header

تعمیرات لوله کشی آب

شبکه گسترده از متخصصان مجرب آماده ارائه خدمت با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت می‌باشند

ثبت درخواست

بدون هزینه اولیه
بدون هزینه اولیه

ثبت درخواست بدون هیچ هزینه ای

همیار متخصص
همیار متخصص

همیارهای آموزش دیده و مجرب

امنیت کامل
امنیت کامل

همیارهای تایید شده به همراه ضمانت های معتبر

قیمت تاسیسات و لوله کشی آب ساختمان

شرایط سرویس لوله کشی آب و ساختمان

• همیار می بایست ابتدا محل لوله کشی را بررسی نموده و پیشنهاد خود را ارایه نماید و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به انجام سرویس نماید.

• تهیه لوازم و قطعات درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و همیار موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

• چنانچه محل مورد نظر جهت لوله کشی آب نیاز به تخریب داشته باشد هزینه آن به صورت مجزا و بر اساس توافق صورت گرفته با همیار لحاظ می گردد.

• پلیس فتا: امنیت سرویس ارائه شده را هوم سرویز بر عهده گرفته است، لذا از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

اطلاعات تکمیلی لوله کشی آب و ساختمان

انواع سیستم های لوله کشی ساختمان

سیستم تاسیسات آبی ساختمان شامل لوله کشی آب آشپزخانه، لوله کشی فاصلاب توالت فرنگی و لوله کشی آب توالت فرنگی، لوله کشی آب حمام، لوله کشی آب سرویس بهداشتی و در کل لوله کشی آب شهری میباشد. تمام این موارد تامین کننده کیفیت و سلامت اعضای یک خانواده هستند. هرگونه ایراد در لوله کشی و تاسیسات ساختمان باید به سرعت رفع شود. زیرا ترکیدگی لوله و نشتی لوله میتوانند خسارات بالایی به استحکام ساختمان وارد کنند. در ادامه به معرفی انواع لوله کشی آب ساختمان و اصول لوله کشی ساختمان میپردازیم.

لوله کشی سنتی آب

از قدیم برای اجرای لوله کشی از روش سنتی استفاده می کردند. به گونه ای که در بیشتر خانه های قدیمی در سیستم تاسیسات و لوله کشی آب آشپزخانه و سرویس بهداشتی از لوله های فلزی استفاده می کردند. اما با گذشت زمان و به دلایل مختلفی نظیر بالا بودن اجرت لوله کشی منازل، سخت بودن و زمان بر بودن لوله کشی، امکان خوردگی و زنگ زدگی لوله ها در دراز مدت و البته سنگین بودن لوله های فلزی این سبک لوله کشی و استفاده از این نوع لوله تقریبا منسوخ شد.

لوله کشی انشعابی آب

در لوله کشی به شکل انشعابی لوله آب در تمام ساختمان به وسیله رایزر اصلی منشعب می شود. در سیستم انشعابی تفاوتی در لوله کشی آب سرد یا گرم ساختمان وجود ندارد. در این روش لوله آب اصلی بعد از ورود به ساختمان بعد از نصب کنتور مستقیما در داخل ساختمان انشعاب پیدا می کند و مورد استفاده قرار میگیرد.

در روش انشعابی برای هر قسمتی که به نصب شیر آب نیاز است یکی انشعاب از لوله اصلی گرفته می شود و در پایان تمام انشعابات به یکدیگر مرتبط خواهند بود. در لوله کشی انشعابی از لوله های پلیمری استفاده می شود. همچنین برای لوله کشی آب گرم ساختمان یک انشعاب به وسیله حرراتی وارد می شود. لوله کشی انشعابی به دو صورت لوله کشی اب روکار و لوله کشی آب توکار انجام می شود.

لوله کشی آب کلکتوری

یکی از بهترین روش لوله کشی آب ساختمان ، لوله کشی کلکتوری ساختمان می باشد. در این روش از لوله پنج لایه استفاده می شود.

از مزایای لوله کشی کلکتوری می توان به کاهش رسوب گرفتگی لوله ها و کاهش چشم گیر ترکیدگی لوله اشاره کرد. همچنین کیفیت و طول عمر بالا نیز از مزایای لوله کشی به روش کلکتوری هستند. در واقع روش کلکتوری از نام وسیله لوله ای شکل و میله مانند گرفته شده است. در قسمت زیرین آنها چند خروجی قرار دارد. این خروجی ها آب را در مسیرهای مختلفی هدایت می کنند.

با استفاده از کلکتور میتوان آب را در مسیرهای مختلف به صورت کاملا یکسان تقسیم کرد. در اولین قدم برای اجرای لوله کشی ساختمان به روش کلکتوری باید مکان مناسبی را به نصب جعبه کلکتوری اختصاص دهید. این مکان می تواند سرویس بهداشتی، آشپزخانه و یا تراس باشد.

بهترین روش لوله کشی ساختمان چیست؟

بهترین روش لوله کشی ساختمان را می توان با بر اساس فاکتورهای مختلفی تعیین نمود. مواردی مانند سرعت اجرای کار، هزینه لوله کشی ساختمان، اهمیت کیفیت کار و شرایط حفظ و نگهداری از لوله کشی در ساختمان همه و همه در تعیین بهترین روش لوله کشی ساختمان تاثیر گزارند. البته شرایط ساختمان اینکه در حال آماده سازی باشد یا در حال سکونت  نیز برای تعیین کردن روش لوله کشی آب باید مد نظر قرار گرفته شود.

اصول لوله کشی آب ساختمان چیست؟

به طور کلی در اجرای تاسیسات از لوله کشی آب شهری و لوله کشی فاضلاب تا لوله کشی پکیج و شوفاژ و غیره اگر از اصول لوله کشی تابعیت نکنند و توسط لوله کش ساختمان و مهندسین ماهر نقشه لوله کشی ساختمان اجرا نشود. متاسفانه می توان این گونه بیان کرد که در واقع کل ارزش ساختمان نادیده گرفته شده است.

رعایت نکات اساسی و اصول لوله کشی آب ساختمان توسط لوله کش آب و تاسیسات ، موجب آسایس و آرامش خیال ساکنین و کاهش هزینه تعمیرات لوله کشی ساختمان در آینده خواهد شد.

شیب لوله کشی فاضلاب خانگی باید بین 0 تا 5 درصد باشد.

رعایت شیب اصولی در هنگام لوله کشی آب و فاضلاب توسط لوله کش ساختمان موجب میشود، که هیچ گاه با گرفتگی لوله مواجه نشوید. زیرا  شیب کم، باعث کاهش جریان فاضلاب شده و به مرور پس از گذشت مدت زمان کوتاه به علت انباشته شدن و عدم تخلیه صحیح ، لوله مسدود می شود در مقابل ایجاد شیب زیاد در لوله کشی نیز موجب میشود مایعات خارج شوند و  فضولات باقی بمانند و مشکل ساز شوند

انتخاب مسیر مناسب لوله کشی فاضلاب

مسیر قرارگیری لوله توسط مهندس و لوله کش آب ماهر و با تجربه تعیین شود. انتخاب مسیر نا مناسب موجب ترکیدگی و کوتاه شدن عمر لوله میشود. لوله کشی آب و فاضلاب نباید از میان چاه آسانسور ، کانالهای هوایی و و یا اتاقک هایی که در آنجا تابلو برق نصب شده است ، عبور کند

استفاده از هواکش کمکی

در ساختمانهای با تعداد طبقات بالا، به ازای هر 10 طبقه باید در تاسیسات لوله کشی فاضلاب خانگی، دست کم یک هواکش کمکی توسط لوله کش ساختمان ، نصب شود. که از برگشت بو و بخارات متصاعد شده ار فضولات فاضلاب جلوگیری کند. زیرا این بخارات بسیار برای سلامتی مضر میباشند و ممکن است موجب ایجاد بیماری گردند.

استفاده از لوله های استاندارد و متناسب با کاربرد آن

برای انجام هرکدام از لوله کشی پکیج ، لوله کشی فاضلاب خانگی ، لوله کشی آب شهری و لوله کشی گاز باید از لوله های مخصوص به خود آنها استفاده کرد.

اتصالات متناسب با نوع لوله

از اتصالات مرغوب و متناسب با سایز لوله استفاده کنید ، برای اطمینان از رعایت این اصل باید از متخصصین خدمات لوله کشی شبانه روزی کمک بگیرید.

لوله کشی فاضلاب تهران

در زمان ساخت بنا شاید کمتر به لوله کشی فاضلاب ساختمان  اهمیت داده شود. اما این قسمت از تاسیسات ساختمان می‌تواند کیفیت زندگی را تحت شعاع خود قرار دهد. زیرا که لوله کشی فاضلاب به طور مستقیم با سلامت شما و عزیزانتان ارتباط دارد. هر گونه اشتباه و سهل ‌انگاری در اجرای لوله کشی فاضلاب موجب انتشار آلودگی ، بوی بد محیط و البته  افزایش هزینه‌های تعمیرات لوله کشی فاضلاب در بلند مدت می شود. به همین علت  تمام آیین‌نامه‌ها و اصول لوله کشی فاضلاب ساختمان که برای حفظ بهداشت عمومی مردم وضع شده‌اند. باید تمام و کمال اجرا شوند.

سیستم لوله کشی فاضلاب توالت بر خلاف لوله کشی آب ساختمان که آب در آن در جریان است. سیستم فاضلاب ساختمان  تحت فشار نیست و جریان فاضلاب به واسطه جاذبه زمین و شیب لوله کشی صورت میگیرد.

قیمت لوله کشی فاضلاب

قیمت لوله کشی آب بر اساس متراژ لوله کشی تعیین می شود. نوع لوله و جنس لوله نیز از عوامل بسیار تاثیرگزار بر هزینه لوله کشی ساختمان می باشد. میزان زمان بردن پروژه از لوله کش ساختمان برای اجرای تاسیسات نیز بر اجرت و دستمزد لوله کش تاثیر گزارند.

لوله کشی شبانه روزی با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را با هوم سرویز تجربه کنید:

ارائه خدمات لوله کشی شبانه روزی شمال تهران، غرب، شرق و جنوب تهران به وسیله گروهی زبده از متخصصین لوله کشی در سراسر تهران انجام می شود. در هر ساعتی از شبانه روز فارغ از منطقه ای که در تهران سکونت دارید، در صورت نیاز به خدمات لوله کشی آب و فاضلاب و یا تعمیرات لوله کشی ساختمان ، به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید تا  حرفه ای ترین متخصصین خدمات لوله کشی آب و فاضلاب در کنارتان قرار بگیرند.
همیار شماییم تا پایان سرویس ...

ثبت درخواست
رایگان سفارش ثبت کنید
بعد از ثبت سفارش و اعلام جزئیات با شما تماس میگیریم
شما امکان لغو سفارش را دارید
سپس در صورت تایید و توافق همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند
هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید
برای اطلاعات بیشتر و پشتیبانی با ما تماس بگیرید
همیار ما شوید
هر تخصصی که دارید، درآمدتان را بیشتر کنید
contact-us

اطلاعات تماس

تهران - بلوار کشاورز - جنب خیابان 16 آذر - پلاک 78
پشتیبانی: 91001332-021

خبرنامه هوم سرویز

از آخرین تخفیف‌های ما با خبر شویدecunion
enamad
samandehi