لوله کشی و تاسیسات

چگونه شیرآلات سرویس بهداشتی را برق بیندازیم؟

شیرآلات سرویس بهداشتی دارای روکش آبکاری شده هستند و به مراتب جرم بیشتری را جذب می کنند. سر دوش ها و شیرهای آبگرم محلی برای رشد باکتری و عوامل بیماری زا هستند. اگر نگاهی به دوش حمام داشته باشید متوجه کثیفی و جرم های بد روی دوش می شوید. اغلب این جرم ها به دلیل املاح در آب ورودی به لوله های آب گرم ایجاد شده و در محیط مرطوب حمام جاخوش کرده است. در برخی از موارد حتی در خانه های نوساز نیز مشکل جرم و لکه روی شیرآلات دیده می شود. چکه کردن شیر آب حمام و توالت هم رسوب انتهای شیر آب را افزایش می دهد. تعویض شیرآلات قدیمی و معیوب ضروری است اما شیرهای جرم گرفته و لکه دار در صورت سالم بودن، قابل استفاده هستند. با چند راهکار ساده همه شیرهای سرویس بهداشتی را تمیز و براق کنید.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

نحوه تمیز کردن شیرآلات سرویس بهداشتی

روکش روی شیرآلات تازه خریداری شده، براق و درخشنده است. با توجه به سختی آب و میزان استفاده از آبگرم، پس از مدتی شکل ظاهری شیرآلات کدر و بد رنگ می شود. استفاده از مواد شیمیایی به دلیل خورندگی بالایی که دارد برای برق انداختن شیرآلات اصلا توصیه نمی شود. جوهر نمک یا شوینده های اسیدی دیگر پوشش براق روی شیرهای حمام و توالت و دوش را از بین می برند. در این صورت دیگر با هیچ روشی نمی توانید شیرآلات را مثل قبل درخشان و براق کنید. همین ویژگی در مورد انواع شوینده های قلیایی مثل سفید کننده های خانگی نیز صادق است. در واقع به هیچوجه نباید از جوهر نمک یا وایتکس برای تمیز کردن شیرآلات استفاده کنید.

دستمزد نصب شیرآلات چقدر است؟

نصب شیرآلات سرویس بهداشتیتمیز کردن شیرآلات سرویس بهداشتی با شوینده های خانگی
  • بهترین روش برای برق انداختن شیرآلات سرویس بهداشتی

نظافت کل خانه یک طرف، تمیز کردن سرویس بهداشتی هم یک طرف. لوازم زیادی در این قسمت وجود دارد که همگی در معرض کثیفی و آلودگی هستند. شاید شیرآلات سرویس بهداشتی را در نظافت هفتگی اصلا در نظر نگیرید. اما وقتی دوش حمام کم فشار می شود و آب از دوش به سختی بیرون می ریزد باید فکری برای این جرم های سخت داشته باشید. با استفاده از موادی که در هر خانه ای پیدا می شود می توانید هر نوع جرم و کثیفی را از سرویس بهداشتی پاک کنید. قبل از آن لازم است تا به نوع پوشش آبکاری شیرالات توجه کنید. شیرآلات و اتصالات آبرسانی حمام و توالت اغلب با کروم روکش شده اند. استفاده از مواد تیز یا شوینده های شیمیایی به این پوشش آسیب می زند! با جوش شیرین و سرکه به جنگ لکه های شیر آب بروید.

نصب شیر سیفون

  • برق انداختن شیرآلات سرویس بهداشتی با جوش شیرین

با استفاده از یک مسواک کهنه و کمی جوش شیرین می توانید جرم و کثیفی را از روی شیر آب دستشویی از بین ببرید. قبل از آن بهتر است شیرآلات را با مایع ظرفشویی شستشو دهید. در یک ظرف مناسب کمی آب گرم و یکی دو قاشق مایع ظرفشویی را مخلوط کرده و از این شوینده ساده برای تمیز کردن شیر آب استفاده کنید. با کمک اسفنج محلول دست ساز را روی شیر آب، پایه ها و همه قسمت های پشت آن بمالید. همه قسمت ها را خوب تمیز کنید. معمولا در زیر پایه های شیر آب، جرم های سختی وجود دارد که به این سادگی ها از بین نمی رود. اکنون روی مسواک کهنه کمی جوش شیرین بپاشید و همه قسمت های جرم گرفته را با آن تمیز کنید. بعد از ۵ دقیقه با آب سرد، سطح شیرآلات را بشویید.

نکته:با کمک یک دستمال نخی ساده روی شیر آب بکشید تا هم خشک شود و هم حسابی برق بیفتد.

تمیز کردن شیر حمامچگونه شیرآلات قدیمی را برق بیندازیم؟

آموزش نصب روشویی پایه دار

  • برق انداختن شیرآلات سرویس بهداشتی با سرکه سفید

سرکه سفید یک ضد عفونی کننده قوی و بی خطر خانگی است که آسیبی به سطح روکش شیرآلات دستشویی و حمام نمی رساند. روی شیر آب گرم و سرد کمی سرکه سفید اسپری کنید و پس از ۱۰ دقیقه آن را تمیز کنید. به همین سادگی جرم ها و لکه های روی شیرآلات از بین می رود ولی برای از بین بردن جوم دوش حمام هنوز مشکل برطرف نشده است.

  • شیرآلات حمام، دوش و سردوشی ها

یکی از اصلی ترین دلایل کم شدن فشار آب در حمام، مسدود شدن سوراخ های دوش با رسوبات است. برای از بین بردن این جرم های سخت از سرکه سفید استفاده کنید. سرکه سفید دشمن رسوبات لوله هاست. دو راه برای باز کردن منافذ دوش آب حمام وجود دارد. 

الف-یک کیسه پلاستیکی کوچک را تا نیمه از سرکه پر کنید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات شیرآلات و سیفون هم ارائه میده؟

این کیسه را روی دوش کشیده و با کش یا بند آن را به دوش متصل کنید. بعد از حدود یک ساعت دوش آب را با فشار باز کنید تا همه جرم ها از دوش جدا شود.

ب-سردوشی را از شیرآلات حمام جدا کرده و آن را باز کنید.

همه قسمت ها را با مسواک و سرکه جرم گیری کنید! در یک کاسه به مقدار کافی سرکه سفید ریخته و سر دوشی و متعلقات را به مدت نیم تا یک ساعت در سرکه قرار دهید. سر سخت ترین جرم ها هم با سرکه از بین خواهند رفت.

اتصالات لوله کشی آب ساختمان

تعممیر شیر ظرفشویی و سیفونباز کردن منافذ دوش و سردوشی حمام با سرکه سفید

تعرفه نصب شیرآلات و سیفون هوم سرویز

عنوان(به روز رسانی سال 1400)قیمت از
قیمت تا
شیر دستشویی و حمام
5000070000
شیر روشویی و سیفون
5500065000
شیر ظرفشویی و سیفون
6500090000
شیر ماشین لباسشویی/ظرفشویی
4500070000
سیفون3500045000
شیر فلکه
4500070000
علم دوش/یونیکا حمام
6000075000
فلاش تانک
90000135000
سینک ظرفشویی
80000125000
سینک ظرفشویی و سیفون
80000145000
تعویض مغزی شیر
3500045000

خدمات نصب شیرآلات سرویس بهداشتی در تهران

اگر شیر آب فرسوده باشد، جرمگیری و برق انداختن فایده ای ندارد. بسیاری از شیرآلات و اتصالات منازل مدام چکه می کند!با همین چکه های آب به ظاهر کوچک سالانه هزاران لیتر آب وارد فاضلاب می شود. نصب شیرآلات سرویس بهداشتی، تعمیرات شیر حمام و دستشویی، تعویض مغزی شیر آب و …. از خدمات کاربردی برای خانواده هاست که همیاران هوم سرویز در همه مناطق تهران ارائه می دهند. در هر کجای تهران که زندگی می کنید با نصب اپلیکیشن هوم سرویز می توانید از صدها سرویس درب منزل استفاده کنید. همه سفارش های ثبت شده در این سامانه دارای تضمین کیفیت خدمات هستند.

برای ثبت سفارش رایگان سرویس شیرآلات و سیفون از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی شیرآلات و سیفون تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا