تعمیرات و خدمات فنی

سرویس کولر حتی در ایام تعطیل!

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

از نظافت و اسباب کشی تا تعمیرات و بازسازی

مشاوره و ثبت سفارش رایگان

021-91001332 سفارش با نرم افزار

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

سرویس کولر امری ضروری است که با سلامت اعضای خانواده در ارتباط است. اهمال و پشت گوش انداختن این مورد اصلا به نفع تان نیست. انواع کوار آبی، کولر گازی و کولر اسپلیت می توانند آلودگی های میکروبی و باکتریایی را در محیط انتشار دهند. سرویس کولر آبی و سرویس کولر گازی یک راه کم هزینه برای حفظ سلامتی عزیزانتان است. اگر دستی در کارهای فنی دارید می توانید سرویس کولر را خود بر عهده بگیرید” راهنمای سرویس کولر آبی فرصت نشان دادن مهارت هایتان را در اختیارتان می گذارد.

سرویس کولر آبی

کولر آبی یاور قدیمی خانواده ها در فصل تابستان است. گرمای طاقت فرسای تابستان زیر باد خنک کولر آبی قابل تحمل تر می شود. در آب و هوای گرم و خشک تهران هنوز انواع کولر آبی بهترین گزینه است. برای پیشگیری از هزینه های تعمیر کولر آبی، حداقل سالی یکبار کولر آبی را سرویس کنید. سرویس کولر آبی شامل نظافت و تمیزکاری و رفع عیوب احتمالی است. چنانچه در هنگام سرویس و راه اندازی کولر با قطعه معیوب و شکسته مواجه شده اید نگران نباشید،تنها با یک تماس تعمیرکاران مجرب هوم سرویز در کنارتان خواهند بود.

معمولا بازدهی کولرهای آبی در هوای گرم تابستان تا حد قابل توجهی کاهش پیدا می کند . در ویدئوی زیر چند روش کاربردی و مهم را  آموزش می دهیم تا با رعایت این موارد بتوانید هدر رفت سرمایی رو به حداقل رسانده و بازدهی کولرتون رو افزایش بدید.

در یک تقسیم بندی ساده می توان انواع کولر آبی را در دو گروه قرار داد:

 • الف – کولر آبی پوشالی
 • ب – کولر آبی سلولزی

الف- سرویس کولر آبی پوشالی

با سرویس کولر آبی هزینه های مصرف آب و برق به طرز چشمگیری کاهش پیدا می کند. همین دلیل به تنهایی برای تعمیر کولر آبی و سرویس آن کافی است. همانطور که می دانید کولرهای آبی درجه تنظیم سرما ندارند و تنها امکان انتخاب بین دو دور تند و کند وجود دارد. روشن بودن دائمی کولر آبی در گرمای تابستان ضریب فرسودگی قطعات را بالا می برد. جهت افزایش بازدهی کولر و پیشگیری از صدمات جدی به موتور، سرویس کولر آبی یک راه عاقلانه است.

به طور کلی انواع کولر آبی دارای سه ورودی برای برق، آب و هوا به همراه یک خروجی برای هوای مرطوب است. کارکرد بهینه کولر به هماهنگی بخش های مختلف و سالم بودن قطعات هر بخش وابسته است. برق کولر دارای چهار رشته برای برق رسانی به نل، پمپ، دور تند و دور کند می باشد و هر گونه قطعی در مسیر این مدار منجر به از کار افتادگی کولر می شود. تعمیر قسمت های برقی کولر آبی یک کار تخصصی است لذا بدون تجربه و تخصص نمی توان قسمت های برقی کولر را دستکاری کرد. بی توجهی در این امر اصلا پسندیده نیست.

سرویس کولر آبی سلولزی

پیشنهاد مطالعه: آموزش سرویس در کولر آبی و مقابله با گرمای طاقت فرسا
پیشنهاد مطالعه:نحوه سرویس  گام به گام کولر های آبی 

آب مصرفی کولر از آب شهری تامین می شود. به طور معمول یک شلنگ ۵ میلی متری متصل به شیر آب، منبع اصلی آب کولر است. این شلنگ به شناور کولر متصل است. ورودی هوای کولر آبی دریچه های کولر هستند. این دریچه ها با پوشال کولر پوشیده شده اند و هوا را به داخل کولر هدایت می کنند.

تعویض پوشال کولر به صورت سالیانه و یا دو سال یکبار توصیه شده است. پوشال سالم موجب وزیدن باد خنک کولر شده و کارایی کولر آبی را افزایش می دهد. به هنگام سرویس کولر، تجهیزات اصلی کولر آبی را بررسی کنید این تجهیزات عبارتند از:

 • تجهیزات الکتریکی: دکمه ای قطع و وصل، پمپ آب و موتور کولر
 • تجهیزات مکانیکی: توربین هوا، تسمه و شناور
 • تجهیزات ثابت: اتصالات آب رسانی، شیر تخلیه، بدنه اصلی و دریچه ها

سرویس کولر آبی شامل تعویض پوشال، شستن دریچه ها، جرمگیری و شستشوی کف کولر، روغن کاری بولبرینگ ها، تنظیم تسمه کولر، رسوب گیری واتر پمپ و در صورت لزوم تعویض قطعات فرسوده می باشد. برای سرویس کولر آبی شناور را فراموش نکنید. کنترل شناور با باز کردن فلکه آب ورودی انجام می شود. هر گونه قطعی و یا انسداد در مسیر آب را بر طرف کنید. شیر تخلیه کولر نباید نشتی و چکه داشته باشد. استفاده از سایه بان برای کولرهای آبی ضروری است. نصب سایه بان کولر از فشار کارکرد دستگاه کم می کند. برزنت دهانه کولر نباید دارای سوراخ و پارگی باشد. پس از سرویس کولر یکبار دستگاه را روشن کرده و صحت کارکرد آن را بررسی کنید.

آیا صدای کار کردن موتور و قطعات کولر طبیعی است؟
آیا آب به درستی روی پوشال ها می ریزد؟
آیا درب جعبه تقسیم برق کولر بسته شده؟

در صورت آسیب به قطعات الکتریکی کولر ضروری است این قطعات با نوع سالم جایگزین شوند. تعمیر کولر آبی شامل تعمیر قطعات الکتریکی نمی شود این قطعات ارزش تعمیر را نداشته و باید تعویض شوند.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و سرویس کولر آبی هم ارائه میده؟

ب – سرویس کولر آبی سلولزی

آلودگی هوا ، گرد و غبار و ریز گردها یک مشکل جدی برای ساکنین شهرهای بزرگ است. کولر آبی سلولزی برای جذب ذرات و گرد و غبار هوا بسیار مناسب تر از کولر پوشالی عمل می کند. به این ترتیب بسیاری از خانواده ها کولر آبی سلولزی را جانشین کولرهای قدیمی و فرسوده کرده اند. کولر آبی سلولزی نسل جدید کولرهای آبی است که برای صرفه جویی در مصرف انرژی و آب بهینه سازی شده است. سیستم فنی کولر آبی سلولزی شباهت زیادی به سیستم کولر آبی پوشالی دارد. البته کولر آبی سلولزی برای کارکرد نیاز به پوشال کولر ندارد. کولر آبی سلولزی دارای پدهای سلولزی متراکم است که مشابه پوشال در کولر آبی پوشالی عمل می کنند.

پدهای سلولزی نیاز به تعویض سالیانه نداشته و می توانند ۴ سال کارایی داشته باشند. پدهای متراکم علاوه بر کارایی بهتر، مانع ورود گرد و غبار به داخل موتور و هوای ورودی به منزل می شوند. سرویس کولر آبی سلولزی از خدمات کاربردی و مشتری پسند در هوم سرویز است.

مزیت دیگر کولرهای آبی سلولزی مربوط به سرمایش بیشتر آن است. پدهای متراکم سلولزی قابلیت جذب آب بیشتری از پوشال های معمولی را دارند بنابر این هوای ورودی به داخل منزل خنک تر از کولر آبی پوشالی خواهد بود. قیمت خرید بالای کولر آبی سلولزی، لزوم اهمیت سرویس کولر را بیشتر می کند.

توجه: دقت داشته باشید که همواره کولر را متناسب با متراژ واحد انتخاب کنید. کولرهای بزرگ برای منازل کوچک مناسب نیستند و موجب هدر دادن منابع انرژی می شوند. نصب کولر در بالکن موجب کوتاه شدن کانال کولر شده و مانع اتلاف انرژی می شود.

سرویس کولر گازی و اسپلیت

سرویس کولر آبی

پیشنهاد مطالعه:آموزش گام به گام سرویس در کولر گازی
پیشنهاد مطالعه:قیمت سرویس در کولر گازی – قیمت ​شارژ گاز کولر گازی

کولر گازی مناسب ترین وسیله خنک کننده در تابستان است که اغلب منازل مسکونی و ساختمان های اداری با آن تجهیز شده اند. وزیدن باد کولر گازی موجب رطوبت هوا نمی شود. سرویس کولر گازی در کارکرد بهینه کولر و عمر مفید دستگاه تاثیرگذار است. اگر در این زمینه تجربه ندارید از یک متخصص فنی کمک بگیرید. سهل انگاری در سرویس کولر گازی منجر به آسیب به بخش های داخلی شده و هزینه تعمیر کولر گازی را افزایش می دهد. سرویس کولر گازی شامل این موارد است:

 • شستشوی پنل داخلی
 • شستشوی پنل خارجی
 • تست آمپر دستگاه
 • تست مقدار گاز
 • شارژ گاز در صورت نیاز

به طور معمول شارژ کولر گازی سالی یکبار انجام می شود. شارژ گاز کارایی دستگاه را افزایش داده و موجب صرفه جویی در مصرف برق خواهد شد. نظافت و شستشوی دستگاه و سرویس کولر گازی به جهت بهداشتی ضروری است. انواع برند کولر گازی با مکش هوای داخل و سپس خنک کردن آن کار می کنند. به این ترتیب انواع آلودگی ها را در هوا منتشر می کنند. برای پیشگیری از بیماری ، سرویس کولر گازی را به صورت منظم و دوره ای انجام دهید.

سرویس کولر گازی عمر مفید دستگاه را بیشتر می کند و به این ترتیب نیاز به تعمیر کولر گازی نخواهد بود. گرفتگی و مسدود شدن منافذ ورودی دستگاه، توان کارکرد موتور را افزایش می دهد و فشار مضاعف به موتور وارد می کند. در این صورت سوختن کمپرسور یا بلور پنل خارجی دور از ذهن نخواهد بود. شستشو و نظافت دوره ای کولر گازی فشار دستگاه را کمتر کرده و در نتیجه شاهد کاهش مصرف برق خواهیم بود.

شستشوی پنل داخلی

ابتدا برق دستگاه را قطع کرده و درب پنل را باز کنید. اکنون می توانید فیلترهای آلوده و کثیف را ببینید با خارج کردن فیلترها ، امکان شستشوی آن را خواهید داشت. به طور معمول آب برای شستشوی فیلترها کافی است. در صورت پارگی و مخدوش شدن فیلترها باید تعویض شوند.

سنسور دستگاه نیز نیاز به نظافت دارد. کثیفی سنسور منجر به تخمین اشتباه دمای محیط و گاهی خاموش شدن ناگهانی کولر گازی می شود. سنسورها بسیار حساس هستند و باید توسط سرویسکار حرفه ای تمیز شوند. تمیز کردن کویل ها، درین و مخزن آن بخشی از سرویس کولر گازی و اسپلیت است.

شستشوی پنل خارجی

پنل خارجی یا کندانسور در بیرون از منزل نصب می شود. سرویس پنل خارجی اهمیت زیادی دارد. آلودگی بیش از حد و کثیفی کندانسور عملکرد دستگاه را مختل کرده و فشار زیادی به دستگاه وارد می شود. قبل از هر اقدامی از قطع بودن برق دستگاه مطمئن شوید. فشار کمتر و یا بیشتر از حد مجاز منجر به نیم سوز شدن و یا سوختن کامل کمپرسور شده و هزینه تعمیر کولر گازی را افزایش می دهد.

سرویس کولر گازی با تست گاز دستگاه تکمیل می شود. در صورت نیاز گاز دستگاه باید شارژ شود. شارژ دستگاه هزینه بر است و در مقایسه با افزایش بازدهی و کارکرد بهینه دستگاه مقرون به صرفه می باشد. در این موارد دستگاه نیاز به شارژ گاز دارد:

دستگاه تازه نصب شده: دستگاه های تازه خریداری شده نیاز به شارژ گاز تکمیلی دارند. علت اصلی مربوط به لوله های اضافی برای نصب کولر گازی است. به طور معمول برای هر یک متر لوله، ۲۰ گرم گاز اضافی وارد دستگاه می شود.

دستگاه های بدون گاز: چنانچه به هر دلیلی دستگاه بدون گاز باشد، می بایست گاز شارژ شود. نشتی شیر برقی، نشتی داخل لوله کشی، نشتی اتصالات و نشتی در کویل ها عمده ترین دلایل خالی شدن گاز دستگاه است. شارژ گاز توسط افراد متخصص انجام می شود.

شارژ گاز تکمیلی : در سرویس کولر گازی به طور سالیانه مقداری گاز جهت تکمیل شارژ گاز وارد دستگاه می شود. از دست دادن کمی گاز به صورت سالانه و یا دو سال یکبار طبیعی است. سه شیوه معمول شارژ گاز وزنی ، شار گاز با امپرمتر و شارژ گاز با گیج در سرویس کولر گازی بنا بر ضرورت استفاده می شود.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و سرویس کولر آبی هم ارائه میده؟

سرویس کولر گازی

ضرورت سرویس کولر در تابستان

مدیریت هزینه ها و منابع مالی یکی از دشوارترین کارها در تمام دنیا است. تعمیر لوازم خانگی مبلغ زیادی از درآمد خانوار را صرف می کند. جهت صرفه جویی در هزینه های تعمیراتی، انجام سرویس دوره ای کولر را در لیست کارهای ضروری قرار دهید. سرویس دوره ای کولر قبل از فرارسیدن گرما و روشن شدن کولر ضروری است.

سرویس کولر آبی و گازی هر دو به یک اندازه مهم است. بسیاری از مشکلات احتمالی در هنگام سرویس کولر مشخص می شود. نشت کف کولر، خرابی یا پارگی تسمه کولر، شکستگی شناور، آسیب به یاتاقان ها و موارد بسیاری تنها با یک بازدید ساده قابل مشاهده است. به این ترتیب می توان گفت سرویس کولر به نوعی مدیریت منابع مالی نیز تلقی می شود.

هزینه سرویس کولر در هوم سرویز

سامانه خدمات درب منزل هوم سرویز با ارائه یک اپلیکیشن کاربردی و کم حجم، رفاه و آسایش را به خانواده ها هدیه می دهد. در گرمای تابستان از خنکای باد کولر استفاده کنید و ساعات خوشی را در کنار اعضای خانواده سپری کنید. ما در نزدیکی شما هستیم و انواع خدمات فنی و نظافتی را بر عهده می گیریم.

سرویس کولر آبی، تعویض پوشال کولر، سرویس کولر گازی، نصب کولر آبی، تعمیر کولر آبی سلولزی، تعمیر کولر گازی و کولر اسپلیت بخشی از تخصص همیاران با تجربه هوم سرویز است. قیمت های سرویس کولر در همه مناطق طبق نرخ اتحادیه لحاظ شده و به طور شفاف از طریق اپلیکیشن هوم سرویز اطلاع رسانی شده است.

هزینه نصب و سرویس کولر آبی در هوم سرویز

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت (تومان)تا قیمت(تومان)
سرویس و راه اندازی کولر آبی150000
هزینه پوشال(هزینه جنس)5000060000
تعویض موتور70000100000
تعویض یاتاقان7000090000
تعویض برزنت5000070000
تعویض کف کولر80000100000
شسستشو کف کولر(در صورت وجود جرم زیاد)
50000-
نصب سایه بان100000130000
تعویض تسمه کولر3000045000
تعمیر پوسیدگی کف کولر5500070000
نصب و راه اندازی کولر آبی150000200000

هزینه نصب و سرویس کولر گازی در هوم سرویز

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت(تومان)تا قیمت(تومان)
نصب پایه دیواری یونیت خارجی80000115000
نصب پایه زمینی6000095000
داکت کشی(متری)700010000
نصب پنل کولرگازی (اواپراتور و کندانسور)
150000200000
رفع نشتی گاز و وکیوم کامل300000600000
شستشوی کامل مدار160000310000
تعویض فیلتر درایر70000120000
شارژ گازکامل (با هزینه گاز به ازای هر کیلو)
160000200000
شارژ گاز(با هزینه گاز به ازای هر کیلو)
160000200000
رفع لرزش یونیت داخلی و خارجی110000230000
تعویض قطعات یونیت داخلی140000290000
تعویض برد الکترونیکی(بدون دمونتاژ)
120000195000
تعویض بلوور یونیت داخلی150000245000
تعویض ترانس برد120000200000
تعویض سنسور یونیت داخلی
120000170000
تعویض شیر برقی280000360000
تعویض کمپرسور150000420000
تعویض کنتاکتور90000190000
تعویض لوله مویی100000270000
تعویض شیر و مهره رفت یا برگشت110000170000
لوله کشی مسی(متری)2500043000
نصب فیوز مینیاتوری5000065000
کابل کشی(متری)800015000
شارژ روغن کمپرسور(هر لیتر)
80000
100000
تعویض روغن کمپرسور(هر لیتر)
80000100000
تخلیه آب درین100000150000
سرویس کامل کولر گازی150000260000
تعویض خازن90000150000

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و سرویس کولر آبی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

‫۴ دیدگاه ها

 1. سلام . خواستم بپرسم همکاران از هوم سرویز که برای سرویس کولر تشریف میارن قطعات رو هم تامین می کنند؟ مثلا اگر نیاز به پوشال باشه یا قطعه ای از کولر نیاز به تعویض داشته باشه . این کار به چه صورت انجام میشه. همینطور میخواستم بپرسم همکاران شما فاکتور هم ارائه می کنند؟ من برای شرکتمون میخوام درخوست سرویس کولر آبی ثبت کنم و چون شرکت هست حتما فردی که تشریف میارن باید فاکتور ارائه کنند. اگر در این زمینه راهنمایی کنید ممنون میشم.

 2. من امسال تابستون از سرویس اسپلیت استفاده کردم. راضی بودم . از پشتیبانی هوم سرویز بخصوص تشکر می کنم برای اینکه من بخاطر مشکلی که برام پیش اومد مجبورم شدم چند بار تایم سرویس رو جابه جا کنم . اما همکاران پشتیبانی خیلی مودبانه هماهنگی ها رو انجام دادند .البته چیزی که مزید علت شد این بود که من گوشی ساده داشتم و نتونستم با اپلیکیشن ثبت سفارش کنم.بنابراین تلفنی درخواست دادم و هماهنگی ها رو هم تلفنی انجام دادم برای همین بود که خیلی پشتیبانی رو اذیت کردم.ممنون بابت زحماتتون

 3. ممنون بابت اطلاعات مفید همینطور لیست قیمت سروس کولر. قیمتها که شفاف باشه هم کار برای خود شما راحت تره هم خیال مشتری راحته که پول اضافی پرداخت نمیکنه . یکی از ارکان اصل بازاریابی جلب اعتماد مشتری هست.اگر واقعا بتونید اعتماد مشتریها رو به خودتون جلب کنید پشت سر هم مشتری خواهید داشت چون هر مشتری راضی با خودش چندین نفر دیگه رو میاره.امیدوارم تو کارتون موفق باشید و البته همیشه صادق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا