تعمیر و سرویس خودرو

چه موقع تعویض لاستیک خودرو ضروری است؟

تعویض لاستیک خودرو از مواردی است که نمی توان آن را پشت گوش انداخت. لاستیک های فرسوده، بدون آج، تاریخ گذشته و … اصلا کارایی مناسبی ندارند. برای رانندگی ایمن باید همه موارد را بررسی کرد. بهترین سیستم ترمز اتومبیل بدون داشتن لاستیک های مناسب، کارایی ندارد. بسیاری از حوادث و تصادفات رانندگی به دلیل فرسودگی و حتی ترکیدن لاستیک ها اتفاق افتاده است. یک پنجرگیری ساده می تواند ساعت ها وقت تان را تلف کند. به خصوص وقتی لاستیک زاپاس به همراه نداشته باشید مشکل بیشتر هم می شود. آیا می دانید لاستیک ها هم عمر مفید دارند؟ هیچ برند لاستیک به صورت مادام العمر کارایی ندارد ولی زمان مناسب تعویض لاستیک خودرو چه وقتی است؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

زمان تعویض لاستیک

کارخانه های مختلف لاستیک خودرو همواره محصولاتی متنوع تر و با کیفیت تر را تولید می کنند. اما در بازار انواع لاستیک بی کیفیت و غیر استاندارد هم به وفور دیده می شود. هرگز برای کاهش هزینه ها از لاستیک های نامرغوب استفاده نکنید. این محصولات خیلی زودتر از برندهای معتبر دچار فرسایش و آسیب می شوند. یک نکته مهم اینست که حتی انواع لاستیک خودرو با کیفیت عالی هم حداکثر ۶ سال عمر مفید دارد. این زمان حتی در صورت عدم استفاده از لاستیک نیز، حساب می شود. برای مثال فرض کنید یک لاستیک ۳ سال در فروشگاه بوده و سپس خریداری شده است. در این صورت تنها ۳ سال می توان از لاستیک استفاده کرد. موقع انتخاب لاستیک خودرو به تاریخ تولید آن دقت کنید. با گذشت زمان لاستیک خشک و شکننده می شود. ترک های ریز روی رویه لاستیک نشان دهنده خشک شدن آن است.

احتمال منفجر شدن لاستیک های تاریخ گذشته در هنگام رانندگی بسیار بالاتر است.

سرویس پنچرگیری و تعویض لاستیک

تعویض لاستیک خودرو

تعویض لاستیک فرسوده و صاف

هر بار که ترمز ماشین گرفته می شود، لاستیک ها روی زمین کشیده شده و مقداری از آج را از دست می دهند. اصطکاک بین لاستیک و آسفالت موجب فرسایش لاستیک و صاف شدن آج رویه می شود. لاستیک های بدون آج یا با آج های کوتاه تر، به هنگام رانندگی در باران، برف و یج به خوبی عمل نمی کنند. با بررسی عمق آج می توان کیفیت لاستیک را سنجید. بعضی از افراد با تست سکه، عمق آج لاستیک را اندازه گیری می کنند. البته مکانیک های حرفه ای حتی با نگاه کردن نیز می توانند لاستیک های غیر قابل استفاده را تشخیص دهند. به هر حال تا زمانی که هنوز آج های لاستیک در حد قابل قبولی است می توان از تایرهای خودرو استفاده کرد. تایرهای جلویی در معرض اصطکاک بیشتری هستند معمولا بعد از ۲۰ هزار کیلومتر لاستیک های جلو و عقبی جا به جا می شوند.

خدمات تعمیر ماشین در محل

  • اندازه گیری عمق آج لاستیک

برای اینکه بدانید آج لاستیک در شرایط خوبی است یا نه می توانید خودتان عمق آج را بررسی کنید. یک دستکش دست کنید و در مکانی پر نور به سطح لاستیک نگاه کنید. رویه لاستیک را از نظر پارگی، برآمدگی، عمق آج بررسی کنید. مکانیک ها با وسیله ای به نام عمق سنج می توانند به طور دقیق عمق آج را تشخیص دهند. حداقل عمق آج باید ۱٫۶ میلیمتر باشد. کالهش عمق کمتر از این مقدار به معنی عدم کیفیت لاستیک است. لاستیک های بدون آج، در موقع ترمز اصطکاک ایجاد نکرده و مشکل ساز می شود. به خصوص در هنگام رانندگی بین شهری و جاده ای حتما باید لاستیک خودرو در شرایط خوبی باشد.

چطور باتری خودرو را تعویض کنیم؟

زمان تعویض لاستیک سرویس تعویض لاستیک در محل

صدا و لرزش

هر گونه صدای غیر معمول، لرزش و … در حین رانندگی می تواند ناشی از مشکلات تایر باشد. عدم تراز بودن تایرها، وجود برآمدگی در لاستیک و …. وسیله نقلیه در حال حرکت را به خطر می اندازد. موقع رانندگی به صداهای غیر عادی خودرو توجه کنید. به خصوص وقتی سطح جاده صاف و هموار است نباید لرزش غیر عادی و یا صدای ناهنجاری از خودرو شنیده شود.

تعویض ضد یخ خودرو چه فایده ای دارد؟

تعویض لاستیک با سطح متورم

بالا آمدگی یا تورم در بعضی قسمت های سطح لاستیک نشان می دهد که زمان عوض کردن لاستیک ها فرا رسیده است. اگر به سطح لاستیک نگاه کنید چیزی شبیه به رگ های متورم واریس را مشاهده می کنید. این نشان می دهد که لاستیک ضعیف شده و دیگر کیفیت قبل را ندارد. قبل از اینکه حادثه ای اتفاق بیفتد باید نسبت به تعویض لاستیک اقدام کنید. لاستیک هایی که ختی به صورت نقطه ای دچار تورم شده است، خطر ترکیدن را به همراه دارد.

تعمیرات تخصصی دیاگ خودرو

میدونستی که هوم سرویز، خدمات پنچرگیری و تعویض لاستیک هم ارائه میده؟

پنچرگیری و تعویض لاستیک

هزینه تعویض لاستیک

شرایط آب و هوایی، میزان استفاده از خودرو، وضعیت جاده ها و … همگی روی کیفیت لاستیک ها تاثیر می گذارند. علاوه بر این پنچر شدن های مداوم را نیز در نظر بگیرید. لاستیک های متورم و یا بیش از حد پنچرگیری شده، حتی زودتر هم عمرشان به سر می رسد. هزینه خرید لاستیک های نو ، زیاد است ولی لاستیک های جدید موجب امنیت و راحتی در حین رانندگی می شوند. حتی در پاره ای از موارد با تعویض لاستیک های فرسوده، مصرف سوخت اتومبیل هم کاهش پیدا می کند. عمق آج، تاریخ تولید و سطح لاستیک را بررسی کنید. در صورت نیاز به پنچرگیری یا تعویض لاستیک های خودرو با ما تماس بگیرید. 

سرویس پنچرگیری و تعویض لاستیک هوم سرویز

تنها با چند کلیک ساده می توانید سفارش تعویض لاستیک را در اپلیکیشن هوم سرویز ثبت کنید. به محض دریافت سفارش هماهگی برای اعزام همیار به محل انجام می شود. در ابتدا لاستیک ها بررسی شده و در صورت رضایت مشتری عملیات پنچرگیری و تعویض لاستیک هوم سرویز انجام خواهد شد. لازم به ذکر است که سرویس پنچرگیری ویژه لاستیک های تیوبلس می باشد. در صورتی که لاستیک فرسوده باشد نیاز به تعویض تایرهاست. چنانچه بخواهید برخی از قطعات تعمیر خودرو توسط همیار خریداری شود حتما فاکتور خرید ارائه خواهد شد. همه سفارش های ثبت شده در اپلیکیشن هوم سرویز شامل گارانتی بوده و توسط هوم سرویز تضمین شده اند.

سفارش سرویس پنچرگیری و تعویض لاستیک را از طریق اپلیکیشن هوم سرویز به رایگان ثبت کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی پنچرگیری و تعویض لاستیک تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا