نظافت و پذیراییهوم سرویز

وظیفه کارگر برای پذیرایی در مجالس چیست؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

برگزاری مهمانی و مراسم بزرگ دردسرهای خودش را دارد. از خرج و مخارج این ضیافت که بگذریم، پذیرایی از مهمان ها کار دشواری است. هماهنگی کارها و مدیریت مجالس و مراسم خاص اصلا کار ساده ای نیست. صاحب مجلس نمی تواند به تنهایی از عهده این کار بر بیاید. لازم است تا تعدادی کارگر برای پذیرایی از مهمان ها استخدام شود تا مراسم به خوبی برگزار شود. به این ترتیب صاحب مجلس می تواند با مهمان ها خوش و بش کند. فرصت هم صحبتی با مهمان ها در صورتی امکان پذیر است که چند مهماندار خانم و آقا مجلس را بگردانند. اما سوال اینجاست که این کارگرها و مهماندارها دقیقا چه کارهایی را انجام می دهند؟ در واقع محدوده وظایف مهماندارهای کجالس تا کجاست؟ آیا همه رفت و روب و پذیرایی و غیره باید توسط این افراد انجام شود؟

کارگر برای پذیرایی کیست؟

کارگرهای مجالس همان مهماندارهایی هستند که شرکت خدمات مجالس به محل اعزام می کند. این افراد به طورت ویژه آموزش دیده اند تا در یک مراسم خاص از مهمان ها پذیرایی کنند. در واقع مهماندارها به نحوه سرو خوراکی ها و همچنین نحوه برخورد با مهمان ها آشنایی دارند. در اکثر کشورهای دنیا آموزش کارگر برای پذیرایی در مجالس به صورت آکادمیک انجام می شود. مهماندار خانم و آقا بخشی از خدمات مجالس هستند. در واقع این افراد می توانند موجب رضایت و یا عدم رضایت مهمان ها از مراسم شوند. اگر مهماندارها کارشان را خوب بلد باشند، مراسم با کیفیت عالی برگزار می شود. توجه داشته باشید که کارگر برای پذیرایی با نیروی نظافت مجلس تفاوت دارد. خدمه نظافت و مهماندارها یکی نیستند. 

اعزام مهماندار خانم وآقا جهت پذیرایی در مجالس

کارگر برای پذیراییکارگر برای پذیرایی در مراسم و مهمانی ها

وظیفه مهماندار مجالس چیست؟

شرکت های خدماتی با اعزام مهماندار خانم و آقا برای پذیرایی در مجالس، مدیریت مراسم را ساده کرده اند. یک مجلس عروسی، تولد، سالگرد ازدواج و … یک مهمانی ساده نیست. این مراسم از بزرگترین روزهای زندگی هر فرد است و می بایست به خوبی و با کیفیت برگزار شود. حتی کوچکترین اشتباه هم قابل جبران نیست. به هر حال برای برگزاری این مراسم هزینه کرده اید و می خواهید همه چیز طبق اصول باشد. تیم گروهی کارگر برای پذیرایی از مهمان ها هر کدام وظیفه مشخصی دارند. برای مثال برخی از این کارگرها وظیفه سرو غذا و تعویض ظروف را دارند. اما تعدادی از مهماندارها در مبادی ورودی و خروجی تالار جهت خوشامد گویی و تشکر حضور دارند. به طور کلی کارگر برای پذیرایی از صفر تا صد کارهای مجلس را انجام می دهد و وظیفه دارد در خدمت مهمان ها باشد. برخی از وظایف مهماندارها عبارت است از:

 • آماده سازی سالن قبل از ورود مهمان ها
 • مشورت با سر اشپز در ارتباط با منوی مراسم و نحوه سرو
 • خوشامد گویی به مهمان ها در بدو ورود به سالن
 • پذیرایی از مهمان ها و سرو غذا و خوراکی ها
 • احترام به مهمان ها و رسیدگی به آنان
 • رسیدگی به درخواست و اعتراض مهمان ها
 • حضور در مبادی خروجی جهت بدرقه و تشکر از مهمان ها

سرویس پذیرایی از مهمان ها

آقای کارگر برای پذیرایی

تیپ و ظاهر کارگر برای پذیرایی چگونه است؟

آراسته بودن مشخصه بارز مهماندار آقا و خانم است. وضعیت ظاهری کارگرهای تشریفات خیلی مهم است. معمولا شرکت های خدماتی یونیفورم ویزه ای را برای پرسنل تشریفات تدارک می بینند. به این ترتیب هماهنگی در ظاهر پرسنل دیده می شود که حس بهتری ایجاد می کند. اما مهم تر از نوع پوشاک، وضعیت بهداشت فردی است. پرسنل تشریفاتی در داخل سالم حضور دارند و در بین مهمان ها تردد می کنند. بنابراین لازم است تا از نظر بهداشت و وضیت ظاهری در شرایط بسیار بالاتری قرار داشته باشند. 

نحوه رفتار کارگر تشریفات با مهمان ها چگونه است؟

یکی از مهم ترین وظایف مهماندار خانم و آقا خوشامد گویی به مهمان هاست. نوع رفتار و ادب مهماندار روی مهمان ها تاثیر میگذارد. کارگر برای پذیرایی در مراسم عروسی یا مهمانی های خاص با افراد زیادی سر و کار دارد و باید بتواند به درستی با مهمان ها برخورد کند. حرف زدن طولانی، جر و بحث با مهمان ها یا هر رفتار دیگری اصلا پسندیده نیست.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات خدمات مجالس هم ارائه میده؟
 • مهماندار نباید با مهمان ها وارد صحبت خصوصی یا مذاکرات بحث برانگیز شود
 • کارگر تشریفات باید در همه اطراف سالن، جهت رسیدگی به مهمان ها حضور داشته باشد
 • پرسنل پذیرایی وظیفه دارند مهمان ها را به اتاق پرو لباس و …. راهنمایی کنند
 • کارگر پذیرایی نباید بیش از حد در بین مهمان ها و سالن رفت و آمد کند
 • در صورت لزوم کارگر تشریفات باید آماده کمک به افراد سالمند یا معلول را داشته باشد
 • رفتار کارگر برای پذیرایی می بایست با نهایت ادب و احترام به مهمان ها همراه باشد 

بهترین شرکت های خدماتی نظافتی چه ویژگی هایی دارند؟

خانم کارگر برای پذیرایی

نحوه پذیرایی پرسنل تشریفات از مهمان ها چگونه است؟

با توجه به اینکه این روزها در اغلب مراسم، غذا به صورت سرو سرویس سرو می شود، کارگر برای پذیرایی از مهمان ها نقش مهم تری دارد. پرسنل تشریفات می بایست مهمان ها را به سمت میز غذا راهنمایی کنند. حضور کارگر برای پذیرایی در اطراف محل غذا خوری لازم است. تعدادی از پرسنل پذیرایی با استفاده از دستکش بهداشتی، گوشت ها را تکه کرده و در اختیار مهمان ها قرار دهند. در واقع پرسنل تشریفات وظیفه دارند مراقب سرو غذا و دسترسی همه مهمان ها به غذا باشند. مدیریت صحیح نحوه پذیرایی و سرو غذا بسیار مهم است هیچیک از مهمان ها نباید با دیس خالی روبرو شود. هنگام سرو غذا می بایست شان مهمان ها حفظ شود و این امر بر عهده پرسنل تشریفات مجالس است.

خدمات پذیرایی مجالس هوم سرویز

پذیرایی از مهمان ها یکی از سرویس های فعال هوم سرویز در تهران است. ما مهمانی ها و مجالس شما را تبدیل به یک مراسم باشکوه می کنیم. اعزام کارگر برای پذیرایی از مهمان ها طبق زمانبندی شما انجام می شود. نیروی خدماتی جهت پذیرایی در همه مناطق تهران اعزام می شود. مهماندار خانم برای پذیرایی و مهماندار آقا برای پذیرایی را از بهترین شرکت خدماتی تهران بخواهید.

برای ثبت سفارش سرویس پذیرایی از مهمان ها از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی خدمات مجالس تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا