کاربردی

چگونه پوشال کولر آبی را عوض کنیم؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

کولر آبی پر استفاده ترین وسیله سرمایشی در ایران است که پوشال کولر آبی یکی از بخش های مهم آن محسوب می شود و می تواند در کارکرد مناسب یا نامناسب کولر تاثیرگذار باشد.

پوشال هرچند وقت یکبار نیاز به تعویض و نوسازی دارد تا آب کولر در تمام بخش های پوشال پخش شده و هوای خنک تری را دریافت کنید، خیلی از اوقات عدم تعویض به موقع پوشال، می تواند باعث شود که کولر شما قدرت خود را از دست بدهد و نتواند فضای خانه را خنک کند.

معمولا در خدمات سرویس کولر آبی، کار تعویض پوشال هم انجام می شود و می توانید از سرویس کار کولر خودتان بخواهید که این کار را برایتان انجام دهد. اما اگر خواستید خودتان کار تعویض پوشال کولر را انجام دهید، باید با این کار آشنایی کامل داشته باشید و اصول آن را بلد باشید.

در این مقاله می خواهیم در مورد تعویض پوشال کولر آبی صحبت کنیم و بگوییم که نحوه تعویض آن چگونه و اصلا چه زمانی نیاز است که پوشال کولر خودتان را تعویض کنید؛ اگر می خواهید خودتان این کار را یاد بگیرید و به بهترین شکل ممکن آن را انجام دهید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چرا باید پوشال کولر آبی را تعویض کنیم؟

ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چرا باید پوشال کولر آبی را تعویض کنیم؟ در ابتدا برای جواب به این سوال، بهتر است در مورد این توضیح بدهیم که کولر آبی چگونه کار می کند.

فرآیند کاری کولر آبی به این صورت است که آب توسط شناور در کف کولر پخش می شود و وقتی شما پمپ کولر را روشن می کنید، این پمپ آب کف کولر را به بالای پوشال ها فرستاده و پوشال ها را به صورت کامل خیس می کند.

بین پوشال هم باز است و هوای بیرون به داخل کولر کشیده می شود و در تماس با پوشال های خیس، این هوا خنک می شود. سپس وقتی موتور کولر را روشن می کنید، موتور شروع به چرخاندن پروانه می کند و پروانه این هوای خنک را از طریق کانال ها به داخل خانه هدایت می کند.

حالا اگر در هر مرحله از این فرآیند اشکالی وجود داشته باشد، قطعا شما نمی توانید هوای خنکی را دریافت کنید یا هوایی دریافت می کنید که خنکی کمی دارد.

مثلا ممکن است پوشال ها قدیمی و خشک شده باشند و نتوانند آب را جذب کنند، یا ممکن است که پوشال کولر آبی رسوب زده باشد و نتواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد. در هرکدام از این حالت ها، شما باید سریعا نسبت به تعویض پوشال کولر آبی خودتان اقدام کنید تا بتوانید از کولر خودتان باد خنک و ملایمی دریافت کنید.

دقیقا به همین خاطر است که هرساله باید سرویس کولر آبی را انجام دهید تا بتوانید از سلامت تمامی بخش های کولر خودتان اطمینان حاصل کنید و بهترین کارایی را از آن دریافت کنید.

راهنمای سرویس کولر آبی

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و سرویس کولر آبی هم ارائه میده؟
پوشال کولر آبی

زمان تعویض پوشال کولر آبی را چطور پیدا کنیم؟

یکی از سوالات متداولی که در مورد تعویض پوشال کولر آبی پرسیده می شود، این است که زمان مناسب برای تعویض پوشال کولر آبی را چطور پیدا کنیم. باید بگوییم که این موضوع به چند پارامتر بستگی دارد که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد:

۱- کیفیت باد کولر:

اولین نکته ای که قبل تر هم به آن اشاره کردیم، این است که پوشال نقش زیادی در کیفیت باد کولر دارد و اگر حس کردید که بادی که از کولر دریافت می کنید کیفیت مناسبی ندارد یا خیلی خنک نیست، احتمالا پوشال کولر شما نیاز به تعویض دارد. البته این موضوع ممکن است به موارد دیگری مانند ضعیف شدن موتور یا رسوب زدگی کولر و یا مشکل در پمپ هم مربوط باشد، اما در اکثر موارد مشکل از پوشال ها است و با تعویض آنها می توانید این مشکل را حل کنید.

۲- رسوب زدگی پوشال ها:

دومین موردی که تعیین می کند زمان تعویض پوشال کولر آبی رسیده است، رسوب زدگی پوشال های کولر است. اگر در شهری زندگی می کنید که املاح آب زیاد است، توصیه می کنیم حتما هرساله پوشال ها را تعویض کنید و سعی کنید هر چند وقت یکبار پوشال ها را بشویید تا بتوانید مجددا از آنها استفاده کنید تا نیازی نباشد که چندبار در سال به تعویض پوشال بپردازید.

برای این مورد هنگام سرویس کولر آبی خودتان، نگاهی به پوشال کولر بیندازید و اگر دیدید که رسوبات زیادی روی پوشال قرار دارد، حتما در جهت تعویض آن اقدام کنید.

۳- حشرات موذی در پوشال:

همانطور که احتمالا می دانید، پوشال از تراش چوب با ضخامت های خیلی کوچک به دست می آید و جایی گرم و نرم برای زندگی حشرات موذی است، به همین خاطر توصیه می کنیم در هنگام سرویس کولر آبی پوشال ها را بررسی کنید و اگر متوجه شدید که حشرات موذی در آن ها زندگی می کنند، سریعا نسبت به تعویض پوشال اقدام کنید، چون ممکن است این حشرات رشد کرده و از طریق کانال کولر به داخل خانه وارد شوند و دردسرهای زیادی را برای شما ایجاد کنند.

به همین خاطر نیاز است که هرچند وقت یکبار پوشال ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که حشرات موذی در آنها زندگی نمی کنند.

۴- خشک شدن پوشال ها:

گاهی اوقات ممکن است به دلیل کارکرد نادرست پمپ و یا گرم شدن بیش از حد هوا، متوجه شوید که پوشال ها بسیار خشک شده اند و با آب نرم نمی شوند و نمی توانند به خوبی هوای خانه را خنک کنند. این مورد هم نشانه دیگری برای زمان تعویض پوشال کولر آبی است که باید به آن دقت کنید. اگر متوجه شدید که تمامی قسمت های پوشال خیس نمی شود و پوشال خشک و شکننده شده است، حتما آن را تعویض کنید تا کیفیت خودش را مجددا به دست بیاورد.

۵- بوی بد هوایی که از کولر وارد می شود:

آخرین نشانه ای که برای مشخص کردن زمان تعویض پوشال کولر آبی می تواند به شما کمک کند، این است که زمانی که کولر را روشن می کنید، بوی بدی به داخل فضای خانه وارد می شود و این موضوع هم می تواند نشان دهنده وجود گرد و غبار و آلودگی روی پوشال کولر باشد.

هرزمان که متوجه شدید کولر شما بوی بدی دارد، توصیه می کنیم نسبت به تعویض پوشال کولر آبی و شستشوی کامل کولر اقدام کنید تا این مشکل حل شود و دیگر بوی بدی به داخل فضای خانه شما وارد نشود.

تعمیر و تعویض کولر آبی

مراحل تعویض پوشال کولر آبی

آموزش تعویض پوشال کولر آبی

تا به اینجا در مورد این موضوع صحبت کردیم که چرا باید پوشال کولر را تعویض کنید و زمان مناسب برای این کار را چطور باید پیدا کنید، حالا می خواهیم به سراغ این موضوع برویم که به شما آموزش بدهیم چطور باید کار تعویض پوشال کولر را انجام دهید، پس در ادامه با ما همراه باشید و مرحله به مرحله این کار را انجام دهید:

۱- خرید پوشال کولر آبی مناسب:

در ابتدا و قبل از شروع کار، شما باید یک بسته پوشال مناسب را برای کولر خودتان تهیه کنید، برای این کار نیاز است که حتما مدل و ظرفیت کولر خودتان را بدانید تا هنگام خرید پوشال، بتوانید یک پوشال با سایز مناسب تهیه کنید، چون در صورتی که سایز پوشال مناسب نباشد، ممکن است خیلی کوچک شود و کارآیی لازم را نداشته باشد و یا خیلی بزرگ شود و از بسته شدن درب کولر جلوگیری کند.

پس خرید پوشال کولر آبی یکی از بخش های مهم است و نیاز است که دقت کافی را در انجام آن داشته باشید.

۲- باز کردن پوشال قبلی از کولر:

مرحله بعدی برای تعویض پوشال کولر آبی، این است که سه درب کولر که دارای پوشال هستند و قابلیت باز شدن دارند را جدا کنید و پوشال های قبلی را خارج کنید.

برای این کار کافیست دو جای دست که در زیر درب ها وجود دارد را گرفته و درب را به بالا بکشید، سپس به آرامی آن را از جای خود خارج کنید تا از کولر جدا شود و بتوانید آن را روی زمین گذاشته و پوشال ها را تعویض کنید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و سرویس کولر آبی هم ارائه میده؟

برای هر سه درب این کار را انجام دهید و سپس سیم های پشت پوشال ها را با انبردستی به آرامی جدا کرده و پوشال های قدیمی را از جای خودشان خارج کنید.

هنگام جدا کردن سیم مراقب باشید که قسمت پلاستیکی روی دریچه را خراب نکنید تا هنگام جاسازی پوشال جدید دچار مشکل نشوید.

۳- شستشوی دریچه کولر:

بعد از اینکه پوشال های قدیمی را از دریچه های کولر جدا کردید، نیاز است که دریچه ها را به صورت کامل با آب و یک فرچه بشویید تا تمامی رسوبات روی آنها از بین برود. خیلی از افراد فقط اقدام به تعویض پوشال ها می کنند و توجهی به شستشوی دریچه ها ندارند، اما باید بدانید که اگر دریچه ها رسوب داشته باشند و آنها را تمیز نکنید، قطعا نمی توانید هوای خنک و مناسبی را در کولر خودتان دریافت کنید و این موضوع باعث می شود که کولر کارآیی ضعیفی داشته باشد.

به همین خاطر توصیه می کنیم که حتما این مرحله را انجام دهید و سه دریچه کولر را به طور کامل بشویید تا کاملا تمیز شوند.

۴- شستشوی پوشال کولر آبی جدید:

پوشال های جدید معمولا در بسته های سه تایی قرار دارند و خرید یک بسته کمک می کند که بتوانید برای درب های کولر خودتان پوشال کافی داشته باشید. معمولا این پوشال ها در بسته های پلاستیکی قرار دارند، اما هنگام بسته بندی در کارگاه تولیدی، گرد و غبار زیادی روی آنها می نشیند و این موضوع باعث می شود که نیاز به شستشوی آنها داشته باشید.

توصیه می کنیم حتما قبل از نصب، پوشال های جدید را روی زمینی که از قبل آنجا را تمیز کرده اید پهن کرده و با استفاده از شیلنگ آب، به صورت کامل آنها را خیس کرده و بشویید تا گرد و غبار موجود در پوشال ها به صورت کامل خارج شود.

سپس پوشال ها را بگذارید تا آب آنها کمی از بین برود و سبک تر شوند و به سراغ مرحله بعدی بروید.

۵- نصب پوشال کولر آبی جدید روی درب ها:

مرحله بعدی این است که پوشال های کولر آبی را به خوبی روی دریچه ها قرار دهید و سپس نگهدارنده پوشال ها را با استفاده از انبردستی محکم کنید تا به خوبی محکم شوند. این کار را با دقت انجام دهید و حواستان باشد که پوشال به خوبی روی درب قرار گرفته باشد و تمام سطح درب کولر را بپوشاند تا خنک کردن هوا به خوبی انجام شود.

بعد از این کار نیاز است که یکبار دیگر پوشال و درب کولر را خیس کنید، اگر در پشت بام این کار را انجام می دهید، به راحتی کار قابل انجام است و اگر هم در بالکن این کار را انجام می دهید و امکان خیس کردن وجود ندارد، می توانید با دست کمی آب روی پوشال بپاشید تا کمی مرطوب شود.

۶- جایگذاری دریچه های کولر آبی:

بعد از اینکه مراحل قبلی را انجام دادید، آخرین مرحله این است که دریچه های کولر آبی را روی جای خودشان قرار دهید تا با استفاده از پوشال کولر آبی جدید خودتان، بتوانید تجربه یک هوای تازه و خنک را داشته باشید.

برای این کار نیاز است که درب ها را بلند کرده و ابتدا بالای آنها را در جای خود قرار دهید و سپس دستگیره های پایین درب را بگیرید، بعد درب را به بالا فشار داده و پایین آن را به خوبی در جای خود قرار دهید و با یک کشش سریع درب به پایین، می توانید به راحتی آنها را در جای خودشان قرار دهید.

آموزش سرویس کولر آبی 

از بین بردن رسوبات کولر آبی

خدمات سرویس کولر آبی هوم سرویز

هوم سرویز خدمات نصب، سرویس، تعویض پوشال و سیم کشی کولر آبی را به صورت تخصصی به شما عزیزان ارائه می دهد و همیاران هوم سرویس که همگی دارای گواهینامه آموزش مهارت های مرتبط هستند، می توانند در سریع ترین زمان ممکن به کولر شما رسیدگی کرده و مشکلات آن را برطرف کنند.

برای استفاده از این خدمات، کافیست اپلیکیشن هوم سرویز را نصب کرده و وارد آن شوید و سپس به قسمت خدمات موردنظر خودتان بروید و درخواست خدمات سرویس کولر آبی را ثبت کنید.

پس از بررسی درخواست شما، نزدیک ترین همیار هوم سرویز به محل شما اعزام شده و خدمات موردنیاز را با بهترین کیفیت و قیمت برایتان انجام خواهد داد.

ضمنا تمامی خدمات هوم سرویز، گارانتی تضمین کیفیت دارند و شما می توانید از این گارانتی در صورت عدم رضایت از خدمات استفاده کنید.

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و سرویس کولر آبی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا