کاربردی

انواع متریال نمای ساختمان و نحوه شست و شوی آن ها

شست و شوی نمای ساختمان بخشی از نظافت و تمیزکاری به حساب می آید. معمولا در ایام نورورز و هم زمان با خانه تکانی، سفارش های نماشویی ساختمان در تهران هم بیشتر می شود. آلودگی هوا، دوده و گرد و غبار به نمای ساختمان آسیب می زنند. برای تمیز کردن نمای بیرونی از روش های متفاوتی استفاده می شود. با توجه به متریال نما، نحوه شستشو هم تغییر می کند. نماشویی در حیطه کاری نیروی نظافتی برای خانه تکانی عید نیست. تیم های ویژه شستشوی نما همگی مهارت های لازم برای کار در ارتفاع را دارند. اگر قصد نونوار کردن نمای خانه را دارید از همین حالا با متخصص نماشویی هماهنگ کنید. هر چه به روزهای آخر سال نزدیکتر می شویم، تقاضا برای شست و شوی نما بیشتر می شود.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

نحوه شست و شوی نمای ساختمان

انواع متریال برای نمای ساختمان اجرا می شود. سنگ و آجر، کامپوزیت، شیشه و …. را در اغلب ساختمان های تهران می بینید. این متریال تحت تاثیر شرایط جوی و آلودگی هوای تهران، قرار دارند و خیلی زود کثیف و آلوده می شوند. مواد آلوده کننده روی سطوح نمای ساختمان به مرور به آن صدمه زند و طول عمر متریال به کار رفته در نما را کاهش می دهد. شستن نما نیز اصولی دارد با توجه به نوع متریال نما باید مواد شوینده و نحوه شستشو را انتخاب کرد. به طور کلی برای شستن نمای ساختمان می توان این روش ها را به کار برد.

  • شست و شوی نمای ساختمان با آب
  • شستشوی نمای ساختمان با سیلیس
  • اسیدشویی نمای ساختمان

شستشوی نمای ساختمان در تهران

شستشوی انواع متریال نما

شست و شوی انواع متریال نمای ساختمان

برای شستن نما راه های متفاوتی وجود دارد. اگر فضای کافی در اطراف ساختمان وجود دارد می توان با زدن داربست، دسترسی به نما را فراهم کرد. در بافت فشرده تهران، معمولا داربست برای همسایه ها مزاحمت ایجاد می کند ولی روش های کارآمدتری برای شستن نمای برج ها و مجمتع های مسکونی وجود دارد. استفاده از طناب و راپل برای نماشویی در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. تیم راپل کار، توانایی کار در ارتفاع را دارند. شستشو و نظافت دیوار ساختمان ساده است ولی اگر بخواهید از ابزار شستشو در ارتفاع بالا استفاده کنید، سختی کار چند برابر می شود. 

شستشوی نمای آجری

برای تمیز کردن ساختمان هایی که با آجر زیباسازی شده اند، می توان از آب با فشار بالا استفاده کرد. شستن نما با واترجت و دستگاه پر فشار آب انجام می شود. این دستگاه می تواند همه آلاینده های لا به لای آجرها را تمیز کند. در ساختمان های قدیمی با تمیز کردن نما، چهره ساختمان به کلی عوض می شود و حتی سن بنا نیز کمتر به نظر می رسد. به این ترتیب موقع فروش نیز، مشتری های بیشتری خریدار ساختمان خواهند شد.

شست و شوی نمای ساختمان شیشه ای

برای تمیز کردن نمای شیشه ای استفاده از واتر جت و فشار آب، توصیه نمی شود. شیشه های ساختمان با آب و مواد شوینده غیر اسیدی تمیز می شوند. در برج های بلند مرتبه و آپارتمان ها، پاکیزه کردن نما بسیار دشوارتر است و نیاز به مهارت بالایی دارد. ساکنین و افراد بی تجربه نمی توانند تمیزکاری نما را انجام دهند. برای جلوگیری از آسیب، همیشه از شرکت نظافتی برای شست و شوی نمای آپارتمان کمک بگیرید. شستن نمای شیشه ای با استفاده از تی های تلکسوبی بسیار ساده تر است. این تی ها تا ارتفاع ۲۵ متری کارایی دارند. در آپارتمان های بلندتر می توان عملیات شستشو را با راپل، هدایت کرد. برای اینکار تیم راپل کار وارد عمل می شود و نمای شیشه ای را تمیز می کند. اما برای شستن نمای شیشه ای در ساختمان های کوتاه تر، همین تی تلسکوبی، بهترین وسیله است.

خدمات شستشوی نمای ساختمان با واترجت

شستشوی انواع متریال ساختمان

شست و شوی نمای سنگی و سیمانی ساختمان

با وجود انواع متریال جدید نظیر کامپوزیت، هنوز هم بسیاری از ساختمان ها با سیمان نماسازی شده اند. برای تمیز کردن سطوح سخت نما نظیر سیمان، سنگ و … می توان از آب و سیلیس استفاده کرد. قدرت پاک کنندگی آب با افزودن سیلیس چند برابر می شود. به این ترتیب حتی لکه های قدیمی و جرم های آلوده کننده نما نیز به سادگی، از بین می رود. نماشویی با سیلیس یکی از رایج ترین شیوه های نظافت ساختمان است. علاوه بر ساختمان های قدیمی، بناهای نوساز نیز نیاز به نماشویی دارند. اگرچه دوده و گرد و غبار، هنوز چهره ساختمان های تازه ساخته شده را آلوده نکرده است ولی بقایای متریال ساختمانی، نما را زشت و کثیف نشان می دهد. پس از ساخت بنا نیز لازم است نماشویی کل ساختمان انجام شود تا متریال ساخت به زیبایی هرچه تمام تر دیده شود.

هزینه شست و شوی نمای ساختمان

جنس متریال ساخت نما، عامل مهمی در تعیین قیمت نماشویی است. شیوه شستشو بر اساس نوع متریال، متفاوت است. از دیگر عوامل اثرگذار در قیمت ها، طریقه اجرای نماشویی است. هزینه اسیدشویی و شستشوی ساده با آب تفاوت دارد. تعداد واحدها و بزرگی بنا، طول بنا و … همگی می توانند هزینه ها را اندکی تغییر دهند. لیست قیمت نماشویی را در ادامه مطلب مشاهده کنید.

نماشویی ساختمان با طناب برای برج های مسکونی

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نماشویی هم ارائه میده؟

هزینه شستن نمای ساختمان

قیمت نماشویی ساختمان در هوم سرویز

عنوان(به روز رسانی سال 1400)از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
واترجت-شیشه (متر مربع)700010000
واترجت- آجر(متر مربع)1000015000
واترجت-سنگ(متر مربع)700010000
واترجت- نظافت کامپوزیت(متر مربع)
1300019000
شستشو با سیلیس-سنگ(متر مربع)2300015000
شستشو با سیلیس-آجر(متر مربع)13000015000
سند بلاست(متر مربع)700010000
متراژ کمتر از 100 متر مربع
5000001000000

خدمات نماشویی ساختمان در تهران

شسشتوی نمای ساختمان با واترجت، نماشویی با سیلیس، شستشوی نمای کامپوزیت، آجری و …. از خدماتی است که هوم سرویز در همه مناطق تهران ارائه می دهد. این سرویس در همه ایام سال، سفارش می پذیرد. با توجه به نزدیک شدن به روزهای آخر سال، تقاضا برای نماشویی بیشتر است لذا پیشنهاد می شود سرویس درخواستی را از قبل رزرو کنید. جهت ثبت سفارش یا رزرو از طریق اپلیکیشن هوم سرویز اقدام کنید. پس از باز کردن اپ این سامانه و انتخاب سرویس نماشویی، به صفحه سفارش گیری هدایت می شوید. قیمت خدمات ارائه شده مطابق با جنس نما و نوع کار، از قبل اطلاع رسانی می شود. در صورت موافقت مشتری، عملیات شستشوی نما طبق خواسته مشتری انجام خواهد شد. نرخ های اعلامی در جدول منتشر شده، طبق تعرفه اتحادیه بوده و هیچ هزینه اضافی دریافت نمی شود.

جهت ثبت سفارش رایگان سرویس نماشویی ساختمان از اپ هوم سرویز استفاده کنید

۰۲۱-۹۱۰۰۱۳۳۲

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نماشویی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا