نظافت

راه های عجیب برای نظافت خانه که هنوز امتحان نکرده اید!

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

نظافت منزل با شوینده های شیمیایی چندان کار جالبی نیست و می تواند خطراتی را به همراه داشته باشد. شوینده های قوی شیمیایی با اینکه خانه را برق می اندازند ولی مشکلاتی را برای سلامتی به وجود می آورند. همین حالا به سفیدکننده ها، جرمگیرها، محلول های شوینده و ترکیباتی که برای نظافت خانه دارید، نگاه کنید. ترکیبات روی برچسب قوطی ها را بخوانید. بدون تردید همه این شوینده ها در خود ترکیباتی دارند که محیط زیست را آلوده می کنند و از خود بخارات سمی به جا می گذارند. با کمک پاک کننده های طبیعی علاوه بر حفظ سلامت خانوار، محیط زیست سالم تری هم خواهید داشت.

ترفندهای نظافت خانه با شوینده های خانگی

نظافت منزل شامل  تمیزکاری همه اتاق ها، آشپزخانه و سرویس های بهداشتی است. برای تمیز کردن منزل احتیاج به شوینده های قوی برای شستشوی کف، دیوارها و …هست. شاید تعجب کنید ولی خیلی از این مواد را می توانید در خانه هم درست کنید. کار نظافت خانه را از سرویس های بهداشتی شروع کنید.

پیشنهاد مطالعه: شرکت نظافتی غرب تهران با بهترین کیفیت خدمات

 • دوش آب را برق بیندازید

آیا فشار دوش کم شده و آب کمی از دوش خارج می شود؟ احتمالا جرم آب، سوراخ های دوش را کیپ کرده و آب نمی تواتد از دوش خارج شود. در یک کیسه نایلون مقدار مساوی آب و سرکه سفید بریزید. این کیسه را به دور سردوش ببندید به طوری که سردوش در این محلول غوطه ور شود. ۲تا ۳ ساعت بعد کیسه را برداشته و شیرآب را باز کنید. از فشار آب دوش شگفت زده می شوید. اما اگر هنوز فشار کم است با خدمات لوله بازکنی هوم سرویز تماس بگیرید تا لوله کش، نشتی لوله های آب را بررسی کند.

نظافت خانه با مواد سبز

 • با سنگ پا به جنگ جرم های کاسه توالت بروید!

احتمالا در مورد نظافت خانه و سرویس بهداشتی با نوشابه سیاه چیزهایی را شنیده اید. بله کوکاکولا یک تمیز کننده فوق العاده برای کاسه توالت است که به راحتی جرم ها را برطرف می کند. اما اگر جرم های سخت روی کاسه توالت را زرد و بد رنگ کرده می توانید با استفاده از سنگ پای حمام همه جرم ها را پاک کنید. سنگ پا را در تشت آب قرار دهید تا کاملا خیس بخورد بعد کاسه توالت را نیز با آب خیس کنید. حالا با سنگ پای خیس خورده روی جرم ها را بکشید. به همین راحتی از دست جرم های بدرنگ کاسه توالت خلاص می شوید. البته این سنگ پا دیگر برای حمام کردن مناسب نیست.

 • کاشی های حمام و توالت را تمیز کنید

تصور نظافت خانه بدون استفاده از سفید کننده ها غیر ممکن است. برای از بین بردن لکه های روی دیوار و کاشی های سرویس بهداشتی از چه ماده ای استفاده می کنید؟ همه محلول های شیمیایی را کنار بگذارید و به جای آن از سرکه سفید معجزه گر برای از بین بردن لکه های کاشی استفاده کنید. یک دستمال را به مقدار زیادی سرکه سفید آغشته کنید و با آن روی کاشی ها و لکه های قدیمی بکشید. بهتر است سرکه سفید حداقل نصف روز روی لکه ها باقی بماند. سپس می توانید به شیوه معمول سرویس بهداشتی را تمیز کنید. به این ترتیب همه لکه ها از بین خواهند رفت.

 • تجهیزات و شیرآلات فلزی حمام و توالت را درخشنده کنید

از سرکه سفید برای برق انداختن شیر آلات هم می توانید استفاده کنید. سرکه را با اسکاچ روی شیر آلات بمالید و پس از یکی دو ساعت با آب، شیر آلات را بشویید. برای جلوگیری از کدری مجدد شیر آلات می توانید از برق ناخن استفاده کنید. روی شیر آلات فلزی، دستگیره ها، پیچ ها فلزی و … را با یک لایه برق ناخن پوشش دهید تا مدت های بیشتری درخشان باقی بماند و دچار زنگ زدگی نشود.

 • نظافت خانه و تمیز کردن آشپزخانه

اغلب سفارش های ثبت شده در شرکت نظافتی هوم سرویز برای نظافتچی خانم است. خانم ها تمایل دارند یک کارگر با تجربه خانم برای نظافت منزل و آشپزخانه کارهای تمیزکاری را انجام دهد. آشپزخانه همیشه نیاز به تمیز کردن دارد و کارهای نظافت اشپزخانه انگار هیچوقت تمام می شود. به محض اینکه اجاق گاز را تمیز می کنید نوبت به کابینت ها می رسد وقتی کابینت ها مرتب شد تازه باید چربی های روی کابینت ها را پاک کنید. تمیزکاری ماشین لباسشویی، یخچال، سینک ظرفشویی و … با محلول های شیمیایی کار درستی نیست. از محلول های طبیعی خانگی برای نظافت خانه و تمیز کردن چربی های شپزخانه کمک بگیرید.

خدمات نظافت خانه

 • از بین بردن چربی های کابینت آشپزخانه

زیبایی دکوراسیون آشپزخانه به کابینت ها بستگی دارد. لکه های چربی روی کابینت ها اصلا چیز جالبی نیست و خیلی سخت هم پاک می شود. از جوش شیرین برای پاک کردن لکه های سر سخت کابینت آشپزخانه استفاده کنید. مقداری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا یک خمیر نسبتا شل درست شود. با کمک دستمال مرطوب و این خمیر، روی درب های کابینت ام دی اف را تمیز کنید. اگر لکه های قدیمی روی درب کابینت وجود دارد با افزودن کمی خمیر دندان به خمیر جوش شیرین، می توانید همه لکه های آزاردهنده کابینت اشپزخانه را هم پاک کنید. با یک مسواک درز بین کابینت ها و لای درب کابینت را به خوبی تمیز کنید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نظافت داخل منزل یا محل کار هم ارائه میده؟
 • برق انداختن سینک ظرفشویی استیل

برای نظافت خانه دو ماده جادویی در منزل وجود دارد اولی سرکه سفید و دومی جوش شیرین. این دو ماده عالی ترین تمیز کننده های خانگی هستند که برای از بین بردن چربی ها و همچنین ضد عفونی کردن محیط آشپزخانه به کار می روند. برای برق انداختن سینک ظرفشویی استیل هم می توانید از همین دو ماده استفاده کنید. ابتدا سینک ظرفشویی را با مایع ظرفشویی تمیز کنید سپس کمی جوش شیرین روی سینک بپاشید و با کمی سرکه و ابر ظرفشویی سینک را برق بیندازید. سرکه موجب ضد عفونی سینک شده و باکتری های بیماری زا را از بین می برد. سینک ظرفشویی در آشپزخانه یکی از کثیف ترین بخش های منزل است که در نظافت خانه نباید نادیده گرفته شود.

 • آشپزخانه را لیمویی کنید!

لیمو یک ماده طبیعی برای نظافت منزل و تمیز کردن جرم های شیر آلات آشپزخانه و چربی های روی لوازم آشپزخانه است. یک لیمو را از وسط دو نیم کرده و با آن روی لکه های چربی و جرم شیر آلات بکشید. لیمو حتی زنگ زدگی فلزات را هم از بین می برد اما لازم است تا حداقل ۳۰ دقیقه روی محل مورد نظر آب لبمو را بمالید و سپس با آب محل را تمیز کنید. به توصیه شرکت نظافتی هوم سرویز از به کار بردن وایتکس، آمونیاک، شوینده های اسیدی قوی و آسیب رسان در محیط آشپزخانه و برای نظافت خانه جدا خودداری کنید. اثر مواد شیمیایی باقی مانده روی لوازم آشپزخانه تا مدت های زیادی باقی می ماند.

پیشنهاد مطالعه: نظافت منزل در شمال تهران را با بهترین کیفیت تجربه کنید

 • تمیز کردن مایکروفر و اجاق گاز

مقداری سرکه سفید را در قوطی اسپری ریخته و با آن سطح اجاق گاز را مرطوب کنید. بعد از یک ربع با استفاده از ابر ظرفشویی و اسکاچ روی لکه های اجاق گاز بکشید. همه لکه ها به سادگی پاک می شوند. اما تمیز کردن مایکروفر از این هم ساده تر است. در یک ظرف مقدار یک فنجان آب و ۱٫۴ فنجان سرکه سفید بریزید. ظرف را با مدت یک دقیقه در مایکروفر روشن قرار دهید. سپس دستگاه را خاموش کرده و از برق جدا کنید. با کمک ابر یا دستمال آشپزخانه به راحتی همه قسمت های داخل مایکروفر را تمیز کنید.

نظافت خانه و تمیز کردن اتاق خواب

 • نظافت خانه و تمیز کردن اتاق خواب ها

فرقی نمی کند چقدر خسته شده اید حتما باید اتاق خواب ها را هم مثل بقیه منزل تمیز کنید. اتاق خواب جایی است که ساعت های زیادی از شب را در آن می گذرانید. وجود میکروب و کثیفی در این فضا روی خواب شبانه تاثیر دارد و حتی می تواند موجب بروز آلرژِی در افراد شود. با یک دستمال مرطوب گرد و خاک ها را تمیز کنید و گردگیری همه وسایل اتاق خواب را با دقت انجام دهید حالا موقع جارو کردن است.

 • تمیز کردن تشک

کف اتاق خواب را با جارو برقی تمیز کنید. با سری مخصوص جارو روی پرده ها بکشید تا گرد و غبار پرده ها از بین برود. نظافت خانه را با تمیز کردن تشک ادامه دهید. ملحفه ها را هفته ای یکبار بشویید و تشک را تمیز کنید. نیازی به شستشوی تشک نیست ولی لازم است تا روی تشک ها را چند وقت یکبار جارو کنید. شاید باور نکنید ولی مقدار زیادی سلول های مرده پوست و آلودگی روی سطح تشک وجود دارد که به راحتی با جاروبرقی تمیز می شود. از سری نازک جارو برقی برای تمیز کردن درز و گوشه های تشک استفاده کنید و با دقت سطح تشک را جارو کنید.

 • ترفندهای تمیز کردن هال و پذیرایی

هنوز خیلی کارهای ریز و درشت باقی مانده که برای نظافت خانه باید انجام دهید. تمیز کردن شیشه های پنجره، گردگیری و جارو کردن هال و پذیرایی، تمیز کردن لوازم منزل و بقیه کارهای باقی مانده را با حوصله انجام دهید. یادتان باشد استفاده از پاک کننده های شیمیایی را فراموش کنید و از تمیز کننده های خانگی برای نظافت خانه حداکثر استفاده را بکنید.

پیشنهاد مطالعه: باکیفیت ترین شرکت نظافتی در تهران را کجا بیابیم؟

شرکت نظافتی برای نظافت خانه

 • تمیز کردن شیشه های پنجره

پنجره ها در مجاورت گرد و خاک، بارش های فصلی و کثیفی قرار دارند. برای تمیز کردن شیشه های پنجره ابتدا گرد و خاک پنجره ها را پاک کنید. اگر روی شیشه های بقایای رنگ ساختمان یا چسب باقی مانده با استفاده از کاردک این مواد را پاک کنید. با کمک یک سکه می توانید به راحتی و بدون خراش، رنگ ساختمانی را از روی شیشه ها بردارید. در ادامه نظافت خانه توری پنجره آلومینیومی را جدا کنید و در حمام بشویید. غبار و کثیفی درز پنجره ها را با دستمال مرطوب پاک کنید. سرکه سفید جادویی را برای نضافت خانه و همچنین تمیز کردن شیشه ها استفاده کنید. سرکه را با اسپری روی شیشه بپاشید و با دستمال کثیفی های شیشه را پاک کنید. برای خشک کردن شیشه ها هیچ چیز مثل روزنامه کارایی ندارد. آب و روزنامه هم به تنهایی برای تمیز کردن شیشه ها کفایت می کند.

 • نظافت کف منزل با شوینده های طبیعی

به خصوص اگر کودکی در خانه دارید حتما نظافت خانه و تمیزکاری کف را فراموش نکنید. بهتر است هر زمان که چیزی روی زمین ریخت آن را تمیز کنید تا سطح کفپوش لکه نشود. اگر کف خانه با سرامیک پوشیده شده می توانید از محلول آب و سرکه برای تمیز کردن مف و نظافت خانه استفاده کنید. اما برای پاک کردن کفپوش های پارکت و لمینت نیازی به محلول شوینده ندارید. مرطوب کردن لمینت ایده خوبی نیست. یک سطل آب را آماده کنید و یک تی نخی را با آب مرطوب کنید. آب اضافی تی نخی را به طور کامل بگیرید. کافیست کمی تی مرطوب باشد و خیس کردن آن ضرورتی ندارد. با یک دستمال مرطوب هم می توانید کف پارکت لمینت را بشویید و لکه ها را تمیز کنید.

از شرکت خدماتی نظافت منزل درخواست نیروی کمکی کنید

استفاده از ترفندهای نظافتی ذکر شده برای نظافت خانه عالی است ولی وقتی خیلی سرتان شلوغ است و وقت کافی برای رسیدگی به امور نظافت منزل ندارید چاره چیست؟ از حق نگذریم نظافت منزل کار دشوار و وقت گیری است. از نظافتچی خانم هوم سرویز برای نظافت خانه کمک بگیرید. خیلی ساده با استفاده از اپلیکیشن هوم سرویز می توانید درخواست سرویس نظافتی را ثبت کنید. خدمتکار، کارگر ساده و نیروی نظافتچی خانم یا آقا به درخواست شما در زمان مورد نظر، درب منزل مراجعه می کند. کارگر نظافت منزل آموزش نحوه تمیز کردن و نظافت خانه را گذرانده است و می داند چگونه همه خانه را برق بیندازد.

درخواست سفارش نظافت منزل را در اپ هوم سرویز ثبت کنید و کار را به حرفه ای ها بسپارید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نظافت داخل منزل یا محل کار تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا