ساکشن بیمار در منزل

ساکشن بیمار در منزل

از 1475 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت ساکشن بیمار در منزل در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت ساکشن در منزل

600,000 تومان

متوسط قیمت550,000 تومانکمینه قیمت550,000 تومانبیشینه قیمت550,000 تومان

آنچه درباره ساکشن بیمار در منزل خواهید خواند

 • ساکشن بیمار در منزل
 • نحوه درخواست انجام ساکشن بیمار در منزل هوم سرویز چگونه است؟
 • ساکشن در منزل توسط چه کسانی انجام می شود؟
 • ساکشن بیمار در منزل چگونه انجام می شود؟
 • ساکشن تراپی برای چه بیمارانی و با چه اهدافی انجام می شود؟
 • ساکشن بیمار در منزل چه زمانی ضرورت پیدا می کند؟
 • ساکشن بیمار در منزل به چند طریق انجام می شود؟
 • قیمت ساکشن بیمار در منزل وابسته به چه مواردی است؟
 • خدمات ساکشن تراپی در منزل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

ساکشن بیمار در منزل

انجام ساکشن بیمار در منزل جهت خارج کردن ترشحات جمع شده در مجرای تنفسی مانند گلو، دهان، نای و ریه بیماران تجویز می شود. ساکشن در منزل یکی از اقدامات مهم برای ادامه حیات بیماران به شمار می رود. زیرا افزایش ترشحات تنفسی مانع از عملکرد طبیعی بدن و تنفس بیمار می شود. از این رو از ساکشن برای از بین بردن این مایعات اضافی و آزاد کردن مجرای تنفسی بیمار ضرورزی است. زیرا ساکشن ترشحات بیمار، مسیر عبور هوا را باز کرده و عملیات اکسیژن رسانی به ریه را آزاد می کند. در ادامه نحوه انجام ساکشن در منزل و عوامل موثر بر قیمت ساکشن بیمار در منزل می پردازیم.

نحوه درخواست انجام ساکشن بیمار در منزل هوم سرویز چگونه است؟

انجام ساکشن بیمار در منزل از پرسیجرهای بسیار مهم و حیاتی است که باید توسط متخصصین در این زمینه انجام شود. زیرا اگر فرد در زمان انجام ساکشن ریه مهارت کافی نداشته باشد، ممکن است اتفاقات بدی مانند آسیب به مجرای تنفسی را به دنبال داشته باشد. در ادامه به نحوه درخواست انجام ساکشن در خانه توسط هوم سرویز می پردازیم.

· ثبت درخواست جهت ساکشن بیمار در منزل

در ابتدا تنها کافیست به صورت کاملا رایگان از طریق سایت، اپلیکیشن و یا از طریق تماس مستقیم درخواست خودتان را ثبت کنید و روز و ساعت مورد نظر را جهت نیاز به خدمات مشخص کنید.

· تماس متخصصین جهت ارائه توضیحات نهایی

پس از ثبت درخواست در کمترین زمان ممکن متخصصین ما جهت اطلاع دقیق از وضعیت بیمار تماس گرفته و اطلاعات لازم در ارتباط با نحوه ارائه خدمات و همچنین قیمت ساکشن بیمار در منزل را ارائه خواهند نمود.

· اعزام پرستاران به منزل و ارائه خدمات در محل

پس از ارائه توضیحات و اعلام هزینه ها و توافقات نهایی پرستاران متبحر در روز و ساعت مورد نظر در محل حضور پیدا کرده و خدمات لازم را برای بیماران انجام خواهند داد.

ساکشن در منزل توسط چه کسانی انجام می شود؟

ساکشن بیمار جهت باز کردن راه هوایی بیمار از ترشحات و خون استفاده می شود. معمولا ساکشن بیمار بر اساس وظعیت بیمار توسط پزشک یا پرستار انجام می شود. جهت انجام ساکشن بیمار در منزل، باید مواردی رعایت شود که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

 • بررسی ابتدایی بیمار که تایید شود آیا بیمار قطعا به ساکشن نیاز دارد یا خیر؟!
 • دستگاه ساکشن باید کاملا آماده و سالم باشد.
 • جهت انجام ساکشن بیمار باید موارد بهداشتی به خوبی رعایت شود و از دستکش و ماسک استفاده شود.
 • بر اساس وضعیت بیمار باید دستگاه در فشار مناسبی تنظیم شود تا ترشحات بیمار به خوبی جذب شود.

ساکشن بیمار در منزل چگونه انجام می شود؟

همانطور که گفته شد ساکشن ترشحات گلو و ریه بیمار باید پس از ویزیت پزشک در منزل و تجویز وی انجام شود. از این رو به صورت خودسرانه و بدون مهارت انجام این اقدامات اصلا توصیه نمی شود. اما در مواردی که وضعیت بیمار به گونه ای است که باید در خانه با اجاره دستگاه ساکشن خودتان دست به کار شوید و جان بیمار را نجات دهید باید با نحوه انجام ساکشن بیمار آشنایی داشته باشید.

برای ساکشن بیمار باید دستگاه مناسب به محل آورده شود. بهتر است در کنار این دستگاه اقدام به اجاره دستگاه اکسیژن هم نمود تا در بین هر بار ساکشن به بیمار اکسیژن کافی رسانده شود. همچنین در زمان ساکشن، بیمار باید در حالت نشسته باشد. از این رو در بیمارانی که باید به مدت طولانی از این پروسیجر درمانی استفاده کنند بهتر است اقدام به اجاره تخت بیمارستانی کنند تا در بهترین وضعیت، ساکشن بیمار انجام شود.

انجام ساکشن بیمار در منزل نیاز به تجربه و مهارت بالا دارد. اما ناگزیر بعضی از خانواده ها برای بیمارانی که به مدت طولانی در خانه نگهداری می شوند و برای کاهش در هزینه های درمانی مجبور می شوند خودشان تعدادی از مراقبت های تخصصی را انجام بدهند. در این صورت برای کم کردن هزینه ساکشن بیمار می توانید اقدام به اجاره دستگاه مورد نیاز نموده و با کمک آموزش متخصصین ما خودتان اقدامات لازم را انجام دهید.

ساکشن تراپی برای چه بیمارانی و با چه اهدافی انجام می شود؟

ممکن است یک بیمار به مدت طولانی در بیمارستان بستری بوده باشد و اعضای خانواده برای راحتی بیمار و اطرافیان ترجیح بدهند در خانه اقدام به مراقبت از بیمار نمایند. در این بین بیمارانی که لوله تراکئوستومی دارند باید ساکشن حلق و ریه را در مواقع ضروری انجام دهند. اقدام ساکشن لوله تراشه در خانه باید در نهایت دقت انجام شود. ساکشن تراپی برای اکثر بیماران تحت مراقبت های ویژه نقش حیاتی دارد. در ادامه افرادی که باید ساکشن تراپی انجام دهند می پردازیم.

 • افرادی که دارای ونتیلاتور یا لوله گذاری هستند باید ساکشن تراپی انجام دهند.
 • افراد دچار بیماری های شدید عصبی و عضلانی
 • نوزادان و کودکان دچار بیماری های تنفسی
 • افراد دچار اختلالات ذهنی
 • بیماران دچار عفونت های ریوی شدید که ترشحات ریوی زیادی دارند
 • ساکشن تراپی جهت نمونه برداری و کشت سلولی
 • ساکشن تراپی همچنین در زمان هایی که بیمار با سرفه نمی تواند ترشحات اضافی گلو و ریه را تخلیه کند انجام می گردد.

ساکشن بیمار در منزل چه زمانی ضرورت پیدا می کند؟

همراهان بیمار با توجه به شرایط بالینی بیمار مانند صدای خس خس ریه ممکن است تصور کنند با ساکشن ترشحات ریه این مشکل رفع خواهد شد. در صورتی که ساکشن ریه در منزل تنها توسط کادر درمانی تجویز می شود. با توجه به اهمیت و ضرورت ساکشن ترشحات، این اقدامات باید در زمان مناسب و توسط کادر مجرب علب الخصوصی برای بیماران اینتوبه انجام شود. در مواردی که رنگ بیمار به کبودی می رود و هوشیاری بیمار افت پیدا می کند همگی نشان دهنده ی نیاز به انجام ساکشن بیمار در منزل است.

ساکشن بیمار در منزل به چند طریق انجام می شود؟

ساکشن بر اساس وضعیت بیمار به چند طریق انجام می شود که در ادامه توضیح می دهیم.

· ساکشن بیمار از بینی

در مواردی که شرایط محیا باشد، انجام ساکشن از راه بینی انجام می شود. در زمان ساکشن بیمار از طریق بینی باید سری مناسب انتخاب شود. احتمال آسیب در این روش کمتر است و تنها ممکن است خراشیدگی اندکی در دیواره های بینی به وجود بیاید.

· ساکشن در منزل از دهان

متداول ترین و بهترین روش ساکشن ترشحات بیمار از طریق دهان است. در این روش برای ساکشن بیمار از ایروی استفاده می شود. ایروی وسیله ای است که جهت باز نگاه داشتن راه هوایی بیمار در افرادی که دارای هوشیاری پایینی هستند استفاده می شود و از گاز گرفتن زبان توسط بیمار جلوگیری می کند. زیرا در این روش ممکن است بیمار برای عبور دادن لوله از حلق مقاوت کند. از این رو با استفاده از ایروی، ساکشن از وسط آن عبور داده می شود. ترجیحا در زمان انجام ساکشن در منزل باید از ایروی استفاده شود.

· ساکشن حلق و گلو

در این روش یک لوله پلاستیکی بسیار نازک و منعطف را از طریق دهان یا بینی به پشت گلو یا حلق بیمار می فرستند. در بیمارانی که قدرت بلعیدن خود را از دست داده اند و یا نمی توانند سرفه کنند از این نوع ساکشن بیمار برای بهبودی کمک گرفته می شود.

· ساکشن بیماران دارای تراکئوستوی در منزل

اغلب بیماران بخش ویژه که سطح هوشیاری بسیار پایینی دارند، گلوی آنها دارای تراکئوستومی است و از این طریق تنفس می کنند. ممکن است برای ایجاد شرایط بهتر این بیماران به منزلشان منتقل شوند. این بیماران بیشترین نیاز به انجام ساکشن دارند. در این بیماران ساکشن ریه از طریق تراک انجام می شود. زیرا این لوله مستقیما به گلوی بیمار وارد شده است. ساکشن بیمار دارای تراکئوستومی نیاز به مهارت بسیار بالایی دارد. زیرا این بیماران در معرض عفونت ریه قرار دارند.

قیمت ساکشن بیمار در منزل وابسته به چه مواردی است؟

هزینه ساکشن بیمار در منزل به موارد متعددی وابسته است. از این رو به طور معمول نمی توان هزینه ثابتی را به عنوان قیمت ساکشن بیمار در منزل اعلام نمود. در ادامه به معرفی عوامل موثر بر قیمت ساکشن بیمار می پردازیم.

· وضعیت بالین بیمار

وضعیت بیمار و اینکه آیا بیمار در هوشیاری است و یا دارای تراک تنفسی است یا خیر از مواردی است که قیمت ساکشن بیمار را تغییر می دهد.

· نحوه ساکشن بیمار در منزل

روش ساکشن تراپی، بینی، دهان و ... بر هزینه ساکشن در منزل تاثیر دارد. هر چه وضعیت بیمار پر خطرتر باشد به طور معمول قیمت ساکشن بیمار در منزل تغییر می کرد.

· سن بیمار بر قیمت ساکشن بیمار در منزل تاثیر دارد

همانطور که گفته شد ساکشن برای نوزادان، اطفال و بزرگسالان انجام می شود. به طور معمول شرایط بیماری و وضعیت بیماری و تعداد دفعات ساکشن بر قیمت ساکشن تراپی تاثیر دارد.

خدمات ساکشن تراپی در منزل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورت نیاز به انواع خدمات پزشکی و خدمات پرستاری از بیمار در منزل تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین در کمترین زمان ممکن جهت ارائه خدمات در محل حاضر خواهند شد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس ساکشن بیمار در منزل و همچنین ارایه خدمات انجام ساکشن بیمار در منزل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات پزشکی ارائه می دهد که شامل ویزیت پزشک در منزل و خدمات پزشکی در محل, طب سوزنی در منزل, حجامت در منزل, شستشوی گوش در منزل, باز کردن گچ در منزل, گچ گیری در منزل, صدور گواهی فوت در منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های پزشکی و پرستاری را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس ساکشن بیمار در منزل

انجام ساکشن بیمار در منزل

ساکشن ریه در منزل

ساکشن حلق

ساکشن ترشحات گلو

ساکشن تراپی نوزادان

ساکشن بیماران دارای تراکئوستوی در منزل

نظرات کاربران

profile picture
کریم جنگی

شخص محترمی بودند دستگاه تحویل دادند متشکرم

profile picture
شیما داورپناه
1 سال پیش |همیار نبض اول

پرستاری که اعزام شد بسیار ان تایم و ماهر بودند ممنون

پرستار خوب و خوش اخلاقی بودند

profile picture
سعید آب روشن  

یک دنیا تشکر واقعا ممنونم از همه لحاظ خوب بود

شرایط ساکشن در منزل بیماران دارای لوله تنفسی

خدمات ساکشن بیمار در منزل شامل حضور متخصص در محل به همراه تجهیزات مورد نیاز است و ارائه خدمات در محل می باشد.

همیاران هوم سرویز در زمینه ساکشن بیمار از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز و مورد تایید وزارت بهداشت و درمان بوده و همچنین تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می باشند.

برای اطلاع از شرایط ارائه خدمات ثبت درخواست اولیه را انجام دهید. متخصصین با تماس مستقیم جزئیات نحوه ارائه خدمات را شرح خواهند داد.

هزینه ارائه خدمات در تماس مستقیم به کامل شرح داده خواهد شد.

در صورت داشتن بیماری زمینه ای خاص لطفا همیار را از جزئیات وضعیت بیمار آگاه کنید.

به هر دلیلی اگر همیار پس از حضور در محل نتواند خدمات ارائه دهد هزینه ایاب و ذهاب دریافت می شود.

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

medical-examination
پزشک در منزل
قیمت از 750,000 الی 1,500,000 تومان
private-ambulance-rental
اجاره آمبولانس خصوصی
قیمت از 14,500,000 الی 14,500,000 تومان
radiology
رادیولوژی در منزل
قیمت از 1,150,000 الی 3,000,000 تومان
oxygen-capsule-rental
اجاره کپسول اکسیژن
قیمت از 375,000 الی 1,500,000 تومان