تعمیرات و خدمات فنی

علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری به همراه راه حل آن

به "هوم سرویز"

خدمات فنی، نظافتی و تعمیراتی

منازل و شرکت ها

خوش آمدید!

021-91001332

آب گرم خانه که به راه نباشد بساط حمام و شست و شو  بد جوری به هم می ریزد. این روزها آبگرمکن های دیواری تامین آب گرم خانگی را بر عهده دارند. کارایی این آبگرمکن ها عالی است و جوابگوی آب گرم مصرفی خانوار هستند. به دلیل پر کاربرد بودن این دستگاه، امکان آسیب به آن زیاد است. روشن نشدن ناگهانی آبگرمکن یکی از همین موارد است که به دلیل ایراد در قطعات داخلی است. برای پیدا کردن علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری حتما با یک متخصص تماس بگیرید. همینطور سر خود نمی توانید آبگرمکن را باز کنید. برخی از قطعات داخلی حساس هستند و شاید آسیب بیشتری به دستگاه وارد شود. از طرفی خطر گاز و سوخت ناقص هم وجود دارد. تعمیرات آبگرمکن یک کار تخصصی است که باید توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری چیست؟

این سوالی است که ذهن خیلی را مشغول کرده است. به نظر می رسد بدون هیچ دلیل خاصی به طور ناگهانی آبگرمکن قصد روشن شدن ندارد. البته واقعیت چیز دیگری است. فرسودگی و عیب و ایراد در قطعات اصلی دستگاه، این مشکل را ایجاد کرده است. به طور کلی دلیل مشخصی وجود دارد که نمی گذارد سیستم روشن شدن به درستی کار کند. در حالت عادی با باز کردن شیر آب گرم، به طور اتومات آبگرمکن روشن می شود. اگر این اتفاق نیفتاد اول از همه شیر گاز را بررسی کنید. این دستگاه برای روشن شدن نیاز به گاز و برق دارد. قطع بودن هر کدام از این موارد موجب می شود که آبگرمکن روشن نشود. بد نیست قطعی آب را هم بررسی کنید. اگر همه چیز درست است مشکل در جای دیگری است. برای تعمیر آبگرمکن اول باید مشکل اصلی شناسایی شود. در ادامه اصلی ترین علل روشن نشدن آبگرمکن را بررسی می کنیم.

راهنمای عیب یابی و تعمیر آبگرمکن در منزل

دلیل روشن نشدن آبگرمکن

مشکل جرقه نزدن الکترود جرقه زن آبگرمکن دیواری

 جرقه زن نقش مهمی در روشن شدن آبگرمکن گازی و دیگر لوازم گازسوز دارد. این سیستم در بخاری و اجاق گاز هم نصب شده است. سیستم به ظاهر ساده جرقه زن بسیار ظریف و حساس است. حتی کمی جابجایی در فاصله بین مشعل با نوک الکترود نیز می تواند عملکرد سیستم جرقه زن را مختل کند. گاهی نیز وایر و دیگر اتصالات دچار مشکل شده ولی اصلی ترین دلیل عملکرد ناقص سیستم جرقه زن مربوط به کثیفی نوک الکترود است. با سرویس آبگرمکن دیواری به سادگی این مشکل برطرف خواهد شد.

علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری خرابی شمعک

روشن نشدن شمعک آبگرمکن خیلی رایج است. در واقع گاهی جرقه زن عمل می کند ولی لحظاتی بعد خاموش می شود. این مشکل به دلیل گرفتگی مجرای نازل شمعک و یا صافی است. با تمیزکردن نازل و رسوب زدایی می توان مشکل را برطرف کرد. قبل از آن چک کنید شیر پروانه ای بسته نشده باشد. اگر به طور کلی شمعک روشن نمی شود باید نازل را تمیز شود. اما اگر شمعک روش می شود ولی دوباره خاموش می شود علت یکی از این موارد است:

  • ایراد در ترموکوبل که با تعویض مشکل برطرف می شود
  • سوختن سیم های سنسور جوش، که در این صورت سیستم عمل می کند و بلافاصله خاموش می شود
  • مشکل در سنسور دود که با بررسی گرفتگی دودکش و تهویه مناسب
  • مشکل برطرف خواهد شد اشکال در بوبین که نیاز ب بررسی توسط تعمیرکار دارد

نصب و تعمیر آبگرمکن دیواری با تخفیف استثنایی!

تعمیرات آبگرمکن دیواری در تهران

علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری : روشن نشدن مشعل آبگرمکن

اگر سیستم جرقه زن و پیلوت و ترموکوبل و ... به درستی کار کنند باید بلافاصله مشعل روشن شود. اما گاهی با وجود سالم بودن بقیه قطعات، مشعل، شعله نمی گیرد و روشن نمی شود. در این صورت امکان رسوب گرفگی مبدل وجود دارد. اگر در آخرین سرویس دوره ای آبگرمکن، رسوب زدایی هم انجام شده باشد پس یک واشر فرسوده این مشکل را ایجاد کرده است. واشر دیافراگم خیلی زود پاره می شود که با تعویض آن، مشکل مشعل آبگرمکن هم برطرف می شود.

برای تعویض این واشر لاستیکی باید شیرهای آب و گاز را ببندید و همه اتصالات و لوله های مسی و شلنگ های پرسی را نیز جدا کنید. گاهی لازم است تا دستگاه از دیوار نیز جدا شده و روی زمین قرار گیرد در این صورت تعمیرکار تسلط بیشتری دارد. به طور کلی با تعویض واشر فرسوده و جایگزین کردن واشر جدید، سیستم روشن شدن آبگرمکن به صورت قبل بر می گردد. اما این کاری نیست که به تنهایی بتوانید انجام دهید. برای تعمیر آبگرمکن دیواری با خدمات هوم سرویز تماس بگیرید.

هزینه تعمیرات آبگرمکن دیواری

آبگرمکن های قدیمی به دلیل فرسودگی قطعات، بیشتر خراب می شوند. اما حتی بهترین برندهای آبگرمکن دیواری و محصولات تازه خریداری شده نیز در صورت عدم سرویس دوره ای، خیلی زود دچار ایراد می شوند. برای اینکه هزینه تعمیرات کمتری بپردازید حتما خدمات سرویس آبگرمکن را در فواصل معین، سفارش دهید. هزینه سرویسکاری خیلی کمتر از تعمیرات و تعویض قطعات است. در ادامه لیست هزینه های تعمیرات آبگرمکن جهت اطلاع متشر شده است. این لیست همواره به روزرسانی می شود.

علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری چیست؟

علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری چیست؟علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری

بیشتر بخوانید  سرویس آبگرمکن دیواری

تعرفه خدمات آبگرمکن دیواری و ایستاده در هوم سرویز

عنوان(سال 99)از قیمت(تومان)تا قیمت(تومان)
نصب آبگرمکن دیواری80000120000
نصب آبگرمکن ایستاده80000140000
نصب شیرآلات(هر عدد)3000035000
رسوب زدایی کامل80000120000
سرویس کامل100000140000
تعویض مبدل5000060000

خدمات نصب، تعمیر و سرویس آبگرمکن در تهران

تعمیرات تخصصی انواع آبگرمکن دیواری و ایستاده در تهران پذیرفته می شود. جهت ثبت سفارش رایگان از اپ هوم سرویز اقدام کنید. پس از هماهنگی، تکنیسین حرفه ای به محل اعزام می شود. ابتدا عیب یابی و بررسی دستگاه انجام شده و هزینه های تعمیرات به صورت شفاف اطلاع رسانی می شود. در صورت توافقات اولیه مراحل تعمیر آبگرمکن در محل انجام خواهد شد. امکان تهیه قطعات تعویضی توسط همیار هست. حتی الامکان سعی می شود از قطعه اصل گارانتی دار برای تعمیرات لوازم گازی استفاده شود. هزینه خزید قطعه تعویض شده با ارائه فاکتور به دستمزد افزوده خواهد شد. این سرویس شامل نصب، سرویس دور ای و تعمیرات انواع آبگرمکن های ایرانی و خارجی است. قبل از تماس با ما از وصل بودن گاز شهری مطمئن شوید.

برای ثبت سفارش رایگان سرویس نصب و تعمیر آبگرمکن از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

  ۰۲۱-۹۱۰۰۱۳۳۲

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا