تعمیر و سرویس خودرو

علت گرمای کم بخاری ماشین در زمستان چیست؟

بخاری ماشین همچون دیگر لوازم گرمایشی، از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. هر کدام از این قطعات که خراب شود، یازدهی بخاری کم شده و از گرمای آن کاسته می شود. خراب شدن بخاری ماشین در وسط سرما و زمستان کلافه کننده است. شاید در مسیرهای کوتاه و داخل شهری این مشکل چندان جدی نباشد اما در سفرهای جاده ای و خارج از شهر، وضعیت بخاری اهمیت بیشتری دارد. یکی از سرویس های خدماتی فوری برای فصل زمستان، عیب یابی بخاری خودرو است. اگر بخاری باد سرد می دمد یا گرمای آن ضعیف شده است می توانید از تعمیرگاه های سیار اتوموبیل و امداد خودرو کمک بگیرید. با اولین تماس مکانیک سیار در محل حاضر می شود و باد بخاری را تنظیم می کند.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

عیب یابی بخاری خودرو در زمستان

مهم نیست چقدر از خودرو استفاده می کنید یا چند کیلومتر قصد رانندگی دارید. با یک بخاری معیوب که نمی تواند هوای درون کابین را گرم کند نباید حرکت کنید. اتوموبیل یک وسیله رفاهی است و باید حداقل امکانات رفاهی را فراهم کند. اگر با روشن کردن بخاری خودرو، باد سرد به داخل می وزد ابتدا درجه تنظیم هوا را نگاه کنید. در اغلب موارد راننده فراموش کرده تنظیم را از کولر به بخاری تغییر دهد و وضعیت روی حالت کولر قرار دارد. حتما می دانید که دریچه باد کولر و بخاری یکی است. اما اگر دما تنظیم باشد برای بررسی بهتر است از یک فرد با تجربه تماس بگیرید. مکانیک سیار هوم سرویز آماده انجام خدمات امداد خودرو در سطح تهران است. به گفته مکانیک امداد خودرو ، دلایل وزیدن باد سرد از بخاری ماشین یکی از این مواردی است که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

  • اشکال در رادیاتور

هر گونه ایراد و اشکال در رادیاتور خوردو می تواند کارکرد بخاری را تحت تاثیر قرار دهد. در واقع به هر دلیلی که تبادل هوایی بخاری خودرو به هم خورده باشد، باد گرم نیز کمتر می شود. برای مثال گرفتگی رادیاتور می تواند تبادل هوایی را به هم بزند. گاهی با تمیز کردن مجاری رادیاتور می توان مشکل را برطرف کرد اما در برخی از موارد این قطعه به طور کامل تعویض می شود. یک شلنگ آب از رادیاتور وارد بخاری ماشین می شود که نباید این شلنگ مسدود باشد. اگر مشکل از شلنگ باشد با عوض کردن آن، آب داغ موتور به راحتی به رادیاتور و شبکه گرمایی وارد می شود. مکانیک با تجربه به سادگی می تواند مشکل را شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام کند. 

تعمیرگاه سیار وسایل نقلیه امداد خودرو

هزینه عیب یابی بخاری خودروعیب یابی بخاری خودرو در محل
  • خرابی فن دمنده

یکی دیگر از دلایل گرم نشدن بخاری خودرو اینست که فن بخاری از کار افتاده است. مکانیک با بررسی متوجه می شود که رادیاتور کاملا گرم است بنابراین مشکلی در ورودی آب داغ به سیستم وجود ندارد. اما هوای خروجی از بخاری خودرو به اندازه کافی گرم نیست. در این وضعیت به احتمال زیاد مشکل از فن دمنده بخاری است. با باز کردن فن و تست کردن آن می توان ایراد فن را پیدا کرد. با تعمیر فن و نصب آن در سیستم گرمایشی مشکل گرمای کم بخاری ماشین هم کاملا برطرف می شود. باز و بسته کردن فن بخاری نیاز به دانش فنی و تجربه عملی دارد. اگر در این زمینه تخصصی ندارید هرگز اقدام به باز کردن فن و دیگر قسمت های بخاری خودرو نکنید. با سرویس تعمیر خودرو هوم سرویز تماس بگیرید تا بلافاصله تکنیسین حرفه ای به محل اعزام شود.

  • عیب یابی بخاری خودرو : نشت آب

نشت آب منجر از شلنگ، پمپ آب و رادیاتور منجر به آسیب جدی به بخاری اتوموبیل شده و کارکرد آن را مختل می کند. نشتی ، سطح آب موتور را پایین می آورد. در این حالت شبکه گرمایی قادر به بتادل حرارتی نیست و باد بخاری سرد می شود. در این مورد با افزودن آب به سیستم و هواگیری آن مشکل به طور موقت حل می شود. اما برای تعمیر خودرو لازم است تا محل نشتی شناسایی شده و نشتی به طور کامل گرفته شود. 

خدمات تعمیر ماشین در محل

عیب یابی بخاری خودرو در زمستانسرویس تعمیر خودرو و خدمات امداد خودرو در محل
  • عیب یابی بخاری خودرو و ترموستات

ترموستات نقش مهمی در کارکرد بخاری ماشین دارد. خرابی و شکستگی ترموستات موجب می شود تا تنظیم ورود آب به داغ به سیستم مختل شود. در حالت عادی ترموستات درجه حرارت آب را تنظیم می کند و در واقع مدیریت گرمای بخاری را بر عهده دارد. با عوض کردن این قطعه مشکل به طور کامل برطرف می شود. هزینه تعویض ترموستات چندان زیاد نیست و بسیار مقرون به صرفه است. در برخی از موارد ترموستات، برای فصل زمستان از روی ماشین برداشته می شود. در این صورت یادتان باشد ترموستات را در فصل گرما دوباره نصب کنید.

  • شیر کنترل بخاری

معمولا در اتوموبیل های قدیمی و چند سال کارکرده، امکان خرابی شیر کنترل بخاری وجود دارد. این شیر در داخل ماشین نیست و زیر کاپوت جاساز شده است. این شیر تقریبا مثل یک سوئیچ عمل می کند و اجازه خاموش و روشن شدن بخاری و ورود گرما را می دهد. خرابی این قطعه به معنای به هم خوردن ریتم هوادهی مطلوب بخاری است. اگر همه قسمت های بخاری خودرو به درستی کار نکند در مجموع وضعیت گرمای بخاری به هم می ریزد. وزش باد سرد، توقف هوادهی، کم شدن میزان گرمای هوا برخی از مشکلات رایج در بخاری های ماشین هستند که به یکی از علل گفته شده، ایجاد می شوند. برای تعمیر بخاری با امداد خودرو و مکانیک سیار تماس بگیرید.

کارشناسی خودرو و تعیین قیمت اتومبیل

عیب یابی و تعمیر بخاری خودروعیب یابی بخاری خودرو
car heater not working

خدمات تعمیر بخاری خودرو در تهران

سرویس تعمیر خودرو و عیب یابی بخاری خودرو در محل از خدمات پر تقاضا در فصل زمستان است. مکانیک سیار هوم سرویc در همه محله های تهران خدمات تعمیر خودرو را ارائه می دهد. پیدا کردن دلیل باد سرد بخاری، تعمیرات بخاری، تعویض فن بخاری و سرویس کامل ماشین توسط تعمیرکار امداد خودرو ارائه می شود. این سرویس شامل همه خودروهای داخلی و خارجی نیز می باشد.هزینه خدمات پس از بازدید و عیب یابی به صورت دقیق اعلام می شود. کیفیت خدمات به همراه قیمت منصفانه دو اصل مهم در سرویس های خدماتی هوم سرویز است.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات تعمیر خودرو هم ارائه میده؟

جهت ثبت سفارش رایگان سرویس تعمیر خودرو از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی تعمیر خودرو تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا