کاربردی

چگونه پوشال کولر آبی را عوض کنیم؟

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

از نظافت و اسباب کشی تا تعمیرات و بازسازی

مشاوره و ثبت سفارش رایگان

021-91001332 سفارش با نرم افزار

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

کولرهای آبی از رایج ترین تجهیزات خنک کننده هستند و می بایست قبل از شروع فصل گرما سرویس شوند. سرویس کولر آبی در کارکرد بهینه و همچنین پیشگیری از ایرادات احتمالی تاثیر زیادی دارد. یکی از کارهای روتین در سرویس سالانه، تعویض پوشال کولر آبی است. پوشال ها در معرض آلودگی و رطوبت قرار دارند و خیلی زود کیفیت خود را از دست می دهند. یک کولر سالم و پر قدرت که پوشال های مستعمل دارد، نمی تواند به خوبی فضای مورد نظر را خنک کند. با صرف هزینه ای اندک می توانید یک بسته پوشال تازه را خریداری کرده و خودتان پوشال را عوض کنید.

پوشال کولر چیست؟

جنس پوشال از چوب درختان صنوبر، سپیدار، بید یا .. است که با ماشین های رنده مخصوص به ضخامت چند میلیمتر برش می خورد. همه کولرهای آبی از هر برندی که باشند برای خنک کردن نیاز به همین پوشال های چوبی دارند. هوا با برخورد به پوشال مرطوب خنک شده و از کانال کولر به داخل ساختمان منتقل می شود. پوشال کولر قدرت جذب آب بالایی دارد و آب را در لابه لای الیاف متخلخل خود نگاه می دارد. تعویض پوشال کولر آبی به صورت سالانه و حداکثر دوسال یکبار بیشترین تاثیر را در میزان خنک کنندگی و هوای مطبوع کولر دارد.

راهنمای سرویس کولر آبی

پوشال کولر آبی

چرا باید پوشال کولر را عوض کنیم؟

نصب کولرهای آبی در بیرون از ساختمان امری عادی است. بنابراین دور از ذهن نیست که گرد و غبار و آلودگی های هوا در الیاف پوشال کولر نفوذ کند. وجود آلودگی و رطوبت در پوشال، محیط مناسبی را برای رشد قارچ و کپک به وجود می آورد لذا ضروری است که با پوشال کولر آبی در فاصله زمانی معین عوض شود. معمولا به هنگام راه اندازی کولر آبی هوم سرویز برای از بین بردن رسوبات کولر آبی و همچنین عوض کردن پوشال کولر آبی هم اقدام می شود. پوشال های بی کیفیت که دارای آلودگی های زیادی هستند عامل اصلی آلرژی های تنفسی و بیماری های پوستی در فصل تابستان می باشند.

آموزش تعویض پوشال کولر آبی

آیا به باد کولر حساسیت دارید؟ آیا با روشن کردن کولر در تابستان دچار حالت سرماخوردگی می شوید؟ باید بدانید که همه این مشکلات ناشی از میکروب ها و آلودگی های درون کولر و پوشال های قدیمی است. بر خلاف عیب یابی موتور کولر آبی که کاملا تخصصی است و باید توسط تکنیسین با تجربه انجام شود، عوض کردن پوشال کولر آبی کار ساده ای است و نیاز به تخصص ویژه ای ندارد. حتی اگر برای اولین بار می خواهید پوشال ها را عوض کنید، نگران نباشید کار آنقدرها که به نظر می رسد پیچیده نیست.

تعمیر و تعویض کولر آبی

مراحل تعویض پوشال کولر آبی

مراحل تعویض پوشال کولر آبی

قبل از شروع به کار لازم است تا یک بسته پوشال تازه خریداری کنید. با توجه به اندازه کولر باید پوشال مناسب را خریداری کنید. چنانچه اندازه پوشال کوچکتر باشد، روی هوای خنک تاثیر منفی دارد و پوشال های بزرگتر هم به خوبی در دریچه ها جای نمی گیرند. پوشال کولر آبی در بسته بندی های منظم و کارخانه ای به فروش می رسد.

  • باز کردن پوشال قبلی از کولر

سه دریچه اطراف کولر را که نگاه کنید حتما می توانید پوشال های قبلی را ببینید. دستگیره هایی برای خارج کردن دستگیره ها وجود دارد که می توانید از آن برای باز کردن دریچه های کولر استفاده کنید. ابتدا دریچه های کولر را برداشته و روی زمین قرار دهید. توجه داشته باشید که پوشال رو به بالا باشد تا بتوانید آن را ار دریچه جدا کنید. توری های محافظ روی پوشال کولر هوم سرویز را با دست بردارید. برای سهولت می توانید از پیچ گوشتی و انبردست کمک بگیرید تا آسیبی به دست نرسد. حفاظ های روی توری خاردار هستند و برای نگهداشتن الیاف های چوبی طراحی شده اند. برای عوض کردن پوشال کولر آبی با برداشتن این حفاظ های خاردار می توانید پوشال بی کیفیت قبلی را از روی دریچه ها خارج کنید.

  • تمیز کردن دریچه های کولر

برداشتن پوشال های قدیمی به تنهایی کافی نیست. نظافت کولر را با حوصله انجام دهید. اکنون می توانید دریچه های کولر را با آب و شوینده مناسب تمیز کنید تا همه آلودگی های روی دریچه ها به طور کامل از بین برود. از بین بردن رسوبات کولر آبی که در لا به لای شیارهای دریچه ها قرار دارند را فراموش نکنید. رسوبات می توانند منافذ و مسیرهای آبی را مسدود کرده و در آبرسانی به پوشال اختلال ایجاد کنند. در این صورت حتی وقتی پوشال کولر آبی را عوض می کنید هنوز هوادهی کولر مطلوب نمی شود. دلیل اصلی بسته بودن شیارها و کاهش هوای خروجی خنک از دستگاه است.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و سرویس کولر آبی هم ارائه میده؟

آموزش سرویس کولر آبی 

از بین بردن رسوبات کولر آبی

  • آماده کردن پوشال کولر آبی

پوشال ها همگی دارای بسته بندی هستند ولی در پروسه تولید گرد و خاک زیادی روی الیاف چوبی پوشال می نشیند که باید قبل از مصرف حتما شسته شود. بنابراین توصیه می شود پوشال تازه خریداری شده را اول تمیز کنید. برای این کار پوشال را از بسته بندی خارج کرده و روی سطح پشت بام پهن کنید. حتما محل قرار دادن پوشال ها را از قبل تمیز کنید. حالا با شلنگ آب روی پوشال کولر آبی را کاملا مرطوب کنید تا گرد وغبار آن پاک شود.

  • نصب پوشال های تازه روی دریچه کولر

اکنون هم دریچه ها و هم پوشال را به خوبی تمیز کرده اید و می توانید پوشال های تازه خریداری شده را جایگزین پوشال های قبلی کنید. برای این کار لازم است تا دریچه های کولر را کف زمین قرار داده و پوشال ها را به صورت کامل داخل دریچه قرار دهید. با قرار دادن حفاظ های نگهدارنده پوشال، آنها را محکم کنید. دقت کنید هیچ قسمتی از کولر نباید بدون پوشال، خالی و یا دارای بیرون زدگی پوشال ها باشد. پوشال کولر آبی باید به صورت کامل سطح را بپوشاند. پس از اتمام کار یکبار دیگر روی پوشال و دریچه های کولر آب بگیرید.

  • بستن دریچه های کولر آبی

با قرار دادن دریچه ها در محل خود، کار تعویض پوشال کولر آبی به پایان می رسد. حالا می توانید کولر را روشن کنید اما برای بار اول بهتر است روی دریچه های داخلی کولر یک پارچه بزرگ مرطوب قرار دهید تا گرد و خاک های باقی مانده در کانال را جذب کند. در این صورت گرد و خاک به داخل ساختمان وارد نمی شود.

سیم کشی کولر آبی، تعمیر کولر، نصب و سرویس دوره ای را به حرفه ای ها بسپارید تا همه قسمت های موتوری و فنی به خوبی عیب یابی شود. همیاران هوم سرویز با اولین تماس به محل اعزام می شوند.

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و سرویس کولر آبی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا