تعمیرات و خدمات فنی

عیب یابی و تعمیر فن کویل

فن کویل وسیله ای کاربردی در تابستان و زمستان است. این دستگاه ساده با سیستم آب سرد و آب گرم کوئل و وزیدن باد از فن ها دمای داخل ساختمان را مناسب نگه می دارد. دستگاه فن کویل از لوله های مسی برای جریان آب گرم و سرد، یک فن پر قدرت و موتوری قوی تشکیل شده که هوای مطبوع را در همه فصول سال از دریچه به اتاق وارد می کند. به طور معمول از کانال کشی برای فن کویل ها استفاده نمی شود. انواع فن کویل ایستاده، دیواری و سقفی تولید شده که همگی طرز کار تقریبا یکسانی دارند. با توجه به اینکه در همه فصول از این دستگاه استفاده می شود، امکان آسیب به قطعات و خرابی دستگاه نیز وجود دارد. تعمیر فن کویل با توجه به کارایی فوق العاده آن ضروری است. 

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

نکات تعمیر فن کویل

در مقایسه با سیستم حرارت مرکزی و یا سیستم های کانالی، استفاده از فن کویل بسیار مقرون به صرفه تر است. انواع فن کویل از بهترین و مناسب ترین دستگاه های تهویه مطبوع اداری هستند که در ساختمان های مسکونی نیز نصب می شوند. با توجه به نصب عمودی و افقی فن کویل ها، در هر فضایی می توان آن را استفاده کرد. محدودیتی در نصب فن کویل نیست. تعمیر فن کویل یک تخصص است و هر کسی نمی تواند به صرف داشتن یک آچار و پیچ گوشتی، دستگاه را تعمیر کند. در صورت بروز مشکل با خدمات هوم سرویز تماس بگیرید تا متخصص تعمیرکار فن کویل به محل اعزام شود. در ادامه برخی از ایرادها و راه های تعمیر فن کویل را بررسی می کنیم.

دستگاه فن کویل چیست؟

هزینه تعمیر فن کوئل

تعمیر موتور فن کویل و کاهش سرعت هوا

چنانچه سرعت جریان هوا کم شده و یا به طور کلی جریان هوا قطع شده باشد، مشکل از سیم کشی است. چنانچه سیم کشی موتور و یا اتصالات آن شل باشد هوا دهی قطع یا کند می شود. تکنیسین تعمیرکار با بررسی این مورد نظر قطعی را اعلام می کند. گاهی مشکل از مدار کنترل کننده است که می بایست اصلاح شود. داغ شدن بیش از اندازه ترموستات و یا خطای تایمر و سوییچ های مجزا کننده این مشکل را به وجود می آورد. اگر در موقع کار کردن دستگاه به طور ناگهانی ، جریان هوا ضعیف شود، احتمال زیاد مشکل از همان شل شدن اتصالات موتور است.

مشکل هوادهی و تعمیر فن کویل

مشکل در هوادهی فن کویل دلایل مختلفی دارد کثیفی فون کوئل یکی از اصلی ترین مواردی است که منجر به بروز مشکل در هوادهی می شود. برای تعمیر فن کوئل کافیست که فیلتر تعویض شود تا دستگاه به خوبی قبل کار کند. توجه داشته باشید که چرخش معکوس نیز می تواند موجب تضعیف هوادهی شود لذا بدون تجربه اقدام به تعمیر و سرویس فن کویل نکنید. اگر هوای خروجی از دریچه ها ضعیف است ابتدا دریچه ها را از نظر مسدود بودن بررسی کنید. گاهی یک مشکل ساده موجب یک دردسر بزرگ می شود. دریچه ها را خودتان هم می توانید باز کنید. اما گاهی مشکل از جای دیگری است از جمله اینکه:

 • کم و زیاد شدن هوادهی

ریتم هوادهی نباید به طور خود به خودی تغییر کند. افت فشار نشان می دهد که یک ایرادی در خم ها و تیک آف ها وجود دارد. پس از بررسی و در صورت نبود مشکل، احتمال نشتی در سیستم کانال کشی در موارد خاص وجود دارد. در حالت معمول فن کویل دارای کانال نیست ولی در مواردی که نیاز به کانال باشد، کوچکترین نشتی در کانال موجب افت فشار هوا می شود.

 • هوادهی بیش از حد فن کویل

تعمیر فن کویل توسط تعمیرکار فن کوئل انجام می شود لذا نباید سر خود اقدام به تغییر در مدار و سیستم های طراحی کرد. چنانچه مقاومت کانال کمتر از سیستم طراحی فن باشد، سرعت هوادهی سازگار با سیستم نیست. با کاهش سرعت فن می توان میزان هوادهی را در حد متعادل نگاه داشت. 

آیا موتورخانه نیاز به نگهداری دارد؟ تعمیر و نگهداری موتورخانه

راهنمای تعمیر فن کوئل

تعمیر فن کویل وقتی گرما تولید نمی کند

در فصول سرد گرمای دستگاه فن کویل بسیار مطبوع است. این گرما به صورت یکنواخت در اتاق پخش می شود. عدم گرمایش فن کویل یک مشکل بزرگ در زمستان است. اصلی ترین علت این مشکل مربوط به خاموش بودن موتورخانه است. اگر موتورخانه غیرفعال باشد، جریان آب گرم در مدار برقرار نیست. اما گاهی به دلیل گرمای بیش از حد سیستم، کنترل کننده دما به صورت اتوماتیک برق را قطع و یا دستگاه را خاموش کرده است. به هر حال همه این موارد می بایست از نزدیک بررسی شود. برخی از دیگر دلایل سرد شدن فن کویل یکی از این موارد است:

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر فن کویل هم ارائه میده؟
 • قطع شدن برق ساختمان
 • تنظیمات اشتباه ترموستات
 • ایراد و اشکال در سیستم ترموستات
 • بسته بودن شیر خودکار
 • خرابی ترانسفورماتور
 • هواگیری فن کوئل
 • مشکل در قطع کننده مدار
 • خطای تایمر
 • خرابی پمپ

راهنمای نگهداری و تعمیر چیلر

تعمیر فن کوئل دیواری

هزینه تعمیر فن کویل

بدون تردید با سرویس فن کوئل بسیاری از ایرادات و اشکالات سیستم شناسایی شده و با کمترین هزینه برطرف می شود. سهل انگاری در نگهداری و رسیدگی به سیستم موتورخانه و فن کویل می تواند هزینه های تعمیرات را افزایش دهد. گاهی با صرف هزینه ای اندک، دستگاه فن کویل به سادگی تعمیر می شود. هزینه تعویض قطعات داخلی فن کویل با توجه به میزان آسیب توسط تعمیرکار اعلام می شود.

عنوان(به روز رسانی سال 1400)قیمت ازقیمت تا
نصب و تعویض شیر فلکه فن کویل5000085000
هواگیری و شستشوی سیکل آبگرم فن کویل80000150000
سرویس کامل فن کویل110000200000
تعمیر و تعویض قطعات داخلی فن کویل(نظیر برد، سنسور، قاب فن و ...)85000190000
نصب فن کویل زمینی با شیلنگ و ترموستات90000150000
نصب فن کویل سقفی با ترموستات130000250000
نصب فن کویل دیواری90000150000

خدمات نصب و تعمیر فن کویل هوم سرویز 

تعمیرات فن کوئل یکی از کاربردی ترین خدمات هوم سرویز در همه ایام سال است. با توجه به کاربردی بودن این سرویس، هم در سرما و گرما خدمات نصب و راه اندازی فن کویل پذیرفته می شود. سرویس دوره ای دستگاه فن کویل به همراه تعویض قعطعات داخلی دستگاه توسط تعمیرکار متخصص انجام می شود. برخی از خدمات نصب و راه اندازی فن کویل عبارتند از: نصب و تعویض شیر فلکه فن کویل،تعمیر و تعویض قطعات داخلی فن کویل،نصب فن کویل زمینی با شیلنگ و ترموستات،نصب فن کویل سقفی با ترموستات،نصب فن کویل دیواری. برای ثبت سفارش رایگان به اپلیکیشن هوم سرویز مراجعه کنید. همه سفارش های ثبت شده در این سامانه شامل تضمین کیفیت خدمات و قیمت گذاری منصفانه هستند. برای برخورداری از خدمات حرفه ای با حرفه ای های هوم سرویز تماس بگیرید.

ثبت سفارش رایگان سرویس نصب و تعمیر فن کویل از طریق اپلیکیشن هوم سرویز

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و تعمیر فن کویل تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا