن موقع عیب یابی و تعمیر سیم کشی تلفن هم به این نقشه احتیاج پیدا می کنید. به طور معمول ۳ نوع داخلی در تلفن های سانترال وجود دارد:

  • داخلی هایبرید که دارای ۲ رشته سیم است
  • داخلی دیجیتال که دارای ۴ رشته سیم متفاوت است
  • داخلی آنالوگ با ۲ سیم مجزا کار شده است

عیب یابی و تعمیر تلفن سانترال

سرویس سیم کشی سانترال در هنگام خرابی و یا قطعی ضروری است. شاید به نظر کار راحتی باشد ولی در عمل با ده ها و صدها سیم رنگی سر و کار دارید که هر کدام می تواند مداری را قطع و یا وصل کند. هرگز با آزمون و خطا نمی توانید سیم کشی را تعمیر کنید. تعمیر دستگاه سانترال و یا عیب یابی مدار سیم کشی تلفن نیاز به دانش و تخصص حرفه ای دارد. اگر در این زمینه تخصصی ندارید هرگز اقدام به تعمیر و یا تعویض سیم کشی سانترال نکنید. در صورتی که سیستم سانترال شرکت دچار مشکل شده با خدمات هوم سرویز تماس بگیرید. سرویس سیم کشی تلفن و رفع خرابی با بررسی نحوه سیم کشی سانترال انجام می شود. به این ترتیب در زمان و هزینه های تعمیراتی صرفه جویی زیادی خواهید کرد.

عیب یابی و رفع اتصالی سیم کشی تلفن

سیم کشی سانترالبررسی نحوه سیم کشی سانترال

تعرفه نصب و راه اندازی سانترال هوم سرویز

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
نصب سانترال(کم ظرفیت)240000350000
نصب سانترال(پر ظرفیت)350000750000
تنظیمات سانترال150000310000
رفع خرابی سانترال150000200000
سیم کشی سانترال
توافقی

هزینه عیب یابی و تعمیر تلفن سانترال

نصب سانترال و رفع خرابی خدمتی متفاوت از تکنسین های فنی هوم سرویز است. این سرویس در سطح تهران بزرگ و در همه مناطق ارائه می شود. پس از ثبت سفارش رایگان در اپلیکیشن هوم سرویز، هماهنگی جهت بازدید و مشاوره رایگان انجام می شود. وسعت کار و محدوده اجرایی و نحوه سیم کشی سانترال و میزان آسیب روی هزینه های تعمیراتی تاثیر دارد. بدیهی است تعداد سیم کشی تلفن داخلی در یک شرکت کوچک و یک ساختمان با تعداد اتاق های محدود خیلی کمتر از یک شرکت بزرگ تجاری است. نصب و راه اندازی سانترال، رفع خرابی تلفن ثابت، سیم کشی تلفن داخلی آپارتمان، سیم کشی تلفن ساختمان و خدمات سیم کشی تلفن ثابت بخشی از خدمات هوم سرویز است. برای اطلاع از هزیه های تعمیراتی و یا انجام مشاوره رایگان جهت اجرای سیم کشی سانترال با ما تماس بگیرید.

برای ثبت سفارش رایگان نصب سانترال و رفع خرابی از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب سانترال و رفع خرابی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا