نظافت و پذیرایی

چگونه راه پله های داخلی و خارجی ساختمان را تمیز کنیم؟ نظافت راه پله ساختمان

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

نظافت راه پله ساختمان و مشاعات اولین جایی است که در بدو ورود به ساختمان توجه را جلب می کند. برای اینکه فضای مشاع همیشه تمیز باشد باید یک برنامه منظم هفتگی یا ماهانه برای تمیز کردن پله ها وجود داشته باشد. در آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی این وظیفه به عهده هیچکدام از ساکنین نیست. معمولا شرکت های نظافتی با اعزام نظافتچی، تمیزکاری ها و نظافت راه پله و مشاعات را انجام می دهند. راه پله های داخلی و بیرونی ساختمان هر دو نیاز به رسیدگی دارند. اصولا راه پله محلی پر تردد است و خیلی زود کثیف می شود. 

نظافت راه پله ساختمان

برای تمیزکاری پله ها همیشه کار از بالا به پایین انجام می شود. در ساختمان های نوساز نیازی به استفاده از شوینده های قوی و لکه برهای شیمیایی نیست. البته برای از بین بردن لکه های راه پله در ساختمانی قدیمی، کار به این سادگی ها نیست و باید اقدامات لکه گیری به همراه نظافت انجام می شود. به طور معمول برای نظافت راه پله ساختمان از نظافتچی آقا استفاده می شود. به لحاظ حرفه ای کارگر آقا برای این کار مناسب تر است. نظافتچی خانم اغلب برای نظافت فضای داخل آپارتمان درخواست می شود. شیوه های تمیزکاری مشاعات با توجه به تجربه و مهارت نظافتچی انتخاب می شود. اما متداول ترین شیوه، نظافت بر اساس جنس راه پله است. انواع راه پله سنگی و سرامیکی، چوبی یا فلزی به صورت تخصصی می بایست تمیز شوند.

هزینه نظافت راه پله در تهران چقدر است؟

قیمت نظافت راه پله ساختمان

 

تمیز کردن راه پله های داخلی ساختمان

انواع راه پله های چوبی، سرامیکی و سنگی بیشتر در فضای داخل ساختمان نصب می شود. در یک آپارتمان همیشه راه پله های مشاع از پارکینگ تا پشت بام دیده می شود. نظافت راه پله ساختمان در این فضا بسیار ضرروی است زیرا همه ساکنین برای وارد شدن به خانه از راه پله ها عبور می کنند. گرد و خاک راه پله ها می تواند خیلی راحت وارد خانه ها شود. ممکن است برخی از واحدها پا گرد جلوی درب آپارتمان را تمیز کنند ولی بدون تردید لازم است تا کل محدوده مشاعات توسط یک کارگر نظافتچی تمیز شود. شیشه ها، نرده ها، دیوارها و … هم کثیف می شوند.

نظافت راه پله ارزان در تهران

نظافت راه پله های خارجی ساختمان

معمولا متریال ساخت راه پله هایی که در خارج از ساختمان قرار دارند با جنس راه پله های داخلی متفاوت هست. برای مثال راه پله های سنگی یا فلزی مناسب نصب در خارج از ساختمان هستند. این راه پله ها نیز از بالا به سمت پایین تمیز می شوند. در این مورد تفاوتی بین راه پله های داخل و خارجج از ساختمان نیست. تفاوت اصلی در استفاده از شوینده هاست. معمولا راه پله های بیرونی در معرض آلوذگی های بیشتری قرار دارند.

نظافت راه پله و مشاعات ساختمان

نظافت راه پله ساختمان

  • نظافت راه پله ساختمان چوبی

راه پله های چوبی مناسب فضای داخل و خارج از ساختمان هستند. این راه پله ها فوق العاده زیبا و چشم نواز هستند. برای اینکه راه پله های چوبی به زیبایی روزهای اولیه باقی بمانند لازم است تا به طور مرتب نظافت شوند. قبل از اینکه لکه ها و آلودگی ها موجب صدمه به چوب شود باید راه پله ها را تمیز کرد. برای نظافت راه پله چوبی ابتدا باید با جارو، گرد و خاک راه پله را پاک کرد. جاروی برقی و دستی هر دو برایا ین کار مناسب هستند. جارو کشی را از بالا به پایین انجام دهید. سپس با استفاده از یک اسفنج مرطوب روی سح پله ها تمیز می شود. بلافاصله با یک دستمال نرم و خشک باید سطح پله های چوبی کاملا خشک شود. رطوبت نباید روی راه پله های چوبی باقی بماند. رطوبت دشمن چوب است و می تواند به پله ها آسیب برساند. 

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نظافت راه پله و مشاعات هم ارائه میده؟
  • نظافت راه پله ساختمان فلزی

پله های فلزی و استیل، شیک و براق هستند. نگهداری از راه پله هایی که با فلز کار شده اند، بسیار ساده تر است. برای نظافت راه پله های فلزی کار ،خیلی ساده تر از تمیز کردن پله های چوبی است. راه پله های فلزی بیرون از ساختمان معمولا پر از گرد و خاک یا موی حیوانات هستند. بنابراین لازم است تا به طور منظم برنامه نظافت راه پله ساختمان انجام شود. استفاده از یک محلول پاک کننده برای از بین بردن آلودگی های نرده ها و کف پله ها پیشنهاد می شود. مراقب باید پاک کننده های قوی شیمیایی ممکن است به سطح راه پله های فلزی آسیب وارد کند.

کارگر خدماتی برای نظافت راه پله

 

نظافت راه پله در ساختماننظافت راه پله ساختمان
  • نظافت راه پله سرامیکی ساختمان

بر خلاف راه پله های سنگی که اغلب در بیرون از ساختمان کار می شوند، انواع راه پله سرامیکی درطراحی دکوراسیون فضای داخلی مورد استفاده هستند. پله های سرامیکی در معرض آلودگی و لکه قرار دارند. شستن سنگ راه پله در مقایسه با پله های چوبی خیلی راحت تر است. برای نظافت راه پله ساختمان ابتدا از پشت بام جارو کشی شروع می شود. برای هر طبقه این کار انجام شده و تا پارکینگ به خوبی پله های جارو می شود. استفاده از آب و شوینده ها روی سرامیک مشکلی ایجاد نمی کند. برای جلوگیری از سُر خوردن ساکنین بهتر است راه پله کاملا خشک شود. البته آب و رطوبت نمی تواند به پله های سرامیکی آسیب برساند.

نظافت راه پله ساختمان و مشاعات

خدمات نظافت راه پله و مشاعات از سرویس های محبوب هوم سرویز درتهران است. برای همه سفارش های ثبت شده در نظافت راه پله همیشه نظافتچی آقا به محل اعزام می شود. نظافت مشاعات شامل جارو کردن پشت بام،گردگیری دیوارها، نظافت راه پله، شستن شیشه ها، تمیز کردن نرده های راه پله، نظافت پارکینگ، حیاط و درب جلوی ساختمان می باشد. قیمت نظافت راه پله پایه، برای ۴ طبقه و یک پارکینگ در نظر گرفته شده است. به ازای هر طبقه ساختمان و هر طبق پارکینگ، مبلغ قرارداد افزوده می شود. در ضمن نرخ پایه برای دو واحد در هر طبقه در نظر گرفته شده است. برای اطلاع از قیمت نظافت راه پله و مشاعات و هماهنگی جهت اعزام نظافتچی آقا از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید.

سفارش نظافت راه پله و مشاعات را به رایگان از طریق اپلیکیشن هوم سرویز ثبت کنید

Clean Staircases

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نظافت راه پله و مشاعات تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا