نظافت و پذیرایی

خانه تکانی عید و آلودگی هوا

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

همون طور که می دونید، ما ایرانی ها، رسمی به نام خانه تکانی داریم. بر اساس رسم خونه تکونی، ما قبل از این که عید نورورز برسه، خانه تکانی عید رو انجام میدیم. یعنی قبل از فروردین و سال نو ، خونه هامون رو حسابی تمیز می کنیم. در طی خانه تکانی عید ، ما نظافت سالیانه خونه رو انجام میدیم.نظافت عید نوروز خیلی کلی تر از تمیزکاری های هفتگی و ماهانه  هست و شامل خانه تکانی اتاق خواب، آشپزخانه، پاک کردن شیشه ها، زیر و رو کردن داخل کمدهای لباس و جمع کردن لباس های زمستانی، شستشوی دیوارها، ساییدن کف خانه و نظافت راه پله و مشاعات به همراه خیلی ریزه کاری دیگه میشه. 

پیشنهاد مطالعه: کارگر نظافت منزل پاره وقت در تهران

 خانه تکانی سریع

از اونجاییکه کارهای زیادی باید انجام بشه سرعت عمل خیلی مهمه و خانواده ها با کمک هم سعی دارن تا یک خانه تکانی سریع رو انجام بدن. البته کمک و همیاری اعضای خانواده خوبه و اساس خانواده هم روی همین همکاری ها قرار داره ولی گاهی به دلیل ندونستن خیلی از نکات ریز خانه تکانی عید ممکنه مشکلاتی به وجود بیاد. بیشترین مشکلی که پیش میاد مربوط به انواع آلودگی ها و از جمله آلودگی هوا در روزهای آخر سال هست.

پیشنهاد مطالعه: سرویس خانه‌تکانی ویژه عید نوروز

نکات ریز خانه تکانی عید

ارتباط خانه تکانی عید با آلودگی هوا چیه؟

برای جواب دادن به این سوال اول باید بدونیم که دلایل آلودگی هوا چی هستن؟ آلودگی هوا دلایل خیلی زیادی داره. به طور مثال تردد زیاد وسایل نقلیه یکی از دلایل آلودگی هوا هست. همچنین اگه تمام مردم بخوان تمام گرد و غبار های خونه ها رو توی فضای آزاد رها کنن، مطمئنا هوا آلوده میشه. مسلما خانه تکانی عید با آلودگی هوا ارتباط تنگاتنگی داره. اگه تمام افراد بخوان که گرد و غبار های موجود تو خونه مثل فرش رو بیرون بریزن، به یک باره هوا بسیار آلوده میشه. این ها فقط چند تا مورد از مواقعی بود که با خونه تکونی ، هوا هم آلوده میشه.

نظافت عید نوروز و آلودگی هوا

اگر هر کس بخواد برای پیدا کردن افرادی برای خونه تکونی بیرون بره هوا آلوده میشه. و یا همچنین اگه هر کس بخواد برای انجام دادن کارهای ضروری مرتبط با خانه تکانی به تنهایی و با خودروی تک سرنشین بیرون بره مطمئنا دود این همه خودرو هوا رو به سرعت آلوده خواهد کرد. به طور کلی شاخص های آلودگی هوا در روزهای آخر سال خیلی زیادتر میشه که بخشی از اون هم مربوط به خانه تکانی عید و بیرون رفتن های زیاد برای خرید شوینده و اینهاست. البته راه ساده تری هم برای نظافت منزل بدون آلوده کردن هوا وجود داره.

سرویس خونه تکونی عید

حال هوای شهر تهران اصلا خوب نیست و همه ما باید برای تمیز شدن هوا هر کاری که می تونیم انجام بدیم. حداقل کاری که میشه این روزهای آخر سال انجام داد اینه که برای پیدا کردن کارگر نظافتچی از خونه خارج نشیم. چجوری خیلی ساده می تونی از سرویس خونه تکونی هوم سرویز استفاده کنی و درخواست کارگر نظافتچی داشته باشی. اینجوری دیگه لازم نیست سوار ماشین بشی و از خونه خارج بشی. با اپ هوم سرویز سفارشت رو ثبت کن تا کارگر نظافتچی خانم و آقا درب منزل بیان. راستی برای خرید مواد شوینده هم لازم نیست ماشینت رو روشن کنی و تا فروشگاه بری. می تونی هماهنگ کنی تا لوازم نظافت هم همیار برات خریداری کنه. موقع تحویل لوازم هم فاکتور داده میشه. خانه تکانی عید نوروز رو به حرفه ای ها بسپار.

راهنمای خانه تکانی عید

خانه تکانی عید و کمبود آب

خونه تکونی عید فقط به آلودگی هوا ارتباط نداره. به طور مثال خونه تکونی با کمبود آب هم ارتباط داره. خیلی ها موقع خونه تکونی آب رو بسیار زیاد هدر میدن و این در این دوران خشکسالی اصلا خوب نیست. شستشوی فرش و موکت به روش های قدیمی با شیلنگ و آب فراوان ایده خوبی نیست. آب خیلی کمه و وظیفه همه ماست تا اون رو برای نسل بعدی حفظ کنیم. سرویس خشکشویی و شستشوی فرش در قالیشویی خیلی مناسب تر هستند و آب بسیار کمتری هدر میشه. البته فقط آب و هوا نیستند که لطمه میخورن. این موارد و بسیاری از موارد دیگه دست به دست هم میدن و باعث پدیده بسیار بزرگ و خطرناکی به نام گرمایش زمین می شن. بنابراین اگر بی توجه باشیم همراه با خانه تکانی عید محیط زیست رو تخریب می کنیم.

پیشنهاد مطالعه: خشکشویی مبلمان در منزل ویژه خانه تکانی

میدونستی که هوم سرویز، خدمات خونه تکونی ویژه عید هم ارائه میده؟

نظافت خانه و دردسرهایش

از مشکل آلودگی هوا و هدر دادن آب که بگذریم هنوز سختی های زیادی باقی مونده. بدون شک خانه تکانی عید یک رویداد مهم در بین ایرانی هاست ولی دردسرهای خودش رو هم داره. مثلا اینکه آسیب و صدماتی که در موقع تمیزکاری پیش میاد خودش معظلی هست. افتادن از نردبان، خراشیدن دست ها، مشکلات تنفسی که در اثر کار با شوینده ها ایجاد میشه و کمر درد و …. خیلی چیزهای دیگه که حتما برای همه تون حداق یکیش پیش اومده. خب دلیل این گرفتاری ها اینه که شما کار بلد نیستین و نکات خانه تکانی رو رعایت نمی کنین. نظافت منزل در خیلی از کشورها یک کار تخصصی حساب میشه و باید اهلش این کارو انچام بده.

چاره مشکلات خانه تکانی عید

همونطور که بالاتر هم ذکر شد، خونه تکونی ، میتونه مشکلات بزرگی رو به بار بیاره. اما قطعا راه حل هایی برای این مشکلات وجود دارن. یکی از راه ها که کلی هست و ممکنه سخت باشه اینه که با احتیاط کارها رو انجام بدین. سعی کنین آب زیادی مصرف نکنین و …  .اما یکی از بهترین راه ها، هوم سرویز هست. ما خونه تکونی رو به بهترین شکل و با روشی مهندسی شده براتون انجام میدیم. همچنین این کار توسط ما خیلی بهتر و با کیفیت تر انجام میشه. برای خلاص شدن از دردسرهای خونه تکونی از سرویس خونه تکونی هوم سرویز استفاده کنید و کار رو به کاردان بسپارید.

نکات ریز خانه تکانی عید

نکات ریز خانه تکانی عید

اگر هنوز هم اصرار داری کارهای خونه تکونی عید رو بدون کمک انجام بدید لااقل زیر و بم کار رو یاد بگیرین تا به خودتون صدمه نزنین. اول اینکه موقع تمیزکاری های قبل از عید نوروز کارها رو تقسیم کنید و همه کارهای نظافتی رو به روزهای آخر موکول نکنین. بعدش اینکه حتما از دستکش و ماسک استفاده کنین به خصوص وقتی که با شوینده ها و سفید کننده ها سر و کار دارین. گرد و خاک و همچنین مواد شیمیایی می تونه باعث آلرژی و مشکلات ریه بشه. دستکش هم که از آسیب به دست ها جلوگیری می کنه و راست کار خانم های خونه هم هست. خانه تکانی عید رو بدون دردسر انجام بدید.

پیشنهاد مطالعه: شستشوی فرش دستباف در قالیشویی قیمت مناسب تهران

خانه تکانی عید را از کجا شروع کنیم

شاید تعجب کنید ولی خونه تکونی هم برای خودش حساب و کتابی داره و الکی نمیشه از هر جایی کار نظافت منزل رو شروع کرد. مثلا اگر اول کف خونه رو برق بندازین و قالی ها رو بشورین و پهن کنین، موقع تمیز کردن لوازم منزل مثل لوسترها حتما دوباره کف خونه کثیف میشه. خب پس خانه تکانی را از کجا شروع کنیم که دوباره کاری نشه و نظم کار هم حفظ بشه. خیلی ساده از بالا به پایین نظافت عید نوروز رو انجام بدید. اول لوستر و دیوارها، پاک کردن شیشه ها، گردگیری قاب عکس ها و شلف های دیواری و …. بعد نوبت به لوازم روی زمین می رسه. راستی حتما خانه تکانی آشپزخانه رو آخر از همه انجام بدین و کف خونه هم بعد از همه کارها تمیز باید بشه. اینجوری دوباره کاری پیش نمیاد.

زمان خانه تکانی عید نوروز

یک موضوع مهم، تمیزکاری بهاری مخصوص ایرانی ها نیست و تقریبا در همه دنیا و حتی کشورهای اروپایی هم خانواده ها برای فصل بهار خونه رو تمیز می کنن. رسم نظافت بهاری هم زمان با تموم شدن فصل زمستون انجام میشه و در هر کشوری آداب خودشو داره. البته خانه تکاتی عید مخصوص ایرانی ها و کشورهای همسایه هست و در خیلی از کشورهای دنیا، با اسم خانه تکانی به عنوان یک سنت ایرانی آشنایی دارند. شاید بشه گفت خانه تکانی عید نوروز از ایران قدیم به کشورهای دیگه راه پیدا کرده. هر چه که هست خیلی از کشورهای دیگه هم مثل ایرانی ها خونه تکونی رو در زمان آخر سال انجام میدن.

روش های خانه تکانی عید نوروز

خانه تکانی عید نوروز 

چرا باید برنامه ریزی خانه تکانی عید نوروز مشکلات آلودگی هوا و یا کمبود آب رو بیشتر کنه؟ اصلا فلسفه عید نوروز و خونه تکونی با پاکیزگی و از بین بردن ناپاکی ها گره خورده. حیفه که با ندانم کاری این سنت شیرین ایرانی رو به یک معظل بزرگ تبدیل کنیم. فرهنگ سازی رو از درون خانواده انجام بدیم. از ترددهای بی مورد در روزهای آخر سال کم کنیم و کارها رو از طریق سایت های آنلاین خدماتی انجام بدیم. این روزها خدمات نظافتی به صورت تخصصی ارائه میشه و شرکت های نظافتی سرویس های مورد نیاز خانواده ها رو ارائه میدن. 

 برنامه ریزی برای خانه تکانی عید

بنابراین خونه تکونی یک سنت و رسم هست که هر ساله انجام میشه. تقریبا همه ایرانی ها این رسم رو قبل از عید نوروز انجام میدن. اما این سنت میتونه مشکلات خیلی زیادی رو داشته باشه. این مشکلات بعضا جبران ناپذیرند. برای جلوگیری از این مشکلات میتونین کار رو به ما بسپارین. خدمات نظافتی هوم سرویز با افراد متخصص خودش ، این کار رو به روش مهندسی شده انجام میده. خوبه_نه؟ پس فرصت رو از دست ندید. با نصب رایگان اپلیکیشن هوم سرویز امکان دسترسی به صدها سرویس خدماتی و همچنین سرویس خونه تکونی عید فراهم شده. قبل از اینکه سرمون خیلی شلوغ بشه برای خانه تکانی عید با ما هماهنگ کنین.

قبل از اینکه خیلی دیر بشه سرویس خونه تکونی عید هوم سرویز رو رزرو کنید

۰۲۱-۹۱۰۰۱۳۳۲

همیار ما شوید
اگر شما هم توی خونه تکونی ویژه عید تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا