لوله کشی و تاسیسات

✔️ بهترین روش بازکردن لوله های فاضلاب بدون تخرب | لوله کشی ساختمان

گرفتگی سینک ظرفشویی و چاهک حمام یک مشکل بزرگ و نگران کننده است. البته وقتی سرویس های بهداشتی به کل مسدود شوند، مشکلات بیشتری خواهیم داشت. بدون تردید یکی از بدترین اتفاقات پر شدن چاه فاضلاب و یا گرفتگی لوله فاضلاب خانه است. برای باز کردن لوله های فاضلاب راه های پیشنهادی در این مطلب را امتحان کنید. این ترفندهای ساده هیچ هزینه ای ندارد و در اغلب موارد گرفتگی لوله ها را به طور کامل برطرف می کند.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

چرا  لوله های فاضلاب مسدود می شود؟

گاهی پیش می‌آید که انواع مختلفی از مواد نظیر مو، مواد پلاستیکی و … در مسیر لوله‌ها گیر کرده و باعث ایجاد لایه‌ای مقاوم به آب می‌شود. این لایه ضد آب، سراسر پیکره کانال فاضلاب را پوشانده و نتیجه آن جلوگیری از نفوذ آب در چاه شده و باعث زود سر ریز شدن چاه می‌شود. این اتفاق چندش‌آور و ناخوشایند گرفتگی چاه فاضلاب است که خواب و آرامش و آسایش را از ساکنان خانه‌ها می‌گیرد. تصور کنید با باز کردن شیر آب، فاضلاب تخلیه نمی شود، در این مورد چه کار می کنید.

گاهی شکستگی لوله ها نیز همراه با نم و نشتی و انسداد لوله فاضلاب همراه است. در این مورد ابتدا رفع نشتی یا ترکیدگی لوله انجام می شود. احتمالا مشکل گرفتگی مربوط به مسدود شدن مسر لوله ها در اثر شکستگی بوده که با تعمبر لوله کشی آب و فاضلاب به کلی مشکل برطرف می شود. 

در زمان گرفتگی لوله‌ها و چاه فاضلاب چه کنیم؟

در این مطلب راهکارهایی برای جلوگیری از گرفتگی لوله و چاه فاضلاب و روش های باز کردن لوله های فاضلاب در نظر گرفته شده. ضمنا شما در هوم سرویز می توانید از خدمات لوله بازکنی فوری، لوله بازکنی ارزان و  لوله بازکنی تضمینی در تهران استفاده کنید.

خدمات لوله بازکنی هوم سرویز بدون تخریب و با استفاده از دستگاه های پیشرفته انجام می شود. اگر به دنبال بهترین لوله بازکنی شهران، لوله بازکنی فرمانیه، تخلیه چاه تهران پارس، لوله بازکنی میرداماد، لوله بازکنی جنت آباد، لوله بازکنی مطهری، لوله بازکنی ازگل، لوله بازکنی تهرانسر ، لوله بازکنی شهرری، لوله بازکنی ستارخان و ….. هستید با ما تماس بگیرید. بهترین چاه بازکن تهران از همیاران هوم سرویز است. در صورت نیاز  می توانید از خدمات تشخیص و رفع ترکیدگی لوله توسط متخصص نیز استفاده کنید.

خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه در سراسر تهران شبانه روزی

باز کردن لوله های فاضلاب فوری

چگونه از گرفتن لوله‌ها و چاه فاضلاب جلوگیری کنیم؟

ورود هر گونه شی خارجی می‌تواند مسیر لوله‌های فاضلاب را مسدود کند. بنابراین تا جایی که ممکن است سعی کنید مراقب مسیرهای خروجی آب باشید. باز کردن لوله های فاضلاب خیلی سخت تر از جلوگیری از مسدود شدن لوله هاست. خدمات چاه و فاضلاب هم که مشکلات خاص خود را دارد. به جای اینکه با سهل انگاری موجب مسدود شدن لوله های فاضلاب شوید، از این اتفاق ناخوشایند پیشگیری کنید. توری های ریز برای سینک ظرفشویی یک ایده کاربردی است که چندان هزینه ای هم ندارد.

این توری ها را همیشه موقع شستن ظروف، روی چاهک فاضلاب سینک ظرفشویی قرار دهید تا خرده های ریز غذا وارد لوله های تخلیه نشود.  تفاله چای و خرده های بسیار ریز غذا هم می توانند لوله سینک را مسدود کنند. این ذرات به همراه چربی و روغن، تبدیل به یک ماده سخت و چسبنده می شوند که روی جداره های لوله فاضلاب آشپزخانه می نشیند. به این ترتیب قطر خروجی فاضلاب به مرور کوچک و کوچک تر می شود تا جایی که اصلا هیچ آبی، نمی تواند از لوله ها عبور کند.

گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

اگر تا همین چند وقت پیش مشکلی با سینک ظرفشویی نداشید پس گرفتگی مربوط به قسمت گلویی سینک ظرفشویی است. لوله‌های فاضلاب و سینک ظرفشویی به دلیل چربی و ذرات مواد غذایی است که از راه سینک وارد لوله فاضلاب می‌شود. قرار دادن توری روی سوراخ سینک، مانع از ورود مواد ریز به داخل سیفون ظرفشویی می‌شود. گاهی هم با باز کردن سیفون زیر سینک ظرفشویی و تمیز کردن آن مشکل شما برطرف می‌شود. قسمت زیر سینک که در کابینت پایین قرار دارد را باز کنید تا مشکل برطرف شود. در گرفتگی های سطحی می توانید با یک تلمبه کوچک، فاضلاب آشپزخانه را باز کنید.

قبل از اینکه لوله ها به طور کامل مسدود شود، لازم است تا اقدامی انجام دهید. اول با تلمبه دستی کوچک، فاضلاب سینک را پمپ کنید در صورتی که هنوز گرفتگی وجود داشت، باید گلویی را کامل باز کنید. این کار بیشتر از اینکه سخت باشد، حال به هم زن است. اما در بسیاری مورد با باز کردن گلویی، می توانید خودتان مشکل گرفتگی سینک ظرفشویی و باز کردن لوله فاضلاب را برطرف کنید.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب با قیمت مناسب

باز کردن فاضلاب آشپزخانه فوری

چگونه لوله فاضلاب را باز کنیم ؟

اگر مشکل گرفتگی لوله‌ها خفیف باشد، می‌توانید با برخی محلول‌های خانگی آن را رفع کنید، اما گاهی گرفتگی حادتر از آن است که شما بخواهید آستین بالا زده و این کار را خودتان یا همسرتان به انجام برسانید، بلکه نیاز دارید تا از شرکت‌های خدماتی متخصص برای باز کردن لوله های فاضلاب آشپزخانه کمک بگیرید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات تخلیه چاه و لوله بازکنی هم ارائه میده؟

سامانه خدمات آنلاین هوم سرویز این خدمات را به راحتی هر چه تمام‌تر در اختیار شما قرار می‌دهد و فقط کافی است از طریق وب‌سایت یا اپلیکیشن هوم سرویز نسبت به سفارش این خدمات اقدام کنید. اما قبل از تماس با ما محلول های خانگی را برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی امتحان کنید. در گرفتگی های تازه ایجاد شده، این ترفندها بسیار موثر هستند.

 آموزش ساخت محلول خانگی لوله بازکن

در بعضی موارد که گرفتگی لوله‌ها کم است، شما می‌توانید خودتان آن را برطرف کنید. برای پیدا کردن مواد مورد نیاز جهت ساختن یک محلول خانگی که بتوانید برای باز کردن لوله‌ها از آن استفاده کنید، کافی است تنها به گنجه آشپزخانه خود رجوع کنید. این کار باعث می‌شود بدون استفاده از مواد شیمیایی خطرناک که برای خودتان و لوله‌ها مضر است، گرفتگی را برطرف کنید. آیا تا کنون از محلول های خانگی برای باز کردن لوله های فاضلاب آشپزخانه یا سرویس های بهداشتی استفاده کرده اید؟ 

در این مطلب چند لوله بازکن خانگی را معرفی می کنیم که خیلی ها از آن استفاده کرده اند. نتیجه کار با این لوله بازکن ها همیشه موفقیت آمیز نیست و بستگی به میزان گرفتگی لوله ها دارد ولی بد نیست حداقل یکبار این روش را هم امتحان کنید.

محلول خانگی برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب

 • جوش‌شیرین
 • سرکه
 •  دستمالی که به اندازه کافی بزرگ باشد تا روی سوراخ فاضلاب قرار دهیم که آن را مسدود کند.
 •  یک کتری پر از آب جوش

چاه آشپزخانه زده بالا چیکار کنم؟ 

در مرحله اول نصف بسته جوش شیرین را در سینک خالی کنید. آن را مستقیم بدون مخلوط کردن با چیزی و به صورت خشک در سینک خالی کنید. بعد از ریختن جوش شیرین، نصف فنجان سرکه را داخل راه فاضلاب خالی کنید. حالا وقت آن رسیده که سریع با دستمال راه فاضلاب را ببندید، سعی کنید خیلی دقیق راه خروجی را ببندید تا هیچ چیز نتواند خارج شود، چرا که در اثر واکنش بین این دو ماده یک فوران کوچک را خواهید دید که به سمت بالا است و شما باید مانع خروج مواد شوید.

به مدت ۳۰ دقیقه باید این ترکیب در لوله بماند. کتری آب جوش را آماده کرده و بعد از ۳۰ دقیقه، آب جوش را به آرامی در لوله‌ خالی کنید. کار شما تمام شد. گاهی اوقات شاید لازم باشد این کار بیش از یک‌بار انجام داد، اما معمولاً همان یک‌ دفعه کافی است.

لوله بازکنی در تهران و باز کردن چاه توالت ۲۴ ساعته

ترفندهای باز کردن لوله های فاضلاب

جوهر نمک برای باز کردن لوله های فاضلاب

اگر با جوش شیرین، سرکه، نمک و …. این مواد بی ضرر لوله های فاضلاب باز نشد باید به سراغ جوهر نمک بروید. کار با جوهر نمک به سادگی و راحتی جوش شیرین نیست. برای کار با جوهر نمک حتما از دستکش و محافظ چشم استفاده کنید. بخارات حاصل از این ماده خیلی آسیب رسان است. معمولا جوهر نمک با آب مخلوط می شود و به تنهایی برای باز کردن لوله های فاضلاب استفاده نمی شود. بعد از اینکه با احتیاط جوهر نمک را با احتیاط وارد سوراخ سینک ظرفشویی کردید، حتما ۲۰ دقیقه بعد با فشار آب داغ لوله ها را تمیز کنید. باقی ماندن جوش شیرین در لوله ها صحیح نیست و منجر به آسیب می شود. اگر خانه قدیمی است و لوله های فاضلاب امکان فرسودگی دارند اصلا این راه را امتحان نکنید.

باز کردن گرفتگی های شدن لوله فاضلاب در منزل

 اما گاهی شدت گرفتگی بیشتر از این حرف ‌هاست که با یک محلول خانگی برطرف شود. در این مواقع شما ناچارید از یک مجموعه خدماتی و نیروهای متخصص کمک بگیرید. چرا که تخلیه چاه و رفع گرفتگی چاه و لوله‌های فاضلاب، باید با بررسی کامل صورت گیرد تا کمترین آسیب را به سیستم لوله‌های فاضلاب وارد کند. این کار توسط لوله بازکن و توسط ابزارهای خاصی انجام می‌گیرد. ثبت درخواست این خدمات در سامانه خدمات منزل هوم سرویز به آسانی مهیا شده است.

خدمات چاه و فاضلاب و لوله بازکنی شبانه روزی ارائه می شوند. حرفه ای های هوم سرویز در نزدیکی شما هستند. در هر کجای تهران که هستید برای استفاده از خدمات تخلیه چاه و لوله بازکنی با ما تماس بگیرید.

روش‌های باز کردن لوله های فاضلاب توسط متخصصان لوله‌بازکنی

رفع گرفتگی لوله هایی فاضلاب به صورت حرفه ای و توسط تکنیسین های آموزش دیده انجام می شود. وقتی با محلول های خانگی و لوله بازکن های بازاری، هنوز لوله های فاضلاب مسدود هستند احتمال زیاد مشکل خیلی جدی تر است. گاهی پر شدن چاه فاضلاب این مشکل را ایجاد کرده است ولی برخی از مشکلات در هنگام ساخت بنا هم این مشکل را ایجاد می کنند. به هر حال برای حل ریشه ای مشکل گرفتگی لوله ها ناچارید با یک متخصص تماس بگیرید. به طور معمول یکی از روش‌های زیر برای رفع گرفتگی و باز کردن لوله های فاضلاب و چاه فاضلاب در شرکت های خدمات لوله کشی انجام می شود:

خدمات رفع گرفتگی چاه و فاضلاب شبانه روزی

تخلیه چاه و لوله بازکنی تهران
 • باز کردن لوله های فاضلاب با استفاده از پمپ

در این روش پمپ با فشار آب، مواد را به جلو حرکت داده و باعث باز شدن مسیر گرفتگی می‌شود. این شیوه بدون کنده کاری و تخریب است. البته استفاده از پمپ به تشخیص لوله بازکن ارتباط دارد.لوله بازکن حرفه ای با دیدن وضعیت و میزان گرفتگی لوله ها بهترین راهکار برای رفع گرفتگی لوله های فاضلاب را پیشنهاد می دهد. این شیوه برای گرفتگی های شدید اصلا کاربردی ندارد.

 •  رفع گرفتگی چاه و فاضلاب با تراکم هوا

گرفتگی های شدید با پمپ‌زنی باز نمی‌شوند. در این موارد از دستگاهی با عنوان دستگاه تراکم هوا استفاده می‌شود که با جمع کردن هوا در مخزن و فشار ناگهانی هوا به لوله فاضلاب، آن را باز می‌کند. دستگاه تراکم هوا و شیوه استفاده از آن طوری است که به لوله ها آسیبی وارد نمی شود. اگر لوله ها نشتی دارند یا دچار پوسیدگی شده اند نمی توانید از این شیوه نیز استفاده کنید. در این مورد نظر لوله بازکن همیشه بهترین پیشنهاد است.

 • باز کردن لوله های فاضلاب با فنر

لوله بازکنی با فنر به عنوان رایج‌ترین روش به کار می‌رود. در مواردی که جسم بزرگ‌تری مسیر لوله‌های فاضلاب را مسدود کرده باشد، فنر لوله بازکنی موثرتر از موارد دیگر است.فنر مخصوص باز کردن لوله های فاضلاب یک وسیله ساده است که به تنهایی و یا به کمک یک موتور دیگر کار می کند. این فنر از جنس فولاد بوده و توان باز کردن لوله های فاضلاب را دارد. حتی در صورت گیر کردن جسم خارجی در لوله های فاضلاب نیز امکان استفاده از فنر لوله بازکنی برای بیرون آوردن جسم خارجی وجود دارد.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات تخلیه چاه و لوله بازکنی هم ارائه میده؟

باز کردن لوله های فاضلاب با تخلیه چاه

لوله بازکنی و تخلیه چاه هر دو  برای رفع گرفتگی لوله ها استفاده می شود. در بسیاری از موارد مشکل از گرفتگی لوله ها نیست بلکه چاه به طور کامل پر شده است. اگر بوی ناخوشایند فاضلاب در خانه می پیچد این موضوع را جدی بگرید. این بو می تواند هشداری از پر شدن چاه فاضلاب باشد. لوله بازکن با باز کردن سر چاه اصلی ساختمان، اقدام به تخلیه چاه می کند. پر شدن چاه فاضلاب مشکل همه واحدهای آپارتمان است. بنابراین اگر تنها یک واحد مشکل داشته باشد به احتمال زیاد مربوط به گرفتگی لوله های فاضلاب همان واحد است. وقتی بوی بد در همه واحدها وجود داشته باشد به طور حتم چاه فاضلاب پر شده و به زودی مشکلات جدی تری هم به وجود می آید.

عوامل موثر بر قیمت تخلیه چاه فاضلاب

عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت خدمات لوله بازکنی

اگر با استفاده از اقدامات ذکر شده، مشکل انسداد لوله های فاضلاب برطرف نشد با شرکت های خدماتی تماس بگیرید. لوله بازکنی و تخلیه چاه یک یک تخصص حرفه ای است. لوله بازکن ها با استفاده از دستگاه های مختلف، کار باز کردن لوله ها را با سرعت و دقت زیاد انجام می دهند. برای تشخیص علت گرفتگی و باز کردن لوله های درگیر از دستگاه های مختلفی استفاده می شود. نوع دستگاه استفاده شده، روی هزینه ها تاثیر دارد. برای مثال هزینه استفاده از دستگاه پمپ باد و فنر لوله بازکنی یکسان نیست.

در صورتی که برای حل مشکل لوله ها اقدامات دیگری هم لازم باشد، هزینه خدمات افزایش خواهد داشت. فرض کنید پر شدن چاه علت بالا زدن فاضلاب ساختمان باشد. در این صورت هیچ لوله ای مسدود نشده و با تخلیه چاه، مشکل لوله های فاضلاب نیز برطرف می شود. هزینه ها بستگی به علت مسدود شن لوله ها، دستگاه برای باز کردن لوله ها و هزینه های جانبی تعمیرات و …. دارد. در این مورد لوله بازکن می تواند نظر نهایی را اعلام کند. لیست هزینه های خدمات تخلیه چاه و لوله بازکنی را در ادامه می توانید مشاهده کنید.

قیمت لوله بازکنی و تخلیه چاه  در هوم سرویز

عنواناز قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
فنر زدن(از یک تا 15 متر)
120000155000
فنر زدن(طول بیش از 15 متر)175000295000
فنر زدن بیش از یک بار80000
تخلیه با تانکر200000550000
تخلیه و لایروبی چاه3500001000000
خارج کردن وسایل120000165000

حدمات تحلیه چاه و لوله بازکنی هوم سرویز در تهران

دیگر نگران گرفتگی لوله ها نباشید. مشکلات سیستم لوله کشی فاضلاب و  باز کردن لوله های فاضلاب را به ما بسپارید. شرکت خدماتی نظافتی هوم سرویز آماده خدمت رسانی به خانواده ها در همه مناطق تهران است. اگر گرفتگی لوله‌ها با روش‌های مرسوم خانگی برطرف نشد، نگران نباشید و از نیروهای خدماتی هوم سرویز کمک بگیرید. شما همچنین با نصب اپلیکیشن هوم سرویز می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان از خدمات نیروهای خدماتی هوم سرویز بهره‌مند شوید. برای اطلاع از قیمت لوله بازکنی در سامانه هوم سرویز می توانید به سایت یا اپلیکیشن هوم سرویز مراجعه کنید.

نحوه ثبت سفارش لوله بازکنی و تخلیه چاه در اپ هوم سرویز

ابتدا اپ کم حجم هوم سرویز را روی گوشی های اندرویدی نصب کنید. لینک دانلود را از اینجا دریافت کنید. پس از نصب امکان دسترسی صدها سرویس را خواهید داشت. نرم افزار را باز کنید و روی سرویس مورد نظر کلیک نمایید. طبق راهنمایی اپ پیش بروید با ۳ کلیک سفارش تان ثبت می شود. منتظر پیشنهادات همیاران هوم سرویز باشید. از میان پیشنهادات، بهترین را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید در زمان مورد نظرتان همیار درب منزل حاضر می شود. در ضمن امکان مقایسه خدمات ارائه شده و قیمت های پیشنهادی از طریق اپ هوم سرویز فراهم شده است. 

ثبت سفارش خدمات لوله بازکنی هوم سرویز از طریق اپلیکیشن این سامانه رایگان است.

همیار ما شوید
اگر شما هم توی تخلیه چاه و لوله بازکنی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

‫۹ دیدگاه ها

 1. سلام
  با تشکر از مطالب کاربردی و خوبتون
  یک سوال داشتم از خدمتتون
  ترکیب سرکه و جوش شیرین گاز سمی و یا مضر ایجاد نمیکند؟

  1. سلام
   خیر. این محلول در اندازه ای که در مطلب اشاره شده دارای کاربردهای زیادی هست . محلولهای شیمیایی موجود در بازار به علت استفاده از اسیدهای بسیار قوی به هیچ وجه نباید تنفس بشن. اما محلول سرکه و جوش شیرین می تونه با رعایت نکات بهداشتی و استفاده بسیار کم علاوه بر سلامت خودتون در مقایسه با مواد شیمیایی موجود در بازار نتیجه مناسبی را براتون فراهم کنه.
   همیشه نکات ایمنی و مقدار استفاده رو در به کار بردن مواد شیمیایی حتی خونگی رعایت کنید.
   موفق باشید

 2. سلام.
  لوله فاضلاب به قطر هشت اینج بطول بیست متر با روغن رستوران بثورات کامل گرفته پیشنهادتون جهت بازگشایی چی هست؟

  1. با سلام
   این مورد کاملا نیاز به دستگاه و تخصص افراد محرب داره که همیاران هوم سرویز علاوه بر مشاوره تخصصی امکان رفع مشکل شمارو به بهترین نحو دارند.

 3. سلام و خسته نباشید.
  ممنون از اطلاعات مفید و کاربردیتون.
  بهترین محلول لوله بازکن فاضلاب شیمایی چیه؟ ما با این مشکل گرفتگی لوله دائم مواجه هستیم و برای شرکتمون میخوایم یه لوله بازکن قوی بگیریم ولی چند تا محلول لوله بازکن را تست کردیم جواب نگرفتیم. لطفا راهنمایی کنید.

  1. سلام
   لوله باز کن جزو مواد بسیار شیمیایی و خطرناک برای سلامتی افراد و محیط زیست هست. بهترین لوله بازکن شیمیایی قوی ترین اونهاست که میتونه به خودتون و اطرافیانتون و محیط زیست آسیب جدی بزنه بنابراین اگر چندین بار از لوله بازکن استفاده کردید پیشنهاد ما کم گرفتن از افراد خبره و استفاده از تجهیزات مدرن تر هست. به طور رایگان میتونید از همکاران سامانه مشاوره و در صورت تایید درخواستتون از خدمات هوم سرویز استفاده کنید.

 4. باسلام
  من وقتی اب سنک اشپزخانه و اب روشویی دستشویی را باز می کنم اب از کفشور اشپزخانه بیرون می زند می خواستم ببینم چاه ما پر شده یا نه ؟

 5. ایده های خیلی خوبی از مطلبتون گرفتم و ازشون استفاده کردم و واقعا نتیجه گرفتم. به نظرم باید از تیم زحمت کشی که این مطالب رو به صورت رایگان در اختیار مردم میزاره قدردانی کرد. چند روز پیش با یکی از شماره های تبلیغات لوله بازکنی برچسب های روی دیوار خونمون تماس گرفتم که هیچ راهنمایی نکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا