نظافت و پذیرایی

خانه تکانی نوروزی سنتی دیرین

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

خانه تکانی نوروزی یک رسم کهن هست که با پاک کردن آلودگی های ظاهری و باطنی ارتباط داره. در خونه تکونی عید و نظافت عید نوروز، همه خانواده ها سعی می کنن نکات ریز خانه تکانی را هم رعایت کنند و خانه را برق بیندازند. اما شاید کمتر کسی توجه به خانه تکانی واقعی داشته باشه. عید نوروز و فلسفه خانه تکانی با هم گره خوردند ولی اصل ماجرا چیه؟

فلسفه عید نوروز

اصل ماجرای خانه تکانی عید در واقع دو جنبه داره خانه تکانی ظاهری به معنی پاک کردن کثیفی و گرد و خاک منازل و خانه تکانی دل ها که معنی اون میشه پاک کردن دل از کینه و کدروت و تغییر در رفتار آدم ها. برای اینکه تغییر اساسی در رفتار ایجاد بشه لازمه تا یک تصمیم مهم بگیرید ولی قبل از هر کاری بهتره با تهیه لیست کارهای خانه شروع به نظافت منزل کنید. اولین تغییر می تونه از تمیز کردن اساسی خانه شروع بشه. پله پله بقیه تغییرات هم حتما انجام خواهد شد. 

نظافت عید نوروز

 همه ما دوست داریم که نو شدن سال رو ببینیم. وقتی که عید نوروز نزدیک میشه، همه یه حس و حال تازه پیدا می کنن. اما یکی از ملزومات عید نوروز، خانه تکانی هست. همیشه و از همون اول، خونه تکونی یه بلای بزرگ بوده که یه دفعه رو سر ما آوار میشه!! خیلی های ما از خانه تکانی زیاد خوشمون نمیاد! چرا؟ معلومه! چون که باید یک عالمه سختی بکشی و بزرگ ترین دست آوردش هم تمیزی خونه ست! اما راه های ساده تری هم برای خونه تکونی عید نوروز وجود داره.

پیشنهاد مطالعه: سرویس خانه‌تکانی ویژه عید نوروز

نظافت و تمیزکاری منزل

خانه تکانی نوروزی چیه؟

مطمئنا هر ایرانی درباره این رسم قدیمی یعنی خونه تکونی اطلاعات داره. به طور کلی رسم و رسومات خونه تکونی عید در شهرهای مختلف با هم فرق داره ولی اول و آخر همه این رسوم به تمیزکاری و نظافت منزل ختم میشه. شاید کاریکاتورهای خونه تکونی عید رو دیده باشی دقیقا شبیه همون نقاشی ها، کل خونه زیر و رو میشه و به طور کامل برق انداخته میشه. نظافت سالانه منزل قبل از سال نو همون خانه تکانی نوروزی هست ولی آیا میدونی از کی باید خونه تکونی رو شروع کنی؟

 زمان خانه تکانی

از قدیما رسم بوده که مردم برای عید نوروز، خونه شون رو تمیز می کردن. اما کی؟ ماه اسفند و خونه تکونی عید که به هم گره خوردند اما خانه تکانی لزوما توی آخر های ماه اسفند انجام نمیشه. از اول اسفند کارهای تمیزکاری و خانه تکانی نوروزی  شروع میشه . البته خیلی از خانواده ها هم حتی از اواسط بهمن ماه تمیزکاری های نوروزی رو شروع می کنن. اساسا این رسم به خاطر تمیز بودن خونه برای عید هست. نه برای اینکه اواخر اسفند و روزهای آخر سال رو تبدیل به روزهایی عذاب آور کنیم. 

برنامه ریزی برای خانه تکانی 

وقتی صحبت از برنامه ریزی میشه شاید کار عجیب و غریبی به نظر بیاد. منظور اینه که از یک جایی نظافت منزل شروع بشه و طبق نظم خاصی کارها یکی یکی تمام بشه. خانه تکانی نوروزی هم مثل بقیه کارها قائده و قانون داره! اگر بدونیم که خانه تکانی عید را از کجا شروع کنیم ، نظم کارها بیشتر میشه. بهتره اول لیست کارهای خانه را تهیه کنیم تا برنامه ریزی برای خانه تکانی طبق لیست کارها انجام بشه. اولین مرحله تقسیم بندی کارها هست.

نظافت منزل برای عید

خانه تکانی نوروزی

خانه تکانی عید را از کجا شروع کنیم 

نکته مهم شروع کردن تمیزکاری های منزل هست. بعضی ها خیلی صبر می کنند و همه کارها به روزهای آخر موکول میشه. خانه تکانی نوروزی رو نمیشه یک شبه انجام داد اون هم اگر دست تنها باشید! از خانه تکانی اتاق خواب و جمع و جور کردن کمد لباس شروع کنید. باورش سخته ولی این کمدهای لباس هم نیاز به تمیزکاری و جمع و جور کردن دارند. لااقل سالی یکبار داخل کمد دیواری رو به طور کامل تمیز کنید.

راهنمای خانه تکانی نوروزی

نکات و ترفندهایی درباره خونه تکونی عید وجود داره که اگر بدونی کارها رو راحت تر انجام میدی. این نکات خانه تکانی هوم سرویز رو حرفه ای ها هم رعایت می کنن و همیشه هم نتیجه عالی میشه. در واقع راهنمای خانه تکانی نوروزی به نوعی توصیه های تمیزکاری و نظافت منزل قبل ازعید نوروز هست. 

خونه تکونی عید رو دیر شروع نکن

میتونین خونه تکونی رو از همین الان هم شروع کنین. حتی این بهتره که خونه تکونی رو قبل از اسفند ماه انجام بدین. برای اینکه دیگه توی اسفندماه شما در حال آماده کردن چیزهای دیگه هستید. و اون موقع خانه تکانی نوروزی براتون سخت میشه. اصلا شاید همین حالا که این مطلب رو می خونی خیلی هم زمان کمی داشته باشی و نتونی به همه کارها برسی. اگر وفت کافی نداری از سرویس خانه تکانی سریع هوم سرویز کمک بگیر.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات خونه تکونی ویژه عید هم ارائه میده؟

نظافت منزل رو تنهایی انجام نده!

در واقع امکان نداره که بتونین همه کارها رو خودتون به تنهایی انجام بدین. باید از افراد دیگه هم توی خونه تکونی کمک بگیرید. اگه بخواید همه کارها رو تنهایی انجام بدین، امکان داره مشکلی براتون پیش بیاد. خانه تکانی نوروزی اونقدرها هم ساده نیست باور کنین خیلی کارهای ریز و درشت هم هست که باید انجام بشه. شستن پرده ها، شستشوی فرش ها، نظافت خانه، مبل شویی و …. کارهای دیگه رو نمیشه تنهایی انجام داد.

پیشنهاد مطالعه: مبل شویی در منزل مخصوص خانه تکانی

نظافت و تمیزکاری عید

خوش گذرونی در خانه تکانی نوروزی !

یکی از بهترین راه های اینه که خوش بگذرونید. باید بدونید که خونه تکونی فقط یه کار سخت نیست. بلکه می تونین همراه با خوش گذرونی اون رو انجام بدین. به طور مثال یه برنامه رادیویی رو گوش کنین و همچنین خونه تکونی رو انجام بدین. گوش دادن به موسیقی هم یک ترفند خوب برای نظافت منزل و خانه تکانی نوروزی هست که اغلب خانم های خوش ذوق این راه رو بلدند. اگر کارهای نظافتی رو به خوش گذرونی تبدیل کنید همه کارهای سخت به نظر راحت تر میرسه. 

 ایده برای خانه تکانی پله ای

لزومی نداره که شما همه کارها رو یکدفعه انجام بدین. میتونین کارها رو تکه تکه انجام بدین. به طور مثال امروز خانه تکانی اتاق خواب و گردگیری زیر تخت خواب، جکع و جور کردن لباس های داخل کمد دیواری، گردگیری کامل اتاق و همه کارهای یک اتاق رو انجام بدین. به همین ترتیب یکی یکی خانه تکانی نوروزی در روزهای مختلف تموم کنین البته اگر وقت کافی ندارین یا شاغل هستین این ترفند کاربردی نداره و باید از روش های خانه تکانی دیگه ای استفاده کرد.

خانه تکانی سریع

شاغل بودن زوجین باعث میشه که کارهای خانه تکانی نوروزی به شکل متفاوتی انجام بشه در واقع امکان انجام کارها در روزهای مختلف وجود نداره و معمولا همه اعضای خانواده در یک روز اقدام به خونه تکونی عید می کنن. اگر در خانه کودکی شیطون و بازیگوش داشته باشید هم نمی تونین کم کم کارها رو انجام بدین. اینجوری روزهای زیادی سرتون شلوغ میشه و از بچه غافل میشین. پس چاره فقط خانه تکانی سریع در یک روز هست. اگر به تنهایی از عهده همه کارها در یک روز بر نمیایین از هوم سرویز کمک بگیرید. همیاران ما در نزدیکی شما هستند و با یک تماس درب منزل حاضر خواهند شد.

مهندس ها هم خانه تکانی می کنند!

روش های خانه تکانی

برای اینکه خونه تکونی رو انجام بدین، دو تا راه دارین.

۱- میتونین خودتون این کار رو انجام بدین. توی این روش شما باید انرژی زیادی رو صرف کنین. همچنین وقت زیادی از شما میگیره. اگر تصمیم دارین خانه تکانی عید رو با کمک اعضای خانواده انجام بدین بهتره از قبل وظیفه هر کس رو مشخص کنید تا کارها با نظم بهتری انجام بشه. ایست کارهای خانه که نوشته بشه کارها راحت تر پیش میره جلوی هر کار اسم مثلا بچه های بزرگتر یا همسر گرامی رو یادداشت کنین تا هر کی بدونه مسئول چه کاری هست.

۲- میتونین این کار رو به افراد دیگه ای بسپارین. مثلا از یک سایت ارائه خدمات درب منزل آنلاین برای خانه تکانی نوروزی کمک بگیرین. توی این روش شما توی انرژی و وقت خودتون صرفه جویی می کنین. همچنین چون کار رو به کاردون می سپارین میتونین نتیجه بهتری رو تحویل بگیرید. نکات ریز خانه تکانی وجود داره که کارگر نظافتچی خانم و آقا به خوبی باهاش آشنایی دارند. خانه تکانی سریع ترفندهایی داره که همیاران هوم سرویز در این مورد اموزش های خاصی رو گذروندند.

جامع ترین چک لیست کارهای خانه تکانی نوروز ۱۴۰۰

نکات خانه تکانی

  • نباید خونه تکونی رو به تعویق بندازید. الان می تونین خونه تکونی رو شروع کنین.
  • خانه تکانی آشپزخانه رو به روزهای اخر موکول کنید هر چه دیرتر بهتر.
  • خونه تکونی رو به تنهایی انجام ندین. در این صورت ممکنه مشکلاتی برای شما پیش بیاد.
  • خانه تکانی نوروزی می تونه خطراتی رو به همراه داشته باشه. افتادن از چهارپایه، آسیب به ریه ناشی از سفید کننده ها، مسمومیت ها، کمر درد و …اغلب موفع خونه تکونی ها به وجود میاد.

خانه تکانی نوروزی هوم سرویز

هوم سرویز میتونه کار خونه تکونی رو برای شما انجام بده. ما نیروهای کارآزموده ای در اختیار داریم. بنابراین می تونین با خیال راحت خانه تکانی نوروزی خودتون رو به هوم سرویز بسپارین. در این صورت هم توی وقت و انرژی شما صرفه جویی میشه و هم کار به بهترین نحو انجام میشه. سرویس خونه تکونی عید در همه محله های تهران فعال هست. از اپ هوم سرویز می تونین سفارش رو ثبت کنین تا هماهنگی های لازم انجام بشه. راستی ثبت سفارش کاملا رایگان هست و هیچ هزینه ای براتون نداره.

برای ثبت سفارش سرویس خونه تکونی ویژه عید با هوم سرویز تماس بگیرید.

۰۲۱-۹۱۰۰۱۳۳۲

همیار ما شوید
اگر شما هم توی خونه تکونی ویژه عید تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا