تعمیرات و خدمات فنی

راهنمای سرویس کولر آبی

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

از نظافت و اسباب کشی تا تعمیرات و بازسازی

مشاوره و ثبت سفارش رایگان

021-91001332 سفارش با نرم افزار

گرما نرمک نرمک از راه می رسد و باز کردن پنجره ها هم جوابگو نیست. نصب کولرهای آبی در آب و هوای گرم و خشک بهترین راه برای خنک کردن هوای داخل ساختمان است. برای اینکه در روزهای گرم تابستان این وسیله پر مصرف به خوبی کار کند لازم است تا سرویس کولر آبی را قبل از روشن کردن انجام دهید. در این مطلب راهنمای سرویس کولر آبی را آماده کردیم. کار چندان دشواری نیست و با کمی حوصله می توانید با کمک آموزش تصویری سرویس کولر آبی خودتان سرویس کاری کولر آبی را انجام دهید.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

چرا سرویس کولر آبی مهم است؟

زمان استفاده از کولر آبی در تهران از اواخر بهار شروع می شود و تا پایان تابستان هم با کمی اختلاف کولرها خاموش می شوند. مثل هر وسیله برقی کاربردی دیگر کولر آبی هم نیاز به سرویس دوره ای دارد. کارکرد مداوم کولرهای آبی منجر به کاهش عمر قطعات و خرابی می شود و تنها راه جلوگیری از این مشکل، سرویس دوره ای کولر آبی است. از طرفی کولر آبی در فضای خارج از ساختمان و اغلب در پشت بام یا تراس منازل نصب می شود. بنابر این در معرض تابش آفتاب و گرد و غبار قرار دارد. راهنمای سرویس کولر آبی می تواند ترفندهای نگهداری صحیح این وسیله کاربردی را هم آموزش دهد.

راهنمای سرویس کولر آبی

کارکرد صحیح و طول عمر مفید تاسیسات حرارتی و برودتی ساختمان، ارتباط مستقیمی با سرویس دوره ای منظم این لوازم دارد. در این راستا سرویس دوره ای کولر آبی، قبل از فرا رسیدن فصل گرما بسیار ضروری است. تصور تابستان بدون کولر در شهرهای خشک و گرم، بسیار دشوار است. اگر قدیم الایام کولر را فقط در چله تابستان روشن می‌کردیم الآن این وسیله سرمایشی از اوایل خرداد و حتی اواخر اردیبهشت تا پایان مهر با ما همراه است. قبل از این که کولر‌ها را روشن کنیم باید به سرویس کولر فکر کنیم. در این مطلب راهنمای سرویس کولر آبی و پیش نیازهای سرویس دوره ای کولر آبی را بررسی می کنیم.

پیشنهاد مطالعه: نحوه سرویس کولر های آبی گام به گام

آموزش تعمیر کولر آبیراهنمای سرویس کولر آبی

زمان سرویس کولر آبی 

دو زمان مهم برای سرویس کولر آبی وجود دارد. اولین زمان وقتی است که نسیم خنک پاییزی وزیدن می گیرد و هوا کم کم رو به خنک شدن می رود. در واقع بعد از خاموش کردن کولر و آغاز فصل سرما تازه زمان سرویس کولر می رسد. دومین زمان هم مربوط به زمان راه اندازی کولر  و مصادف با فرا رسیدن گرمای تابستان است. هر کدام از این سرویس ها به نوعی در حفظ و نگهداری از کولر آبی موثر هستند. بی توجهی به سرویس کولر آبی، طول عمر دستگاه را کاهش می دهد. به نظرتان اهمیت سرویس کولر آبی در کدام زمان بیشتر است؟ آیا می توان سرویس کولر را در یکی از این دو زمان نادیده گرفت؟ در ادامه با راهنمای سرویس کولر آبی همراه باشید تا پاسخ همه سوالات را پیدا کنیم.

راهنمای سرویس کولر آبی از زمان خاموش کردن 

شاید برایتان عجیب باشد اما  اولین گام جهت سرویس کولر آبی از همان اواخر مهر و زمانی که کولر را خاموش می کنید، آغاز می شود. دقت کنید که بعد از آن که کولر را خاموش می‌کنید با باز کردن زیرآب کولر آبی، آب موجود در مخزن آن را خالی کنید. آبی که بعد از آخرین استفاده از کولر آبی در مخزن آن می‌ماند اگر تخلیه نشود منبعی برای رشد باکتری‌ها و جلبک‌های بیماری زاست و از طرفی با فرا رسیدن زمستان، آب باقی مانده در این محفظه یخ زده و موجب آسیب به پمپ آب کولر خواهد شد. پس اولین گام از سرویس کولر آبی از زمانی شروع می‌شود که در فصل پاییز آن را خاموش می‌کنید، آب مخزن را خالی کنید و یک پوشش مناسب روی آن بکشید.

آموزش تصویری سرویس کولر آبی

نصب و تعمیر سرویس کولر آبی کار ساده ای نیست و نیاز به آموزش و تجربه عملی دارد اما با تماشای تصاویر راهنمای سرویس کولر آبی هم می توانید اطلاعات خوبی به دست بیاورید. شاید نتوانید تعمیرات کولر را به تنهایی انجام دهید ولی حتما می توانید با دیدن آموزش تصویری سرویس کولر آبی همه کارهای سرویس کولر آبی را به تنهایی انجام دهید. اگر در زمینه نصب و تعمیر کولر آبی نیاز به کمک دارید با ما تماس بگیرید. خدمات سرویس کولر آبی هوم سرویز در همه مناطق تهران خدمات درب منزل را ارائه می دهد.

فیلم راهنمای سرویس کولر آبی

معمولا بازدهی کولرهای آبی در هوای خیلی گرم تابستان کاهش پیدا می کند .قصد داریم در ویدئوی زیر چند روش ساده اما کاربردی و مهم را آموزش دهیم تا با استفاده از آن بتوانید از هدر رفتن سرمای کولر جلوگیری کرده  و بازدهی کولرتون را تا چندین برابر افزایش بدید.پس حتما تماشا کنید.

 

راهنمای سرویس کولر آبی و تعویض پوشال ها

تعویض پوشال کولر کار ساده ای است و زمان زیادی هم نمی برد. قبل از فرا رسیدن گرما و روشن کردن کولر باید نسبت به تعویض پوشال ها اقدام کنید. شاید پوشال ها به ظاهر هنوز تازه و قابل استفاده باشند ولی حتما باید تعویض شوند. حتما می دانید که کولر آبی از برندهای مختلف و با سایز متفاوت تولید می شود. برای خرید پوشال به سایز کولر دقت کنید. با توجه به سایز کولر می توانید اندازه پوشال مناسب را خریداری کنید. به فروشنده اندازه کولر را بگویید تا پوشال با سایز درست را تهیه کنید. طبق راهنمای سرویس کولر آبی بهتر است همیشه پوشال را قبل از تعویض، مرطوب کنید. با باز کردن درب های کناری کولر آبی به سادگی می توانید پوشال های قبلی را برداشته و پوشال جدید را جایگزین کنید. به همین راحتی!

چرا تعویض پوشال کولر ضروری است؟

پوشال کولر یک فرآورده سلولزی است، فرآورده‌های سلولزی مستعد پروش باکتری‌های حساسیت زا است و در زمینه کولر‌های آبی نیز چون این کولر‌ها هوای داخل محفظه کولر را می‌کشند و به داخل خانه می‌آورند می‌توانند این باکتری‌ها را به داخل خانه بیاورند. لذا ساده ترین راه  برای حفظ سلامت افراد خانوار و جلوگیری از بروز بیماری‌های تنفسی، تعویض سالیانه پوشال کولر آبی است. پوشال کولر زمانی که کهنه شود علاوه بر انتقال بیماری‌ها، بوی نامطبوعی را هم به داخل خانه منقل می کند که چندان خوشایند نیست.

قیمت خرید پوشال و هزینه سرویس کولر آبی چندان زیاد نیست بنابر این سلامت خود را فدای صرفه جویی نکنید. فراموش نکنید هوای کولر آبی به صورت یکسان پخش می شود و همه اعضای خانواده را می تواند مبتلا به بیماری های تنفسی و یا آلرژی کند. با صرف هزینه ای اندک می توانید جلوی یک مشکل بزرگ را بگیرید. آیا با روشن کردن کولر دچار عطسه و آبریزش بینی می شوید؟ بد نیست پوشال ها را نو کنید تا برای همیشه این مشکل حل شود.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و سرویس کولر آبی هم ارائه میده؟

پیشنهاد مطالعه: هزینه سرویس کولر در هوم سرویز چقدر است؟

  • شوره گیر را فراموش نکنید

علاوه بر آن پوشال کهنه مصرف آب و برق را هم افزایش داده و هزینه اضافی به خانوار تحمیل می کند. دقت کنید که در هنگام سرویس کولر آبی و عوض کردن پوشال‌ها حتما از شوره‌گیر استفاده کنید تا از قرار گرفتن املاح آب روی پوشال‌ها جلوگیری کنید، این املاح موجب خراب شدن پیش از موعد پوشال‌ها می‌شود. این که از چه تعداد شوره‌گیر استفاده کنید به  ظرفیت کولر بستگی دارد، برای مثال کولرهای آبی ۶ هزار به بالا نیاز به دو عدد شوره‌گیر دارند. انواع شوره گیر تولید داخل نیز در بازار به فروش می رسد. با تهیه شوره گیر خوب خیال تان بابت جرم و املاح آب راحت می شود. کارایی این شوره گیرها فوق العاده است.

فیلم راهنمای سرویس کولر آبیراهنمای سرویس کولر آبی

راهنمای سرویس قسمت موتوری کولر آبی

حساس ترین قسمت سرویس دوره ای کولر آبی مربوط به بخش موتوری آن است. در واقع کارکرد صحیح کولر و باد خنک آن مدیون سالم بودن قطعات و کارکرد بهینه آنهاست. بدون تردید نمی توانید بدون تجربه اقدام به تعویض قطعات موتوری کنید ولی شاید بتوانید با خواندن راهنمای سرویس کولر آبی خودتان بخش های موتوری را سرویس کنید. سرویس و روغن کاری کولر آبی از کارهایی است که می توانید با کمک یک همکار راحت تر انجام دهید. توجه داشته باشید که سرویس موتور کولر به معنای تعمیرات آن نیست. اگر تجربه ای در زمینه تعمیر موتور کولر ندارید حتما از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید. موتور کولر در واقع اصلی ترین بخش دستگاه است. خنک بودن باد کولر ارتباط مستقیم با قدرت موتور کولر دارد. موتورهای ضعیف و نیم سوخته کارایی خوبی ندارند. 

آموزش سرویس کولر آبی و لوله کشی ها 

راهنمای سرویس کولر آبی را با سرویس سیستم لوله کشی آب ادامه می دهیم. گاهی صرفه جویی های بی مورد منجر به خسارت های بیشتری می شود. کولرهای آبی منبع اصلی به هدر رفتن آب در تابستان‌ها هستند، منابع آبی کشور بسیار محدود و کم هستند لذا ضروری است در حفظ آب تا حد امکان کوشا بوده و از هدر دادن آن خودداری کنیم.

دقت کنید که لوله‌های آب کولر حتما سالم باشد و اگر هم هر سال آن‌ها را عوض کنید راه دوری نمی‌رود به خصوص این شیلنگ‌های مشکی آب کولر که استفاده می‌کنید. شیلنگ‌های مشکی آب خیلی زود ترک می‌خورد و پاره می‌شود و هدر رفت آب زیادی را فراهم می‌آورد، به این ترتیب هزینه اقتصادی زیادی را نیز به خانوار تحمیل می کند. خدمات لوله کشی هوم سرویز در خدمت خانواده های تهرانی است. قیمت شلنگ آب کولر بسیار ارزان تر از هزینه آب هدر رفته است.

آموزش تعمیر کولر آبی

راهنمای سرویس کولر آبی به صورت تصویری و یا ساده امکان پذیر است ولی آموزش تعمیر کولر آبی حتما باید به صورت حضوری و تجربی باشد. سرویس نصب و تعمیر کولر آبی هوم سرویز برای همین روزها در نظر گرفته شده. خیلی راحت از طریق اپ این سامانه می توانید سفارش خود را ثبت کنید تا در سریع ترین زمان بهترین تعمیرکار کولر به درب منزل تان مراجعه کند. هزینه تعمیر و نصب کولر آبی هوم سرویز از قبل اطلاع رسانی می شود.

راهنمای سرویس کولر آبی آسانراهنمای سرویس کولر آبی

راهنمای سرویس کولر آبی و تعویض پمپ آب کولر

پمپ آب کولر یکی از بخش‌های کولر است که معمولا بعد از دو سال، دیگر کارایی اولیه را ندارد. در واقع کارکرد بیش از حد پمپ آب می تواند موجب کاهش بهره وری و عدم کارکرد صحیح آن می شود. سرمای کولر آبی از آبی که روی پوشال‌ها می‌ریزد و آن‌ها را خیس می‌کند، تامین می شود. در صورت عدم تامین آب، هوای سرد تولید شده کاهش خواهد یافت.

در سرویس کولر از سرویس‌کارتان بخواهید که حتما پمپ آب را چک کند. همچنین لوله‌های آب داخلی کولر را هم چک کنید تا گرفتگی نداشته باشد. روغن کاری موقع سرویس کولر هم فراموش نشود.

راهنمای سرویس کولر آبی: اهمیت سایه بان

یکی از بهترین کار‌هایی که این روز‌ها در ساخت ساختمان‌ها صورت می‌گیرد آن است که کولر را در بالکن خانه‌ها جاسازی می‌کنند که این کار علاوه بر آن که موجب می‌شود تا هزینه‌های کانال‌کشی کاهش یابد به دلیل آن که هدر رفت باد کولر را هم کاهش می‌دهد در مصرف آب و برق هم صرفه‌جویی می‌کند.

اگر شما جزو آن دسته‌هایی هستید که کولر‌هایشان هنوز سر پشت بام هستند و باد کولر با یک کانال‌کشی طویل به خانه‌شان می‌رسد، نیاز به سایه بان کولر دارید. یکی از راه‌های که بهره‌وری کولر را بیشتر می کند این است که یک سایبان مناسب بر روی کولر قرار داده و  از تابش مستقیم آفتاب جلوگیری کتید. این کار علاوه بر بهره‌وری، عمر و ماندگاری کولر آبی را نیز افزایش می دهد.

انواع سایبان کولر پارچه ای و پی وی سی برای نصب روی پشت بام مناسب است. این سایبان ها هیچ خسارتی به ایزوگام پشت بام وارد نمی کنند و برای نصب نیاز به کنده کاری و تخریب نیست. هزینه ساخت سایبان خیلی کمتر از هزینه برق مصرفی کولر برای خنک کردن است. با سفارش ساخت سایبان بسیاری از هزینه های جانبی کم خواهد شد.

آموزش نگهداری از کولرراهنمای سرویس کولر آبی

سرویس کولر آبی را جدی بگیرید

هدف از نوشتن راهنمای سروی کولر آبی بیشتر تلنگری بود که یادمان باشد این وسیله پر کاربرد هم نیاز به رسیدگی دارد. کولر آبی وسیله پر کاربردی در تهران است. به دلیل خشکی هوا بهترین وسیله خنک کننده در تابستان همین کولرهای آبی معروف هستند. اگر وقت انجام کارهای تعمیراتی و سرویس دوره ای کولر آبی را ندارید و یا اهل کارهای فنی یا نظافتی نیستید با همیاران حرفه ای هوم سرویز تماس بگیرید. یک تیم حرفه ای از متخصصین آماده انجام خدمات تخصصی در سطح تهران هستند. تعمیرکار کولر هوم سرویز صفر تا صد کار را انجام می دهد. کارهای تعمیراتی را به حرفه ای بسپارید و اوقات ارزشمندتان را در کنار خانواده بگذرانید. این سرویس در همه روزهای هفته با هماهنگی قبلی، سفارش می پذیرد.

سرویس دوره ای کولر آبی

در پایان شاید لازم باشد این نکته را ذکر کنیم که سرویس کولر آبی یک کار تخصصی است، بهتر است آن را به اهلش بسپارید تا تمام قسمت‌های آن از قبیل قسمت‌های برقی، آبی و … را چک کند و یک کولر خوب و تمیز تحویلتان دهد. اگر برای انتخاب یک سرویس‌کار خوب که سرویس کولر آبی‌تان را به آن بسپارید مشکل دارید کافی است تا در سامانه خدمات آنلاین یا اپلیکیشن هوم سرویز نسبت به سفارش این خدمات اقدام کنید و بهترین سرویس ممکن را در تمام نقاط تهران دریافت کنید. هزینه ای که برای سرویس کولر می پردازید خیلی کمتر از قیمت تعمیرات و تعویض قطعات کولر آبی است. قبل از اینکه دستگاه دچار مشکل و خرابی شود نسبت به سرویس و رسیدگی به کولر، اقدام کنید.

لیست قیمت سرویس و راه اندازی کولر آبی هوم سرویز

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت (تومان)تا قیمت(تومان)
سرویس و راه اندازی کولر آبی150000
هزینه پوشال(هزینه جنس)5000060000
تعویض موتور70000100000
تعویض یاتاقان7000090000
تعویض برزنت5000070000
تعویض کف کولر80000100000
شسستشو کف کولر(در صورت وجود جرم زیاد)
50000-
نصب سایه بان100000130000
تعویض تسمه کولر3000045000
تعمیر پوسیدگی کف کولر5500070000
نصب و راه اندازی کولر آبی150000200000

نصب و راه اندازی و سرویس کولر آبی در تهران

سرویس کولر آبی از خدمات کاربردی هوم سرویز است که درخواست کننده زیادی دارد. تعویض پوشال و روغنکاری کولر، تخلیه آب سینی کف و عایق بندی، سایبان و روکش کولر، تعمیر پمپ آب و تعمیرات موتور کولر و …. توسط تعمیرکار متخصص انجام می شود. ثبت سفارش کاملا رایگان است و هزینه ها بعد از بازدید و عیب یابی دستگاه، اطلاع رسانی می شود. سفارش خود را از طریق اپ این سامانه به رایگان ثبت کنید. همه سفارش های ثبت شده در این سامانه شامل گارانتی بوده و طبق نرخ منصفانه قیمت گذاری می شود. در جدول منتشر شده می توانید نرخ های اعلام شده برای تعمیرات کولر را مشاهده کنید. این لیست به صورت دائمی به روزرسانی می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. مشاورین هوم سرویز پاسخگوی سوالات شما هستند.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و سرویس کولر آبی هم ارائه میده؟

 سفارش رایگان سرویس کولر آبی را از طریق اپلیکیشن هوم سرویز  ثبت کنید

۰۲۱-۹۱۰۰۱۳۳۲

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و سرویس کولر آبی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

‫۳ دیدگاه ها

  1. هر سال برام دردسر بود که یک روز باید زودتر از سرکار برگردم تا کولر خونه رو سرویس کنم و برای سال جدید راه بندازم . خرید پوشال و یا عوض کردن تسمه هم اگر نیاز بود که دیگه هیچی . امسال خرداد ماه بود که توسط همکارم با هوم سرویز آشنا شدم .از توی اپلیکیشن هوم سرویز درخواست ثبت کردم و در عرض چند دقیقه هماهنگی انجام شد.از سرویس کولر راضی بودم . خوبیش به این بود که قیمتها کاملا مشخص بود ، قیمت سرویس قیمت تعویض قطعات . چون من خودم سرکار بودم که سرویس کولر انجام شد و همسرم وقتی قیمت رو پرسیدند با قیمتهای اعلام شده توی اپ یکسان بود.خیلی خوبه که همچنین مرکزی وجود داره که میتونیم برای دریافت قیمت خدمات بهش اعتماد کنیم و هر موقع هم درخواستی داشتیم به متخصیصنش بسپاریم و خیالمون راحت بشه

  2. خیلی خوبه که قیمتها رو همون اول اعلام می کنید تا بعدا مشکلی بابت حساب و کتاب پیش نیاد . من خودم ساکن شمال تهران هستم . معمولا برای هر کاری نیرو میگیرم طرف اول میاد سرو وضع زندگی رو میبینه بعد با توجه به وضعیت زندگی و مالی صاحبخونه قیمت میده . متاسفانه چون نیاز هم داری و خیلی وقت نیست که دوباره با شخص دیگه ای هماهنگ کنی به ناچار مجبوری قبول کنی. ولی سیستم شما خیلی خوبه . هم چون از طریق اپلیکیشن هست خیلی سریع و راحت میشه درخواست داد و مطمئن باشی که یه فرد متخصص میاد و از همه مهمتر درخواست مبلغ اضافی هم نمیکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا