برقکاری ساختمان

روش تعویض برزنت کولر آبی ✔️ سرویس کولر آبی در تهران

هوای خنک از طریق کانال کولر به داخل ساختمان وارد می شود. برای اتصال کولر به کانال از نوعی پارچه مخصوص به نام برزنت استفاده می شود. چنانچه موقع سرویس کولر متوجه سوراخ یا پارگی در برزنت شده اید حتما نسبت به تعویض برزنت کولر اقدام کنید. کیفیت باد کولر بستگی به سالم بودن کانال و برزنت دارد. با توجه به محل نصب کولر آبی که معمولبا در پشت بام و زیر آفتاب است، امکان آسیب و از بین رفتن برزنت زیاد است. استفاده از پارچه، گونی و هر شی دیگری برای گرفتن سوراخ روی برزنت اصلا توصیه نمی شود. با خرید یک برزنت تازه و راهنمایی های این مطلب، می توانید خودتان به راحتی برزنت را عوض کنید.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

تعویض برزنت کولر آبی

برزنت در واقع یک پارچه خیلی ضخیم است که با لایه پلاستیکی پوشانده شده است. جنس برزنت بسیار مقاوم ساخته شده و به این زودی ها پوسیده نمی شود. شاید لزومی به تعویض سالانه برزنت کولر نباشد و این بستگی به شرایط آب و هوایی دارد. برای عوض کردن برزنت ابتدا باید یک برزنت تازه خریداری کنید. موقع خرید به  ابعاد کولر و همچنین اندازه دهانه دریچه کولر توجه کنید. لازم است تا برزنت پس از اتصال به خوبی فیکس شود تا هیچ فضایی برای هدر رفتن باد خنک وجود نداشته باشد. کیفیت برزنت و همچنین نحوه صحیح اتصال بین بدنه و کانال کولر، اهمیت زیادی دارد.

نحوه سرویس کولر های آبی گام به گام

تعویض برزنت کولر آبیتعویض برزنت کولر آبی

زمان مناسب تعویض برزنت کولر آبی

سرویس کولر آبی دو بار در سال انجام می شود. یک نوبت پیش از فصل گرما و روشن کردن کولر باید به طور کامل دستگاه را سرویس کرد. در این زمان همه قطعات داخلی و موتوری روغن کاری می شود. تشتک کولر از لحاظ نشتی بررسی می شود و لجن و شوره کولر به خوبی تمیز می شود. تعویض پوشال کولر و برزنت هم بخشی از سرویس به حساب می آید. 

در اواخر تابستان و انتهای فصل گرما هم لازم است تا یکبار دیگر کولر آبی سرویس شود. بستن آب ورودی کولر، خالی کردن کف سینی، تعمیر قطعات فرسوده از اقدامالتی است که در این مرحله انجام می شود. معمولا برای محافظت کولر در زمستان از روکش برزنتی ضد آب نیز استفاده می شود. روکش برزنتی با برزنت کولر تفاوت دارد. به طور کلی زمان مناسب برای عوض کردن برزنت همان زمانی است که پارچه برزنتی پاره و پوسیده شده است. 

نحوه تعویض برزنت کولر آبی

همه کولرهای آبی با هر ابعادی که باشند دارای دریچه ای برای خروج هوا هستند. ارتفاع این دریچه همیشه از ارتفاع دهانه کانال کولر پایین تر است. با استفاده از پایه فلزی می توان بین دریچه و کانال کولر، توازن ایجاد کرد. حالا کافیست برزنت کولر را در حد فاصل دریچه و دهانه کانال قرار دهید تا باد خنک به کانال کولر وارد شود. دقت داشته باشید که عدم تراز بودن کولر، موجب می شود که نتوانید برزنت را به راحتی نصب کنید پس از قبل این مورد را بررسی کنید.

۳ راه ساده برای رفع شوره کولر آبی

عوض کردن برزنت کولرطریقه تعویض برزنت کولر آبی

نصب برزنت بین دریچه و دهانه کانال کولر

نحوه اتصال برزنت یک مهارت است اگر در این زمینه تجربه ای ندارید از سرویسکار کولر کمک بگیرید. هوم سرویز خدمات نصب و تعمیر کولر آبی را در همه مناطق تهران ارائه می دهد. نصب اصولی نیاز به دقت دارد به هر حال بد نیست برای یکبار هم که شده، عوض کردن برزنت کولر را تجربه کنید. نحوه نصب برزنت در همه کولرها به دو صورت است :

الف- نصب برزنت با پیچ و مهره

ب- نصب برزنت با تسمه لاستیکی

الف- نصب و تعویض برزنت کولر آبی با پیچ و مهره

برخی از برزنت ها توسط پیچ و مهره به بدنه کولر متصل می شود. به محل اتصال برزنت به دریچه کولر نگاه کنید. آیا محل نصب پیچ ها را می بینید؟ خیلی ساده یک سر پارچه برزنتی را به این پیچ ها متصل کنید. باز و بسته کردن پیچ ها نسبتا کار ساده ای است. مرحله دشوار مربوط به آب بندی پس از تعویض برزنت کولر آبی است. بدون آب بندی همه باد خنک، هدر می رود و فضای داخلی همچنان گرم باقی می ماند.

ب- نصب و تعویض برزنت کولر آبی با تسمه لاستیکی

یک راه دیگر برای اتصال برزنت بین بدنه و کانال کولر، وجود دارد و آن استفاده از تسمه پلاستیکی است. این تسمه کار پیچ و مهره را انجام می دهد و موجب اتصال محکم برزنت به بدنه دستگاه خواهد شد. مهارت در این مرحله حرف اول و آخر را می زند. برای آب بندی کردن برزنت با تسمه نیازی به چسب کاری نیست ولی روی پیچ و مهره ها همیشه از چسب نواری استفاده می شود.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و سرویس کولر آبی هم ارائه میده؟

نصب و تعویض برزنت کولر آبی با گیره، طناب و …. اصلا توصیه نمی شود. بست های غیر استاندارد مقاومتی در برابر باد کولر ندارند و خیلی زود باز می شوند. به این ترتیب با وجود کارکرد دائمی کولر، هوای اتاق ها همچنان گرم باقی می ماند.

چه موقع پمپ کولر آبی نیاز به تعمیر دارد؟

برزنت کولر آبیتعویض برزنت کولر آبی

چگونه تنظیم تسمه کولر آبی را دقیق انجام دهیم؟

لیست قیمت نصب و سرویس کولر آبی هوم سرویز

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت (تومان)تا قیمت(تومان)
سرویس و راه اندازی کولر آبی150000
هزینه پوشال(هزینه جنس)5000060000
تعویض موتور70000100000
تعویض یاتاقان7000090000
تعویض برزنت5000070000
تعویض کف کولر80000100000
شسستشو کف کولر(در صورت وجود جرم زیاد)
50000-
نصب سایه بان100000130000
تعویض تسمه کولر3000045000
تعمیر پوسیدگی کف کولر5500070000
نصب و راه اندازی کولر آبی150000200000

خدمات سرویس کولر آبی در تهران

قبل از فرا رسیدن روزهای گرم تابستان، کارهای مربوط به سرویس کولر آبی را انجام دهید. پیدا کردن تعمیرکار خوب در گرماگرم تابستان کار دشواری است. ثبت سفارش سرویس و راه اندازی کولر را از طریق اپ هوم سرویز به رایگان ثبت کنید. هنگام ثبت سفارش هیچ هزینه ای نمی پردازید و تنها در صورت رضایت از سرویس، هزینه دستمزد و تعویض قطعات را پرداخت می کنید.سرویس کولر شامل پاکسازی و شستشوی کامل قطعات، تعویض پوشال کولر آبی، روغن کاری قطعات داخلی، خاک گیری، نشت یابی و تمیز کردن تشتک و رفع شوره کولر می باشد. هزینه خدمات در جدول بالا نوشته شده و هزینه اضافی در محل دریافت نخواهد شد. سرویسکار پس از بررسی و عیب یابی دستگاه، قیمت نهایی را تعیین کرده و در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر یا سرویس کولر خواهد کرد.

 سفارش رایگان سرویس کولر آبی را از طریق اپلیکیشن هوم سرویز  ثبت کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و سرویس کولر آبی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا