نظافت و پذیرایی

ترفندهای تمیز کردن خانه در سه سوت

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

ترفندهای تمیز کردن خانه در سه سوت شیوه ای ابتکاری برای نظافت لوازم منزل است. با همین مواد ساده ای که در هر خانه ای پیدا می شود می توانید انواع لکه های چربی، جرم های سخت و کثیفی ها را پاک کنید. آنچه در این مطلب می خوانید شامل:

 • ترفندهای تمیز کردن سینک
 • ترفندهای تمیز کردن کابینت
 • ترفندهای تمیز کردن جرم
 • ترفندهای تمیز کردن نقره
 • ترفندهای تمیز کردن مبلمان
 • ترفندهای تمیز کردن قابلمه
 • ترفندهای تمیز کردن گاز
 • ترفندهای تمیز کردن کف
 • ترفندهای تمیز کردن خانه

ترفندهای تمیز کردن سینک

سینک ظرفشویی یکی از آلوده ترین نقاط در خانه است که می توانید به سادگی آن را تمیز کنید. ترفندهای تمیز کردن خانه با استفاده از مواد کم ضرر را امتحان کنید. آیا تا کنون سینک ظرفشویی را با این مواد برق انداخته اید؟

 • جوش شیرین و سرکه سفید: روش کار هم خیلی ساده است کمی جوش شیرین را روی سینک بپاشید و سپس با اسپری سرکه سفید را روی جوش شیرین بپاشید. ۱۰ دقیقه بعد با اسکاچ ظرفشویی سینک را برق بیندازید.
 • نمک و لیمو: روش کار با نمک و آبلیمو هم به همین ترتیب است. روی سینک را نمک پاشی کنید سپس لیمو را دو نیم کرده و با آن روی نمک ها و سینک مالش دهید. به همین راحتی!

ترفندهای تمیز کردن کابینت

ترفندهای تمیز کردن خانه کوچک

نظافت منزل غرب تهران با کیفیت استثنایی

 • بسیاری از ترفندهای تمیز کردن خانه و آشپزخانه با مواد ساده ای که در دستری دارید، انجام می شود. کابینت آشپزخانه و میز کانتر خیلی زود کثیف و لک می شود. شوینده های شیمیایی زیادی برای از بین بردن چربی های روی کابینت به فروش می رسد ولی همیشه تمیزکننده های خانگی ارجحیت دارند. بهتر است اول با دستمال خشک، گرد و خاک کابینت را پاک کنید و بعد از این روش ها استفاده کنید:
 • ترفندهای تمیز کردن کابینت چوبی با آب و سرکه سفید
 • تمیز کردن خراش های کابینت با روغن گردو
 • پاک کردن لکه های سرسخت با وازلین و آبلیمو
 • تمیز کردن کابینت چوبی با وازلین و لیمو
 • خمیر نمک و سرکه سفید برای لکه های سمج
 • ترفندهای تمیز کردن کابینت با جوش شیرین

ترفندهای تمیز کردن جرم و رسوبات شیر آلات

آهک و سایر املاح موجود در آب به مرور باعث به وجود آمدن جرم و رسوبات روی شیر الات حمام، سرویس های دستشویی و شیر اب آشپزخانه می شود. ترفندهای تمیز کردن خانه و از بین بردن جرم شیر آلات را اینجا پیدا می کنید

 • مقدار زیادی سرکه سفید را روی یک حوله تمیز ریخته و خوله را دور شیر آب بپیچید. ۱۰ دقیقه بعد با یک دستما خشک شیر آلات را برق بیندازید.
 • با کمی جوش شیرین و چند قطره آب یک خمیر جادویی برای برق انداختن شیر آلات حمام و سرویس ها تهیه کنید. این خمیر ضد عفونی کننده محیط هم هست.

ترفندهای تمیز کردن مبلمان

نظافت مبل با استفاده از ترفندهای تمیز کردن خانه کار دشواری نیست. ابتدا سطح مبلمان را با جاروبرقی خوب تمیز کنید. همه قسمت ها را با سری مخصوص جارو کنید. سپس از یک غلطک برای از بین بردن موها و کرک رویه مبلمان کمک بگیرید. از بخارشوی برای تمیز کردن سطحی مبلمان غافل نشوید. اگر روی مبل ها پر از لکه های قدیمی آزار دهنده است دیگر ترفندهای تمیز کردن خانه فایده ای ندارد. بهتر است از سرویس مبل شویی هوم سرویز برای شستشوی مبل در منزل کمک بگیرید.

ترفندهای تمیز کردن نقره

ترفندهای تمیز کردن خانه جدید

در یک ظرف مناسب یک لیتر آب + یک قاشق چایخوری جوش شیرین + یک تکه فویل آلومینیومی ریخته و محتوی ظرف را روی شعله گاز بجوشانید. سپس نقره جات خود را درون این ظرف قرار دهید. بلافاصله نقره تمیز و درخشان می شود. این یکی از ترفندهای تمیز کردن خانه برای نقره جات است که به تجربه شخصی کارایی فوق العاده ای دارد.

نظافت منزل در شمال تهران با بهترین کیفیت

با استفاده از برخی مواد که در خانه دارید هم می توانید ظروف نقره ای یا زیر الات نقره را برق بیندازید از جمله:

 • خمیر جوش شیرین را با اسفنج روی نقره بکشید
 • پودر ماشین لباسشویی را به جای جوش شیرین به روش اول به کار ببرید
 • از سس کچاپ به عنوان یکی از نرفندهای تمیز کردن نقره استفاد کنید
 • خمیرنشاسته‌ ذرت و آب هم سیاهی و کدری نقره را ازی بین می برد
 • مایع دستشویی را با یک پارچه نرم روی سطح ظروف نقره ای بکشید
 • از کمی خمیر دندان بر روی تکه ای پارچه تمیز برای سفید کردن نقره کمک بگیرید

ترفندهای تمیز کردن قابلمه

 • خمیر دست ساز جوش شیرین و آب اکسیژنه معجزه تمیز کردن سیاهی پشت قابلمه است. از این خمیر یک لایه ضخیم به پشت قابلمه بمالید و پس از ۲۰ دقیقه با اسکاچ همه سیاهی ها را تمیز کنید.
 • ۲ قاشق غذاخوری بیکینگ پودر را با چند قاشق آب و سرکه سفید مخلوط کنید و از این ترکیب برای برق انداختن پشت قابلمه چدن و تفلون استفاده کنید. لازم است تا با اسکاچ این مخلوط را به پشت قابلمه بکشید.

ترفندهای تمیز کردن گاز

ترفندهای تمیز کردن خانه هوم سرویز را که بلد باشید دیگر نیازی به شوینده های قوی و شیمیایی نیست. برای پاک کردن اجاق گاز ابتدا با یک دستمال همه آشغال های روی گاز و شعله پخش کن ها را تمیز کنید. از خمیر معجزه آسای آب و جوش شیرین برای تمیز کردن رویه گاز کمک بگیرید. این خمیر معجزه گر را روی همه قسمت های گاز بمالید و بعد از یک ربع با اسپری سرکه سفید را روی گاز بپاشید. به بقیه کارهایتان برسید. بعد از چند ساعت با اسکاچ همه سوختگی ها و لکه های روی گاز به راحتی جدا می شود.

ترفندهای تمیز کردن کف

ترفندهای تمیز کردن خانه و کفپوش ها

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نظافت داخل منزل یا محل کار هم ارائه میده؟

یکی از کاربردی ترین ترفندهای تمیز کردن خانه ، راه های صحیح تمیز کردن کفپوش های منزل است. برای تمیز کردن کف خانه ابتدا محل را با جارو برقی تمیز کنید تا هیچ گرد و غباری روی زمین نباشد.

 • ترفندهای تمیز کردن کف سرامیک: با یک سطل آب، نصف استکان سرکه سفید و یک قاشق چایخوری بیکینگ پودر می توانید کف سرامیکی را به سادگی تمیز کنید. از تی نخی برای این کار استفاده کنید
 • ترفندهای تمیز کردن کف چوبی: کفپوش های چوبی و پارکت را با یک محلول خانگی تمیز کنید. یک قاشق آبلیمو، یک قاشق سرکه، ۲ تا ۳ قاشق روغن زیتون را در سه لیتر آب ریخته و دستمال را در این محلول خیس کنید. با کمی فشار همه آب اضافی دستمال را بگیرید در حدی که تنها کمی نم داشته باشد. با این دستمال نمدار کفپوش چوبی را برق بیندازید!

ترفندهای تمیز کردن خانه

نظافت روزانه منزل یکی از دغدغه های اصلی خانواده های شاغل است و دشواری های خاصی دارد. خانه محل آسایش افراد خانوار است و بایستی همواره تمیز و مرتب باشد. اکثر افراد در تعطیلات آخر هفته کارهای نظافتی و تمیز کردن خانه را انجام می دهند. جارو کردن، پاک کردن لکه ها، شستن لباس های کثیف، نظافت راه پله و مشاعات، بخشی از کارهای نظافتی است که باید به صورت دوره ای و مرتب انجام شود. بسیاری از افراد از نیروی نظافتی خانم یا آقا برای کمک در نظافت منزل استفاده می کنند. در این مطلب کلیدهای طلایی تمیز کردن منزل در کوتاه ترین زمان در نظر گرفته شده.

 • ترفندهای تمیز کردن خانه با نظم

خانه تکانی، نظافت کلی منزل است که سالی یکبار اتفاق می افتد ولی محل سکونت شما به طور روزانه نیاز به نظافت دارد.همین که بخشی از کارهای نظافتی و تمیر کردن خانه به صورت مستمر و هر روزه انجام شود، بسیار ایده آل است. نیازی نیست کل فضای داخلی به یکباره زیر و رو شود. برخی از کارهای نظافتی روزانه، برخی هفتگی و بخش دیگری سالیانه انجام می شود.

 • انباشت ظرف‌ها ممنوع!

تمیز کردن منزل

یکی از دلایلی که باعث می‌شود منزل ما از یک خانه نظیف به یک خانه کثیف تبدیل شود جمع کردن ظرف‌ها در سینک ظرفشویی است. وقتی ظرف‌ها در سینک جمع شود سرو کله سوسک آشپزخانه هم پیدا می شود و کار را بدتر می کند. پس شستن ظرف‌های کثیف را در اولویت برنامه های نظافت و تمیز کردن خانه قرار دهید. به هیچ وجه اجازه ندهید که ظرف نشسته شب ها در سینک باقی بماند.

 • تمیز کردن خانه و کثیف‌کاری‌های بزرگ

فکر کنید که با همسرتان نشسته‌اید و مشغول تماشای فیلم هستید، بعد از آن که فیلم تمام می‌شود از جایتان بلند می‌شوید مشاهده می‌کنید که پوسته تخم‌ها اطرافتان ریخته است، کاغذ بسته‌بندی پفک و چیپس که تمام شده پخش و پلا است و کلا انگار جلوی تلویزیون یک جنگ برپا شده است. این جور موقع‌ها اولین چیزی که گفته می‌شود آن است که «حالا حالش را نداریم بذار فردا تمیز می‌کنیم!». یکی از بهترین ترفندهای تمیز کردن خانه اینست که هر کثیفی را همان موقع تمیز کنید و نگذارید ریخت و پاش ها باقی بمانند. یک جاروی دم‌دستی بکشید تا محل مورد نظر تقریبا مثل قبل از کثیف‌کاری‌تان شود و سر فرصت به صورت درست و حسابی آن را تمیز کنید.

 • ترفندهای تمیز کردن خانه با لوازم مناسب

برای نظافت هر بخش از خانه نیز نیاز به وسیله مناسب آن دارید. قبل از آن که برای نظافت روزانه منزل برنامه‌ریزی کنید کمی وقت بگذارید و به خرید وسایلی که برای نظافت لازم است مثل تی و جارو و فرچه و … بپردازید. داشتن لوازم نظافت و شستشوی مناسب برای تمیز کردن خانه بسیار ضروری است و منجر به سهولت کارها می شود.

 • نظم کلید طلایی آرامش و ترفندهای تمیز کردن خانه

نظم کلید به سامان رسیدن خیلی از کار‌هاست اما در نظافت روزانه منزل جایگاهش به مراتب والا‌تر است. وقتی که منزلتان ریخت و پاش و نامرتب باشد کثیفی‌ها در این وضع به چشم نمی‌آیند و چون زمانی که می‌خواهید خانه را مرتب کنید مجبورید نظافتش هم بکنید و کارتان چند برابر می‌شود به همین خاطر مدام نظافت و مرتب کردن را به تعویق می‌اندازید.

وقتی خانه‌ای نامرتب باشد، امکان وجود آلودگی و کثیفی نیز بیشتر می شود. زباله های ریز و درشت در یک اتاق نامرتب کمتر دیده می شوند. بسیاری از این آلودگی ها می توانند موجب رشد قارچ و باکتری های بیماری زا شوند. جلوگیری کردن از کثیف شدن خانه و کاشانه غیرممکن است اما جلوی بی‌منظمی را می‌شود گرفت، پس منظم باشید تا نظافت راحت‌تری داشته باشید!

ترفندهای تمیز کردن خانه هوم سرویز

سامانه خدمات هوم سرویز یک شرکت نظافتی در تهران است که خدمات نظافت غرب تهران، خدمات نظافت شرق تهران، خدمات نظافت شمال تهران و خدمات نظافت جنوب تهران را بر عهده دارد. به کار گیری نیروهای خدماتی تضمین شده، نیروی نظافتی آقا و نیروی نظافتی خانم از طریق سامانه آنلاین خدمات منزل هوم سرویز کارها را ساده می کند. همیاران نظافت منزل هوم سرویز ترفندهای تمیز کردن خانه و نظافت آسان را یاد گرفته اند. کارهای نظافتی خود را به ما بسپارید و در کنار خانواده آسوده خاطر باشید.

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نظافت داخل منزل یا محل کار تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا