چه موقع پمپ کولر آبی نیاز به تعمیر دارد؟

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

از نظافت و اسباب کشی تا تعمیرات و بازسازی

مشاوره و ثبت سفارش رایگان

021-91001332 ثبت سفارش با نرم افزار

 

کولر آبی دارای سیستم سرمایش تبخیری است. آب ورودی به کولر با جذب گرما، بخار شده و هوای خنک تولید می شود مقدار و کیفیت هوای خنک در این سیستم بستگی به میزان آب تبخیر شده و کارکرد پمپ در دستگاه دارد. همین سیستم در بسیاری از بناهای باستانی جهان و از جمله عمارات قدیمی مناطق کویری ایران نیز دیده می شود. این روزها دیگر بادگیرها بر خانه ها نصب نمی شود و انواع کولر آبی با کارایی مشابه برای خنک کردن ساختمان در شهرهای گرم و خشک استفاده می شود. اگر پمپ آب خراب شده یا سوخته باشد، از باد خنک کولر هم خبری نیست. سرویسکار موقع سرویس کولر و در صورت وجود ایراد در پمپ می تواند تعمیر پمپ کولر آبی را نیز انجام دهد.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

علت خرابی پمپ آب کولر چیست؟

واتر پمپ یا پمپ آب بخشی از قطعات داخلی کولر است که آب را به بدنه کولر پمپاژ می کند. این وسیله به ظاهر ساده نقش مهمی در هوای خنک تولید شده در کولر آبی دارد. واتر پمپ شامل مجموعه ای کامل با پره هایی در قسمت زیرین است. در همه برندهای مختلف کولر آبی داخلی و خارجی حتما پمپ آب نیز وجود دارد. به طور معمول پس از چند دقیقه که از روشن شدن کولر می گذرد، هوای خنک به داخل ساختمان هدایت می شود. مادامی که کولر روشن است می بایست پمپ آب نیز روشن باشد تا آب داخل سینی به بدنه کولر و پوشال ها منتقل شود. با تعویض پوشال کولر آبی می توان کیفیت هوای خنک را افزایش داد ولی اگر پمپ خراب باشد، این کار فایده ای ندارد. تعمیر پمپ کولر آبی یکی از رایج ترین سرویس های فنی است که درخواست کننده زیادی دارد.

علت خرابی پمپ یکی از این موارد است:

نحوه سرویس کولر های آبی گام به گام

تعمیر پمپ کولر آبی و مشکلات برقی

کولر آبی و بخش های موتوری و پمپ آب با نیروی برق کار می کنند. اگر اتصال پمپ آب کولر و خروجی الکتریکی دچار قطعی و یا مشکل شده باشد، پمپ اصلا روشن نمی شود. با بررسی سیم کشی کولر و قسمت های برقی می توان به وجود مشکل پی برد. اگر جریان برق وجود دارد احتمالا مشکل از مدارشکن است.  اگر دستگاه های پر مصرف برقی به طور هم زمان روشن باشند امکان فعال شدن مدارشکن کولر وجود دارد. اگر تجربه در زمینه تعمیرات لوازم برقی ندارید و یا دوره آموزش تعمیرات کولر آبی را نگذرانده اید، هرگز بخش های برقی را دستکاری کنید. رطوبت کولر می تواند خطرات برق گرفتگی را افزایش دهد. کارهای فنی را به سرویس کار کولر بسپارید. تنها با یک تماس بهترین تکنیسین کولر آبی در محل حاضر می شود و صفر تا صد تعمیر کولر آبی را انجام می دهد.

نکته : احتمال اتصال برق به بدنه کولر وجود دارد قبل از باز کردن قاب کولر حتما اتصال برق را بررسی کنید.

چگونه تنظیم تسمه کولر آبی را دقیق انجام دهیم؟

تعمیر پمپ کولر آبی : نرسیدن آب به پمپ

یکی از اصلی ترین علل کار نکردن واتر پمپ مربوط به عدم جریان آب است. چنانچه آب به مقدار کافی به پایه اصلی پمپ نرسد، مشکل ایجاد می شود. با برداشتن قاب دور بدنه کولر می توانید نرسیدن آب را بررسی کنید. واتر پمپ در قسمت پایین کولر نصب شده و پایه پمپ در آب قرار دارد. اگر آب کمتر از این حد و یا حتی کامل خشک شده ابتدا ورودی آب را بررسی کنید. گاهی سهوا شیر آب اصلی کولر توسط همسایه ها بسته شده و مشکل از همین قسمت است. اگر آب به پمپ نمی رسد علت یکی از این موارد است: 

هزینه سرویس کولر آبی چقدر است؟

امکان لغو سفارش
تماس پس از ثبت جزئیات
ثبت سفارش رایگان
اعزام همیار پس از تایید
پرداخت هزینه پس از اتمام خدمت
میتوانید از روش های زیر ثبت سفارش کنید

اگر شناور خراب شده با تعویض شناور مشکل حل می شود. البته در اغلب موارد شناور سالم بوده ولی از محل خود خارج شده است. با توجه به اینکه نرسیدن آب به پمپ می تواند موجب سوختن پمپ آب شود نسبت به تعمیر و یا تعویض شناور اقدام کنید.

تعمیر پمپ کولر آبی با بررسی علت اصلی مشکل، ساده است. اگر شلنگ آب کولر پاره شده باشد آب کاافی وارد سینی نمی شود. هرگز برای صرفه جویی  و گرفتن پارگی،دور شلنگ کولر را با نوار تفلون مسدود نکنید. بهترین کار اینست که از یک شلنگ سالم برای کولر آبی استفاده کنید زیرا هزینه تعمیرات و یا تعویض پمپ خیلی بیشتر است.

هر نوع گرفتگی و رسوب در اجزای کولر می تواند در میزان آب ورودی به پمپ تاثیر بگذارد! جریان آب در کولر باید کامل و بدون مانع باشد.

شاید تصور نکنید اما رسوب کف کولر عامل اصلی گرفتگی داخل لوله ها و خرابی پمپ آب است. در آب شهری همواره مقدار زیادی املاح و مواد معدنی وجود دارد که به مرور در سینی کف کولر رسوب می کند. این رسوب بسیار سخت و محکم بر دیواره ها روی قطعات داخلی دستگاه می نشیند. تمیز کردن کف کولر و پاک کردن رسوبان در سرویس دوره ای انجام می شود. یکبار قبل از روشن شدن کولر در ابتدای فصل گرما و بار دیگر بعد از خاموش شدن کولر در پاییز می بایست سرویس دوره ای کولر آبی انجام شود. در سرویس زمستانی کولر حتما آب سینی به طور کامل تخلیه شود. یخ زدن آب موجب سوراخ شدن کف کولر می شود.

تعمیرات سیم کشی کولر آبی در تهران

تعمیر پمپ کولر آبی

لیست قیمت سرویس و راه اندازی کولر آبی هوم سرویز

عنوان(به روز رسانی سال 99)از قیمت (تومان)تا قیمت(تومان)
سرویس و راه اندازی کولر آبی100000
هزینه پوشال(هزینه جنس)3000040000
تعویض موتور6000080000
تعویض یاتاقان5000070000
تعویض برزنت3000040000
تعویض کف کولر8000090000
شسستشو کف کولر(در صورت وجود جرم زیاد)
30000-
نصب سایه بان6000070000
تعویض تسمه کولر25000
تعمیر پوسیدگی کف کولر4000050000
نصب و راه اندازی کولر آبی100000

خدمات تعمیر کولر آبی در تهران

نصب و راه اندالزی کولر آبی هوم سرویز در همه ایام سال فعال است. تعمیرات موتور و پمپ آب کولر آبی، تعویض پوشال ها، نصب سایبان، تعمیر کانال کولر و …. در همه مناطق تهران پذیرفته می شود. هزینه تعمیرات طبق نرخ مصوب و پس از عیب یابی به طور دقیق اعلام می شود. هزینه تعویض قطعات و خرید قطعه جدید بر عهده مشتری است. ثبت سفارش از طریق اپلیکیشن هوم سرویز کاملا رایگان است و مشمول دریافت حق عضویت و آبونمان نیست. قبل از فرا رسیدن فصل گرما لازم است تا سرویس کولر انجام شود. همه سفارش های ثبت شده در این سامانه شامل گارانتی و تضمین کیفیت است. 

 سفارش رایگان سرویس کولر آبی را از طریق اپلیکیشن هوم سرویز  ثبت کنید

امکان لغو سفارش
تماس پس از ثبت جزئیات
ثبت سفارش رایگان
اعزام همیار پس از تایید
پرداخت هزینه پس از اتمام خدمت
میتوانید از روش های زیر ثبت سفارش کنید
خروج از نسخه موبایل