اجاره دستگاه ساکشن

اجاره دستگاه ساکشن

از 1474 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت اجاره دستگاه ساکشن در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت اجاره دستگاه ساکشن رو میزی(ماهانه)

900,000 تومان

قیمت اجاره دستگاه ساکشن دو شیشه(ماهانه)

2,200,000 تومان

متوسط قیمت900,000 تومانکمینه قیمت900,000 تومانبیشینه قیمت900,000 تومان

آنچه درباره اجاره دستگاه ساکشن خواهید خواند

 • اجاره دستگاه ساکشن
 • نحوه اجاره دستگاه ساکشن در هوم سرویز چگونه است؟
 • دستگاه ساکشن چیست؟
 • انواع دستگاه ساکشن
 • مزایای اجاره دستگاه ساکشن
 • آیا اجاره ساکشن در منزل عوارضی هم دارد؟
 • چه بیمارانی نیاز به اجاره ساکشن در منزل دارند؟
 • نحوه استفاده از دستگاه ساکشن در منزل چگونه است؟
 • نکات مهمی که در زمان اجاره دستگاه ساکشن ریه در منزل باید بدانید
 • دستگاه ساکشن خوب شامل چه ویژگی هایی است؟
 • هزینه اجاره دستگاه ساکشن به چه مواردی وابسته است؟
 • جهت کرایه دستگاه ساکشن از متخصصین هوم سرویز کمک بگیرید

اجاره دستگاه ساکشن

اجاره دستگاه ساکشن برای افرادی که مجاری تنفسی آنها دچار مشکل شده است و برای تنفس بهتر نیاز به پاکسازی مجاری تنفسی دارند، توسط پزشک تجویز می شود. اجاره دستگاه ساکشن که با نام ساکشن تنفسی یا پمپ وکیوم هم شناخته می شود و برای جمع آوری مایعات، مخاط و خارج کردن اشیای خارجی از مجاری تنفسی استفاده می شوند. اجاره دستگاه ساکشن در جهت از بین بردن ترشحات و اختلالات تنفسی بیماران نقش مهمی ایفا می کند.

در ادامه به معرفی بهتر دستگاه ساکشن و عوامل موثر بر هزینه اجاره دستگاه ساکشن می پردازیم.

نحوه اجاره دستگاه ساکشن در هوم سرویز چگونه است؟

اجاره دستگاه ساکشن از مهم ترین تجهیزات پزشکی است که کاربرد حیاتی برای بیماران دارد. در صورت نیاز به انواع تجهیزات پزشکی و خدمات مانند معاینه پزشک در منزل می توانید به راحتی از طریق مراحل زیر انواع خدمات را دریافت کنید.

· ثبت درخواست جهت اجاره دستگاه ساکشن

اولین کاری که برای اجاره ساکشن در منزل باید انجام دهید ثبت درخواست رایگان در سایت، اپلیکیشن و یا از طریق تماس مستقیم است. در ثبت درخواست اولیه مکان و زمان مورد نظر جهت ارسال دستگاه ساکشن را اعلام می کنید و در صورتی که توضیحی در ارتباط با نوع وسیله مورد نظر دارید ثبت می کنید.

· تماس همیاران هوم سرویز جهت مشاوره رایگان و توضیحات نهایی

پس از ثبت درخواست در کمتر از یک ساعت مشاورین و همیاران هوم سرویز جهت اطلاع دقیق از وضعیت بیمار و همچنین نوع وسیله مورد نیاز با شما تماس خواهند گرفت. در این مشاوره رایگان بر اساس وضعیت بیمار بهترین و موثرترین نوع دستگاه ساکشن معرفی خواهد شد. همچنین هزینه اجاره دستگاه ساکشن نیز به طور واضح اعلام می گردد.

· ارسال دستگاه به محل مورد نظر و دریافت تضامین مورد نظر

پس از انجام مراحل بالا و توافقات نهایی، دستگاه به محل ارسال می شود و تضامین مورد نیاز دریافت می شود. سپس نحوه استفاده از دستگاه ساکشن به همراهان آموزش داده خواهد شد.

دستگاه ساکشن چیست؟

دستگاه ساکشن از دستگاه های پر کاربرد در مراکز درمانی و یا حتی در منازل به شمار می رود. دستگاه ساکشن فرایند مکش را با کمک لوله پلاستیکی به نام کانتر و ایجاد شرایط خلا انجام می دهد. این دستگاه با استفاده از پمپ و ایجاد فشار منفی موجب کشیدن شدن مخاط و مایعات جمع شده در مجرای تنفسی بیمار و باز شدن راه هوایی وی می شود.

ساکشن ها انواع متفاوتی دارند. اجاره دستگاه ساکشن ریه در خانه کاربرد دارد. نحوه کار دستگاه ساکشن ریه به این صورت است که از طریق دهان، بینی و یا حلق مایع جمع شده در برونش ها و ریه ها را جمع می کند. همانطور که گفته شد این اقدامات توسط یک لوله ساکشن انجام می شود که به طور مستقیم به مجرای تنفسی بیمار وارد می شود.

انواع دستگاه ساکشن

دستگاه ساکشن به دو صورت ثابت و قابل حمل موجود هستند. که بر اساس نوع نیاز و همچنین محل مورد استفاده باید از نمونه مناسب آن استفاده نمود که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

· اجاره دستگاه ساکشن قابل حمل

برای اجاره دستگاه ساکشن در منزل از این نوع استفاده می شود. این دستگاه اندازه ی کوچکی دارد و به راحتی قابل جابجایی است. از این وسیله در مراکز درمانی، بخش های مراقبت ویژه و اورژانش ها نیز استفاده می شود. یکی دیگر از مزایای اجاره دستگاه ساکشن این مورد است که با باتری کار می کند و نیازی به برق شهری ندارد.

· دستگاه ساکش ریه ثابت

دستگاه ساکشن ثابت اندازه های بزرگتری دارند و به واسطه لوله های مسی آنتی باکتریال به اتاق های عمل وصل می شوند. نمونه های ثابت به دو صورت ایستاده و سقفی موجود هستند. دستگاه ساکشن ایستاده که در اتاق های بیمارستان مورد استفاده قرار می گیرند دارای قابلیت بالایی در کنترل مواد مایع دارد. ساکشن سقفی نیز در اتاق های بیمارستان و برای استفاده عمده راه اندازی می شوند.

· اجاره دستگاه ساکشن خلط گلو خانگی

افرادی هستند که مبتلا به بیماری هایی مزمن ریوی هستند که به تنهایی نمی توانند تشرحات خود را تخلیه کنند. از این رو اجاره دستگاه ساکشن خلط گلو برای این بیماران نقش حیاتی دارد.

مزایای اجاره دستگاه ساکشن

اجاره دستگاه ساکشن مزایای متعددی دارد که در ادامه به معرفی تعدادی از آنها خواهیم پرداخت.

· از بین بردن سریع ترشحات

با اجاره دستگاه ساکشن در منزل ترشحات ریه به موقع تخلیه می شود و موجب بهبود تنفس بیماران می شود.

· بهبود کارکرد ریه

با تخلیه مخاط ریه، عملکرد ریه بهبود پیدا می کند و موجب افزایش اکسیژن خون بیمار و تخلیه بهتر کربن دی اکسید خواهد شد. از این رو نقش بسیار مهم و حیاتی در بهبود بیماران دارای مشکلات تنفسی دارد.

· دستگاه ساکشن قابل تنظیم است

در زمان اجاره دستگاه ساکشن می توان با تنظیم فشار ساکشن بر اساس شرایط بیمار عملیات تخلیه مایع را انجام داد. به این ترتیب از آسیب به بافت ریه و مجرای تنفسی جلوگیری می شود.

· کم نمودن هزینه های بیمارستانی

در کنار مزایای زیاد در ارتباط با سلامتی بیمار، اجاره دستگاه ساکشن در منزل موجب کم شدن هزینه های بیمارستانی نیز می شود. با پرداخت هزینه اجاره دستگاه ساکشن، دیگر در مواقع ضروری نیازی به مراجعه به بیمارستان نیست و می توانید در هر ساعتی از شبانه روز که لازم است از این تجهیزات استفاده کنید تا روند تنفس بیمار را بهبود ببخشید.

آیا اجاره ساکشن در منزل عوارضی هم دارد؟

طبیعتا در در کنار موارد مثبت، ممکن عوارض منفی هم در پی داشته باشد. البته که عوارض ناشی از استفاده ساکشن تنها در صورت استفاده اشتباه و خارج از دستور پزشک ممکن است مشکل ساز شود. در مواردی که در خارج از دستور پزشک به مدت طولانی از این دستگاه استفاده شود ممکن است مجرای هوایی خشک شده و مشکلات تنفسی تشدید شوند. همچنین در صورتی که در زمان استفاده از ساکشن به بافت ریه و مجرای تنقسی آسیب برسد و موجب التهاب و خونریزی شود.

همچنین بهتر است این خدمات توسط پرستار بیمار انجام شود. زیرا که استفاده غیر صحیح ممکن است موجب انسداد مجرای هوای شود. مورد دیگر اینکه باید در زمان استفاده از دستگاه ساکشن مطمئن باشید که این دستگاه به خوبی ضدعفونی شده است تا منجر به عفونت های حلق ، دهانی و بینی نشود.

چه بیمارانی نیاز به اجاره ساکشن در منزل دارند؟

افرادی هستند که برای تنفس بهتر و باز نگه داشتن مجاری هوایی باید از دستگاه ساکشن استفاده کنند. بیمارانی که باید اقدام به اجاره ساکشن کنند عبارت اند از :

 • افرادی که به تازگی جراحی ریه انجام داده اند و مشکل در تخلیه مخاط ریه دارند.
 • افراد دچار بیماری مزمن انسداد ریه
 • افراد دچار عفونت ریه مانند پنومونیا

نحوه استفاده از دستگاه ساکشن در منزل چگونه است؟

جهت استفاده از دستگاه ساکشن در منزل باید مهارت کافی در این زمینه را داشته باشید تا عوارض ناشی از استفاده ساکشن را به حداقل برسانید. موارد زیر را قبل از اجاره دستگاه ساکشن در منزل حتما عمل کنید.

 • قبل از استفاده دستورالعمل استفاده از دستگاه را بخوبی بخوانید و با نحوه روشن خاموش کردن دستگاه و همچنین تنظیم فشار ساکشن آشنا شوید.
 • لوله ساکشن را به دستگاه وصل کنید.
 • پس از آماده سازی دستگاه، فشار ساکشن را بر اساس شرایط بیمار تنظیم کنید. لوله ساکشن را با دقت بدون حرکت اضافه وارد مجرای هوایی کنید.
 • پس از تخلیه مخاط دستگاه را خاموش کرده و لوله ساکشن را دستگاه جدا کنید و به خوبی شستشو و ضدعفونی کنید.

نکات مهمی که در زمان اجاره دستگاه ساکشن ریه در منزل باید بدانید

همانطور که گفته شد ساکشن ریه جهت باز شدن راه هوایی و بهبود تنفس انجام می شود. اگر در زمان نگهداری سالمند در منزل باید عملیات ساکشن را انجام دهید باید دقت کنید که نباید این کار بیشتر از 15 ثانیه طول بکشد. بهتر است بین هر بار ساکشن حداقل سه دقیقه فاصله بیاندازید.

درزمان ساکشن باید ازتجهیزات کاملا استریل مانند دستکش و لوله تراشه مناسب استفاده کنید.

بهتر است جهت جلوگیری از ورود ترشحات به ریه، بیمار در حالت نیمه نشسته در زمان ساکشن باشد.

قبل از ساکشن باید بررسی شود که لوله پیچ نخورده، سالم و مسیر آن کاملا باز و بدون گرفتگی باشد.

دستگاه ساکشن خوب شامل چه ویژگی هایی است؟

اولین و مهم ترین مورد قبل از اجاره دستگاه ساکشن این مورد است که ساکشن دارای قدرت قابل قبولی باشد تا بتواند ترشحات را به خوبی و در زمان کوتاه جذب کند. مورد بعدی که بسیار مهم است این مورد است که دستگاه، قابلیت تنظیم فشار داشته باشد. این ویژگی موجب می شود که قدرت ساکشن قابل تنظیم باشد و به بافت ریه آسیبی وارد نشود. دستگاه ساکشن خوب باید به خوبی طراحی شده باشد که بتوان بعد از استفاده قطعات آن را به راحتی جدا و ضدعفونی نمود.

هزینه اجاره دستگاه ساکشن به چه مواردی وابسته است؟

قیمت کرایه دستگاه ساکشن به دو عامل مهم وابسته است که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

· نوع ساکشن بر قیمت کرایه دستگاه ساکشن تاثیر دارد

قیمت اجاره دستگاه ساکشن در درجه اول به نوع دستگاه وابسته است. همانطور که گفته شد دستگاه ها دارای فشارهای متفاوت و همچنین دارای مخزن های متعددی هستند. در راستای همین موارد، هزینه اجاره دستگاه ساکشن تغییر می کند.

· مدت زمان اجاره بر قیمت اجاره دشتگاه ساکشن تاثیر دارد

مورد دیگر مدت زمان کرایه دستگاه ساکشن در منزل است. به طور معمول هر چه مدت زمان اجاره دستگاه ساکشن بیشتر شود قیمت اجاره ساکشن نیز بالا می رود. اما اگر از افرادی هستید که برای چندین هفته یا چند ماه به این وسیله نیازمند هستید بهتر است برای صرفه جویی در قیمت اجاره دستگاه ساکشن قرارداد طولانی مدت تنظیم کنید. زیرا که تمدید قراداد برای مدت های کوتاه هزینه های بیشتری برای شما در پی دارد.

جهت کرایه دستگاه ساکشن از متخصصین هوم سرویز کمک بگیرید

جهت اجاره انواع تجهیزات پزشکی مانند اجاره تخت بیمارستانی، اجاره پمپ سرم و غیره تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست کنید و از خدمات بی نظیر ما بهره مند شوید. همیاران هوم سرویز همگی از موسسات معتبر بوده و دارای تجهیزات پزشکی با کیفیت و مدرن هستند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس اجاره دستگاه ساکشن و همچنین ارایه خدمات اجاره دستگاه ساکشن قابل حمل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات تجهیزات پزشکی ارائه می دهد که شامل اجاره دستگاه فتوتراپی, اجاره اکسیژن ساز خانگی, اجاره کپسول اکسیژن خانگی, شارژ کپسول اکسیژن در محل, اجاره پالس اکسیمتر بیمارستانی, اجاره بای پپ در منزل, کرایه سی پپ, اجاره دستگاه تنفس مصنوعی ونتیلاتور, اجاره نبولایزر در خانه, اجاره پمپ سرم در خانه, اجاره تجهیزات ICU, تعمیر تخت بیمارستانی مکانیکی, اجاره تخت بیمارستانی ساده, اجاره تشک مواج, اجاره ویلچر ساده, تعمیر ویلچر دستی, اجاره آمبولانس خصوصی , اجاره مانیتورینگ علائم حیاتی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های پزشکی و پرستاری را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس اجاره دستگاه ساکشن

اجاره دستگاه ساکشن قابل حمل

دستگاه ساکش ریه ثابت

اجاره دستگاه ساکشن خلط گلو خانگی

اجاره دستگاه ساکشن ریه در منزل

ساکشن خلط گلو در خانه

ساکشن ریه نوزاد

نظرات کاربران

profile picture
کریم جنگی

شخص محترمی بودند دستگاه تحویل دادند متشکرم

profile picture
شیما داورپناه
1 سال پیش |همیار نبض اول

پرستاری که اعزام شد بسیار ان تایم و ماهر بودند ممنون

پرستار خوب و خوش اخلاقی بودند

profile picture
سعید آب روشن  

یک دنیا تشکر واقعا ممنونم از همه لحاظ خوب بود

شرایط اجاره ساکشن خلط گلو و ریه

پس از ثبت سفارش اجاره ساکشن و تماس همیاران، نوع ساکشن مورد نظر برای شما ارسال شده و نحوه راه اندازی و استفاده از دستگاه توسط همیاران به بیمار یا اطرافیان وی آموزش داده می شود.

در مدت استفاده از ساکشن، در صورت وجود ابهاماتی در نحوه استفاده از دستگاه می توانید از خدمات پشتیبانی آنلاین بهره مند شوید.

به عنوان ضمانت ارائه کارت ملی و یا سایر تضامین مورد نیاز بر اساس ارزش تجهیز مورد نظر الزامی است.

تجهیزات در ابتدا تست و به صورت کاملا سالم تحویل مشتری داده می شود.

کلیه تجهیزات در حال سرویس هستند و بروز هر ایراد پس از راه اندازی دستگاه بر عهده مشتری می باشد در نتیجه در رعایت نکات نگاه داری که توسط همیاران تذکر داده می شود، کوشا باشید.

در صورت نیاز به تجهیزات برای مدت طولانی اقدام به عقد قرارداد نمایید، این اقدام موجب کم شدن هزینه های نهایی شده و می توانید از تخفیفات در موعدهای زمانی طولانی بهره مند شوید.

همیاران هوم سرویز در زمینه اجاره تجهیزات پزشکی از از موسسات معتبر و مجاز بوده و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشند.

کل مبلغ اجاره در ابتدا قبل از ارسال تجهیز پزشکی دریافت می شود.

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

nursing
پرستاری و مراقبت بیمار
قیمت از 800,000 الی 800,000 تومان
ecg
اکو قلب در محل
قیمت از 2,300,000 الی 5,000,000 تومان
oxygen-capsule-rental
اجاره کپسول اکسیژن
قیمت از 375,000 الی 1,500,000 تومان
injection
تزریقات در محل
قیمت از 400,000 الی 700,000 تومان