برقکاری ساختمانهوم سرویز

آموزش نصب کولر گازی ✔️ نصب و سرویس کولر گازی در تهران

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

فصل بهار که به نیمه می رسد کم کم به فکر نصب و راه اندازی لوازم خنک کننده می افتیم. انواع کولرهای آبی، گازی و اسپلیت ها تابستان را بهاری می کنند. خدمات نصب و سرویس کولر از سرویس های پر طرفدار در روزهای گرم است که همه خانواده ها به آن نیاز دارند. هزینه سرویس کولر گازی با گرم شدن هوا بیشتر می شود. البته کم نیستند افرادی که دوست دارند خودشان کارهای نصب و راه اندازی کولر را به تنهایی انجام دهند. در این مطلب آموزش نصب کولر گازی برای علاقه مندان آچار به دست تهیه شده. با کمی دقت و راهنمایی های این مطلب می توانید کولر گازی و اسپلیت را به راحتی نصب کنید.

آموزش نصب کولر گازی

اگر به تازگی یک دستگاه کولر گازی خریداری کرده اید به گارانتی آن توجه کنید برخی از شرکت ها نصب رایگان را همراه با خدمات پس از فروش ارائه می دهند. برای مثال تعمیرات کولر گازی ال جی و تعمیر کولر گازی اجنرال در دوره گارانتی توسط سرویس کار کولر گازی خود شرکت انجام می شود. حالا به سراغ آموزش نصب کولر گازی رفته و طریقه نصب کولر گازی را گام به گام بررسی می کنیم. هر دستگاه کولر گازی یا اسپلیت شامل دو یونیت داخلی و خارجی است که یک در داخل اتاق و دیگری در بیرون از ساختمان نصب می شود.

راهنمای سرویس کولر گازی

طریقه نصب کولر گازی

آموزش نصب کولر گازی : نصب یونیت خارجی

کندانسور یا پنل خارجی باید در جایی مناسب نصب شود. این دستگاه موقع روشن شدن و کار کردن، صدا ایجاد می کند بنابر این نصاب کولر گازی باید محلی را برای نصب در نظر بگیرد که مزاحمتی برای واحدهای دیگر و همسایه ها نداشته باشد. در ضمن فراموش نکنید که محل نصب باید در هوای آزاد باشد تا کندانس.ر به خوبی کار کند. عدم هوای کافی در اطراف پنل خارجی موجب اورلود شدن کمپرسور می شود.

  • محل نصب کولر گازی

قبل از اینکه به آموزش نصب کولر گازی بپردازیم بهتر است محل مناسبی را برای نصب دستگاه انتخاب کنید. دقت داشته باشید که محل نصب نباید نزدیک لوازم قابل اشتعال، لوله کشی گاز، دود کش، هود آشپزخانه و دیگر مناطق آلوده باشد. از طرفی وزن دستگاه زیاد است بنابر این محل نصب باید دارای استحکام کافی باشد. قرار گرفتن کندانسور و یونیت خارجی کولر گازی در آفتاب هم پیشنهاد نمی شود. تابش مستقیم خورشید روی سرمایش دستگاه تاثیر منفی دارد. البته با استفاده از آفتابگیر هم می توان مشکل تابش آفتاب را حل کرد.

راهنمای آموزش نصب کولر گازیآموزش نصب کولر گازی
  • نصب کولر گازی در بالکن

طریقه نصب کولر گازی و پنل خارجی با استفاده از اتصال پیچ و مهره در اسکلت نگهدارنده انجام می شود. اگر کولر گازی را در لبه پنجره و یا بالکن نصب می کنید حتما از لرزه گیر برای کاهش ارتعاشات کمپرسور استفاده کنید در غیر این صورت موقع روشن شدن، دستگاه با لرزش و صدای شدیدی کار می کند. در نظر داشته باشید که اطراف پنل خارجی دارای فضای کافی باشد زیرا در هنگام نیاز کار تعمیر کولر گازی و یا سرویس کولر گازی راحت تر انجام می شود.

  • طریقه نصب کولر گازی روی سطح شیب دار

در این مرحله به آموزش نصب کولر گازی روی شیروانی و بام های شیب دار می پردازیم. اگر محل نصب یونیت خارجی تراز نیست حتما از پایه مناسب برای تراز بودن یونیت استفاده کنید. اگر با نصب کولر گازی مشکل دارید با نصاب کولر گازی هوم سرویز تماس بگیرید. تراز کردن پنل خارجی کمی دشوار است ولی حتما باید انجام شود.

قیمت سرویس کولر گازی- قیمت شارژ کولر گازی

  • نصب اسپلیت و کولر گازی

  1. سیم برق را طبق نمودار سیم کشی دستگاه و طبق دستورالعمل شرکت سازنده وصل کنید
  2. لوله ها را با گیره به خوبی روی دیوار محکم کنید. عایق بندی لوله ها و محل اتصال لوله ها را فراموش نکنید.

آموزش تعمیرات کولرگازی

آموزش نصب کولر گازی : نصب یونیت داخلی

بهترین مکان را برای نصب پنل داخلی کولر گازی انتخاب کنید. این مکان باید دور از بخاری، شوفاژ، اجاق گاز، یخچال و سیستم های رطوبت زا باشد. پنل داخلی را روی دیواری نصب کنید که حداکثر پوشش دهی را در اتاق ایجاد کند. بهتر است در اطراف و جلوی دستگاه هیچ مانعی وجود نداشته باشد تا هوا بتواند به سمت وسط اتاق پرتاب شود.

  • نصب اجزای کولر گازی

صفحه نگدارنده پشتی یونیت را روی دیوار نصب کنید. در نظر داشته باشید که فاصله لازم برای تعمیر کولر گازی و سرویس آن در نظر بگیرید. یونیت داخلی اسپلیت و کولر گازی لازم است تا در ارتفاع حداقل ۲ متری بالای دیوار نصب شود. اگر اسپلیت روی دیوار گچی نصب می شود از پیچ و روپلاک های سایز بزرگ استفاده کنید. نحوه اموزش نصب کولر گازی روی دیوار آجری، سنگ آنتیک و گچی یکسان است ولی اندکی تفاوت در نوع دریل کاری روی دیوار وجود دارد. دقت داشته باشید که قبل از دریل کاری، موقعیت سوراخ ها را طبق صفحه پشتی روی دیوار مشخص کنید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و سرویس کولر گازی هم ارائه میده؟

عیب یابی کولر گازی پنجره ای

  • آموزش نصب کولر گازی و لوله تخلیه آب

لازم است تا لوله تخلیه آب هم زمان با نصب یونیت داخلی از سوراخ دیوار عبور داده شود. بهترین نقطه را برای سوراخ لوله تخلیه آب در نظر بگیرید. سوراخ تقریبا به قطر ۷٫۵ سانتیمتر باشد تا لوله تخلیه به راحتی عبور کند. با قرار دادن یک فلنج انعطاف پذیر داخل سوراخ، لوله تخلیه را با شیب رو به پایین خارج کنید. پ

  • نصب اتصالات الکتریکی کولر گازی

کاور پوشش پنل جلویی کولر گازی را بردارید. از وصل بودن اتصالات الکتریکی طبق نمودارهای دفترچه راهنما مطمئن شوید. دستگاه را روشن کنید و موقعیت را بررسی کنید. اگر دستگاه همراه با سر و صدای زیادی کار می کند فورا دکمه خاموش کولر گازی را بزنید. با واحد خدمات سرویس کولر گازی هوم سرویز تماس بگیرید تا در زمان کوتاهی تکنیسین با تجربه برای بررسی اشکال به محل مراجعه کند.

برای ثبت سفارش سرویس نصب و سرویس کولر گازی هوم سرویز با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۹۱۰۰۱۳۳۲

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و سرویس کولر گازی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا