رایانه و تکنولوژی

۶ مشکل رایج در دستگاه فتوکپی و راه های رفع آن

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

دستگاه فتوکپی از وسایل کاربردی در همه ادارات است. بدون تردید این دستگاه در طول روز بارها مورد استفاده قرار می گیرد. شاید بتوان گفت بخش زیادی از کارهای اداری توسط همین دستگاه با سرعت بیشتری انجام می شود. برای سرویس دهی منظم ،لازم است تا به صورت مرتب دستگاه بازبینی شود و ایرادات احتمالی برطرف شود. تعمیر دستگاه فتوکپی در شرایطی که کارکرد خوبی ندارد، بسیار ضروری است. خوشبختانه اغلب مشکلات این دستگاه به سادگی برطرف می شود و نیاز به صرف زمان زیادی ندارد. هر کسی که پایش به ادارات باز شده باشد می داند که چقدر به دستگاه کپی نیاز است. یک دستگاه فتوکپی خوب مثل یک کارمند تمام وقت در اداره کار می کند.

تعمیر دستگاه فتوکپی

تعمیرکار دستگاه کپی تنها کسی است که می تواند مشکلات اساسی دستگاه را برطرف کند. اگر قطعه ای شکسته و نیاز به تعویض دارد، تعمیرکار به سرعت قطعه سالم را جایگزین قطعه آسب دیده می کند. اما در اغلب موارد مشکل پیش آمده خیلی ساده تر از اینهاست. گاهی با کمی دقت خودتان هم می توانید ایرادات دستگاه کپی را پیدا کنید. به طور معمول رایج ترین ایرادات دستگاه فتوکپی یکی از این موارد است. 

تعمیر و سرویس دستگاه کپی

تعمیر دستگاه فتوکپیتعمیر دستگاه فتوکپی

۱-توقف دستگاه در حین کار

یکی از بدترین اتفاقات اینست که دستگاه کپی در حین کار، متوقف شود. دلیل اصلی این بدبیاری چیزی نیست جز استفاده از کاغذ نامناسب. اگر ضخامت کاغذ مناسب نباشد و یا اینکه کاغذ به درستی در دستگاه وارد نشود، با این مشکل روبرو می شوید. از طرفی هر گونه آلودگی و گرد و غبار روی کاغذ و دستگاه کپی هم این مشکل را تشدید می کند. برای تعمیر دستگاه فتوکپی و بازگرداندن اوضاع به حالت قبلی، باید کاغذهای درون دستگاه را خارج کنید. خیلی راحت و با دست همه کاغذها را بردارید. اگر کاغذ در دستگاه گیر کرده، با احتیاط آن را بیرون بکشید. کاغذهای پاره و ریز را فراموش نکنید. نباید هیچ کاغذی در دستگاه کپی باقی بماند. اکنون می توانید از یک بسته کاغذ استاندارد برای دستگاه فتوکپی استفاده کنید. دقت کنید نحوه جای گذاری کاغذ هم اهمیت دارد.

تعمیر پرینتر وقتی کاغذ گیر کرده است!

۲-مشکلات کارتریج و تونر

هر دستگاه کپی از تونر مخصوص به خود استفاده می کند. دقت داشته باشید که موقع تعویض تونر حتما از برند سازگار با دستگاه خریداری کنید. علاوه بر آن گاهی اوقات کارتریج و تونر به خوبی در دستگاه قرار نگرفته و عملکرد دستگاه مشکل پیدا می کند. لازم است تا این قطعه را بررسی کنید. اگر ظاهرا مشکلی در کارتریج نبود احتمال کم شدن رنگ و یا حتی خالی شدن رنگ کارتریج هم وجود دارد. برای تعمیر دستگاه فتوکپی کافیست وضعیت کارتریج را مرتب کنید. اگر در این زمینه تجربه ای ندارید از خدمات شارژ کارتریج  و سرویس دستگاه کپی استفاده کنید.

تعمیر دستگاه فتوکپی فوری

۳-تعمیر دستگاه فتوکپی و خطوط کاغذ

وجود هرگونه خط و خطوط اضافی روی صفحات کپی شده، اصلا خوشایند نیست. این خطوط کار را غیر حرفه ای نشان می دهند. یک دستگاه فتوکپی خوب باید بتواند صفحه ای تمیز و یکدست را کپی کند. همه نوشته ها و جداول روی کاغذ سفید منتقل شود و هیچ خط اضافه ای هم وجود نداشته باشد. اگر با این مشکل روبرو شدید ابتدا شیشه اسکنر را بررسی کنید. هر گونه جسم خارجی و حتی یک تار مو روی اسکنر می تواند عامل این مشکل باشد. در صورتی که اسکنر تمیز بود، علت می تواند اشکال در تیغه درام دستگاه باشد. در این صورت احتمال اینکه خطوط عمودی بزرگ روی کاغذهای چاپی دیده شود، بیشتر است. با خدمات تعمیر دستگاه کپی هوم سرویز تماس بگیرید تا مشکل برطرف شود.

۴-صفحات چروکیده

برای تعمیر دستگاه فتوکپی ابتدا باید مشکل را پیدا کرد. گاهی دستگاه کاغذ را به صورت مچاله و چروک خارج می کند. در واقع یک کاغذ صاف از یک سمت وارد دستگاه می شود و شبیه به جزوه های چرک نویس بچه مدرسه ها خارج می شود. این اصلا قابل قبول نیست که یک برگه کپی چروکیده را در پرونده قرار دهید. علت این مشکل چند چیز است اما به احتمال زیاد غلطک های دستگاه کپی فرسوده شده و نیاز به تعمیر دارد. اگر این مشکل همیشه وجود دارد حتما با تعمیرکار دستگاه کپی تماس بگیرید. گاهی هزینه های تعمیرات خیلی زیادتر می شود ولی خرید یک دستگاه جدید خیلی پر هزینه تر است.

تعمیر پرینتر در محل

هزینه تعمیر دستگاه فتوکپیتعمیر دستگاه فتوکپی

۵-کپی رنگی بی کیفیت

در محیط های شلوغ اداری یک نفر باید مسئول رسیدگی به دستگاه کپی باشد و در صورت نیاز تعمیر دستگاه فتوکپی را انجام دهد. گاهی یک مشکل ساده مثل تمام شدن رنگ موجب می شود تا عملکرد دستگاه کپی مناسب نباشد. اما دلیل دیگری نیز برای بی کیفیت بودن کپی ها وجود دارد و آن به هم خوردن تنظیمات رنگی دستگاه است. با استفاده از دفترچه راهنمای دستگاه می توانید تنظیمات مناسب را اعمال کنید. دستگاه های کپی از لوام اداری پر کاربرد هستند پس کمی صرف هزینه برای نگهداری این وسایل منطقی است. به صورت منظم دستگاه فتوکپی را سرویس کنید تا هزینه تعمیرات کاهش پیدا کند.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات تعمیر و سرویس دستگاه کپی هم ارائه میده؟

۶-لکه های تصادفی در صفحه کپی

یکی از مواردی که نیاز به تعمیر دستگاه فتوکپی را الزامی می کند وجود نقاط نامنظم در صفحه کپی شده است. انگار به صورت نقطه نقطه روی همه صفحه رنگ پاشیده شده است. مثلا در چاپ سیاه و سفید همه صفحات پر از لکه های سیاه می شود و گاهی متن اصلا خوانا نیست. همه دستگاه های به همراه کتابچه راهنما هستند و می توانید خیلی از مشکلات را از روی کاتالوگ دستگاه برطرف کنید. اما برخی موارد نظیر همین لکه های سیاه بد ترکیب نیاز به بررسی تخصصی دارد. احتمال اشکال در فیوز و خرابی آن زیاد است.

خدمات تعمیر دستگاه فتوکپی در تهران

اگر همه موارد را بررسی کردید و هنوز با کارکرد دستگاه مشکل دارید، با ما تماس بگیرید. سرویس دوره ای و تعمیر دستگاه فتوکپی هوم سرویز توسط تعمیرکار حرفه ای و آموزش دیده انجام می شود. در صورت تمایل می توانید با سرویسکار هوم سرویز برای سرویس ماهانه هماهنگ کنید تا طبق برنامه ریزی قبلی برای بررسی دستگاه کپی به شرکت مراجعه کند.

photocopier-problems

برای ثبت سفارش تعمیر و سرویس دستگاه کپی از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی تعمیر و سرویس دستگاه کپی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا