تعمیر و سرویس خودرو

چطور باتری خودرو را تعویض کنیم؟ آموزش تعویض باتری خودرو

تعویض باتری خودرو ارتباطی با نحوه استفاده از ماشین و شیوه نگهداری از آن ندارد. حتی اگر اتوموبیل را مرتب به تعمیرگاه ببرید و همه بخش های آن را تست کنید، باز هم دیر یا زود باطری ماشین از کار می افتد. رسیدگی به وضعیت باتری ها یکی از مواردی است که برای نگهداری از خودرو باید به آن توجه کرد. اگر باتری خودرو در شرایط خوبی نیست با جدا کردن باتری فرسوده و نصب باتری اتوموبیل جدید مشکل به راحتی برطرف می شود. همه خودروهای داخلی و خارجی پس از دو سه سال نیاز به تعویض باتری دارند. 

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

زمان تعویض باتری خودرو

عوض کردن باطری اتوموبیل اصلا کار پیچیده ای نیست اما هزینه دارد. بنابراین قبل از اینکه به فکر تعویض باتری ماشین باشید، باید سالم بودن باتری را بررسی کنید. معمولا وقتی موقع روشن کردن ماشین، با مشکل روبرو می شوید احتمالا عمر باتری ها به سر رسیده است. یک باتری سالم باید بتواند چراغ ها، کولر یا بخاری ماشین و همه لوازم الکترونیکی و … را نیز روشن کند. برخی نشانه ها، زمان تعویض باتری خوردو را مشخص می کند. اگر یکی از این موارد را مشاهده کردید برای بررسی بیشتر با مکانیک سیار هوم سرویز تماس بگیرید تا وضعیت سلامت یا خراب بودن باتری را بررسی کند. نشانه های خراب بودن باتری ماشین این ها هستند:

 • موقع هندل زدن، موتور روشن نمی شود. در واقع با چرخاندن سوئیچ تنها صدای استارت شنیده می شود.
 • با چرخاندن سوئیچ، هیچ اتفاقی نمی افتد. اصلا علائم حیاتی خودور اعم از چراغ ها، استارت و … همه قطع است.
 •  استارت گاهی عمل می کند و گاهی نه! وضعیت نامشخص استارت می تواند نشانه خرابی باتری خودرو باشد. 
 • در زمستان ها و هوای سرد، استارت زدن مشکل تر می شود و دائم در حال باتری به باتری هستید.
 • بعد از چند روز خاموش بودن خودرو به سختی استارت می خورد و باید همواره خودرو را در فواصل کوتاه روشن کرد.

سرویس تعویض باتری ماشین

سرویس تعویض باتری خودرو

نحوه تعویض باتری خودرو

با خرید یک باتری جایگزین مناسب می توانید مشکلات مربوط به بارتی را برطرف کنید. همه باطری های موجود در بازار مناسب اتوموبیل تان نیست. با توجه به مدل خودور و موتور باید باتری با ولتاژ و ابعاد مناسب را تهیه کنید. اندازه باتری باید متناسب با سینی باتری باشد و ظرفیت الکتریکی آن نیز بستگی به خودرو دارد. برای عوض کردن باتری ابتدا باتری فرسوده قبلی خارج شده و سپس یک باتری تازه خریداری شده را جایگزین باتری قبلی کنید.  با کندن باتری قبلی همه قسمت های الکترونیکی از کار می افتد. بعد از نصب باتری متوجه می شوید که تنظیمات رادیو، ساعت و … همه به هم ریخته و به تنظیم مجدد نیاز دارد. برای شروع ابتدا باید محل باتری را پیدا کنید.

خدمات تعویض باتری ماشین در محل

پیدا کردن باتری ماشین

آیا می دانید باتری خودرو دقیقا کجا قرار دارد؟ در همه خوردوهای داخلی، باتری در گوشه سمت راست یا چپ موتور کار گذاشته شده است. با برداشتن کاور موتور می توانید باتری خودرو را ببینید. البته محل نصب باتری در تولیدات مختلف، متغیر است برای مثال در برخی از ماشین های اروپایی بر خلاف تولیدات داخلی، باتری در صندوق عقب نصب شده است. حتی خودورهایی با باتری هایی در زیر صندلی عقب نیز تولید شده است. مهم نیست باتری خودرو در کجا نصب شده باشد، مهم اینست که کارایی باتری خوب باشد. اگر به هر دلیلی باطری ماشین دیگر کارایی قبلی را نداشته باشد حتما باتری را با یک باتری سالم جایگزین کنید. در اولین قدم هم باید باتری قبلی را خارج کنید. در ادامه با نحوه خارج کردن باتری فرسوده و تعویض بارتی جدید آشنا می شوید.

این آموزش برای افراد مبتدی است و بسیاری از راننده ها در این مورد اطلاعات کاملی دارند. اگر قبلا تعویض باتری را خودتان انجام داده اید نیازی به این آموزش ندارید.

تعمیرگاه سیار وسایل نقلیه امداد خودرو

قیمت تعویض باتری خودرو

 • جدا کردن باتری قبلی

با شناسایی ترمینال های مثبت و منفی و کابل های مربوط، کار تعویض باتری خودرو شروع می شود. ترمینال مثبت معمولا دارای یک پوشش پلاستیکی با رنگ قرمز یا دارای کبال قرمز رنگ است که با نماد + مشخص شده است. معمولا این علامت روی باتری چاپ شده و قابل تشخیص می باشد. با استفاده از یک آچار مهره یا پیچی را که روی محفظه منفی است را شل کنید. به این ترتیب کابل و ترمینال منفی جدا می شود. همین کار را با پیچ و مهره ترمینال مثبت هم انجام دهید. با شل کردن پیچ و مهره ها امکان خارج کردن باتری قدیمی فراهم می شود. باتری را با دقت و احتیاط جدا کنید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات تعویض باتری خودرو هم ارائه میده؟

در نظر داشته باشید که وزن باتری از چیزی که تصور می کنید، سنگین تر است. مراقب باشید باتری روی قسمت های دیگر موتوری رها نشود. با احتیاط باتری را جدا کرده و روی زمین بگذارید تا مشکلی پیش نیاید. داغی باتری را می توانید با یک باتری سالم تعویض کنید که در این صورت قیمت خرید باتری کمتر خواهد شد. بنابراین حتما با احتیاط با باتری رفتار کنید زیرا حتی باتری خراب هم قابل معمامله است.

 • نصب باتری جدید

بعد از جدا کردن باتری و قبل از نصب باتری جدید باید پایانه های انتهایی کابل های باتری را بررسی کنید. هر گونه خوردگی یا کثیفی را پاک کنید.با کمک ابزار مخصوص می توان کابل ها را تمیز کرد. تمیز بودن کابل ها موجب ارتباط بهتر کانال های مثبت و منفی با گیره ها می شود. حالا می توانید باتری جدید را درست در محل صحیح قرار دهید طوری که ترمینال قرمز و مثبت درست منطبق با قبل باشد. مراقب سنگین بودن باتری باشید و با احتیاط باتری جدید را در محل باتری قبلی قرار دهید. درپوش های پلاستیکی را برداشته و واشرهای ضد خوردگی را روی آنها نصب کنید. قبل از اتصال ترمینال مثبت به پست مثبت ، ابتدا یک لایه نازک از گریس را در قسمت های باتری و پایانه ها قرار دهید. گریس ضد خوردگی است. با همین کار ساده جلوی یک مشکل بزرگ گرفته می شود.

لازم است تا سر باتری ها و ترمینال ها همگی با گریس چرب شود. پس از اتمام عملیات نصب، یکبار کارکرد آن را امتحان کنید. اگر برای اولین بار این کار را انجام می دهید احتمال اشتباه وجود دارد ولی تعمیرکارهای حرفه ای نصب باتری خودرو را به سادگی و در زمان کوتاهی انجام می دهند. مراحل کار را یکبار مرور می کنیم:

 • ترمینال مثبت را مجددا وصل کنید
 • ترمینال منفی را مجدد وصل کنید
 • سرباتری ها و ترمینال ها را با گریس کمی چرب کنید
 • کاور موتور را ببندید و موتور را روشن کنید 
 • درستی کارکرد تمام دستگاه های الکترونیکی را بررسی کنید

( change car battery)

مکانیک سیار پراید در محله شما

تعویض باطری خودرو

قیمت تعویض باتری خودرو هوم سرویز

اگر وقت یا مهارت تعویض باتری خودرو را ندارید با ما تماس بگیرید. خدمات اتومبیل از فنون تخصصی هستند و نباید افرادی که در این زمینه آموزش ندیده اند، اقدام به تعمیر ماشین کنند. هزینه های سرویس تعویض باتری خودرو توافقی بوده و بستگی به قیمت باتری خریداری شده دارد. هزینه تست باتری و تعویض باتری یا تعمیرات تفاوت دارد. همیار هوم سرویز پس از عیب یابی هزینه تعمیرات یا تعویض را اعلام می کند. در صورت تهیه لوازم یدکی و باتری توسط همیار حتما فاکتور خرید ارائه می شود. در این مورد سعی شده تا در صورت موجود بودن در بازار از باتری اصل و دارای گارانتی استفاه شود. امکان ارائه خدمات تعویض باتری به همه اتومبیل های داخلی و خارجی وجود دارد. خدمات تعویض باتری ماشین در محل هوم سرویز برای این خودروها سفارش می پذیرد:

خدمات تعویض باتری خودرو در تهران

تعویض باتری در محل هوم سرویز از کاربردی ترین سرویس هاست که در تمام فصول سال سفارش می پذیرد. با سرد شدن هوا مشکلات مربوط به باتری بیشتر دیده می شود. روشن نشدن اتومبیل ها در هوای سرد نشان دهنده ضعیف بودن باتری است. جهت بررسی وضعیت باطری ماشین و تعویض باتری فرسوده از طریق اپلیکیشن هوم سرویز سفارش خود را ثبت کنید. امکان سفارش از طریق شماره تلفن درج شده در بالای صفحه هم وجود دارد. ثبت سفارش کاملا رایگان است. پس از ثبت سفارش و انجام هماهنگی های اولیه، تعمیرکار به محل مراجعه کرده و باتری را بررسی می کند. پس از عیب یابی، هزینه تعمیرات و یا تعویض باتری به صورت شفاف اطلاع رسانی می شود. در صورت توافق امکان تهیه باتری توسط همیار نیز وجود دارد که باتری جدید به همراه فاکتور خرید به مشتری تحویل داده می شود. 

سرویس تعویض باتری خودرو را از طریق اپلیکیشن هوم سرویز به رایگان ثبت کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی تعویض باتری خودرو تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا