کاربردی

استفاده بهینه از کولر آبی و صرفه جویی در هزینه ها

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

از نظافت و اسباب کشی تا تعمیرات و بازسازی

مشاوره و ثبت سفارش رایگان

021-91001332 سفارش با نرم افزار

این روزها همه جا صحبت از صرفه جویی و کاهش مصرف انرژی است. صرفه جویی با مصرف نکردن تفاوت دارد. بسیاری از وسایل رفاهی نظیر کولرهای آبی و گازی انرژی زیادی مصرف می کنند ولی برای کاهش هزینه های مصرفی نیازی به خاموش کردن کولرها نیست. با استفاده بهینه از کولر آبی می توانید فضای خانه را همیشه خنک نگاه دارید در حالیکه آب بها و مصرف برق هم افزایش ندارد! پس از سرویس کولر آبی به طور چشمگیری اتلاف انرژی کمتر خواهد شد.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

چرا استفاده بهینه از کوار آبی اهمیت دارد؟

وقتی روزهای گرم تابستان از راه برسند تازه قدر کولر را می دانیم. بسیاری از ما حتی فراموش می کنیم پوشال کولر را عوض کنیم. رسیدگی به کولر موجب می شود تا روزهای گرم تابستان را راحت طی کنیم. این کار نه هزینه زیادی دارد و نه چندان وقت گیر است. تنها با یک تماس تلفنی می توانیم از خدمات سرویس دوره ای کولر آبی استفاده کنیم. خیلی از کولرهای قدیمی از نظر سیم کشی کولر یا کانال کشی اشکال دارند. گاهی اوقات هم پمپ کولر آبی و بخش های داخلی دردسرساز می شوند. استفاده بهینه یعنی با راهکارهای ساده، کارایی کولر را افزایش دهیم. به این ترتیب بدون اتلاف انرژی، عملکرد کولر بهبود پیدا می کند و این یعنی خداحافظ گرما، سلام تابستان زیبا. دیگر نگران فیش آب و برق هم نیستیم.

نحوه سرویس کولر های آبی گام به گام

تعمیرات کولر آبی فوری

راه های استفاده بهینه از کولر آبی بدون صرفه جویی

در این مطلب راهکارهای ساده ای معرفی می شود که به وضوح کارکرد کولر را بهتر می کند. در این توصیه ها اشاره ای به صرفه جویی و کاهش ساعات روشن کردن کولر نشده و این بستگی به میزان گرمای هوا دارد. ترفندهای بهینه سازی کولر آبی اینها هستند:

  • نصب سایبان کولر

به طور معمول کولرهای آبی در پشت بام منازل نصب هستند و توسط کانال باد خنک را به فضای داخل منتقل می کنند. هر گونه ایراد در این مسیر می تواند عملکرد دستگاه را دچار مشکل کند. نصب کولر در مکان هایی که کمتر در معرض نور خورشید باشد، ساده ترین راه برای صرفه جویی در انرژی است. هر چه هوا داغ تر باشد کولر به نیروی بیشتری برای خنک کردن نیاز دارد. در کرمای تیر و مرداد اغلب کولرها به صورت شبانه روزی کار می کنند. تقریبا امکان جابچا کردن کولر به دلیل کانال کشی قبلی وجود ندارد ولی می توان با نصب سایبان در استفاده بهینه از کولر آبی یک گام بلند برداشت. تا همین چند سال پیش از حصیر برای خنک نگاه داشتن کولر، استفاده می شد اما با ورود سایبان های پلی کربنات، توجه عمومی به این سایبان جلب شد.

سایبان کولر از هر جنسی که باشد، جلوی تابش نور خورشید را می گیرد و این به نفع جیب تان است.

چگونه پوشال کولر آبی را عوض کنیم؟

تعویض کانال کولر آبیراه های استفاده درست از کولرهای آبی در منازل

  • اصلاح شبکه کانال کشی برای استفاده بهینه از کولر آبی

هر چه طول کانال کولر کمتر باشد، میزان خنکی باد کولر هم بیشتر خواهد شد. کانال های روکار، اتلاف سرمای بیشتری دارند. در موقع ساخت بنا، عملیات کانال کشی کولر هم انجام می شود. اگر کاال کولر روکار باشد باید از ورق مناسب استفاده شود. ورق های ضعیف به کار رفته در ساخت کانال مقدار زیادی از سرما را هدر می دهند و به شدت تحت تاثیر گرمای هوا، داغ می شوند. کانال های پوسیده و مشکل دار را تعویض کنید. اگر مسیر کانال پر پیچ و خم است باید این مورد اصلاح شود. هر چه مسیر آزادتر باشد هوا با فشار بیشتری وارد ساختمانی می شود و راندمان کار کولر بهبود خواهد داشت. 

  • استفاده بهینه از کولر آبی با بررسی آب داخل تشتک

در حالت معمول آب از شیر اصلی توسط شلنگ کولر وارد تشتک شده و با روشن شدن موتور، به دیگر قسمت ها و پوشال سرازیر می شود. قطع شدن آب کولر یا کاهش آب ورودی به تشتک حتما مشکلاتی را به همراه دارد. برای یکی دو ساعت می توانید کولر را بدون آب روشن کنید ولی بیش از آن موجب تمام شدن آب تشتک شده و امکان داغ شدن موتور و حتی سوختن آن را افزایش می دهد. اگر باد کولر خنک نیست به جای زدن دور تند می توانید آب داخل تشتک را بررسی کنید. در روزهای گرم تابستان خیلی پیش می آید که شلنگ کولر پاره شده و آّب به داخل تشتک نمی ریزد.

  • روشن کردن کولر به روش صحیح

برای استفاده بهینه از کولر آبی موقع روشن کردن دستگاه این کارها را انجام دهید:

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و سرویس کولر آبی هم ارائه میده؟
  •  پمپ آب را روشن کرده و حداقل یک ریع صبر کنید. هرگز بدون زدن دکمه پمپ سراغ دکمه روشن نروید.
  •  ابتدا کلید دور تند را روشن کرده و بعد از ۲ دقیقه کلید دور کند را بزنید! به این ترتیب فشار کمتری به موتور وارد شده و دور کولر به حد مناسب می رسد.
  • دریچه های اضافی را ببندید تا باد کولر با فشار بیشتری به فضای مورد نظر وارد شود و هوا زودتر خنک بشود.
  • همه پنجره ها را کامل نبندید. باز بودن یک پنجره کوچک به گردش هوای منزل کمک می کند و کیفیت هوا بهتر خواهد شد.

هزینه سرویس کولر آبی چقدر است؟

استفاده بهینه از کولر آبیاستفاده بهینه از کولر آبی

لیست قیمت سرویس و راه اندازی کولر آبی هوم سرویز

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت (تومان)تا قیمت(تومان)
سرویس و راه اندازی کولر آبی150000
هزینه پوشال(هزینه جنس)5000060000
تعویض موتور70000100000
تعویض یاتاقان7000090000
تعویض برزنت5000070000
تعویض کف کولر80000100000
شسستشو کف کولر(در صورت وجود جرم زیاد)
50000-
نصب سایه بان100000130000
تعویض تسمه کولر3000045000
تعمیر پوسیدگی کف کولر5500070000
نصب و راه اندازی کولر آبی150000200000

خدمات سرویس کولر آبی در تهران

یکی از راه های ساده برای بهبود عملکرد کولر اینست که قبل از شروع فصل گرما، کولرهای آبی توسط تکنیسین ماهر سرویس شوند. در سرویس کولر آبی همه قسمت های داخلی دستگاه بررسی می شود. چنانچه برخی از قطعات نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند، سرویسکار تعمیرات کولر را نیز انجام می دهد. این سرویس در همه ایام سال فعال است لذا می توانید در دیگر فصول نیز نسبت به اصلاح کانال کشی، تعویض برزنت، نصب سایبان و نصب و راه اندازی کولر اقدام کنید. هزینه خدمات طبق جدول درج شده در همین مطلب محاسبه می شود. جهت ثبت سفارش از طریق اپلیکیشن هوم سرویز و شماره تلفن این سامانه اقدام کنید. ثبت سفارش از طریق اپ هوم سرویز کاملا رایگان بوده و شامل گارانتی و تضمین کیفیت خدمات است.

 سفارش رایگان سرویس کولر آبی را از طریق اپلیکیشن هوم سرویز  ثبت کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و سرویس کولر آبی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا