header

تعویض آب رادیاتور و ضدیخ خودرو

شبکه گسترده از متخصصان مجرب آماده ارائه خدمت با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت می‌باشند

ثبت درخواست

بدون هزینه اولیه
بدون هزینه اولیه

ثبت درخواست بدون هیچ هزینه ای

همیار متخصص
همیار متخصص

همیارهای آموزش دیده و مجرب

امنیت کامل
امنیت کامل

همیارهای تایید شده به همراه ضمانت های معتبر

قیمت عوض کردن آب رادیاتور و ضدیخ خودرو در محل

شرایط سرویس تعویض آب رادیاتور و ضد یخ

• همیار می بایست ابتدا با مشتری مشورت نماید و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعویض آب رادیاتور و ضد یخ خودرو نماید.

• همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد.

• همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر لوازم خودرو استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

• پلیس فتا: امنیت سرویس ارائه شده را هوم سرویز بر عهده گرفته است، لذا از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

اطلاعات تکمیلی تعویض آب رادیاتور و ضد یخ

​بهترین زمان تعویض آب رادیاتور و ضدیخ

برای تشخیص بهترین زمان تعویض آب رادیاتور، باید فاکتورهای زیادی را مورد بررسی قرار داد. مواردی مانند موقعیت جغرافیایی ، فصلی که در آن قرار داریم، کیفیت آب رادیاتور خربداری شده و در نهایت وضعیت موتور ، تعیین کننده زمان عوض کردن آب رادیاتور هستند. منظور از موقعیت جغرافیایی آب و هوای منطقه میباشد.  به طور مثال در آب و هوای گرم، تعویض آب رادیاتور را باید در فواصل زمانی کوتاهتری انجام داد. اما اگر در یک شهر با آب و هوای معتدل و تابش ضعیف نور خورشید هستید، می توانید دیرتر اقدام به تعویض آب رادیاتور و ضدیخ بپردازید و تاریخ انقضای ضد یخ بسیار بیشتر می شود. کیفیت بالای آب رادیاتور و ضدیخ مصرفی نیز عامل تعیین کننده ی زمان تعویض بعدی میباشد.

نحوه ی کارکرد موتور گویای وضعیت آب رادیاتور است به طور مثال اگر موتور حالت استاندارد ندارد و بیش انداره داغ میشود قطعا ایراد از سمت آب رادیاتور است. به طور معمول زمان تعویض آب رادیاتور و ضد یخ  هر2 سال یکبار میباشد. اما اگر از آن دسته افرادی هستید که مسافت طی شده توسط خودرو در یکسال بسیار زیاد است باید سالی یکبار را به تعویض آب رادیاتور و ضدیخ بپردازید.

چگونه آب رادیاتور را خودتان تعویض کنید؟

معمولا عوض کردن آب رادیاتور و ضدیخ را باید به تعمیرکار ماهر سپرد شود. تا به طور کامل نمونه قبلی تخلیه شود. اما اگر مایل هستید، ما در ادامه به آموزش روش تعویض آب رادیاتور میپردازیم  تا در مواقع اضطراری از پس کارها بر بیایید.

  1. یک ظرف عمق دار یا تشت بزرگ را دقیقا در زیر رادیاتور خودرو قرار دهید. تا حین خارج شدن آب رادیاتور کهنه که بسیار سمی است، کاملا در داخل آن بریزد. سپس پیچ تخلیه رادیاتور را که تی شکل است و  در زیر رادیاتور است را  باز کنید. تا آب داخل آن، به طور کامل بیرون بریزد.
  2. حالا نوبت به تعویض آب رادیاتور جدید است. برای انجام این کار ابتدا لازم است که آب رادیات یا آب مقطر را با ضدیخ به نسبت مناسب مخلوط کنید. میزان نسبت این دو به نوع خودرو بستگی دارد و در داخل دفترچه راهنما نوشته شده است.
  3. پیشنهاد میکنیم در این مرحله مقداری آب مقطر خالی درون رادیاتور بریزید و خودرو را روشن کنید. سپس خودرو را خاموش کنید و بعد ار خنک شدن خودرو آب رادیاتور را مجددا تخلیه کنید. این عمل موجب می شود تا همه ضد یخ به طور کامل خارج شود و رسوبات ته نشین شده نیز خارج شوند.
  4. حال پیچ تخلیه رادیاتور را با دقت و محکم ببندید تا آماده ریختن آب رادیاتور تازه باشد. سپس درب رادیاتور را باز کنید و مخلوط آب مقطر و ضدیخ را داخل مخزن آب رادیاتور بریزید.
  5. اکنون خودرو را روشن کنید و کمی گاز خشک بدهید. تا موتور کار کند و ترموستات فعال شود. در این زمان دوباره میزان آب رادیاتور را بررسی کنید احتمالا سطح آب کمی پایین می رود در این زمان دوباره مقداری آب رادیات به مخزن اضافه کنید تا به حد نصاب برسد.  با رسیدن آب رادیاتور به خط استاندارد آن، کار شما به اتمام رسیده است و می توانید درب رادیاتور خودرو را ببندید و از نتیجه کار خود راضی باشید.

عملکرد صحیح رادیاتور در خودرو بسیار مهم است. باید همواره دقت کافی در بهترین زمان تعویض آب رادیاتور داشته باشید. رادیاتور وظیفه خنک کنندگی موتور خودرو و همچنین تامین گرمایش رادیاتور بخاری را بر عهده دارد.

چقدر ضد یخ بریزیم؟

در آموزش نحوه تعویض آب رادیاتور همواره یک عامل مهم باید مد نظر قرار بگیرید و آن هم مقدار ضدیخ است که در آب رادیاتور ریخته می شود.

در پاسخ به این سوال که چقدر ضد یخ باید بریزیم؟ و یا درصد ترکیب ضد یخ با آب رادیاتور چقدر است. باید توجه داشته باشید که وظیفه اصلی مایع خنک کننده  که در داخل رادیاتور قرار میگیرد ، خنک کردن موتور است . حال اگر بنا به هر دلیلی غلظت آن کمتر یا بیشتر از حد استاندارد باشد، نمی‌تواند عملکرد صحیحی در خنک کردن موتور داشته باشد و ممکن است موجب آسیب‌هایی چون خوردگی قطعات شود. در نتیجه بهترین عملکرد رادیاتور را زمانی مشاهده خواهیم کرد که نسبت د یخ به آب رادیاتور را رعایت کرده باشیم.

به طور کلی هر کارخانه سازنده ای نسبت ضد یخ به آب رادیاتور را بر اساس دستور العمل هایی بیان کرده است. البته میتوانید با توجه به دمای محیط نیز درصد ترکیب ضد یخ را تخمین بزنید. در بدترین شرایط که دسترسی به اطلاعات شرکت سازنده امکان ندارد بهترین میزان ترکیب نصف نصف است. ولی در صورتی که در آب و هوای بسیار گرم زندگی میکنیم این شرایط میتواند به سه سهم آب و یک سهم ضد یخ نیز تغییر پیدا کند.

هواگیری مخزن رادیاتور در هنگام تعویض آب رادیاتور و ضدیخ

بعد از تعیین درصد ترکیب ضد یخ و آب رادیاتور و طریقه ریختن ضد یخ در داخل رادیاتور باید به حتما به هواگیری رادیاتور ماشین دقت کنید. اگر در میان آب ریخته شده در رادیاتور هوا وجود داشته باشد و به عبارتی این هوا در مسیر واتر پمپ و واشر سر سیلندر و موتور جریان پیدا کند، سیستم خنک کننده به درستی عمل نخواهد کرد. وقتی در کنار آب موجود در رادایاتور، هوا هم  جریان پیدا کند، شلنگ‌هایی که سبب انتقال آب از رادیاتور به موتور هستند به جای آب از هوا پر می‌شوند ودر نتیجه  آب به شکل متناسب در همه جای موتور داغ جریان پیدا نمیکند. بنابراین هواگیری بسیار برای موتور لازم و حیاتی است.

ü      برای شروع هواگیری رادیاتور خودرو باید موتور خاموش و سرد شده باشد.  اگر موتور خودرو روشن باشد آب موجود در لوله ها بسیار داغ است و با بازکردن پیچ هواگیری آب از آن خارج می شود.

ü      پیچ هواگیری را باز میکنیم و بعد مقداری آب جوش آمده و فاقد املاح را داخل رادیاتور میریزیم. در این حالت مقداری از آب موجود در رادیاتور و لوله های رابط ، از طریق پیچ هواگیری رادیاتور 206 خارج می‌شود‌.

ü      ریختن آب در رادیاتور را تا جایی ادامه دهیم که این آب‌ها به شکل پیوسته و یکدست و با نظم کافی از پیچ‌های هواگیری خارج شود و نسبت به هواگیری کامل رادیاتور اطمینان پیدا کنیم.

هواگیری رادیاتور یکی از مهمترین اقدامات در مراحل تعویض ضد یخ خودور است که باید کاملا درست و اصولی انجام شود.

بهترین مارک ضد یخ

وظیفه ضدیخ در فصل گرما و فصل سرما جلوگیری از جوش آمدن و یخ زدن است. برای تعیین بهترین مارک ضد یخ و تعیین ویژگی های ضدیخ مناسب اولین نکته خاصیت ضد خورندگی ضد یخ است. برای خرید ضد یخ برای پژو 405 ، پژو 206 ، زانتیا و تعویض آب رادیاتور پراید و تیبا باید به نکات زیر توجه نمود.

  1. ضد یخ باید بتواند نقطه انجماد آب را در روزهای سرد زمستان و یخبندان بالا ببرد.

ü      این مایع خنک کننده میبایست نقطه جوش آب داخل رادیاتور و سیستم خنک کننده را نیز بالا ببرد و در عین حال مانع از رسوب در رادیاتور شود.

ü      بهترین مارک ضد یخ  دارای خاصیت ضد زنگ و ضد خورندگی میباشد.

ü      میزان سمی بودن کمتری داشته باشد تا اثرات مخرب زیست محیطی کمتری داشته باشد.

ü      ضد یخ مناسب ضد احتراق است و بوی نا مطبوعی نمیدهد.

تعویض آب رادیاتور و ضد یخ را به هوم سرویز بسپارید.

در این مقاله سعی کردیم که اطلاعات جامعی از طریقه تعویض ضد یخ خودرور و تعویض آب رادیاتور در اختیارتان قرار دهیم. تیم هوم سرویز با ارائه خدمات درب منزل آماده هستند که در هر قسمت تهران برای بررسی و تعویض آب رادیاتور و ضد یخ انواع خودرو ایرانی نظیر پژو پارس، پژو 206، پژو 405 ، سمند و زانتیا انواع ماشین خارجی و چینی در کنار شما قرار بگیرند. فقط کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز درخواست خود را ثبت کید تا نزدیک ترین امداد خودرو در کنار شما قرار بگیرند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

ثبت درخواست
رایگان سفارش ثبت کنید
بعد از ثبت سفارش و اعلام جزئیات با شما تماس میگیریم
شما امکان لغو سفارش را دارید
سپس در صورت تایید و توافق همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند
هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید
برای اطلاعات بیشتر و پشتیبانی با ما تماس بگیرید
همیار ما شوید
هر تخصصی که دارید، درآمدتان را بیشتر کنید
contact-us

اطلاعات تماس

تهران - بلوار کشاورز - جنب خیابان 16 آذر - پلاک 78
پشتیبانی: 91001332-021

خبرنامه هوم سرویز

از آخرین تخفیف‌های ما با خبر شویدecunion
enamad
samandehi