گفتار درمانی در منزل

گفتار درمانی در منزل

از 1200 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت گفتار درمانی در منزل در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت کاردرمانی(روزانه)

250,000 الی 400,000 تومان

قیمت کادرمانی(دوره ای)

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

گفتار درمانی در منزل

گفتار درمانی کودکان و گفتار درمانی در منزل برای بزرگسالان تاثیرات مثبتی روی روابط اجتماعی افراد دارد. این اختلالات به مرور موجب منزوی شدن فرد و عدم توانایی در ارتباط با سایر افراد می شود. با کمک گفتار درمانگر در منزل می توان این ایرادات را رفع نمود. در ادامه به معرفی این خدمات توان بخشی و عوامل موثر بر هزینه گفتار درمانی در منزل می پردازیم.

گفتار درمانی چیست؟

قبل از توضیح و تشریح حیطه فعالیت گفتار درمانی در منزل و وظایف گفتار درمانگر باید به تفاوت گفتار و زبان بپردازیم. هر زمانی که ما صحبت می کنیم، قبل از ارائه کلمات توسط زبان، پروسه انتخاب کلمات و جمله بندی در مغز شکل می گیرد. این فرآیند ذهنی، زبان است. سپس این پیام ها به اندام های ریه، حنجره، عضله زبان جهت تولید صدا ارسال می شود. که این عملیات و همکاری در اندام ها جهت ارائه کلمات، (گفتار) نامیده می شود. گفتار درمانی یا پاتولوژی گفتار به رفع ایرادات مربوط به بخش فرآیندهای مغزی زبان و ایرادات اندام های دخیل در این فرآیند که اختلالات گفتاری هستند، می پردازد. همانطور که می دانیم این دو مورد نقش بسیار مهمی در ارتباطات اجتماعی افراد دارد و موجب بالا رفتن اعتماد به نفس در افراد می شود.

مشکلات مربوط به گفتار در افراد مختلف متفاوت است. به طور مثال در بعضی کودکان به علت بیماری اوتیسم قادر به صحبت کردن نیستند. در مقابل نیز افرادی هستند که در انتخاب کلمات یا حالت بدن و نحوه بیان جملات مشکل دارند. این ایرادات در کلینیک گفتار درمانی و به کمک گفتار درمانگر در منزل قابل رفع هستند. به طور کل گفتار درمانی در کودکان و گفتار درمانی در بزرگسالان با هدف از بین بردن اختلالات گفتاری در تلفظ صداها و درمان لکنت زبان در بزرگسالان انجام می شود.

هدف گفتار درمانی در منزل چیست؟

هر کدام از رشته های توانبخشی مانند فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتار درمانی و شنوایی سنجی و غیره در جهت استفاده از بالا ترین میزان توانایی فرد توانخواه می باشد. صرفا هدف اصلی گفتار درمانگر یا پاتولوژیست گفتار، ارزیابی توانایی فرد در حوزه گفتار و زبان است. تا بتواند با استفاده از راهکارهای خاص از تمام پتانسیل فرد استفاده کند. گفتار درمانگر صرفا به اصلاح صحبت کردن افراد نمی پردازد. زیرا ممکن است افراد به علت سکته مغزی، یا آسیب های وارده به اندام های صورت در تکلم و ارتباط دچار مشکل شده باشند. در صورتی که گفتار درمانگر می تواند با وجود این نواقص و ارائه راهکار های جبرانی اقدامات موثری در راستای گفتار درمانی بزرگسالان در منزل آنها انجام دهد.

همچنین با توجه به هدف اصلی گفتار درمانگر که اصلاح ارتباطات اجتماعی افراد است. گاهی افراد در ارائه روش های ارتباطی مانند زبان بدن، ارتباط چشمی ضعیف هستند. که این مشکلات به وسیله گفتار درمانی بزرگسالان تا مقدار بالایی قابل اصلاح است. و مورد آخر اینکه با توجه به آشنایی تخصصی پاتولوژیست گفتار به فیزیولوژی و آناتومی اندام های زبان ، دهان ، حلق ، حنجره و غیره در حیطه بلع نیز فعالیت می کنند. این حیطه به نوزادان یا بزرگسالانی که در بلعیدن و غذا خوردن مشکل دارند نیز بسیار کمک می کند.

گفتار درمانی کودکان در منزل

مهمترین روزها و سالهای زندگی افراد دوران نوزادی و پس از آن کودکی آنها می باشد. این دوران بزرگترین توانایی افراد شکل می پذیرد و همچنین انواع اختلالات نیز ممکن است در این دوران خود را نشان دهند. اگر این اختلالات گفتاری در کودک مبتلا به اوتیسم و غیره و در سالهای اولیه زندگی درمان نشود. ممکن است تا اخر زندگی افراد باقی بمانند و زندگی فردی و اجتماعی فرزندتان را تحت الشعاع قرار دهند.

گفتار درمانی کودکان در منزل نیز یکی از مثمرثمرترین اقدامات در زمان رویارویی با اختلال گفتاری در کودکان است. زیرا از سمتی در سن پایین امکان تغییر رفتار در مغز راحت تر است. و از سمت دیگر درمان در کنار خانواده احساس امنیت بیشتری به کودک می دهد. تا در انجام تمرینات گفتار درمانی در منزل با متخصص همکاری کند.

با توجه به اینکه اغلب مشکلات گفتار درمانی کودکان به ژنتیک افراد، سندروم ها یا به علت ضربه به مغز و یا حتی الگوهای رفتاری اشتباه والدین ایجاد می شود. به همین علت دریافت گفتار درمانی در منزل کودکان به همراه والدین می تواند در اصلاح الگو تربیتی فرزندان توسط والدین نیز موثر باشد. یکی از مهمترین رده های سنی که نیاز به این خدمات دارند، گفتار درمانی کودک 4 ساله است. زیرا در این سن باید پروسه صحبت فرد کامل شود.

گفتار درمانی در منزل برای بزرگسالان

گفتار درمانی بزرگسالان و رفع اختلالات گفتاری و زبانی شاخه های متعددی دارند. متاسفانه بعضی از والدین و سرپرستان کودکانی در دوران کودکی در مواجهه با این اختلالات در صدد درمان آنها بر نیامدند. این مشکلات همراه افراد بزرگتر می شوند و به مرحله بزرگسالی افراد راه پیدا می کنند. متاسفانه این ایرادات گفتاری و زبانی ممکن است به شرایط اجتماعی و ارتباطات فرد آسیب های فراوانی بزنند.

گفتار درمانی بزرگسالان در منزل می تواند تا حد نسبتا بالایی مشکلات صدا، تلفظ کلمات و لکنت را با توجه به میزان مشکل رفع کند. گفتار درمانی بزرگسالان موجب می شود که مشکلاتی که در ارتباطات روزانه، ازدواج، دریافت شغل دارند را تا میزان بالایی درمان کند.

درمان لکنت زبان در بزرگسالان و کودکان

همواره به خاطر داشته باشید که شاید وراثت نقش مهمی در این اختلالات دارد. اما مسئله محیط و درمان نیز می تواند بسیار موثر باشد. با تاخیر در انجام پروسه درمان لکنت زبان در بزرگسالان ممکن است فرصت بهبود را از خود و عزیزانمان بگیریم. همه اختلالات گفتاری در اثر عدم توجه و رسیدگی در کودکی به بزرگسالی منتقل شده اند. این اختلالات می تواند آسیب های شدید روحی و روانی برای افراد به دنبال داشته باشند. اما امروزه شرایطی فراهم آورده شده است که امکان درمان لکنت زبان در بزرگسالان و کودکان در منزل و در کلینیک گفتار درمانی فراهم شده است. گفتار درمانی در منزل توسط همیاران متخصص گفتار درمانی هوم سرویز ارائه می شود. این افراد از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز هستند و دارای مجوز و تاییدیه از دانشگاه علوم پزشکی می باشند.

روش های گفتاردرمانی

روش های گفتار درمانی بسیار متنوع هستند و بر اساس سن فرد توانخواه متفاوت است. به طور مثال روش گفتار درمانی کودک 4 ساله با گفتار درمانی کودک 2 ساله متفاوت است. استفاده از روش های ساده و همچنین بازی ها در گفتار درمانی کودکان و همچنین برای بزرگسالان نیز بنا به نوع اختلال فرد روش های متفاوتی استفاده می شود

هزینه گفتار درمانی در منزل به چه مواردی وابسته است؟

هزینه گفتار درمانی در منزل به موارد متعددی وابسته است. قیمت گفتار درمانی در خانه به نوع بیماری، نوع گفتار درمانی و مدت زمان مورد نیاز برای هر جلسه بستگی دارد. همچنین سن بیمار نیز تاثیر مستقیمی بر هزینه گفتار درمانی در منزل دارد. هدف تیم هوم سرویز ارائه خدمات با کیفیت در منزل با تعرفه گفتار درمانی در منزل معقولانه و با توجه به بودجه خانوار است. ازین رو افراد با هر مقدار توان مالی می توانند از خدمات گفتاردرمانی در خانه برخوردار شوند.

گفتار درمانی در خانه به متخصصین همراه هوم سرویز بسپارید

جهت دریافت خدمات و استعلام قیمت گفتاردرمانی در منزل کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما در کمتر از یک ساعت جهت مشاوره و ارائه هزینه گفتاردرمانی با شما تماس خواهند گرفت و توضیحات لازم و شرایط ارائه این خدمات در محل را توضیح خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس..

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس گفتار درمانی در منزل و همچنین ارایه خدمات گفتار درمانی در منزل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات توانبخشی ارائه می دهد که شامل کاردرمانی در منزل برای بزرگسالان , خدمات فیزیوتراپی در منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های پزشکی و پرستاری را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس گفتار درمانی در منزل

گفتار درمانی در منزل

گفتار درمانی کودکان

گفتار درمانی بزرگسالان

درمان لکنت زبان در بزرگسالان

درمان مشکلات مربوط به بلع، جویدن و ...

گفتار درمانی در افراد سکته مغزی و افراد دچار شده با مشکلات عصبی

گفتار درمانی برای کودکان اوتیسم، بیش فعال و ...

نظرات کاربران

profile picture
مریم تورانی

خیلی سریع و فرز کار کردند تو 4 ساعت همه جارو برق انداختن دستشون درد نکنه هردفعه با ایشون سرویس میخواهم

profile picture
مصطفی محسنی

خیلی خوب بودند وبه طور کامل و با دقت نظافت را انجام دادند

profile picture
الهام مربان

خیلی ازشون راضی بودم اسم ایشونو گذاشتم جزء منتخبینم که هربار با ایشون سرویس بگیرم ممنونم

profile picture
حسین تقی

هم از لحاظ خوش قولی هم از لحاظ کیفیت قطعه ایی که استفاده کردند عالی بود واقعا منظم و مرتب کارو انجام دادند

شرایط گفتار درمانی کودکان و و بزرگسالان در منزل

خدمات گفتار درمانی در منزل شامل حضور پزشک یا توانبخش متخصص مجرب و متعهد در محل مشتری و ارزیابی، تشخیص و درمان پیشگیری از اختلالات مربوط به گفتار، طرز تکلم، فرایند‌های ذهنی برقراری ارتباط، صوت، بلع و نیز روانی بیماران با استفاده از فعالیت و تمرینات هدفمند، جهت دستیابی به توانمندی های قبل از ابتلا به بیماری و حداکثر استقلال و توان‌بخشی فرد مورد نظر بعد از آسیب می شود.

همیاران هوم سرویز در زمینه خدمات گفتاردرمانی از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز و مورد تائید وزارت بهداشت و دارای مجوز و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشند.

پس از ثبت سرویس همیاران و مشاورین هوم سرویز با شما تماس گرفته و پس از بررسی دقیق نیاز و انتظارات شما، همیار متناسب را به شما پیشنهاد خواهند داد.

با توجه به نیازهای متفاوت مشتری، قیمت بصورت برآوردی ارائه شده است و پس از تماس پشتیبانی با شما قیمت دقیق اعلام خواهد شد.

در صورت نیاز به انجام سایر خدمات و یا شرایط خاص مشتری لطفا پس از تماس همیاران جزئیات شرایط را به ایشان اطلاع رسانی نمایید.

پیشنهاد می گردد در خصوص سرویس خدمات گفتار درمانی در منزل به صورت دوره ای یا مدت زمان بیشتر از یک هفته قرارداد رسمی با همیار منعقد نمایید.

سرویس های بعد از ساعت 21 شامل هزینه ایاب ذهاب برگشت همیار تا 20 هزار تومان می شود.

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

کاردرمانی در منزل
کاردرمانی در منزل
قیمت از 200,000 الی 600,000 تومان
فیزیوتراپی در محل
فیزیوتراپی در محل
قیمت از 200,000 الی 600,000 تومان
ارسال دارو در محل
ارسال دارو در محل
قیمت از 62,600 الی 269,800 تومان
پرستاری و مراقبت کودک
پرستاری و مراقبت کودک
قیمت از 200,000 الی 600,000 تومان

خدمات گفتار درمانی در منزل در این شهرها ارائه می شود: