لوازم خانگی

✔️ علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری هنگام باز کردن آب | تعمیر آبگرمکن

آب گرم خانه که به راه نباشد بساط حمام و شست و شو  بد جوری به هم می ریزد. این روزها آبگرمکن های دیواری تامین آب گرم خانگی را بر عهده دارند. کارایی این آبگرمکن ها عالی است و جوابگوی آب گرم مصرفی خانوار هستند. به دلیل پر کاربرد بودن این دستگاه، امکان آسیب به آن زیاد است. روشن نشدن ناگهانی آبگرمکن یکی از همین موارد است که به دلیل ایراد در قطعات داخلی است. برای پیدا کردن علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری حتما با یک متخصص تماس بگیرید. همینطور سر خود نمی توانید آبگرمکن را باز کنید. برخی از قطعات داخلی حساس هستند و شاید آسیب بیشتری به دستگاه وارد شود. از طرفی خطر گاز و سوخت ناقص هم وجود دارد. تعمیرات آبگرمکن یک کار تخصصی است که باید توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود.

تنها با یک تماس می توانید از خدمات نصب و تعمیر آبگرمکن در اسرع وقت استفاده کنید. هوم سرویز کلیه خدمات مربوط به آبگرمکن دیواری را انجام می دهد. از نصب و اجرای لوله کشی ها برای آب سرد و گرم آبگرمکن گرفته تا سرویس دوره ای آبگرمکن و تعمیرات و تعویض قطعات فرسوده، توسط تکنیسین ماهر و آموزش دیده انجام می شود. این سرویس در همه محله های تهران، سفارش می پذیرد. با لمس دکمه ای ثبت درخواست و گرفتن قیمت( در همین مطلب)، امکان ثبت سفارش رایگان وجود دارد. در صورتی که به دلیل خرابی آبگرمکن یا لوله کشی و …. مشکلی برای دستگاه تصفیه آب پیش آمده یا دستگاه جدید خریداری کرده اید نیز می توانید از خدمات نصب دستگاه تصفیه آب در تهران استفاده کنید.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

اهمیت تعمیرات آبگرمکن در کوتاه ترین زمان

این روزها آبگرمکن های دیواری یکی از ضروری ترین وسایل رفاهی در ساختمان های مسکونی هستند. سطح بهداشت عمومی بالا رفته و همه خانه ها مجهز به حمام مستقل هستند. مهم ترین کارهایی آبگرمکن ها، تامین آب گرم منازل است. به طور کلی لوله کشی آب گرم ساختمان ها از طریق این آبگرمکن ها شارژ می شود. در بسیاری از ادارات نیز آبگرمکن دیواری برای تامین آب گرم شستشو و نظافت ساختمان، نصب شده است. خراب شدن این وسیله به معنای از دست دادن آب گرم حمام و شستشو است. به خصوص در ساختمان های مسکونی این موضوع می تواند بسیار دردسر ایجاد کند. اگر می خواهید با هر بار چرخاندن پیچ شیر آب گرم، آب با دمای مناسب در لوله ها جریان داشته باشد نسبت به سرویس دوره ای و تعمیر خرابی آبگرمکن، جدی باشید.

علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری چیست؟

این سوالی است که ذهن خیلی را مشغول کرده است. به نظر می رسد بدون هیچ دلیل خاصی به طور ناگهانی آبگرمکن قصد روشن شدن ندارد. البته واقعیت چیز دیگری است. فرسودگی و عیب و ایراد در قطعات اصلی دستگاه، این مشکل را ایجاد کرده است. به طور کلی دلیل مشخصی وجود دارد که نمی گذارد سیستم روشن شدن به درستی کار کند. در حالت عادی با باز کردن شیر آب گرم، به طور اتومات آبگرمکن روشن می شود.

اگر این اتفاق نیفتاد اول از همه شیر گاز را بررسی کنید. این دستگاه برای روشن شدن نیاز به گاز و برق دارد. قطع بودن هر کدام از این موارد موجب می شود که آبگرمکن روشن نشود. بد نیست قطعی آب را هم بررسی کنید. اگر همه چیز درست است مشکل در جای دیگری است. برای تعمیر آبگرمکن اول باید مشکل اصلی شناسایی شود. در ادامه اصلی ترین علل روشن نشدن آبگرمکن را بررسی می کنیم.

راهنمای نصب آبگرمکن دیواری در فضای بسته

دلیل روشن نشدن آبگرمکن

مشکل جرقه نزدن الکترود جرقه زن آبگرمکن دیواری

 جرقه زن نقش مهمی در روشن شدن آبگرمکن گازی و دیگر لوازم گازسوز دارد. این سیستم در بخاری و اجاق گاز هم نصب شده است. سیستم به ظاهر ساده جرقه زن بسیار ظریف و حساس است. حتی کمی جابجایی در فاصله بین مشعل با نوک الکترود نیز می تواند عملکرد سیستم جرقه زن را مختل کند. گاهی نیز وایر و دیگر اتصالات دچار مشکل شده ولی اصلی ترین دلیل عملکرد ناقص سیستم جرقه زن مربوط به کثیفی نوک الکترود است. با سرویس آبگرمکن دیواری به سادگی این مشکل برطرف خواهد شد. علت جرفه نزدن آبگرمکن بوتان در اغلب سفارش ها مشکل جابجایی و خرابی وایر است.

سرویس آبگرمکن دیواری

وجود رسوب در نوک الکترود

این ایراد در بسیاری از موارد تنها دلیل روشن نشدن آبگرمکن دیواری است. سر الکترود جرقه زن، کثیف شده و نمی تواند کارایی مناسبی داشته باشد. این قطعه خیلی حساس است حتی خودتان هم می توانید با احتیاط و بدون آسیب رساندن به الکترود، کثیفی و دود و غبار را پاک کنید. با تمیز کردن این قسمت بدون اینکه نیاز به کار خاصی باشد، آبگرمکن به راحتی روشن خواهد شد. علت روشن نشدن آبگرمکن ایستاده و دیواری تقریبا یکی است زیرا قطعات مشترک زیادی دارند.

علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری خرابی شمعک

روشن نشدن شمعک آبگرمکن خیلی رایج است. در واقع گاهی جرقه زن عمل می کند ولی لحظاتی بعد خاموش می شود. این مشکل به دلیل گرفتگی مجرای نازل شمعک و یا صافی است. با تمیزکردن نازل و رسوب زدایی می توان مشکل را برطرف کرد. قبل از آن چک کنید شیر پروانه ای بسته نشده باشد. اگر به طور کلی شمعک روشن نمی شود باید نازل را تمیز شود. اما اگر شمعک روش می شود ولی دوباره خاموش می شود علت یکی از این موارد است:

  • ایراد در ترموکوپل که با تعویض مشکل برطرف می شود
  • سوختن سیم های سنسور جوش، که در این صورت سیستم عمل می کند و بلافاصله خاموش می شود
  • مشکل در سنسور دود که با بررسی گرفتگی دودکش و تهویه مناسب
  • مشکل برطرف خواهد شد اشکال در بوبین که نیاز ب بررسی توسط تعمیرکار دارد

سرویس و تعمیر آبگرمکن ایستاده

تعمیرات آبگرمکن دیواری در تهران

علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری : روشن نشدن مشعل آبگرمکن

علت روشن نشدن مشعل آبگرمکن دیواری معمولا رسوب مبدل است. اگر سیستم جرقه زن و پیلوت و ترموکوپل و … به درستی کار کنند باید بلافاصله مشعل روشن شود. اما گاهی با وجود سالم بودن بقیه قطعات، مشعل، شعله نمی گیرد و روشن نمی شود. در این صورت امکان رسوب گرفتگی مبدل وجود دارد. اگر در آخرین سرویس دوره ای آبگرمکن، رسوب زدایی هم انجام شده باشد پس یک واشر فرسوده این مشکل را ایجاد کرده است. واشر دیافراگم خیلی زود پاره می شود که با تعویض آن، مشکل مشعل آبگرمکن هم برطرف می شود.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر آبگرمکن هم ارائه میده؟

برای تعویض این واشر لاستیکی باید شیرهای آب و گاز را ببندید و همه اتصالات و لوله های مسی و شلنگ های پرسی را نیز جدا کنید. گاهی لازم است تا دستگاه از دیوار نیز جدا شده و روی زمین قرار گیرد در این صورت تعمیرکار تسلط بیشتری دارد. به طور کلی با تعویض واشر فرسوده و جایگزین کردن واشر جدید، سیستم روشن شدن آبگرمکن به صورت قبل بر می گردد. اما این کاری نیست که به تنهایی بتوانید انجام دهید. برای تعمیر آبگرمکن دیواری با خدمات هوم سرویز تماس بگیرید.

ایراد در دیافراگم علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری

دیافراگم از قطعات مصرفی است که خیلی زود دچار فرسایش می شود. حتی در آبگرمکن های تازه خریداری شده نیز انی مشکل دیده می شود. به هر حال بعد از پارگی یا فرسودگی دیافراگم و واشر، تنها چاره تعویض آن است. واشر پاره و آسیب دیده باید با قطعه ای مناسب جایگزین شود. پس از عوض کردن دیافراگم و در صورت لزوم واشر فرسوده، بد نیست یکبار آبگرمکن را سرویس کنید که ایراد دیگری در دستگاه وجود نداشته باشد. به این ترتیب جلوی مشکلات احتمالی بعدی نیز گرفته خواهد شد. سپس آبگرمکن را روشن کنید و از آب گرم استفاده کنید. علت روشن نشدن ابگرمکن دیواری بوتان و … همین مشکل است. شاید یکی دو ساعت بشود بدون حمام و آب گرم سر کرد ولی قطعا خرابی آبگرمکن در طولانی مدت یک مشکل جدی است.

هزینه تعمیرات آبگرمکن دیواری

آبگرمکن های قدیمی به دلیل فرسودگی قطعات، بیشتر خراب می شوند. اما حتی بهترین برندهای آبگرمکن دیواری و محصولات تازه خریداری شده نیز در صورت عدم سرویس دوره ای، خیلی زود دچار ایراد می شوند. برای اینکه هزینه تعمیرات کمتری بپردازید حتما خدمات سرویس آبگرمکن را در فواصل معین، سفارش دهید. هزینه سرویسکاری خیلی کمتر از تعمیرات و تعویض قطعات است. قیمت خرید قطعات هر روز بیشتر می شود از طرفی پیدا کردن جنس اصل و قطعات گارانتی دار نیز چندان راحت نیست. به طور کلی هزینه ها بستگی به میزان خرابی و علت به وجود آمده دارد. علت روشن شدن ناگهانی آبگرمکن دیواری یا روشن نشدن ابتدا توسط همیار بررسی شده و سپس قیمت اعلام می شود.

در ادامه لیست هزینه های تعمیرات آبگرمکن جهت اطلاع متشر شده است. این لیست همواره به روزرسانی می شود.

علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری چیست؟

علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری چیست؟

علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری

تعرفه خدمات آبگرمکن دیواری و ایستاده در هوم سرویز

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت(تومان)تا قیمت(تومان)
نصب آبگرمکن دیواری120000165000
نصب آبگرمکن ایستاده90000160000
نصب شیرآلات(هر عدد)3500055000
رسوب زدایی کامل105000175000
سرویس کامل120000190000
تعویض مبدل7000095000

خدمات نصب، تعمیر و سرویس آبگرمکن در تهران

تعمیرات تخصصی انواع آبگرمکن دیواری و ایستاده در تهران پذیرفته می شود. جهت ثبت سفارش رایگان از اپ هوم سرویز اقدام کنید. پس از هماهنگی، تکنیسین حرفه ای به محل اعزام می شود. ابتدا عیب یابی و بررسی دستگاه انجام شده و هزینه های تعمیرات به صورت شفاف اطلاع رسانی می شود. در صورت توافقات اولیه مراحل تعمیر آبگرمکن در محل انجام خواهد شد. امکان تهیه قطعات تعویضی توسط همیار هست. حتی الامکان سعی می شود از قطعه اصل گارانتی دار برای تعمیرات لوازم گازی استفاده شود. هزینه خزید قطعه تعویض شده با ارائه فاکتور به دستمزد افزوده خواهد شد. این سرویس شامل نصب، سرویس دور ای و تعمیرات انواع آبگرمکن های ایرانی و خارجی است. قبل از تماس با ما از وصل بودن گاز شهری مطمئن شوید.

برای ثبت سفارش رایگان سرویس نصب و تعمیر آبگرمکن از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

  021-91001332

‫۲ دیدگاه ها

  1. سلام آبگرمکن ما بعضی وقتا روشن میشه بعضی وقتا ن و بعضی وقتا موقع استفاده خاموش میشه و وقتی بهش ضربه می‌زدیم درست میشد ولی دیگه الان با ضربه هم روشن نمیشه مشکلش چیه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا