کاربردی

چگونه رسوب گیری آبگرمکن دیواری را انجام دهیم؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

املاح موجود در آب شهری را بر دیواره های کتری و سماور به خوبی می توان دید. همین املاح در لوله ها و مبدل حرارتی آبگرمکن دیواری هم رسوب می کنند. اگر چه املاح مبدل حرارتی در معرض دید قرار ندارند ولی به سادگی قابل تشخیص هستند. وقتی کارکرد آبگرمکن دیواری با اختلال روبرو شده و آب داغ نمی شود اغلب مشکل مربوط به جرم درون مبدل حرارتی است. رسوب زدایی آبگرمکن دیواری به هنگام سرویس آبگرمکن دیواری انجام می شود. نادیده گرفتن این موضوع می تواند منجر به آسیب بیشتر شود. هزینه تعمیر آبگرمکن و تعویض قطعات آسیب دیده خیلی بیشتر از رسوب زدایی آن است.

لزوم رسوب گیری آبگرمکن دیواری

وقتی لوله ها و مبدل حرارتی آبگرمکن پر از رسوب و جرم می شود، سریع نسبت به رفع مشکل اقدام کنید. رسوبات کلسیم و سدیم روی جداره داخلی لوله ها موجب کاهش قطر آنها می شوند. از طرفی یک لایه ضخیم از رسوب آب روی دیواره مبدل حرارتی آبگرمکن جا خوش می کند. این دیواره ضخیم موجب کاهش عملکرد آبگرمکن شده و آب داخل مبدل به خوبی گرم نمی شود. اتلاف انرژی گرمایی، صدای غیر عادی در لوله ها و … برخی از مشکلات رایج به همراه جرم و رسوب آبگرمکن هستند. وقتی آب آبگرمکن به اندازه کافی داغ نمی شود حتما با خدمات نصب و تعمیر آبگرمکن هوم سرویز تماس بگیرید. اگر جرم و رسوب کل لوله را مسدود کند امکان برش دادن آن وجود دارد که هزینه تعیمرات را افزایش می دهد.

راهنمای عیب یابی و تعمیر آبگرمکن در منزل

لزوم رسوب گیری آبگرمکن دیواری

چگونه ابگرمکن دیواری را رسوب زدایی کنیم

علت نیمی از مشکلات در آبگرمکن دیواری مربوط به رسوبات مبدل حرارتی یا لوله های انتقال آب است. به طور معمول از سه شیوه برای رسوب زدایی آبگرمکن دیواری استفاده می شود. جرم گیری آبگرمکن دیواری در هر سه روش نیاز به تجربه دارد. اگر تجربه ای در زمینه رسوب زدایی ندارید با همیاران ما تماس بگیرید. خدمات سرویس نصب و تعمیر آبگرمکن هوم سرویز در همه مناطق فعالیت دارد. باز و بسته کردن آبگرمکن دیواری، اسید شویی و گرفتن چکه ها یک گار تخصصی است. تعمیرکار حرفه ای آبگرمکن دیواری پس از عیب یابی نسبت به تعمیر، تعویض قطعات و رسوب زدایی آبگرمکن اقدام می کند. شیوه های رایج در رسوب گیری آبگرمکن دیواری عبارتند از:

  • رسوب گیری آبگرمکن دیواری به روش ثقلی

در این شیوه ابتدا آبگرمکن باز می شود و پس از خارج کردن مبدل عملیات رسوب زدایی انجام می شود. با استفاده از دو لوله می توان جرم و رسوبات آبگرمکن را از بین برد. یک لوله با قطر کمتر که در یک متری مبدل حرارتی قرار می گیرد و یک لوله با قطر نرمال اساس کار رسوب زدایی ثقلی را تشکیل می دهند. در یکی از لوله ها با استفاده از قیف به سیستم محلول اسیدی یا جوهر نمک تزریق می شود. اسید در مسیر خود رسوبات را جدا کرده و از سمت دیگر و خروجی به ظرف دیگری ریخته می شود. برای رسیوب گیری کامل باید این عمل چندین بار انجام شود. تا زمانی که همه رسوبات از دیواره جدا شوند این کار تکرار خواهد شد.

نصب و تعمیر آبگرمکن دیواری با تخفیف استثنایی!

رسوب گیری آبگرمکن دیواری ارزانرسوب گیری آبگرمکن دیواری با محلول آب و اسید
  • رسوب گیری آبگرمکن دیواری با پمپ

در این شیوه از پمپ اسید شویی برای انتقال اسید به داخل مبدل حرارتی استفاده می شود. بنابراین نیازی به باز کردن آبگرمکن نیست و تنها قاب روی آن باز می شود. پس از بستن شیر، آب داخل لوله مبدل گرمایی را به طور کامل تخلیه کنید. پمپ اسید شویی در ظرف آب و اسید قرار داده و خروجی پمپ را به مبدل حرارتی وصل کنید. با کمک شلنگ لاستیکی خروجی مبدل را به ظرف تخلیه صل کنید. با روشن کردن پمپ، اسید به داخل مبدل گرمایی وارد شده و از خروجی به همراه جرم خارج می شود. تا رسوب زدایی کامل و زمانی که اسید بدون کف خارج شود، کار را ادامه دهید. این شیوه با روش ثقلی تفاوت چندانی ندارد. تنها استفاده از پمپ برای انتقال اسید در این روش موجب راحتی بیشتر می شود. پمپ وظیفه هدایت آب و اسید به داخل لوله ها را دارد.

  • رسوب گیری آبگرمکن دیواری با دستگاه رسوب زدا

برای جرم گیری آبگرمکن دیواری می توان از دستگاه مخصوص رسوب زدایی هم استفاده کرد. چند سالی است که دستگاه مخصوص برای این کار تولید شده و کارها را ساده کرده است. با اتصال لوله های ورودی و خروجی دستگاه به دو سر لوله های مبدل حرارتی، کار به صورت مکانیکال انجام می شود. با روشن کردن دستگاه محلول اسید وارد مبدل حرارتی شده و مجدد در سیستم چرخش می کند. سیکل جریان سیال جرم گیری شیوه ای کارآمد در حذف کامل رسوبات آبگرمکن دیواری است. استفاده از پمپ و روش ثقلی برای رسوب گیری آبگرمکن دیواری رواج بیشتری دارد. دستگاه رسوب زدا از تکنولوژی های جدیدتر است ولی سهولت زیادی در اسیدشویی و جرم گیری مبدل حرارتی آبگرمکن دیواری ایجاد می کند.

تعمیر آبگرمکن بوتان در تهران

 رسوب زدایی آبگرمکن دیواری در تهرانرسوب گیری آبگرمکن دیواری

نکات رسوب زدایی آبگرمکن دیواری

سرویس و تعمیر آبگرمکن دیواری یک مهارت تخصصی است. تکنسین هایی که دوره آموزش تعمیر آبگرمکن را گذرانده باشند می توانند به صورت اصولی رسوب گیری مبدل حرارتی و لوله های انتقال آب را انجام دهند. چنانچه این عملیات ناقص انجام شود، به فاصله بسیار کوتاهی با مشکل گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری روبرو می شوید. آموزش جرم گیری آبگرمکن دیواری و رسوب گیری آبگرمکن دیواری قبل از باز کردن دستگاه و استفاده از مواد رسوب زدا الزامی است. یک نکته مهم در رسوب زدایی آبگرمکن دیواری، توجه به نکات امنیتی است. کار با محلول اسید خطرناک است. بهتر است از ماسک دهانی، دستکش و عینک محافظ جهت ایمنی استفاده شود.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر آبگرمکن هم ارائه میده؟

سرویس نصب و تعمیر آبگرمکن هوم سرویز

رسوب گیری آبگرمکن دیواری با محلول آب و اسید، رسوب زدایی آبگرمکن دیواری با محلول جوهر نمک، رفع مشکل فشار آب و پیدا کردن علت گرم نشدن آب گرمکن دیواری به همراه کامل ترین سرویس آبگرمکن دیواری بخشی از خدمات تخصصی هوم سرویز است. اگر به دنبال کار حرفه ای هستید با حرفه های ها تماس بگیرید.

جهت ثیت سفارش رایگان سرویس نصب و تعمیر آبگرمکن از اپ هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و تعمیر آبگرمکن تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا