گفتار درمانی در منزل

گفتار درمانی در منزل

از 1200 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت گفتار درمانی در منزل در تابستان 1403 چقدر است؟

عنوانقیمت

قیمت گفتار درمانی به ازاء هر جلسه

1,000,000 تومان

متوسط قیمت650,000 تومانکمینه قیمت650,000 تومانبیشینه قیمت650,000 تومان

آنچه درباره گفتار درمانی در منزل خواهید خواند

 • گفتار درمانی در منزل
 • گفتار درمانی چیست؟
 • هدف گفتار درمانی در منزل چیست؟
 • مزایای گفتار درمانی در منزل چیست؟
 • اختلالات گفتار درمانی
 • چه کودکانی نیاز به گفتار درمانی در منزل نیاز دارند؟
 • گفتار درمانی کودکان چیست؟ و گفتار درمانگر در منزل چگونه به رفع اختلالات گفتاری کمک می کند؟
 • گفتار درمانی بزرگسالان در منزل
 • درمان لکنت زبان در بزرگسالان و کودکان
 • روش های گفتار درمانی در منزل هوم سرویز چگونه هستند؟
 • هزینه گفتار درمانی در منزل به چه مواردی وابسته است؟
 • خدمات گفتار درمانی کودکان و بزگسالان در منزل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

گفتار درمانی در منزل

گفتار درمانی کودکان و گفتار درمانی در منزل برای بزرگسالان تاثیرات مثبتی روی روابط اجتماعی افراد دارد. این اختلالات به مرور موجب منزوی شدن فرد و عدم توانایی در ارتباط با سایر افراد می شود. با کمک گفتار درمانگر در منزل و انجام تکنیک گفتار درمانی می توان این ایرادات را رفع نمود. در ادامه به معرفی این خدمات توان بخشی و عوامل موثر بر هزینه گفتار درمانی در منزل می پردازیم.

گفتار درمانی چیست؟

قبل از توضیح و تشریح حیطه فعالیت گفتار درمانی در منزل و وظایف گفتار درمانگر باید به تفاوت گفتار و زبان بپردازیم. هر زمانی که ما صحبت می کنیم، قبل از ارائه کلمات توسط زبان، پروسه انتخاب کلمات و جمله بندی در مغز شکل می گیرد. این فرآیند ذهنی، زبان است. سپس این پیام ها به اندام های ریه، حنجره، عضله زبان جهت تولید صدا ارسال می شود. که این عملیات و همکاری در اندام ها جهت ارائه کلمات، (گفتار) نامیده می شود. گفتار درمانی یا پاتولوژی گفتار به رفع ایرادات مربوط به بخش فرآیندهای مغزی زبان و ایرادات اندام های دخیل در این فرآیند که اختلالات گفتاری هستند، می پردازد. همانطور که می دانیم این دو مورد نقش بسیار مهمی در ارتباطات اجتماعی افراد دارد و موجب بالا رفتن اعتماد به نفس در افراد می شود.

مشکلات مربوط به گفتار در افراد مختلف متفاوت است. به طور مثال در بعضی کودکان به علت بیماری اوتیسم قادر به صحبت کردن نیستند. در مقابل نیز افرادی هستند که در انتخاب کلمات یا حالت بدن و نحوه بیان جملات مشکل دارند. این ایرادات در کلینیک گفتار درمانی و یا به کمک گفتار درمانگر در منزل قابل رفع هستند. به طور کل گفتار درمانی کودکان و گفتار درمانی بزرگسالان با هدف از بین بردن اختلالات گفتاری در تلفظ صداها و درمان لکنت زبان در بزرگسالان انجام می شود.

هدف گفتار درمانی در منزل چیست؟

هر کدام از رشته های توانبخشی مانند فیزیوتراپی، گفتاردرمانی، کاردرمانی در منزل و شنوایی سنجی در منزل و غیره در جهت استفاده از بالا ترین میزان توانایی فرد توانخواه می باشد. صرفا هدف اصلی گفتار درمانگر یا پاتولوژیست گفتار، ارزیابی توانایی فرد در حوزه گفتار و زبان است. تا بتواند با استفاده از راهکارهای خاص از تمام پتانسیل فرد استفاده کند. گفتار درمانگر صرفا به اصلاح صحبت کردن افراد نمی پردازد. زیرا ممکن است افراد به علت سکته مغزی، یا آسیب های وارده به اندام های صورت در تکلم و ارتباط دچار مشکل شده باشند. در صورتی که گفتار درمانگر می تواند با وجود این نواقص و ارائه راهکار های جبرانی اقدامات موثری در راستای گفتار درمانی بزرگسالان در منزل آنها انجام دهد.

همچنین با توجه به هدف اصلی گفتار درمانگر که اصلاح ارتباطات اجتماعی افراد است. گاهی افراد در ارائه روش های ارتباطی مانند زبان بدن و ارتباط چشمی ضعیف هستند. که این مشکلات به وسیله گفتار درمانی بزرگسالان تا مقدار بالایی قابل اصلاح است. مورد آخر اینکه با توجه به آشنایی تخصصی پاتولوژیست گفتار به فیزیولوژی و آناتومی اندام های زبان، دهان، حلق، حنجره و غیره در حیطه بلع نیز فعالیت می کنند. این حیطه به نوزادان یا بزرگسالانی که در بلعیدن و غذا خوردن مشکل دارند نیز بسیار کمک می کند.

مزایای گفتار درمانی در منزل چیست؟

وابسته به شرایط فرد، سن فرد و صلاح خانواده ممکن است این افراد ترجیح بدهند از روش های گفتار درمانی در منزل بهره مند شوند. به طور معمول در تعدادی از مدارس متخصص گفتار درمانی کودک حضور دارند اما قطعا رسیدگی به تمام کودکان به طور کامل امکان پذیر نیست. از این رو خانواده ها ترجیح می دهند با کمک گفتار درمانگر در منزل از تکنیک های گفتار درمانی بهره مند شوند.

متخصص گفتار درمانی در منزل و تمرینات را در محیط صمیمی منزل در کنار خانواده انجام می دهند. به این ترتیب تمام تمرینات گفتار درمانی بدون استرس انجام می گیرد و بهترین نتایج در زمان کمتری به دست می آید. خدمات گفتار درمانی در خانه تفاوتی با مراکز گفتار درمانی ندارد. به طور معمول در بازه های زمانی مشخص به صورت هفتگی یا روزانه مراحل درمان طی می شود. به این ترتیب کلیه مشکلات مربوط به اختلالات ارتباطی، گفتاری و حتی بلع حل می شود.

اختلالات گفتار درمانی

موارد زیر در حیطه گفتار و ارتباطات اجتماعی همگی مربوط به اختلالات زبان می شوند و توسط گفتار درمانگر می توان تاثیر بالایی در بهبود این اختلالات داشت.

 • مشکلات در پیدا کردن کلمات، این ایرادات در مواردی مانند تاخیر زبانی پدیدار می شود.
 • مشکلات در زمینه برقراری ارتباط اجتماعی و انتقال افکار و نظرات به سایر افراد
 • ایراد در ساختارهای زبان مانند ساخت جمله و این ایراد اغلب در گفتار درمانی کودکان رفع می شود.
 • ایرادات در خواندن و نوشتن و عدم پیدا کردن ارتباط حروف و صداها
 • تولید صداهای ناهنجار بسیار بالا و یا بسیار نازک که موجب تضعیف ارتباطات اجتماعی می شود.

هر گونه از این مشکلات ممکن است از بدو تولد نوزاد، در زمان کودکی یا بزرگسالی بروز کنند. در این صورت هر چه زودتر این مشکلات با کمک گفتار درمانگر و انجام تمرینات گفتار درمانی در منزل رفع شود موجب بالا رفتن اعتماد به نفس فرد می شود و فرد می تواند در اتباطات اجتماعی خود موفق تر باشد.

چه کودکانی نیاز به گفتار درمانی در منزل نیاز دارند؟

مواردی که در بالا گفته شد ممکن است برای هر گروه سنی اتفاق بیوفتد. اما برای اینکه تشخیص داده شود به گفتار درمانی کودکان نیاز است یا خیر باید به نشانه های زیر که کودک بروز می کند توجه نمود.

 • عدم توانایی کودک در برقراری ارتباط کلامی و یا حتی غیر کلامی در سنین پایین تر
 • اطرافیان در درک و فهم صحبت های کودک با چالش های فراوانی رو به رو هستند.
 • کودک در هنگام صحبت کردن دچار لکنت می شود و یا برای صحبت مکث های طولانی می کند.
 • کودک برای بازی با همسالان خود و یا بیان احساسات و یا انجام کارهای گروهی با خانواده و یا دوستان مشکل دارد.
 • کودکانی که دوسالگی را گذرانده اند و هنوز هیچ پیشرفتی در بیان کلمات ندارند و یا نسبت به سن خود هنوز گفتار آنها پیشرفتی نکرده است نیاز به گفتار درمانی کودکان در منزل دارند.
 • البته در کنار این موارد گفتار درمانی کودک اتیسم و یا گفتار درمانی کودکان کم شنوا و یا ناشنوا نیز تاثیر بالایی در بالا بردن مهارت کودکان دارد.

در نهایت می توان اینگونه نتیجه گیری نمود که هرگاه نحوه بیان کلمات فرد گوینده بیشتر از محتوای کلام او توجه شنونده را جلب کند و به صورت نرمال نتواند کلمات را ادا کند متاسفانه درگیر اختلالات گفتاری است و باید سریعا مشکلات وی ریشه یابی و رفع شوند.

گفتار درمانی کودکان چیست؟ و گفتار درمانگر در منزل چگونه به رفع اختلالات گفتاری کمک می کند؟

مهمترین روزها و سالهای زندگی افراد دوران نوزادی و پس از آن کودکی آنها می باشد. این دوران بزرگترین توانایی افراد شکل می پذیرد و همچنین انواع اختلالات نیز ممکن است در این دوران خود را نشان دهند. اگر این اختلالات گفتاری در کودک مبتلا به اوتیسم و غیره و در سالهای اولیه زندگی درمان نشود. ممکن است تا اخر زندگی افراد باقی بمانند و زندگی فردی و اجتماعی فرزندتان را تحت الشعاع قرار دهند.

گفتار درمانی کودکان در منزل نیز یکی از مثمرثمرترین اقدامات در زمان رویارویی با اختلال گفتاری در کودکان است. زیرا از سمتی در سن پایین امکان تغییر رفتار در مغز راحت تر است. از سمت دیگر درمان در کنار خانواده احساس امنیت بیشتری به کودک می دهد تا در انجام تمرینات گفتار درمانی در منزل با متخصص همکاری کند.

با توجه به اینکه اغلب مشکلات گفتار درمانی کودکان به ژنتیک افراد، سندروم ها یا به علت ضربه به مغز و یا حتی الگوهای رفتاری اشتباه والدین ایجاد می شود. به همین علت دریافت گفتار درمانی در منزل کودکان به همراه والدین می تواند در اصلاح الگو تربیتی فرزندان توسط والدین نیز موثر باشد. یکی از مهمترین رده های سنی که نیاز به این خدمات دارند، گفتار درمانی کودک 4 ساله است. زیرا در این سن باید پروسه صحبت فرد کامل شود.

مرحله اول ارزیابی نوع اختلالات و علت اصلی این اختلالات است. گفتار درمانگر با معاینات و بررسی های اولیه نوع بیماری را تشخیص داده و درمان را آغاز می کند. در مرحله اول مصاحبه با پدر و مادر یا سایر اقوام که مدت زمان بیشتری با کودک هستند انجام می شود. به این ترتیب از زبان آنها از نوع مشکلات فرد اطلاع پیدا می کنند و گفتاردرمانگر با استفاده از این اطلاعات دید نسبتا کاملی به وضعیت گفتاری کودک پیدا می کند.

سپس گفتار درمانگر کودک، مهارت های کلامی و غیر کلامی کودک را آزمایش می کند تا شدت این اختلالات را بررسی کند. البته این آزمون ها بر اساس سن کودک تغییر می کند. به طور مثال گفتار درمانی کودک 6 ساله با گفتار درمانی کودک 4 ساله یکسان نخواهد بود.

همانطور که می توانید درمان اختلالات گفتاری اصلا بر مبنای دارو نخواهد بود و بیشتر بر اساس تمرینات گفتار درمانی در منزل است.

گفتار درمانی بزرگسالان در منزل

گفتار درمانی بزرگسالان در منزل و رفع اختلالات گفتاری و زبانی شاخه های متعددی دارند. متاسفانه بعضی از والدین و سرپرستان کودکانی در دوران کودکی در مواجهه با این اختلالات در صدد درمان آنها بر نیامدند. این مشکلات همراه افراد بزرگتر می شوند و به مرحله بزرگسالی افراد راه پیدا می کنند. متاسفانه این ایرادات گفتاری و زبانی ممکن است به شرایط اجتماعی و ارتباطات فرد آسیب های فراوانی بزنند.

گفتار درمانی بزرگسالان در منزل می تواند تا حد نسبتا بالایی مشکلات صدا، تلفظ کلمات و لکنت را با توجه به میزان مشکل رفع کند. گفتار درمانی بزرگسالان موجب می شود که مشکلاتی که در ارتباطات روزانه، ازدواج، دریافت شغل دارند را تا میزان بالایی درمان کند.

درمان لکنت زبان در بزرگسالان و کودکان

همواره به خاطر داشته باشید که شاید وراثت نقش مهمی در این اختلالات دارد. اما مسئله محیط و درمان نیز می تواند بسیار موثر باشد. با تاخیر در انجام پروسه درمان لکنت زبان در بزرگسالان ممکن است فرصت بهبود را از خود و عزیزانمان بگیریم. همه اختلالات گفتاری در اثر عدم توجه و رسیدگی در کودکی به بزرگسالی منتقل شده اند. این اختلالات می تواند آسیب های شدید روحی و روانی برای افراد به دنبال داشته باشند. اما امروزه شرایطی فراهم آورده شده است که امکان درمان لکنت زبان در بزرگسالان و کودکان در منزل و در کلینیک گفتار درمانی فراهم شده است. گفتار درمانی در منزل توسط همیاران متخصص گفتار درمانی هوم سرویز ارائه می شود. این افراد از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز هستند و دارای مجوز و تاییدیه از دانشگاه علوم پزشکی می باشند.

روش های گفتار درمانی در منزل هوم سرویز چگونه هستند؟

روش های گفتار درمانی بسیار متنوع هستند و بر اساس سن فرد توانخواه متفاوت است. به طور مثال روش گفتار درمانی کودک 4 ساله با گفتار درمانی کودک 2 ساله متفاوت است. استفاده از روش های ساده و همچنین بازی ها در گفتار درمانی کودکان و همچنین برای بزرگسالان نیز بنا به نوع اختلال فرد روش های متفاوتی استفاده می شود.

برای اطلاعات بیشتر و اطلاع از نحوه ارائه خدمات در هوم سرویز تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما جهت مشاوره رایگان و نحوه ارائه خدمات و خضور گفتار درمانگر در منزل با شما تماس خواهند گرفت و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار می دهند. به این ترتیب می توانید بدون دغدعه پیدا کردن مراکز گفتار درمانی از بهترین متخصصین در منزل و همچنین مفیدترین حالت ممکن بهره مند شوید.

هزینه گفتار درمانی در منزل به چه مواردی وابسته است؟

هزینه گفتار درمانی در منزل به موارد متعددی وابسته است. به طور معمول نمی توان هزینه ثابتی را به عنوان هزینه گفتار درمانی در منزل اعلام نمود. موارد زیر بیشترین تاثیر را بر قیمت گفتار درمانی در منزل دارند.

نوع بیماری فرد

هزینه گفتار درمانی به نوع اختلال فرد وابسته است. زیرا که روش گفتار درمانی و تجهیزات مورد نیاز برای هر جلسه تغییر می کند.

مدت جلسه گفتار درمانی

بر اساس وضعیت بیمار و همکاری یا عدم همکاری وی ساعات جلیه گفتار درمانی تعیین می شود. طبعا هر چه فرد همکاری بیشتری داشته باشد. روند درمان سریع تر و کوتاه تر خواهد شد و هزینه گفتار درمانی در منزل کوتاه تر می شود.

سن بیمار تاثیر مستقیم بر هزینه گفتار درمانی در خانه

همچنین سن بیمار نیز تاثیر مستقیمی بر هزینه گفتار درمانی در منزل دارد. هدف تیم هوم سرویز ارائه خدمات با کیفیت در منزل با تعرفه گفتار درمانی در منزل معقولانه و با توجه به بودجه خانوار است. ازین رو افراد با هر مقدار توان مالی می توانند از خدمات گفتاردرمانی در خانه برخوردار شوند.

خدمات گفتار درمانی کودکان و بزگسالان در منزل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

همانطور که گفته شد جهت اطلاع از روند ارائه خدمات و استعلام قیمت گفتاردرمانی در منزل کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما در کمتر از یک ساعت جهت مشاوره و ارائه هزینه گفتاردرمانی با شما تماس خواهند گرفت و توضیحات لازم و شرایط ارائه این خدمات در محل را توضیح خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس گفتار درمانی در منزل و همچنین ارایه خدمات گفتار درمانی در منزل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات توانبخشی ارائه می دهد که شامل کاردرمانی در منزل بزرگسالان , خدمات فیزیوتراپی در منزل, ماساژ در منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های پزشکی و پرستاری را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس گفتار درمانی در منزل

گفتار درمانی در منزل

گفتار درمانی کودکان

گفتار درمانی بزرگسالان

درمان لکنت زبان در بزرگسالان

درمان مشکلات مربوط به بلع، جویدن و ...

گفتار درمانی در افراد سکته مغزی و افراد دچار شده با مشکلات عصبی

گفتار درمانی برای کودکان اوتیسم، بیش فعال و ...

نظرات کاربران

profile picture
محمد کشکولی

دکتر به موقع تشریف اوردند خوب بود ممنون

profile picture
سپیده محمد رضایی

عالی و درجه یک و همه چیز خیلی خوب پیشرفت ممنون از خدمات دهی خوبتون

profile picture
فرزانه زمان کاظمی  
2 سال پیش |همیار نبض اول

بسیار همیار شریف و کار بلدی بودن

profile picture
شیما داورپناه
2 سال پیش |همیار نبض اول

من از شرکت هوم سرویز خیلی راضی هستم من هرماه این سرویس را سفارش میدهم و هردفعه هم راضیم پرستارا عالی و خیلی هم منضبط هستند

شرایط گفتار درمانی کودکان و و بزرگسالان در منزل

خدمات گفتار درمانی در منزل شامل حضور پزشک یا توانبخش متخصص مجرب و متعهد در محل مشتری و ارزیابی، تشخیص و درمان پیشگیری از اختلالات مربوط به گفتار، طرز تکلم، فرایند‌های ذهنی برقراری ارتباط، صوت، بلع و نیز روانی بیماران با استفاده از فعالیت و تمرینات هدفمند، جهت دستیابی به توانمندی های قبل از ابتلا به بیماری و حداکثر استقلال و توان‌بخشی فرد مورد نظر بعد از آسیب می شود.

همیاران هوم سرویز در زمینه خدمات گفتاردرمانی از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز و مورد تائید وزارت بهداشت و دارای مجوز و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشند.

پس از ثبت سرویس همیاران و مشاورین هوم سرویز با شما تماس گرفته و پس از بررسی دقیق نیاز و انتظارات شما، همیار متناسب را به شما پیشنهاد خواهند داد.

با توجه به نیازهای متفاوت مشتری، قیمت بصورت برآوردی ارائه شده است و پس از تماس پشتیبانی با شما قیمت دقیق اعلام خواهد شد.

در صورت نیاز به انجام سایر خدمات و یا شرایط خاص مشتری لطفا پس از تماس همیاران جزئیات شرایط را به ایشان اطلاع رسانی نمایید.

پیشنهاد می گردد در خصوص سرویس خدمات گفتار درمانی در منزل به صورت دوره ای یا مدت زمان بیشتر از یک هفته قرارداد رسمی با همیار منعقد نمایید.

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

therapeutic
کاردرمانی در منزل
قیمت از 950,000 الی 3,250,000 تومان
physiotherapy
فیزیوتراپی در منزل
قیمت از 850,000 الی 6,500,000 تومان
send-medicine
ارسال دارو در محل
قیمت از 460,000 الی 460,000 تومان
child-care
پرستاری و مراقبت کودک
قیمت از 300,000 الی 300,000 تومان