تعمیر و سرویس خودرو

تعویض ضد یخ خودرو چه فایده ای دارد؟

تعویض ضد یخ خودرو یکی از موارد نگهداری از ماشین است. برخی از راننده ها فقط رانندگی می کنند و اصلا به فکر رسیدگی به خودرو نیستند. با مراقبت های ساده و کم هزینه نظیر تعویض آب رادیاتور و ضد یخ می توان وضعیت اتومبیل را در شرایط ایده آل نگاه داشت. آیا همه ضد یخ ها کیفیت مناسبی دارند؟ اصلا چرا از ضد یخ استفاده می شود؟ آیا ضد یخ ماشین مخصوص زمستان هاست؟ …. در این مطلب به همه سوالات مربوط به ضد یخ و فواید آن پاسخ داده می شود.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

ضد یخ خودرو چیست؟

ضد یخ مایعی است که باعث کاهش نقطه انجماد یک مایع مبتنی بر آب می شود. انواع ترکیبات ضد یخ با کیفیت متفاوت تولید شده که همگی برای جلوگیری از انجماد آب رادیاتور در محیط های سرد استفاده می شود. اگر اتومبیل شخصی داشته باشید حتما با ماده ای سبز رنگ به نام ضد یخ هم آشنایی دارید. این ماده ترکیبی از منو اتیلن گلایکول به عنوان سیال پایه با برخی مواد دیگر است. استفاده از آب به عنوان خنک کننده در موتورهای احتراق داخلی بسیار رایج است ولی آب به سرعت تحت تاثیر دمای محیط قرار می گیرد. با انتخاب ضد یخ مناسب می توان این ضعف را پوشش دارد. انواع ضد یخ در بازار موجود است که به دو دسته معدنی و آلی تقسیم می شوند. ضد یخ های معدنی بیشترین استفاده را در اتومبیل ها دارند.

سرویس تعویض آب رادیاتور و ضد یخ

زمان تعویض ضد یخ خودروسرویس تعویض ضد یخ خودرو در محل

فایده تعویض ضد یخ خودرو چیست؟

همانطور که اشاره شد ضد یخ از انجماد آب در رادیاتور جلوگیری می کند. یخ بستن آب در دمای زیر صفر امری کاملا طبیعی است اما این موضوع می تواند آسیب های جدی در خودرو ایجاد کند. جالب است بدانید که ضد یخ خودرو از بالا رفتن دمای آب در تابستان هم جلوگیری می کند. در واقع ضد یخ از جوش امدن یا یخ زدن آب رادیاتور در تابستان و زمستان جلوگیری می کند.  از نظر اصولی باید این ماده را ضد یخ -ضد جوش بنامیم. کیفیت ضد یخ در ثابت بودن دمای آب رادیاتور تاثیرگذار است. همه ضد یخ های موجود در بازار ترکیبات مختلف و عمر مفید متفاوتی دارند. تغییر رنگ ضد یخ تولید شدن تنها جنبه تبلیغاتی دارد و نشان دهنده کیفیت بالاتر آن نیست. زمان تعویض ضد یخ خودرو بستگی به کیفیت و مواد تشکیل دهنده آن دارد.

برخی ضد یخ ها طول عمر بیشتری دارند ولی تاکنون ضد یخ مادام العمر در بازار عرضه نشده است.

تعویض باتری خودرو در محل

زمان تعویض ضد یخ خودرو چه وقتی است؟

ضد یخ های معدنی و آلی هر کدام طول عمر متفاوتی دارند و این موضوع بیشترین تاثیر را در کیفیت و زمان عوض کردن ضد یخ دارد. بیشترین نوع ضد یخ موجود در بازار از نوع معدنی هستند که طول عمر یک ساله و حداکثر دو ساله دارند. در واقع هر سال می بایست مایع ضد یخ تعویض شود. البته ضد یخ های آلی طول عمر بالاتری دارند که با توجه به نوع مواد افزودنی در آن ایجاد می شود. اغلب ضد یخ های آلی موجود در بازار تقریبا ۳ سال در موتور خودرو با کیفیت قابل قبولی کار می کنند. ضد یخ های بی کیفیت از هر نوعی که باشند طول عمر کمتری دارند و در فواصل زمانی کوتاه تری کارایی خود را از دست می دهند.

تعویض روغن موتور سیکلت در محل

هزینه تعویض ضد یخ خودروهزینه تعویض ضد یخ خودرو

راه های تشخیص زمان تعویض ضد یخ خودرو

اعداد و ارقام اعلام شده نمی توانند ملاک خوبی برای زمان عوض کردن ضد یخ باشند. به طور کلی موارد زیادی روی زمان تعویض ضد یخ تاثیر می گذارد ولی هر زمان که ضد یخ کیفیت خود را از دست داد باید نسبت به تعویض ضد یخ کهنه اقدام کرد. تشخیص ضد یخ فاسد یا کهنه چندان هم دشوار نیست. اگر در مورد کیفیت ضد یخ شک دارید این کارها را انجام دهید:

  • نگاه کردن به ضد یخ

یک راه ساده برای تشخیص زمان تعویض ضد یخ خودرو نگاه کردن به آن است. ضد یخ مایعی شفاف است. اگر رنگ ضد یخ تغییر کرده و یا به حالت شیری و کدر در آمده باشد ضد یخ فاسد شده است. به این ترتیب ضد یخ دیگر خاصیت خوبی ندارد و باید تعویض شود.

دیاگ خودرو در محل

  • بوییدن ضد یخ

محفظه مربوط به ضد یخ را باز کرده و مایع درون ان را بو کنید. ضد یخ فاسد بویی شبیه به بوی سوختگی منتشر می کند. با استشمام این بو در تعویض ضد یخ خودرو درنگ نکنید. یک نکته مهم اینکه ترکیب کردن دو یا چند ضد یخ هم ایده خوبی نیست. با توجه به وجود ترکیبات مختلف در برندهای مختلف بهتر است همیشه از یک نوع ضد یخ استفاده کنید. 

  • لمس کردن ضد یخ

یکی از راه های ساده برای تشخیص کیفیت ضد یخ، لمس کردن آن است. همه ضد یخ های موجود رد بازار حالتی لزج شبیه به روغن موتور دارند. کمی از ضد یخ خودرو را در دست لمس کنید اگر این حالت حس نشد و یا حتی احساس کردید دانه هایی در ضد یخ وجود دارد، زمان تعویض ضد یخ خودرو فرا رسیده است. با خالی کردن ضد یخ فاسد، ضد یخ تازه را در محفظه بریزید. از افزودن ضد یخ تازه به مایع فاسد قبلی پرهیز کنید. این کار کل ضد یخ را فاسد می کند و کیفیت آن را به شدت کاهش می دهد.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات تعویض آب رادیاتور و ضد یخ هم ارائه میده؟

خدمات تعویض روغن در محل

خدمات تعویض ضد یخ خودروتعویض آب رادیاتور و ضد یخ در همه مناطق تهران

خدمات تعویض ضد یخ خودرو در تهران

تعویض آب رادیاتور و ضد یخ هوم سرویز از سرویس هایی است که در همه فصول مورد نیاز است. تعویض ضد یخ ماشین و تعویض آب رادیاتور خودرو در محل  و با هزینه مناسب انجام می شود. تنها با چند کلیک می توانید سفارش خود را به رایگان در اپ هوم سرویز ثبت کنید. در هر کجای تهران که سکونت دارید با ما تماس بگیرید. همیاران هوم سرویز در نزدیکی شما هستند. همه هزینه های ثبت شده در این سامانه شامل گارانتی کیفیت خدمات هستند. از کار با ما پشیمان نخواهید شد. 

برای ثبت سفارش رایگان تعویض آب رادیاتور و ضد یخ از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی تعویض آب رادیاتور و ضد یخ تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا