تعمیرات و خدمات فنی

کمد دیواری اتاق خواب چه ویژگی هایی دارد؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

کمد دیواری اتاق خواب از اجزاء اصلی و کاربردی در اتاق است. اندازه اتاق خواب هر چقدر بزرگتر باشد، امکان ساخت کمد دیواری با ابعاد بزرگتر نیز وجود دارد. طراحی کمد دیواری اتاق خواب کوچک به دقت بیشتری نیاز دارد. هرگز به دلیل کوچک بودن فضا، کمد دیواری را از اتاق خواب حذف نکنید. بدون کمد دیواری، اتاق بی نظم و درهم برهم دیده می شود. تصور اینکه در خانه ای کمد دیواری نباشد، نگران کننده است. قبل از نصب کمد دیواری جدید، روی جنس، طراحی، رنگ و کاربری آن دقت کنید. اگر کمد دیواری به زیبایی و با متریال مدرن طراحی شود، فضای اتاق خواب شیک و لوکس می شود. قبل از سفارش نصب کمد دیواری لازم است تا با برخی موارد آشنا شوید. آیا می دانید کمد دیواری اتاق خواب چه مشخصاتی دارد؟

انواع مدل کمد دیواری اتاق خواب

کمد دیواری در طرح های مختلف ساخته می شود. سبک طراحی کمد دیواری بستگی به فضایی که برای این کار در نظر گرفته اید، دارد. به طور کلی دکوراتیوها انواع کمد دیواری های اتاق خواب را بر اساس ۳ ویژگیتقسیم بندی می کنند.

  • الف- کاربری کمد دیواری
  • ب- جنس کمد دیواری
  • ج-درب کمد دیواری

طراحی و ساخت کمد دیواری با قیمت مناسب

کمد دیواری اتاق خواب

کاربری کمد دیواری اتاق خواب

کمد دیواری های امروزی نسل جدید گنجه و اشکاف های قدیمی هستند. این کمدها برای جای دادن لوازم اضافی و نظم و ترتیب دادن به لوازم و اثاثیه، طراحی شده اند. کمد دیواری اتاق بچه و کمد دیواری اتاق نوجوان و … همگی همین ویژگی را دارند. دکوراتیوها انواع کمد دیواری اتاق خواب را به لحاظ کاربری به دو نوع تقسیم کرده اند:

  • الف- کمد دیواراری رختخوابی
  • ب- کمد جالباسی

الف- کمد دیواری رختخوابی اتاق خواب

کمدهای رختخوابی را در خانه ها ایرانی می توان دید. این سبک طراحی مخصوص خانواده های ایرانی است. اگر چه تعداد رختخواب ها در مقایسه با سال های گذشته خیلی کمتر شده است اما هنوز هم رسم بر نگهداری رختخواب های آماده در منزل است. تشک و لحاف، بالش و … نیاز به جایی برای نگهداری دارند. کمدهای رختخوابی باید قابلیت باز شدن کامل را داشته باشند. این کمدها بدون قفسه بندی طراحی می شوند. استفاده از طبقات و کشوها در کمد رختخوابی اصلا جایی ندارد. به طور معمول ارتفاع کمد دیواری اتاق خواب برای رختخواب ها حداقل ۱۵۰ سانتیمتر و عرض آن حداقل ۱۱۰ سانتیمتر است. فضای بالای کمد رختخوابی تا سقف برای لوازم جانبی در نظر گرفته می شود. 

ساخت همه مدل کمد دیواری به قیمت توافقی

هزینه ساخت کمد دیواری اتاق خوابکمد دیواری اتاق خواب

ب- کمد جالباسی

کمد لباس یکی از انواع کمد دیواری اتاق خواب است. به طور ساده همه کمدهای لباس دارای رگال و آویز لباس هستند. انواع کمدهای حالباسی ساده و قفسه بندی شده برای اتاق خواب طراحی می شود. اگر کمی هزینه بیشتری بپردازید می توانید کمد لباس را با طبقات و کشوهای کاربردی تری طراحی کنید. معمولا بر روی درب کمد لباس از داخل یک آیینه قدی کار شده تا برای پرو لباس بتوان از آن استفاده کرد. محل آویز لباس ها در کمد اندکی بلندتر قرار دارد تا به راحتی بتوان لباس های مجلسی، مانتو و بارانی را در آن جای داد. قفسه بندی داخل کمد دیواری اهمیت زیادی دارد ولی مهم تر از آن عمق کمد لباس است. حداقل ۱۱۰ سانتیمتر عمق برای قرار دادن لباس ها در کمد مورد نیاز است. به جز این موارد می توانید طراحی داخل کمد لباس را کاملا سلیقه ای کار کنید.

علت افزایش قیمت درب چوبی اتاق خواب چیست؟

جنس کمد دیواری اتاق خواب

مواد اولیه برای ساخت کمد دیواری رختخوابی و کمد جالباسی تنوع زیادی دارد. انواع چوب طبیعی، ورق ام دی اف ساده یا با روکش ملامینه،  ام دف اف با روکش هایگلاس، نئوپان روکش ملامینه و غیره را در مدل کمد دیواری اتاق خواب به کار می برند. استحکام کمد دیواری به جنس مواد اولیه آن است به خصوص فریم و چارچوب کمد دیواری اهمیت زیادی دارد. کمد دیواری هایی با چارچوب فلزی به مراتب بهتر از چارچوب ام دی اف هستند. اگر بودجه کافی در اختیار دارید از بهترین جنس موجود در بازار برای کمد دیواری اتاق خواب استفاده کنید. قیمت ساخت کمد دیواری ارتباط مستقیم با متریال به کار رفته در آن دارد.

قیمت کمد دیواری و هزینه ساخت چارچوب کمد دیواری چقدر است؟

میدونستی که هوم سرویز، خدمات ساخت کمد دیواری هم ارائه میده؟
کمد دیواری اتاق خواب ریلیطراحی و ساخت کمد دیواری اتاق خواب با قیمت مناسب

درب کمد دیواری اتاق خواب

جنس درب کمد دیواری را می توانید از انواع چوب طبیعی نظیر چوب سپیدار، نراد و چوب روسی انتخاب کنید. انواع روکش ام دی اف، هایگلاس، ممبران نیز در تولید درب های کمد دیواری رختخوابی و کمد لباس به کار می روند. اما به لحاظ باز شو دو نوع درب کمد دیواری طراحی شده است.

  • الف- کمد دیواری ریلی یا درب کشویی
  • ب- کمد دیواری درب لولایی

الف- کمد دیواری ریلی یا درب کشویی

کمد دیواری اتاق خواب با درب ریلی از مدرن ترین انواع کمد است. برای باز شدن درب کمد ریلی نیازی به فضای اضافی نیست. نصب کمد دیواری ریلی حتی در اتاق های خیلی کوچک هم محدودیتی ندارد. اما توجه داشته باشید که با نصب درب ریلی تنها به یک طرف کمد دسترسی دارید و امکان باز کردن هم زمان هر دو درب کمد وجود ندارد. با باز کردن یک طرف به نیمی از کمد و با جا به جا کردن درب به نیمه دیگر نیز دسترسی خواهید داشت. معمولا از کمد دیواری ریلی یا درب کشویی برای کمد لباس استفاده می شود. برای باز شدن درب در این طراحی لازم است تا ریل های مناسب در کمد دیواری نصب شود.

ب- کمد دیواری درب لولایی

کمدهای لولایی را حتما دیده اید. درب های لولایی روی لولا می چرخند و به هنگام باز شدن درب کامل به بیرون هدایت می شود. با باز کردن درب کمد لولایی امکان دسترسی کامل به فضای داخل کمد دیواری وجود دارد. کمد دیواری اتاق خواب درب لولایی مناسب کمد رختخوابی است. با باز کردن هر دو درب می توانید به سادگی رختخواب ها را بیرون آورده و یا در کمد جای دهید. یک مشکل کمد دیواری درب لولایی، طریقه باز شدن درب هاست. برای باز کردن درب کمد لولایی همیشه فضای بیشتری نیاز دارید. بر خلاف کمدهای ریلی این درب های لولایی خیلی جاگیرتر هستند. برای سفارش ساخت کمد دیواری اتاق خواب با ما تماس بگیرید. هوم سرویز آمادگی طراحی، ساخت و نصب انواع مدل کمد دیواری را دارد. در هر منطقه ای که زندگی می کنید ساخت کمد دیواری هوم سرویز در خدمت شماست،با ما تماس بگیرید

برای سفارش ساخت کمد دیواری هوم سرویز از اپلیکیشن این سامانه اقدام کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی ساخت کمد دیواری تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا