کاردرمانی در منزل

کاردرمانی در منزل

از 1199 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت کاردرمانی در منزل در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت کاردرمانی به ازاء هر جلسه

700,000 تومان

متوسط قیمت450,000 تومانکمینه قیمت200,000 تومانبیشینه قیمت700,000 تومان

آنچه درباره کاردرمانی در منزل خواهید خواند

 • ​کاردرمانی در منزل
 • کاردرمانی چیست؟
 • چه افرادی به کاردرمانی در منزل نیاز دارند؟
 • مزایا و هدف از انجام کاردرمانی در منزل چیست؟
 • آیا خدمات کاردرمانی در منزل هوم سرویز تحت پوشش بیمه انجام می شوند؟
 • انواع کاردرمانی
 • آیا کاردرمانی در منزل نیاز به پزشک دارد؟
 • هزینه کاردرمانی در منزل به چه مواردی وابسته است؟
 • کلیه خدمات کاردرمانی در خانه را به درمانگرهای متخصص همراه هوم سرویز بسپارید

کاردرمانی در منزل

کاردرمانی در منزل یکی از زیرشاخه های خدمات توانبخشی است. این خدمات بر تمام ابعاد جسمی، ذهنی و روانی بیمار به طور کامل احاطه دارد. کار درمانی در منزل جهت دفع عوارض منفی یک بیماری بر روی عملکرد حرکتی و ذهنی بیمار به کار برده می شود. این اقدامات به گروه سنی خاصی تعلق ندارد. هدف اصلی کاردرمانی در خانه برگرداندن استقلال افراد از نظر انجام کارهای شخصی و روزانه و همچنین ارتقاء روابط اجتماعی فرد است. خدمات کاردرمانی در منزل توسط کاردرمانگر خانم و آقا در منزل انجام می گیرد. در ادامه به معرفی بهتر کار درمانی و عوامل موثر بر تعرفه و هزینه کاردرمانی در منزل می پردازیم.

کاردرمانی چیست؟

کاردرمانی از شاخه های علوم پزشکی و توانبخشی است. متخصصان کاردرمانگر با تسلط بر علوم مختلفی نظیر فیزیولوژی، آناتومی و روانشناسی افراد، یک برنامه جامع درمانی تهیه می کنند. این برنامه جامع تمام حیطه ی زندگی اجتماعی و فردی بیمار را در بر می گیرد. می توان اینگونه هم بیان کرد که کاردرمانگر با ارائه تمرینات معنا دار به جای حرکات بی معنی و تکراری، یک فعالیت هدفمند و جذاب برای بیمار ایجاد می کند. این هماهنگی بین فعالیت های جسمی، ذهنی و البته روحی موجب نتیجه بخشی سریع تر در پروسه درمان می شود. به این ترتیب با استفاده از فعالیت و تمرینات هدفمند سعی در برگرداندن توانمندی های بیمار دارند.

چه افرادی به کاردرمانی در منزل نیاز دارند؟

 • افرادی که دچار سکته مغزی شده اند و در انجام کارهای روزمره آنها اختلال ایجاد شده است.
 • افرادی که دچار آسیب های نخاعی شده اند.
 • افرادی که با مشکلات در یادگیری مواجه هستند
 • افرادی که دچار اختلالات رشدی هستند.
 • افراد دچار آرتروز
 • افرادی که مشکلات رفتاری و یا مشکلات روانی دارند.
 • افرادی که پس از عمل های جراحی دچار عوارض بعد از جراجی قرار گرفته اند و در انجام کارهای روزمره مشکل دارند.
 • افرادی که به صورت مادر زادی فلج مغزی هستند و یا بر اثر حوادث دچار این عارضه شده اند

مزایا و هدف از انجام کاردرمانی در منزل چیست؟

انجام کاردرمانی در منزل خود بیمار می تواند مزایای زیادی به همراه داشته باشد. اما در کل هدف اصلی از انجام تمرینات کاردرمانی در خانه ایجاد یک محیط حمایتی و امن برای افراد است. با توجه به اینکه بیمار در محیط خانه خود استرس ندارد. تمرکز بیشتری بر روی انجام تمرینات کاردرمانی در منزل خواهد داشت. همین امر موجب اثربخشی بیشتر درمان خواهد شد. کاردرمانگر می تواند در خانه و با کمک از وسایل منزل در بازیابی توانایی های فرد تکنیک های لازم را ارائه کند. همچنین حضور اعضای خانواده در کنار بیمار کمک های بیشتری به درمانگر و بیمار می کند.

 • بهبود حافظه بیمار
 • بالا بردن سطح کیفیت سلامت فرد و جامعه
 • افزایش مهارت های فرد در انجام فعالیت های روزانه
 • افزایش تمرکز فرد
 • افزایش استقلال فرد بیمار
 • جلوگیزی ار افزایش بیماری های خاص
 • یادگیری مهارت های لازم در ارتباطات عاطفی، حسی و حرکتی و...

همه این مهارت ها در زندگی موجب بالا رفتن کیفیت زندگی افراد می شود. عدم یا کمبود این مهارت های انتسابی و اکتسابی موجب کاهش اعتماد به نفس فرد بیمار و بالا رفتن انزوای فردی وی می گردد. با کمک کاردرمانگر درصد بالایی از این اختلالات رفع می شود و فرد آماده زندگی اجتماعی می گردد.

آیا خدمات کاردرمانی در منزل هوم سرویز تحت پوشش بیمه انجام می شوند؟

پاسخ به این سوال بر اساس نوع بیمه شما و شرایط هر بیمه باهم تفاوت دارند. اما ما در پایان جلسه کاردرمانی فاکتور انجام خدمات را در اختیارتان قرار می دهیم تا با مراجعه به مراکز بیمه از سقف بیمه خود در تعرفه کاردرمانی در منزل اطلاع پیدا کنید.

انواع کاردرمانی

خدمات کاردرمانی تمام گروه های سنی از نوزاد تا سالمند را در بر می گیرد. تمرینات کاردرمانی در منزل با توجه به سه حوزه مختلف جسمی، روحی و کاردرمانی ذهنی فرد با هم تفاوت دارند.

· کاردرمانی جسمی

کاردرمانی جسمی فعالیت هایی را به بیمار توصیه می کند تا بتواند اختلالات حرکت یا ایرادات مرتبط با ارتوپد و عصب شناختی خود را درمان و برطرف کند. انجام فیزیوتراپی در زیر شاخه این نوع کاردرمانی در محل است.

· کاردرمانی ذهنی در منزل

این شاخه از کاردرمانی ذهنی و گفتار درمانی برای کودکان بیشتر تجویز می شود. اغلب کودکانی که در تمرکز، ادراک محیط، قضاوت و استدلال ضعف هایی دارند توسط کادرمانگر درمان و تمرینات لازم را دریافت می کنند. اغلب افرادی که دچار معلولیت ذهنی هستند یا در یادگیری هر کدام از شاخه های ریاضی، خواندن یا نوشتن دچار مشکلات زیادی هستند از کاردرمانی ذهنی در منزل باید استفاده کنند. تمرینات کاردرمانی ذهنی در منزل به منظور آموزش مفاهیم مختلف مانند اشیا، روابط، شناخت رنگ ها و اعداد با استفاده از وسایل در محیط خانه و با استفاده از تصاویر مخصوص انجام می شود.

· کاردرمانی روانی در منزل

افرادی که مشکل رفتاری و اختلالات روانی، افسردگی و اختلالات اضطراب محیطی و حتی توهم رنج می برند. باید از کاردرمانی روانی استفاده کنند.

· کاردرمانی در منزل برای کودکان

کاردرمانی کودکان در منزل برای درمان کودکانی که به بیماری اوتیسم، اختلالات رفتاری، سندرم های ژنتیکی، بیش فعالی و به اختلال در یادگیری دچار هستند بسیار موثر می باشد. به این ترتیب با استفاده از تمرینات توانبخشی مهارت های جسمی، حسی و حرکتی کودکان ارتقا پیدا می کند و موجب بالا رفتن اعتماد به نفس این کودکان خواهد شد. همانطور که می دانید کودکان به واسطه بازی مهارت کسب می کنند. کادرانگر کودکان نیز به واسطه بازی مهارت های کودکان را افزایش داده و موجب بهتر شدن عملکرد کودکان در محیط های اجتماعی مانند مدارس می شود.

کاردرمانی کودکان اوتیسم شامل کاردرمانی ذهنی در منزل، کاردرمانی حسی، حرکتی، بازی درمانی، رفتار درمانی و ماساژ درمانی است.

کاردرمانی کودک فلج مغزی نیز شامل تمرینات کاردرمانی ذهنی و جسمی، ارائه حرکات کششی جهت تقویت عضلات کودکان و معرفی وسایل مناسب حرکتی برای آموزش کاردرمانی به اعضای خانواده می باشد. انجام کاردرمانی کودک در منزل با توجه به اینکه در فضای خصوصی خانه انجام می شود به سیر پیشرفت کودک سرعت می بخشد. کاردرمانی کودک فلج مغزی موجب افزایش قدرت بدن، حفظ تعادل، تقویت ادراک بصری و استقلال بیشتر فرد می شود.

کاردرمانی در منزل برای کودکان بیش فعال شامل کنترل رفتار کودک، بالا بردن میزان تمرکز کودک است. همچنین کاردرمانی کودکان موجب بالا بردن تحمل پذیری و حرف شنوی کودک فعال نیز می شود.

· کاردرمانی در منزل برای سالمندان

کاردرمانی سالمندان در منزل در شاخه های متفاوتی انجام شود. ممکن است سالمندان بر اثر اثرات ناشی از سکته مغزی، ضایعات نخاعی، جراحی های استخوان و ارتوپدی، ضربه مغزی و بر اثر بیماری های مانند پارکینسون با مشکلات حرکتی رو به رو شوند. به همین علت کاردرمانی سالمندان در منزل بهترین راهکار برای مقابله با این موارد است.

· کاردرمانی سکته مغزی در منزل

کاردرمانی سکته مغزی در منزل یکی از بهترین روش های درمان عوارض ناشی از آن است. این بیماری به علت عدم خون رسانی به مغز اتفاق می افتد. به همین علت، مشکلات جسمی مانند بی حسی در قسمت هایی از بدن، فلجی شدن دست و پاها و یا اختلالات در حافظه را در پی دارد. که خوشبختانه همه این موارد تا حدی با انجام کاردرمانی در منزل برای بیمار سکته مغزی قابل درمان است.

· کاردرمانی در منزل بعد از انجام جراحی و سوختگی

ممکن است در مواردی بعد از بهبود زخم های ناشی از عمل جراحی و یا سوختگی آسیب هایی در حرکت عضوهای درگیر ایجاد شود. با استفاده از خدمات توانبخشی مانند فیزیوتراپی در منزل و خدمات کاردرمانی می توان اقدامات موثری در بهبود و بهتر نمودن شرایط بیمار داشته باشد.

· درمان انحراف جانبی ستون فقرات با استفاده از خدمات کاردرمانی در منزل

در ایراد در اسکلت محوری که در واقع ستون فقرات هر فرد است ممکن است در دیگر اعضای حیاتی بدن مانند قلب، ریه اثر بدی بگذارد. این انحرافات در بین نوجوانان که در حال رشد هستند بیشتر دیده می شود. با کمک کاردرمانگر در منزل و انجام حرکات اصلاحی و با تقویت عضلات و طی مرور زمان و انجام منظم تمرینات امکان بهبود کامل فراهم می گردد.

· کاردرمانی در منزل برای بزرگسالان

کاردرمانی در منزل برای بزرگسالان به کمک کاردرمانگر حرفه ای و آشنا به تمام تمرینات کاردرمانی ذهنی و جسمی انجام می شود. تیم کار درمانی هوم سرویز آماده ارائه خدمات کار درمانی به تمام رده های سنی هستند. کاردرمانی در منزل موجب می شود که بیماران با انجام تمرینات صحیح استقلال روزانه خود را کامل به دست بیاورند. به این ترتیب استرس روانی از دوش اعضای خانواده برداشته می شوند و شاهد تغییرات بسیار شگرفی در روند بهبودی عزیزانتان خواهید بود.

آیا کاردرمانی در منزل نیاز به پزشک دارد؟

به طور کل کاردرمانگرها در تشخیص وضعیت بیمار و تشخیص راهکار درمان وی مهارت لازم و کافی را دارند.از این رو نیازی به حضور پزشک در پروسه درمان نیست. اما دستور انجام کاردرمانی اغلب از سمت پزشک صادر می شود و کاردرمانگر خود اقدامات لازم را در طی جلسات کاردرمانی انجام می دهد.

هزینه کاردرمانی در منزل به چه مواردی وابسته است؟

قیمت کاردرمانی در منزل به موارد متعددی وابسته است. از این رو نمی توان هزینه کاردرمانی برای هر جلسه را اعلام نمود. به طور کل موارد زیر بر هزینه هر جلسه کاردرمانی تاثیر دارند.

· نوع بیماری بر هزینه کاردرمانی در منزل تاثیر دارد.

همانطور که گفته شد کاردرمانی برای رفع ایرادات حسی، حرکتی و روانی کابرد دارد. از این رو نوع بیماری و شدت بیماری بر هزینه کاردمانی در خانه تاثیر می گذارد.

· مدت زمان هر جلسه کاردرمانی

بر اساس نوع بیماری فرد و سن بیمار معمولا مدت زمان هر جلسه کاردمانی اعلام می شود که هر چه مدت زمان جلسه بیشتر شود طبعا هزینه کاردرمانی در خانه نیز بالا می رود.

· نوع کاردرمانی و تکنیک های مورد استفاده بر قیمت کاردرمانی تاثیر می گذارد

همانطور که گفته شد برای هر نوع از خدمات توانبخشی در منزل تکنیک های خاصی استفاده می شود. استفاده از تکنیک هایی که به تجهیزات جانبی بیشتری نیاز باشد در مواردی بر هزینه توانبخشی در منزل تاثیر می گذارد. برای اطلاع دقیق از محدوده هزینه ها تنها کافیست به صورت رایگان ثبت درخواست کنید و با مشاورین ما صحبت کنید.

کلیه خدمات کاردرمانی در خانه را به درمانگرهای متخصص همراه هوم سرویز بسپارید

جهت دریافت خدمات و استعلام تعرفه کاردرمانی در منزل کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما در کمتر از یک ساعت جهت مشاوره و ارائه هزینه کاردرمانی با شما تماس خواهند گرفت و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس کاردرمانی در منزل و همچنین ارایه خدمات کاردرمانی در منزل بزرگسالان نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات توانبخشی ارائه می دهد که شامل گفتار درمانی در منزل, خدمات فیزیوتراپی در منزل, ماساژ در منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های پزشکی و پرستاری را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس کاردرمانی در منزل

کاردرمانی در منزل بزرگسالان

کاردرمانی در منزل برای کودکان

کاردرمانی در منزل برای کودکان بیش فعال

کاردرمانی کودک فلج مغزی

کاردرمانی کودکان اوتیسم

کاردرمانی در منزل سکته مغزی و کار درمانی برای سالمندان

نظرات کاربران

profile picture
سعید آب روشن  

یک دنیا تشکر واقعا ممنونم از همه لحاظ خوب بود

profile picture
محمد کشکولی

دکتر به موقع تشریف اوردند خوب بود ممنون

تشخیص پزشک خیلی عالی بود و به موقع هم تشریف اوردند

خانم خیلی خوبی فرستادید ما راضی هستیم قرارداد هم بسته شد در سرویس های بعدی هم از این شرکت استفتده میکنیم

شرایط کاردرمانی کودکان و سالمندان معلول ذهنی و جسمی در خانه

خدمات کاردرمانی در منزل شامل حضور پزشک یا توانبخش متخصص مجرب و متعهد در محل مشتری جهت درمان مشکلات ذهنی و جسمی بیماران با استفاده از فعالیت و تمرینات هدفمند، جهت دستیابی به توانمندی های قبل از ابتلا به بیماری و حداکثر استقلال و توان‌بخشی فرد مورد نظر بعد از آسیب می شود.

همیاران هوم سرویز در زمینه خدمات کار درمانی از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز و مورد تائید وزارت بهداشت و دارای مجوز و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشند.

پس از ثبت سرویس همیاران و مشاورین هوم سرویز با شما تماس گرفته و پس از بررسی دقیق نیاز و انتظارات شما، همیار متناسب را به شما پیشنهاد خواهند داد.

با توجه به نیازهای متفاوت مشتری، قیمت بصورت برآوردی ارائه شده است و پس از تماس پشتیبانی با شما قیمت دقیق اعلام خواهد شد.

در صورت نیاز به انجام سایر خدمات و یا شرایط خاص مشتری لطفا پس از تماس همیاران جزئیات شرایط را به ایشان اطلاع رسانی نمایید.

پیشنهاد می گردد در خصوص سرویس خدمات کاردرمانی در منزل به صورت دوره ای یا مدت زمان بیشتر از یک هفته قرارداد رسمی با همیار منعقد نمایید.

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

physiotherapy
فیزیوتراپی در منزل
قیمت از 600,000 الی 1,950,000 تومان
send-medicine
ارسال دارو در محل
قیمت از 460,000 الی 460,000 تومان
nursing
پرستاری و مراقبت بیمار
قیمت از 800,000 الی 7,500,000 تومان
ecg
اکو قلب در محل
قیمت از 200,000 الی 700,000 تومان