تعمیر و سرویس خودرو

تعویض لاستیک ماشین در محل✔️ خدمات پنچرگیری سیار

پنچر شدن لاستیک ماشین حین رانندگی اتفاقی رایج ولی دردسرساز است. گاهی یک پنچری ساده می تواند همه برنامه های کاری یا خانوادگی را به هم بریزد. تعویض لاستیک و پنچرگیری کار دشواری نیست ولی وقتی عجله داشته باشید این کار کلی وقت تان را می گیرد. ترکیدن لاستیک خودرو در سفرهای جاده ای منجر به حوادث و تصادفات رانندگی نیز می شود. بهتر است قبل از حرکت وضعیت چرخ ها و لاستیک را بررسی کنید و در صورت پنچری لاستیک با احتیاط خودرو را متوقف کنید.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

چرا لاستیک ماشین پنچر می شود؟

لاستیک از قطعات مصرفی در اتوموبیل است و پس از مدتی دچار ساییدگی می شود. لاستیک فرسوده نمی تواند همانند یک لاستیک نو عمل کند و عملکرد بسیار ضعیف تری دارد. در واقع هر چه میزان ساییدگی و فرسایش لاستیک بیشتر باشد، احتمال پنچر شدن آن نیز در هنگام رانندگی بیشتر است. از طرفی شرایط بد جاده ای نیز موجب بروز مشکل در لاستیک ها شده و احتمال پنچر شدن لاستیک را افزایش می دهد. گرمای هوا عامل دیگری است که موجب پنچری یا ترکیدگی لاستیک خودرو می شود. گرما موجب انبساط هوا شده و فشار باد لاستیک را افزایش می دهد. در خودروهای جدید سیستم هشدار دهنده برای مانیتورینگ فشار داخل لاستیک تعبیه شده است.

چه موقع تعویض لاستیک خودرو ضروری است؟

تعویض لاستیک خودرو در محل

نشانه های پنچر شدن لاستیک ماشین هنگام رانندگی چیست؟

شیشه خورده، میخ یا هر شی تیز دیگری که در جاده وجود داشته باشد می تواند موجب پنچر شدن ناگهانی لاستیک شود. راننده های حرفه ای خیلی زود متوجه پنچری می شوند ولی شاید برخی از راننده های جوان تر نتوانند به موقع پنچر شدن لاستیک را تشخیص دهند. برای جلوگیری از آسیب های بیشتر نباید با لاستیک پنچر حرکت کنید بنابراین راندده هایی که به موقع متوجه پنچر شدن لاستیک می شوند قادر به عکس العمل سریع تری هستند و به موقع خودرو را متوقف می کنند. اگر موقع رانندگی این نشانه ها را دیدید حتما برای بررسی پنچر شدن لاستیک، توقف کنید:

  • لرزیدن لاستیک خودرو

بسیاری از راننده ها از روی لرزش ماشین در حین رانندگی متوجه پنچری می شوند. وقتی یکی از لاستیک ها پنچر می شود، تعادل خودرو به هم می خورد و در سرعت بالا ماشین دچار لرزش می شود.

  • سفت شدن فرمان

چنانچه در حین رانندگی به طرور ناگهانی فرمان سفت و سخت می شود، احتمال پنچر شدن وجود دارد. در واقع با کم شدن تدریجی باد لاستیک، این اتفاق روی می دهد و چرخش فرمان دشوار می شود.

  • انحراف به چپ و راست

هر گونه لغزیدن یا انحراف ناگهانی خودرو به چپ و راست نشان دهنده کم باد شدن، پنچری و یا حتی ترکیدگی لاستیک ماشین است. در مورد ترکیدن ناگهانی لاستیک، خودرو به شدت منحرف می شود و معمولا کنترل فرمان نیز مشکل می شود.

چکاپ خودرو قبل از سفر شامل چه مواردی است؟

تعویض لاستیک خودرو در محل ارزان

موقع پنچر شدن لاستیک ماشین چه باید کرد؟

با همه احتیاطی که می کنید همیشه احتمال اینکه در حین رانندگی لاستیک جلو یا عقب خودرو پنچر شود، هست. در این موارد آرامش تان را حفظ کنید و با حفظ خونسردی اتوموبیل را کنترل کنید. به دلیل پنچر شدن یکی از لاستیک ها کنترل ماشین خیلی سهت می شود ولی لازم نیست فرمان را بی جهت بچرخانید. سعی کنید کنترل خودرو را به دست بگیرید و بدون انحراف، امن ترین مسیر برای توقف را پیدا کنید. اگر ماشین های دیگری هم در خیابان باشند، احتیاط بیشتری داشته باشید تا برای راننده های دیگر، مشکل پیش نیاید. هرگز با لاستیک پنچر به رانندگی ادامه ندهید و حتما خودرو را متوقف کرده و نسبت به تعویض لاستیک اقدام کنید. عکس العمل راننده در مواجه با ترکیدگی لاستیک یا پنچری بسیار مهم است.

نکات مهم در موقع پنچر شدن

  • موقعی که متوچه پنچری شدید، بلافاصله ترمز نکنید. برداشتن پا از روی پدال گاز و ترمز ناگهانی اشتباه بزرگی است. با این کار همه وزن خودرو به لاستیک های جلویی منتقل شده و خطر واژگونی را به همراه دارد. ترمز ناگهانی حتی می تواند لبه چرخ را کاملا لخت کند که این مورد هم به انحراف یا چپ شدن خودرو منتهی می شود.
  • برای کاهش سرعت نیازی به برداشتن پا از روی پدال گاز نیست بلکه کافی است با ضربات آرام به پدال گاز، سرعت خودرو را کنترل کنید. احتمالا به طور غیر ارادی بخواهید ترمز بگیرید یا برای کاهش سرعت، پا را از روی پدال گاز بردارید ولی سعی کنید سرعت ماشین را حفظ کنید
  • با نگاه کردن به آینه و به آرامی خودرو را به کنار خیابان هدایت کنید. در ترافیک و خیابان شلوغ حتما با دست راننده های دیگر را متوجه کنید. علامت دادن با دست اقدام خوبی برای هشدار به راننده های دیگر و خلوت کردن مسیر است.
  • هدف انتقال خودرو به حاشیه امن خیابان است بدون اینکه برای دیگر خودروها مشکل ایجاد کنید. پس از رسیدن به نقطه امن، ماشین را متوقف کرده و ترمز دستی را بکشید. با روش کردن چراغ هشدار دهنده وضعیت را ایمن کنید.
  • در نظر داشته باشید تعویض لاستیک خودرو در کنار جاده می تواند بسیار خطرناک باشد. با در نظر گرفتن همه جوانب  تا رسیدن کمک صبر کنید. با یک تعمیرکار سیار تماس بگیرید و لاستیک را با زاپاس عوض کند.  سرویس پنچرگیری سیار و تعویض لاستیک هوم سرویز برای چنین مواقعی کارها را ساده کرده است.

چطور باتری خودرو را تعویض کنیم؟

میدونستی که هوم سرویز، خدمات پنچرگیری و تعویض لاستیک هم ارائه میده؟

قیمت تعویض لاستیک خودرو در محل

خدمات پنچرگیری و تعویض لاستیک ماشین در تهران

مکانیک سیار هوم سرویز در همه محله های تهران حضور دارد هر وقت دچار مشکل شدید با ما تماس بگیرید تا بلافاصله تکنیسین ماهر به محل اعزام شود. خدمات تعویض لاستیک پس از بررسی لاستیک ها انجام می شود. در صورت نیاز پنچرگیری باری لاستیک های تیوبلس نیز قابل انجام است. پنچرگیری شبانه روزی سیار در حال حاضر تنها در تهران فعالیت دارد ولی به زودی به سایر استان ها هم می آییم. پنچرگیری سیار در غرب تهران و پنچرگیری سیار در شرق تهران و …در سطح منطقه مستقر هستند و در کوتاه ترین زمان برای تعویض لاستیک به محل اعزام می شوند. همه سفارش های ثبت شده در اپ هوم سرویز شامل قیمت گذاری به نرخ مصوب هستند و توسط همیاران حرفه ای ارائه می شوند. ما در همه روزها هفته آماده پذیرش سرویس پنچرگیری و تعویض لاستیک هستیم با ما تماس بگیرید.

سفارش سرویس پنچرگیری و تعویض لاستیک را از طریق اپلیکیشن هوم سرویز به رایگان ثبت کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی پنچرگیری و تعویض لاستیک تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا