خانگی و ساختمانی

تعمیر آبگرمکن دیواری ایران شرق

حل مشکلات آبگرمکن ایران شرق

برند ایران شرق یکی از برندهای شناخته شده و محبوب در ایران است که به تولید وسایل گرمایشی می پردازد. احتمالا شما هم بخاری و آبگرمکن دیواری تولیدی این محصول را دیده اید. محصولات ایران شرق از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و آبگرمکن دیواری ایران شرق هم همینطور است، اما گاهی اوقات ممکن است به دلایل مختلفی مانند تمام آبگرمکن های دیگر نیاز به تعمیر آبگرمکن دیواری ایران شرق داشته باشید.

تعمیر آبگرمکن دیواری ایران شرق اصول و روش هایی دارد که باید آنها را بلد باشید و بدانید که این آبگرمکن ها چگونه کار می کنند و دارای چه قطعاتی هستند تا بتوانید عیب یابی و تعمیر آبگرمکن دیواری خودتان را به بهترین شکل انجام دهید.

در این مقاله می خواهیم در مورد تعمیر آبگرمکن دیواری ایران شرق صحبت کنیم و بگوییم که چطور می توانید کار عیب یابی و تعمیر این آبگرمکن ها را انجام دهید و اصلا مشکلات رایج آبگرمکن ایران شرق چیست تا بتوانید به خوبی با این موضوع آشنایی پیدا کنید.

اگر در خانه خودتان از آبگرمکن دیواری ایران شرق استفاده می کنید و دوست دارید با این محصول بیشتر آشنا شوید، توصیه ما این است که حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

آبگرمکن دیواری
آبگرمکن دیواری

مشکلات آبگرمکن دیواری ایران شرق

آبگرمکن ایران شرق از کیفیت خوبی برخوردار است؛ اما سرویس نکردن هر آبگرمکنی و فرسوده شدن آن، باعث می شود که شما در فصل سرما که استفاده از آب گرم بیشتر است، دچار مشکل شوید و متوجه شوید که آبگرمکن شما به خوبی کار نمی کند.

مشکلاتی که معمولا برای آبگرمکن دیواری ایران شرق پیش می آید و باعث می شود نیاز به تعمیر آبگرمکن دیواری ایران شرق داشته باشید، شامل موارد زیر است:

۱- گرم نکردن آب:

شاید یکی از آزاردهنده ترین مشکلاتی که ممکن است برای یک آبگرمکن پیش بیاید، این است که آب را گرم نکند و باعث شود نتوانیم از آب گرم استفاده کنیم. نداشتن آب گرم باعث می شود نتوانیم حمام برویم و حتی شستن ظرف ها هم می تواند با اختلال مواجه شود. اگر از ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی استفاده می کنید نیز این وسایل معمولا نیاز به آب گرم دارند.

بنابراین باید هرچه سریعتر این مشکلات را رفع کنید تا بتوانید کار تعمیر آبگرمکن دیواری ایران شرق را انجام دهید. گرم نکردن آب توسط آبگرمکن ایران شرق می تواند به دلایل مختلفی باشد و یکی از مهمترین دلایل این موضوع، کار نکردن مناسب ترموستات آبگرمکن است که این قطعه باید تعمیر یا تعویض شود. حل مشکلات و تعمیر آبگرمکن دیواری خود را به تیم هوم سرویز بسپارید.

۲- نشتی آب از آبگرمکن دیواری ایران شرق:

یکی دیگر از مشکلات رایجی که در آبگرمکن دیواری ایران شرق وجود دارد، این است که آب از آبگرمکن چکه می کند. البته این موضوع می تواند در آبگرمکن های دیگر نیز اتفاق بیفتد و معمولا به خاطر وجود نشتی یا سوراخ در قطعات آبگرمکن یا لوله کشی است.

برای اینکه بتوانید این موضوع را حل کنید و تعمیر آبگرمکن دیواری ایران شرق را انجام دهید، نیاز است آبگرمکن را باز کرده و محل نشتی را پیدا کنید و ببینید که کجای آبگرمکن مشکل دارد. سپس می توانید برای تعمیر آن قسمت اقدام کنید تا مشکل نشتی آبگرمکن شما به بهترین شکل برطرف شود.

۳- فشار کم آب:

فشار کم آب می تواند به موارد زیادی بستگی داشته باشد و معمولا در اکثر آبگرمکن ها رخ می دهد. این مشکل می تواند به خاطر فشار آب کم یا رسوب زدگی مبدل آبگرمکن اتفاق بیفتد. برای تعمیر آبگرمکن دیواری ایران شرق به خاطر فشار کم، بهترین کار این است که ابتدا فشار آب را بررسی کنید و مطمئن شوید مشکلی ندارد و اگر فشار آب مناسب بود، بهتر است رسوب گیری آبگرمکن دیواری ایران شرق را انجام دهید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر آبگرمکن هم ارائه میده؟
رسوب زدایی آبگرمکن
رسوب زدایی آبگرمکن

روش تعمیر آبگرمکن دیواری ایران شرق

در ادامه می خواهیم با هم برخی از مهمترین مشکلاتی که در آبگرمکن دیواری ایران شرق وجود دارند را بررسی کنیم و ببینیم که هر کدام از مشکلات به چه روشی قابل حل هستند؛ به همین خاطر توصیه می کنیم که در ادامه نیز با ما همراه باشید.

۱- تنظیم نشدن آب:

آبگرمکن ها به این صورت کار می کنند که دارای یک سنسور حرارتی هستند و این سنسور می تواند با روشن شدن آبگرمکن، آب را در یک دمای خاص تنظیم کند و کمک می کند که شما بتوانید درجه حرارتی یکنواخت را تجربه کنید.

حالا اگر سنسور آبگرمکن دچار خرابی شده باشد و نتواند به خوبی حرارت آب را تشخیص دهد، احتمالا مشکلاتی مانند گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری ایران شرق، سرد و گرم شدن زیاد آب و تنظیم نشدن آن را تجربه خواهید کرد.

در چنین حالتی احتمالا نمی توانید مدت زیادی از آب گرم استفاده کنید و مدام نیاز به تنظیم آب سرد و گرم خواهید داشت که این موضوع بسیار آزاردهنده است و لذت حمام کردن را برای شما از بین می برد.

برای اینکه بتوانید این مشکل را حل کنید، باید سنسور تنظیم دمای آبگرمکن را بررسی کنید و مطمئن شوید که مشکلی ندارد. اگر سنسور ترک برداشته است یا به خوبی کار نمی کند، نیاز است که سریعا آن را تعویض کنید تا دیگر این مشکل وجود نداشته باشد و بتوانید به راحتی از آبگرمکن خودتان استفاده کنید.

خاموش شدن آبگرمکن
دلیل خاموش شدن آبگرمکن

۲- خاموش شدن آبگرمکن دیواری ایران شرق:

یکی از مشکلاتی که در تعمیر آبگرمکن دیواری ایران شرق بسیار رایج است، خاموش شدن ناگهانی آبگرمکن است. واقعا سخت است که در حمام باشید و آبگرمکن به صورت ناگهانی خاموش شود و شما نتوانید از آب گرم استفاده کنید. به همین خاطر است که باید سریعا این مشکل را حل کنید تا دیگر چنین مشکلی برایتان ایجاد نشود و بتوانید با خیال راحت از حمام خود لذت ببرید.

دلایل مختلفی ممکن است برای خاموش شدن ناگهانی آبگرمکن ایران شرق وجود داشته باشد که در ادامه با هم مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد:

۱– افت فشار ورودی آب: گاهی اوقات ممکن است به خاطر خراب بودن لوله کشی ساختمان یا کم بودن فشار آن ساختمان، آب با فشار مناسب به آبگرمکن وارد نشود و همین موضوع باعث شود که به صورت ناگهانی آبگرمکن خاموش شود.

در چنین حالتی نیاز است که سریعا فشار آب را بررسی کنید و در صورت نیاز برای تعویض لوله کشی ساختمان یا تعمیر پمپ آب اقدام کنید تا دیگر چنین مشکلی ایجاد نشود.

۲- افت فشار گاز ورودی: در فصل های سرد سال معمولا به خاطر اینکه از گاز زیاد استفاده می شود، معمولا شاهد کاهش فشار گاز هستیم و این موضوع می تواند یکی از دلایل مهم خاموش شدن ناگهانی آبگرمکن دیواری ایران شرق باشد.

در هنگام تعمیر آبگرمکن دیواری ایران شرق برای حل این مشکل، توصیه می کنیم که ابتدا از همسایه ها و دوستان خودتان در مورد فشار گاز بپرسید و مطمئن شوید که مشکل از فشار گاز منطقه است یا خیر. اگر فشار گاز منطقه مشکلی نداشت، حتما اتصالات گاز، شیر گاز و لوله کشی گاز را بررسی کنید تا مشکل و نشتی در آنها وجود نداشته باشد و گازرسانی به آبگرمکن، به خوبی انجام شود.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر آبگرمکن هم ارائه میده؟

۳– خرابی واشر دیافراگم آبگرمکن: واشر دیافراگم آبگرمکن، قطعه ای است که قیمت بسیار ارزانی دارد و شاید به نظرتان بی اهمیت باشد، اما جالب است بدانید که همین قطعه کوچک می تواند آبگرمکن شما را از کار بیندازد و باعث خاموش شدن ناگهانی آن شود!

برای اینکه بتوانید در این حالت تعمیر آبگرمکن دیواری ایران شرق را انجام دهید و مشکل را حل کنید، باید واشر دیافراگم آبگرمکن را تعویض کنید تا مشکلی نداشته باشد و به خوبی کار خودش را انجام دهد.

۴- ایراد و اشکال در ترموکوپل: ترموکوپل، قطعه ای در کنار مشعل آبگرمکن است که در روشن ماندن آبگرمکن نقش اساسی دارد. حالا اگر این قطعه دارای مشکل باشد یا به خوبی توسط مشعل گرم نشود، می تواند باعث خاموش شدن آبگرمکن شود.

برای اینکه بتوانید این مشکل را حل کنید، توصیه می کنیم که ابتدا ترموکوپل را تمیز کنید و اگر مشکل همچنان پابرجا بود، بهتر است که اقدام به تعویض ترموکوپل کنید.

۵- نامناسب بودن محل نصب شمعک: شمعک آبگرمکن جای مخصوص خود را دارد و اگر در هنگام تعمیر آبگرمکن یا سرویس آن حواستان نباشد و این قطعه در جای نامناسبی قرار بگیرد و بالاتر از مشعل باشد، احتمال اینکه باعث خاموش شدن ناگهانی آبگرمکن شود زیاد است.

توصیه می کنیم که بررسی کنید و مطمئن شوید شمعک به درستی در جای خود قرار گرفته است و بالاتر یا پایین تر از حد معمول نیست.

۶– مشکلات مشعل آبگرمکن ایران شرق: مشعل آبگرمکن نیز می تواند نقش مهمی در خاموش شدن ناگهانی آبگرمکن داشته باشد. گرفتگی سوراخ های مشعل می تواند باعث این اختلال شود. توصیه می کنیم که برای تعمیر آبگرمکن دیواری ایران شرق در این حالت، حتما مشعل را تمیز و سوراخ های آن را به صورت کامل باز کنید تا مشکل حل شود.

مشکلات مشعل آبگرمکن
روش حل مشکلات مشعل آبگرمکن

۳- رنگ گرفتن آب داغ خروجی از دستگاه:

گاهی اوقات ممکن است این مشکل برایتان پیش آمده باشد که آب گرم را باز کنید و متوجه شوید که رنگ آب شفاف نیست و به رنگ زرد یا قهوه ای نزدیک است و حتی طعم آب نیز متفاوت است. این مشکل می تواند حتی برای سلامتی شما مضر باشد و بهتر است که سریعا در جهت رفع آن اقدام کنید.

برای تعمیر آبگرمکن دیواری ایران شرق و حل مشکل رنگی شدن آب، نیاز است که لوله های مسی آبگرمکن را بررسی کنید و اگر خراب شده اند و نیاز به تعویض دارند، حتما آنها را تعویض کنید تا این مشکل حل شود و دیگر آب رنگی نشود. معمولا رنگی شدن آب در آبگرمکن های قدیمی رایج است. آبگرمکن های جدید این مشکل را ندارند، مگر اینکه لوله کشی خانه مشکل داشته باشد و دچار زنگ زدگی شده باشد.

تعمیر انواع آبگرمکن دیواری با تعمیرکاران هوم سرویز

سپارید. تعمیرکاران آبگرمکن هوم سرویز، سالها سابقه کار تعمیر و سرویس انواع آبگرمکن دیواری از جمله آبگرمکن های ایران شرق را دارند و می توانند هرگونه مشکل در آبگرمکن شما را خیلی سریع و با هزینه مناسب حل کنند. برای سفارش خدمات تعمیر آبگرمکن خود، روی دکمه های زیر کلیک کنید:

تعمیر آبگرمکن با هوم‌سرویز

خدمات عالی با قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

جمع بندی

در این مقاله در مورد تعمیر آبگرمکن دیواری ایران شرق صحبت کردیم. در ابتدا گفتیم که مشکلات آبگرمکن دیواری ایران شرق چه هستند و معمولا به چه دلیلی اتفاق می افتند تا بتوانید کار عیب یابی را با توجه به این موارد بهتر انجام دهید.

همچنین در ادامه با هم روش تعمیر آبگرمکن دیواری ایران شرق را بررسی کردیم. گفتیم که چطور می توانید مشکلات مختلف این آبگرمکن را برطرف کنید تا بتوانید کار تعمیر آن را انجام دهید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که با تعمیر آبگرمکن دیواری ایران شرق آشنا شوید. بتوانید در صورت لزوم، کار عیب یابی و تعمیر این نوع آبگرمکن را به بهترین شکل انجام دهید. علاوه بر سرویس و تعمیر آبگرمکن دیواری، شما می توانید تعمیر پکیج خود را نیز به تیم هوم سرویز بسپارید. برای دسترسی راحتتر به هوم سرویز می توانید اپلیکیشن هوم سرویز را دانلود کنید.

قیمت سرویس و تعمیر آبگرمکن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا