header

سونداژ در منزل

شبکه گسترده از متخصصان مجرب آماده ارائه خدمت با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت می‌باشند

ثبت درخواست

بدون هزینه اولیه
بدون هزینه اولیه

ثبت درخواست بدون هیچ هزینه ای

همیار متخصص
همیار متخصص

همیارهای آموزش دیده و مجرب

امنیت کامل
امنیت کامل

همیارهای تایید شده به همراه ضمانت های معتبر

تعویض و گذاشتن سوند در منزل با کادر متخصص پرستاری

شرایط سرویس سونداژ در منزل

• خدمات سونداژ در محل شامل حضور متخصص در محل مشتری و انجام خدمات سوند گذاری و تعویض سوند در منزل و ارایه آموزش جهت نگهداری از آن می شود. این سرویس می تواند بر حسب تقاضای مشتری به صورت دوره ای و در مدت زمان مشخص نیز ارایه شود.

• همیاران هوم سرویز در زمینه خدمات پرستاری و پزشکی از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز و مورد تائید وزارت بهداشت و دارای مجوز و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشند.

• پس از ثبت سرویس همیاران و مشاورین هوم سرویز با شما تماس گرفته و پس از بررسی دقیق نیاز و انتظارات شما، همیار متناسب را به شما پیشنهاد خواهند داد.

• با توجه به نیازهای متفاوت مشتری، قیمت بصورت برآوردی ارائه شده است و پس از تماس پشتیبانی با شما قیمت دقیق اعلام خواهد شد.

• در صورت نیاز به انجام سایر خدمات و یا شرایط خاص مشتری لطفا پس از تماس همیاران جزئیات شرایط را به ایشان اطلاع رسانی نمایید.

• همیاران محترم به هیچ عنوان اجازه وصل سوند بدون نسخه پزشک را نخواهند داشت.

• پیشنهاد می گردد در خصوص سرویس خدمات سونداژ به صورت دوره ای یا مدت زمان بیشتر از یک هفته قرارداد رسمی با همیار منعقد نمایید.

• سرویس های بعد از ساعت 21 شامل هزینه ایاب ذهاب برگشت همیار تا 20 هزار تومان می شود.

• توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

• پلیس فتا: امنیت سرویس ارائه شده را هوم سرویز بر عهده گرفته است، لذا از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

اطلاعات تکمیلی سونداژ در منزل

​خدمات سونداژ در منزل

وصل سونداژ در منزل برای افراد بیمار و ناتوان و همچنین برای سالمندانی که به علت های مختلف در کنترل ادرار خود مشکل دارتد توصیه می شود. سوند ادرار در منزل معمولا عوارض چندانی در صورت مراقبت صحیح ندارد. فقط در صورتی در مدت طولانی نیاز به سونداژ باشد ممکن است دچار زخم ناشی از سوند و در موارد نادر که موارد بهداشتی به خوبی رعایت نشود میتواند موجب عفونت مثانه شود.

انواع سونداژ ادراری در منزل

برای وصل سونداژ در منزل معمولا از سوند فولی استفاده میشود. جهت انتخاب سایز سوند به سن ، جسه و اندازه مجاری ادراری بیمار باید توجه شود. در بیمارانی که دچار بزرگ شدگی پروستات هستند. سونداژ ادراری باید با دقت بیشتری انجام شود.

سوند ادرار یا کاتتر یک لوله باریک و انعطاف پذیر است که جهت تخلیه ادرار از مثانه بیماران استفاده می شود. لوله سونداژ از جنس لاستیک، پلاستیک پی وی سی و سیلیکون می باشد.

انواع سوند ادراری

انواع سونداژها بر اساس نوع و مدت زمان سوندگذاری تقسیم بندی می شوند. در نهایت سوندها در دو دسته سوندهای کوتاه مدت و سوندهای دائمی قرار میگیرند.

سوندهای یکبار مصرف یا سوند موقت


استفاده از این نوع سونداژ ادراری در منزل برای اکثر افرادی که عمل جراحی انجام داده اند پیش آمده است. معمولا برای انجام عمل جراحی هایی مانند سزارین و غیره نصب سوند تجویز می شود. نصب سوند یا از طریق مجاری ادراری و یا از طریق ایجاد سوراخی در زیر شکم انجام می دهند. نام دیگر این سوندهای موقت، گذاشتن سوند نلاتون یا سوند ساده است. نهایت مدت استفاده از این سوندها 14 روز است.

سوندهای دائمی یا بلند مدت

وصل سونداژ در منزل برای بیمارانی که مدت زمان طولانی قادر به تخلیه مثانه نیستند استفاده می شود. از سوند فولی برای موارد طولانی مدت استفاده می شود. نحوه گذاشتن سوند دائمی مانند سوند موقت می باشد. سوندهای دائمی به عنوان سوندهای داخلی نیز شناخته می شوند. نحوه گذاشتن سوند دائمی به این صورت است که در ابتدای لوله یک بالن کوچک قرار میگیرد. این بالن از مایع مخصوصی پر شده است که از خارج شدن لوله جلوگیری میکند. در صورتی که به خدمات تعویض سوند در منزل نیازمند هستید به خاطر داشته باشید که نباید تعویض سونداژ با زور یا کشیدن انجام شود. زیرا این اقدامات موجب آسیب شدید به مجرای ادراری و خونریزی می شود.

محل قرارگیری انواع سوندها

سوند داخلی

طریقه گذاشتن سوند در تمام مواردی که معرفی شد به یک صورت است. همواره یک سر سوند برای تخلیه ادرار در بیرون از بدن قرار میگیرد. اما نوع دیگر سوندها وجود دارد که هر دو سر آنها در بدن بیمار قرار داده می شود. به این نوع، سوند داخلی گفته می شود. در صورتیکه انسدادی بین مثانه و کلیه باشد از این نوع سوند استفاده می شود.

سوند خارجی

این نوع سوند به صورت کامل در بیرون از بدن فرد بیمار قرار داده می شود. این سوند صرفا برای مردان می باشد. از نصب سوند خارجی تنها هنگامی که فرد کاملا سالم باشد و فقط کنترل ادرار نداشته باشد استفاده می شود. معمولا نصب سوند در منزل برای بیمارانی پیشنهاد می شود با زوال عقل دچار شده باشند. نصب این نوع سوند بسیار راحت است و کمترین میزان ابتلا به عفونت و زخم سوند را در پی ندارد.

سوندهای سوپراپوبیک

این نوع سونداژ توسط پزشک و توسط جراحی های کوچک کار گذاشته می شود. این سوند از طریق یک سوراخ کوچک در زیر شکم ایجاد می شود. کیسه آن به وسیله بانداژ مخصوص به شکم پانسمان می شود.

دلایل وصل سوند ادراری در منزل

  • به طور کلی نصب سوند در منزل برای تسکین و تخلیه ادرار ناشی از انسداد به دلیل بیماری های مختلف مانند بزرگی پروستات، عفونت ادراری، مشکلات عصبی، انجام عمل های جراحی مختلف، سزارین، یبوست و غیره استفاده می‌شود.
  • به عنوان وسیله ای کاملا استریل برای نمونه گیری ادراری به کار می رود.
  • اندازه گیری دقیق دفع ادرار به صورت روزانه را ممکن می کند.
  • ایجاد محیط کاملا تمیز و بهداشتی برای بیمارانی که به بی اختیاری ادراری دچار هستند یا در حالت کما به سر میبرند.
  • در صورت جراحی بر روی پروستات یا دستگاه تناسلی باید عملیات سوند گزاری تا زمان بهبود انجام شود.
  • در صورت بروز آسیب های نخاعی و در صورت استراحت مطلق سونداژ در منزل انجام می شود.

مزایای نصب سوند در منزل


خدمات سوند ادرار در منزل و سونداژ در منزل نیز یک نمونه دیگر از خدمات درمانی و تزریقات در محل است. گاهی برای بیماران نصب سوند در منزل به مدت طولانی یا در بازه زمانی مشخص تجویز می شود. مطمعننا خدمات تعویض سونداژ در بیمارستان ها کمی برای افراد دشوار است. گاهی شرایط حمل و نقل افراد ناتوان و بیمار و یا سالمندان، کمی برای اعضای خانواده دشوار است. همچنین شرایط ترافیک و شلوغی بیمارستان ها هم میتواند مزیدی بر علت استفاده از خدمات تعویض سوند در منزل باشد.

تعویض سوند در منزل

در شرایط ایده آل برای تعویض سونداژ در منزل باید حداکثر هر 14 روز یکبار اقدام نمود. هر 8 ساعت یکبار در شرایط معمولی نیز باید کیسه ادرار تخلیه شود. همچنین باید نهایت هر 3 روز کیسه ادرار تعویض شود. در صورتی که در کیسه آثار خون مشاهده کردید هر چه سریع تر باید با کمک تیم پرستاری وضعیت سوند ویزیت شود. زیرا ممکن است نیاز به خارج کردن و تعویض سوند در منزل باشد.

خدمات سونداژ در منزل هوم سرویز

نصب سوند در منزل تهران به وسیله کادر مجرب و حرفه ای هوم سرویز انجام می شود. در صورتیکه به هر دلیلی شما یا نزدیکانتان نیاز به استفاده از خدمات نصب یا تعویض سوند در منزل دارند ، میتوانید از هوم سرویز کمک بگیرید.

خدمات نصب سونداژ و تعویض سونداژ در منزل توسط متخصصین و کادر پرستاری کارآزموده انجام می شود. تا در محیط کاملا استریل از بروز هرگونه عفونت و ایراد جلوگیری شود.

هزینه نصب سوند در منزل هوم سرویز

هزینه سونداز در منزل یا هزینه تعویض سوند در منزل به نوع سوند بستگی دارد و در کل مبلغ ثابتی برای تعویض یا سوندگذاری در منزل در هوم سرویز ارائه شده است در صورت نیاز به دریافت مشاوره و استعلام دقیق هزینه نصب سوند در منزل هوم سرویز کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. همکاران ما در کمتر از یک ساعت با شما تماس خواهندگرفت و در کوتاه ترین زمان ممکن به کمک شما خواهند شتافت.

همیار شماییم تا پایان سرویس..

ثبت درخواست
رایگان سفارش ثبت کنید
بعد از ثبت سفارش و اعلام جزئیات با شما تماس میگیریم
شما امکان لغو سفارش را دارید
سپس در صورت تایید و توافق همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند
هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید
برای اطلاعات بیشتر و پشتیبانی با ما تماس بگیرید
همیار ما شوید
هر تخصصی که دارید، درآمدتان را بیشتر کنید
contact-us

اطلاعات تماس

تهران - بلوار کشاورز - جنب خیابان 16 آذر - پلاک 78
پشتیبانی: 91001332-021

خبرنامه هوم سرویز

از آخرین تخفیف‌های ما با خبر شویدecunion
enamad
samandehi