header

نصب و تعمیر پمپ آب و منبع

شبکه گسترده از متخصصان مجرب آماده ارائه خدمت با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت می‌باشند

ثبت درخواست

بدون هزینه اولیه
بدون هزینه اولیه

ثبت درخواست بدون هیچ هزینه ای

همیار متخصص
همیار متخصص

همیارهای آموزش دیده و مجرب

امنیت کامل
امنیت کامل

همیارهای تایید شده به همراه ضمانت های معتبر

نصب و تعمیر پمپ آب و نصب منبع

شرایط سرویس نصب و تعمیر پمپ آب و منبع

• همیار می بایست ابتدا عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر پمپ نماید.

• تهیه لوازم و قطعات یدکی پمپ درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

• همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر پمپ استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

• پلیس فتا: امنیت سرویس ارائه شده را هوم سرویز بر عهده گرفته است، لذا از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

اطلاعات تکمیلی نصب و تعمیر پمپ آب و منبع

​خدمات نصب و تعمیر پمپ آب خانگی

با افزایش طبقات ساختمان ها و کاهش فشار آب در زمان اوج مصرف، توجه و نیاز افراد به نصب پمپ آب و البته نصب منبع آب بیشتر شده است. انواع پمپ آب خانگی متفاوت در بازار موجود هستند. با توجه به عوامل مختلفی نظیر حجم نیاز خانوار، تعداد طبقات و تعداد واحدهای ساختمان خود اقدام به خرید پمپ آب خانگی و نصب منبع پمپ آب می کنند. در مواردی به علت کمبود فضا اقدام به نصب منبع آب در پشت بام بدون پمپ می کنند. در صورتی که بنا به هر دلیلی مانند کمبود فضا یا حتی مقدار بودجه مورد نیاز برای نصب پمپ آب با مخزن را نداشته باشید. می توانید اقدام به نصب پمپ آب خانگی بدون مخزن کنید.

نصب پمپ آب بعد از کنتور

البته لازم به ذکر است که نصب پمپ آب خانگی بدون مخزن با وجود مزایایی نظیر هزینه نصب پمپ آب کمتر، دارای معایبی نیز میباشند.

نصب پمپ آب بعد از کنتور روی شبکه آب و فاضلاب ممکن است موجب مکش آب آلوده به داخل آب شرب شود. زیرا که همواره بخشی از آب غیر قابل مصرف از سیستم آب شرب خارج می شود. حال اگر در یک زمان چندین پمپ در حال استفاده از جریان آب باشند. سیستم هدر رفت آب، دوباره به جریان بر میگردد. این آب هدررفته ممکن است منشا آلودکی باشند. به عبارت دیگر نصب پمپ بعد از کنتور فشار منفی در لوله آب شهری ایجاد می کند. ممکن است در قسمت هایی که نشتی طبیعی در لوله ها وجود دارد. آبهایی  که دچار آلودگی سطحی شده اند، به علت فشار منفی حاصل از عملکرد پمپ به آب شرب مصرفی وارد شوند.

طریقه نصب پمپ آب بدون مخزن خیلی ساده است و فقط نیاز به لوله کشی پمپ آب خانگی است.و نیازی به انجام لوله کشی جدید برای نصب آن نیست.

نصب پمپ آب خانگی با مخزن

پمپ آب خانگی مخزن دار ، آب ذخیره شده درون تانکر پلاستیکی را به لوله کشی ساختمان هدایت می کند. به زبان واضح تر پمپ آب خانگی با تبدیل جریان الکتریکی به انرژی مکانیکی می تواند آب را با فشار کافی به طبقات بالایی هدایت کند.

نصب منبع آب خانگی یا نصب تانکر پلاستیکی پمپ جهت ذخیره آب در سیستم آبرسانی ساختمان استفاده می شود. نصب منبع آب پمپ خانگی با هدف تامین آب مورد نیاز برای تمامی واحد های ساختمان به مدت ۲۴ ساعت تعبیه می شود. بدین ترتیب در هنگام قطعی آب و یا زمان های اوج مصرف آب و افت فشار آن میتواند پاسخگوی خانوارها باشد. منبع آب پلاستیکی پلی اتیلن به دلیل مزایای زیاد و هزینه های پایین تر، جایگزین موارد دیگر شده است.

اصول نصب و تعمیر پمپ آب خانگی و منبع آب

  • نصب پمپ آب باید در مکان سرپوشیده انجام شود.
  • نصب منبع و پمپ را تا جای امکان نزدیک به هم انجام دهید.
  • نقشه پمپ آب خانگی و نصب مخزن پلی اتیلن باید طوری انجام شود که قوانین لوله کشی،  از ورودی آب ساختمان به پمپ و منبع و خروجی این تاسیسات به لوله کشی ساختمان کاملا رعایت شده باشد.
  • سطح زیرین جهت نصب منبع آب خانگی باید کاملا یکدست و صاف باشد.
  • نقشه نصب پمپ آب خانگی باید به ترتیبی ایجاد شود. که با سرریز شدن آب از مخزن باید به کمک لوله کشی به محلی مطمئن هدایت شود واز تاسیسات برقی کاملا دور باشد.
  • لرزش پمپ آب هنگام کار کردن ممکن است به وسیله لوله ها به اتصال خروجی مخزن انتقال پیدا کند.  این لرزش باعث خارج شدن اتصالات از آب بندی می شود. به همین دلیل باید در مسیر لوله های بین مخزن و پمپ آب از لرزه گیر استفاده کنید.
  • توجه کنید در هنگام نصب  اجزای پمپ آب خانگی تا حد امکان از زانو و اتصالات کمتری استفاده کنید. زیرا اتصالات زیاد از میزان فشار آب می کاهند.

تعمیرات پمپ آب خانگی در محل

تقریبا در تمامی منازل مسکونی و آپارتمان های چند طبقه و یا حتی ویلایی به علت پایین بودن فشار آب و همچنین امکان قطعی آب، از پمپ آب و نصب منبع بهره می برند.  پمپ آب خانگی مانند هر وسیله برقی دیگر طی مرور زمان ممکن است مستهلک شوند و نیاز به تعمیرات پمپ آب باشد. در ادامه به ایرادات شایع در پمپهای آب و عیب یابی و تعمیر پمپ آب در منزل میپردازیم.

علت روشن نشدن پمپ آب خانگی چیست؟

برای تعمیر پمپ آب آپارتمانی باید ابتدا مطمئن شوید که سیستم برق رسانی دستگاه دچار ایراد نشده باشد. بررسی کنید که کلید برق یا سیم پمپ قطعی نداشته باشد. مرحله بعدی دکمه ریست را چک کنید. همچنین ممکن است سیم های درون کلید به علت گرمای زیاد و یا آبخوردگی و رطوبت اتصالی پیدا کرده باشند.

علت موج دار بودن آب خروجی از پمپ چیست؟

در هنگام بروز این ایراد که فشار آب پمپ کم و زیاد می شود. حتما ایراد از مخزن پمپ است.  برای بررسی مخزن پمپ باید دریچه هوای مخزن را بررسی کنید. اگر ایراد از مخزن دستگاه باشد با تکان دادن مخزن از زیر مخزن پمپ، آب خارج می شود. به طور مثال در خانه هایی که از پمپ برای کشیدن آب چاه استفاده می شود.در فصل گرما به علت کم شدن میزان آب،ممکن است شن و ماسه وارد مخزن پمپ شوند و موجب خراب شدن آن گردند.

علت یکسره کار کردن پمپ چیست؟

در زمان کار کردن صحیح پمپ آب باید صدای باز و بسته شدن کلید هنگام فعالیت پمپ را بشنوید. اگر پمپ یکسره کار میکند و اتومات نمی کند. در صورتی که واحدی در حال استفاده از آب نیست. باید از یک سرویسکار پمپ آب کمک بگیرید. ممکن است علت در نشتی لوله کشی ها باشد با خود پمپ ایراد پیدا کرده باشد.

علت افت فشار پمپ آب خانگی چیست؟

هوا گرفتن پمپ آب موجب می شود که پمپ آب دیگر قادر به اجرای عملکرد صحیح خود نباشد. در زمان بروز این مشکل، با وجود روشن بودن پمپ آب، پمپ قادر به مکش آب نیست. در این زمان باید به هواگیری پمپ آب بپردازید.

تعویض بلبرینگ پمپ آب خانگی

بلبرینگ پمپ آب خانگی به یک قطعه فلزی در داخل پمپ آب گفته می شود که سبب حرکت شافت داخل پمپ می شود. همچنین بلبرینگ نیز به پروانه پمپ آب نیز متصل است. بدین ترتیب که با چرخیدن محور پمپ آب، پروانه پمپ نیز شروع به حرکت می کند.

پمپ آب از دو قسم مکانیکی و برقی تشکیل شده است.  بخش مکانیکی پمپ آب خانگی شامل پروانه و کاسه نمد است. این قطعات  مستقیما با آب در تماس هستند. بلبرینگ پمپ آب به همراه شافت در قسمت الکتروموتور پمپ آب خانگی قرار می گیرد. اهمبت این قطعه را میتوان اینگونه توصیف کرد که اگر بلبرینگ در داخل پمپ آب نباشد. عملا پمپ کار نمیکند.چرا که کار کردن پمپ آب با  به چرخش در آمدن محور داخل پمپ و پروانه آن میسر می شود. تا بدین وسیله آب به داخل لوله های ساختمان پمپاژ شود.

حال اگر بلبرینگ دچار ایراد شود و به نرمی حرکت نکند. عملا کل دستگاه دچار ایراد شده است. از آنجایی که بلبرینگ یک قطعه مصرفی است بعد از مدتی دچار فرسودگی می شود و نیاز به تعویض بلبرینگ پمپ آب خانگی میباشد.

تعویض کاسه نمد پمپ آب خانگی

به طور خلاصه لزوم استفاده از کاسه نمد در پمپ آب خانگی را می توان به علت جلوگیری از نشتی آب بین قسمت های آبی و برقی پمپ آب خانگی توضیح داد. همچنین کاسه نمد پمپ آب مانع از آسیب رسیدن به محور پمپ آب می شود. همچنین این قطعه باعث افزایش کارایی دستگاه و کاهش هزینه تعمیر پمپ آب خانگی نیز می شود.

بدین ترتیب متوجه می شویم یک قطعه بسیار کوچک به نام کاسه نمد چقدر می تواند نقش مهمی در پمپ داشته باشد. این قطعه به مرور زمان و استفاده ممتد از پمپ مستهلک می شود و نیاز به تعویض کاسه نمد پمپ آب میباشد.

معمولا نشانه های گرمای زیاد بدنه پمپ آب، سر و صدای بالای پمپ آب و همچنین لرزش زیاد پمپ اعلام میکنند که باید به تعمیرات پمپ آب خانگی و تعویض کاسه نمد پمپ آب بپردازید.

تعویض پروانه پمپ آب خانگی

پروانه پمپ آب موجب چرخش آب در داخل پمپ می شود.این پروانه ها از پره ها یا تیغه های پلاستیکی تشکیل شده اند. پره های پروانه به شافت متصل می شوند. با چرخش پروانه انرژی الکتریکی به انرژی جنبشی جریان آب تبدیل می شود. کاهش فشار آب و کم شدن میزان حجم آب پمپ از نشانه های خرابی پمپ و نشانه های تعویض پروانه پمپ آب خانگی می باشد.

خدمات تعمیرات و نصب پمپ آب خانگی تهران

همانطور که پیشتر اعلام کردیم پمپ آب نیز مانند هر وسیله ی دیگری ممکن است طی مرور زمان دچار ایراداتی شوند. خدمات تعمیر پمپ آب خانگی هوم سرویز آماده ارائه خدمات تعمیرات و نصب پمپ آب خانگی در تهران میباشند. خدماتی مانند نصب منبع آب در پشت بام بدون پمپ، نصب منبع آب بدون پمپ نیز در این سرویس ارائه می شود.

قیمت تعمیر پمپ آب خانگی

عوامل متعددی بر قیمت نصب پمپ آب خانگی  و یا هزینه تعمیرات پمپ آب بستگی دارند. به صورت کلی اجرت نصب پمپ و تانک به به تعداد شیرهای آب مورد نیاز، متراژ ساختمان، تعداد طبقات ساختمان و البته اندازه منبع آب بستگی دارد.

البته نوع ایراد در پمپ آب و نوع قطعه معیوب نیز در قیمت تعمیر پمپ آب خانگی موثر میباشند. همچنین نوع برند مانند نصب پمپ پنتاکس یا غیره نیز در اجرت نصب منبع آب و پمپ آب تاثیر میگذارند.

نصاب پمپ آب در تهران

تعمیر پمپ آب تهران از جمله خدماتی است که متقاضیان زیادی دارد. با توجه به احداث ساختمان های بلند و مشکل افت فشار آب در تمام نقاط ، اکثر افراد اقدام به نصب پمپ آب در تهران نموده اند. با توجه به اهمیت این وسیله خدمات نصب و تعمیرات پمپ آب باید توسط نصاب پمپ آب ماهر انجام شود.

تعمیر پمپ آب ساختمان تهران باید به افراد متخصص و تعمیرکار پمپ آب خانگی ماهر سپرده شود. اتصالات، تعمیر و تعویض قطعات پمپ باید توسط افراد ماهر انجام شود. زیرا در صورت سپردن کار به افراد غیر متخصص ممکن است هزینه ها را تا چندین برابر افزایش پیدا کند. از جمله ایراداتی که ممکن است در پی کمک گرفتن از افراد غیر متخصص ایجاد شود میتوان به بالا رفتن قبض آب ، عدم ذخیره آب د هنگام قطعی وهمچنین امکان سوختن پمپ بر اثر نوسانات برق اشاره نمود.

نصب و تعمیرات تخصصی پمپ آب در تهران با همکاران هوم سرویز

خدمات نصب منبع آب در پشت بام، نصب پمپ آب و تعمیر پمپ آب شمال تهران، غرب ، شرق و جنوب تهران توسط متخصصین در تعمیرگاه هوم سرویز انجام می شود. در صورت بروز هر گونه ایراد در پمپهای آب خانگی می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. تا همکاران ما در کمترین زمان ممکن در کنار شما قرار بگیرند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

ثبت درخواست
رایگان سفارش ثبت کنید
بعد از ثبت سفارش و اعلام جزئیات با شما تماس میگیریم
شما امکان لغو سفارش را دارید
سپس در صورت تایید و توافق همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند
هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید
برای اطلاعات بیشتر و پشتیبانی با ما تماس بگیرید
همیار ما شوید
هر تخصصی که دارید، درآمدتان را بیشتر کنید
contact-us

اطلاعات تماس

تهران - بلوار کشاورز - جنب خیابان 16 آذر - پلاک 78
پشتیبانی: 91001332-021

خبرنامه هوم سرویز

از آخرین تخفیف‌های ما با خبر شویدecunion
enamad
samandehi