خانگی و ساختمانی

کاربرد جوشکاری آرگون چیست؟ ✔️ خدمات جوشکاری سیار هوم سرویز

جوشکاری از خدمات کاربردی در صنایع است. انواع جوشکاریco2 ، جوش آلومینیوم، جوشکاری آرگون ، جوشکاری برق برای پیوند قطعات در صنعت استفاده می شود. در ساخت و ساز درب و پنجره فلزی، خفاظ پنجره آهنی، نرده فرفورژه و …. همگی از انواع جوش برای اتصال قطعات استفاده می شود. علاوه بر صنعت ساختمان سازی در صنایع پتروشیمی، … کشتی سازی و … نیز برای اتصال قطعات فلزی و غیر فلزی به یکدیگر، دستگاه جوش به کار می رود.  با توجه به نیاز خانواده ها برای تعمیرات و غیره، سرویس جوشکاری سیار به صورت درب منزل ارائه می شود. در این مطلب از نوعی جوشکاری حرفه ای به نام جوش آرگون می گوییم.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

جوشکاری آرگون چیست؟

آرگون نوعی گاز است که در حالت عادی غیر سمی بوده و خطری برای انسان ندارد. این گاز در مجاورت اکسیژن و حرارت بسیار سمی و مضر می شود.استفاده از گاز آرگون برای جوش دادن قطعات را جوشکاری با آرگون می نامند. این شیوه در صنایع برای جوش دادن قوس تنگستن کاربرد فراوانی دارد. در این فرایند بین دو الکترود تخلیه بار الکتریکی انجام می شود. این پروسه موجب یونیزه شدن گاز آرگون نیز می شود. در این شیوه از جوشکاری حرارت بسیار زیاد تا ۲۰۰۰۰ درجه سانتیگراد نیز ایجاد خواهد شد.

جوشکاری سیار در تهران

جوش آرگون

 جوشکاری آرگون در کجا استفاده می شود؟

موقع آموزش جوشکاری به کارآموزان توضیح داده می شود که هر نوع جوش برای کدام نوع اتصال مناسب است. در واقع همه انواع جوش را نمی توان بدون اطلاع برای پیوند دادن قطعات فلزی و غیر فلزی به کار برد. جوش آرگون در اتصال لوله های تحت فشار کاربرد فراوانی دارد. برای جوش دادن صفحات نازک و بسیار ظریف از این شیوه جوشکاری استفاده می شود. جوشکار متخصص و آموزش دیده تنها کسی است که می تواند از جوش آرگون استفاده کند. این حرفه نیاز به تخصص و تجربه بالایی دارد. متداول ترین موارد استفاده از آرگون در جوشکاری مس و جوشکاری آلومینیوم با آرگون است. در صنایع پتروشیمی، صنایع دریایی و ساخت تجهیزات نظامی از جوشکاری با گاز آرگون استفاده می شود.

تجهیزات جوشکاری آرگون چیست؟

به طور معمول جوشکاری با این شیوه بسیار کم و کوتاه است. در هنگام جوش کاری به دلیل حرارت بالا از تجهیزات خنک کننده بادی استفاده می شود. در صورتی که پروژه های جوش با آرگون بلند مدت باشد حتما از سیستم های خنک کننده آبی برای کاهش دمای جوش استفاده می شود. برای مثال در جوشکاری لوله های نفت و گاز همیشه سیستم های خنک کننده آبی و مجهز به کار گرفته می شود. بر خلاف سایر روش های جوشکاری که تاکنون دیده اید، جوشکاری با گاز آرگون نیاز به تجهیزات زیادی دارد. تجهیزات جوشکاری تخصصی در جوش آرگون شامل:

 • منبع تغذیه
 • سیلندر گاز محافظ
 • رگولاتور
 • شلنگ و بست های گاز
 • تورچ جوشکاری آرگون
 • کابلهای اتصال و الکترود تنگستن
 • سیم جوش یا فیلر جوشکاری

مزایای جوشکاری آرگون

مزیت های جوشکاری آرگون چیست؟

بهره وری بالا در این شیوه جوش به وضوح مشاهده می شود. با توجه به عدم وجود سرباره، جرقه و دود، نیاز به پاکسازی بسیار کمتر از دیگر شیوه های اتصال است. جرقه های متداول در جوشکاری های معمولی را در جوش آرگون نمی بینید. کیفیت جوش آرگون بسیار بالاتر است و می توان قطعات بسیار ظریف را به هم اتصال داد. در جوش آرگون امکان جوش دادن ورق های فلزی در همه وضعیت ها وجود دارد. هم صفحات صاف و به خصوص قوس ها را می توان با این شیوه به یکدیگر اتصال داد. این پروسه  از با کیفیت ترین انواع جوش کاری رسوبی است.

آیا جوش آلومینیوم همان آرگون است؟

برخی از برندهای ماشین های جوش آرگون در بین صنعتگران بسیار معروف هستند. گاهی دست اندرکاران در این صنعت نام دستگاه را به جای نوع جوش به کار می برند. برای مثال جوش هلی آرک یا هلی ولد، که هر دو نام تجاری ماشین های جوش آرگون هستند. در برخی از این ماشین ها جهت بالا بردن سرعت جوشکاری از گاز هلیم و آرگون به صورت هم زمان استفاده می شود. ترکیب این دو گاز امنیت کار را نیز بالاتر می برد. در بین صنعتگران وطنی، به جوش با گاز آرگون، جوش آلومینیوم نیز می گویند. جوش آلومینیوم و جوش آرگون هر دو اشاره به یک نوع جوشکاری دارد که اغلب در داخل کشور از آن استفاده می شود. جوش تیگ یکی دیگر از نام های این شیوه برای جوش دادن قطعات است.

قیمت جوشکاری آرگونجوش با گاز برای اتصالات فلزی

عوارض جوشکاری با گاز آرگون چیست؟

خطر جوشکاری آرگون برای کسانی که تخصصی در این زمینه ندارند بسیار بیشتر است. گاز آرگون در حین عملیات جوشکاری و مجاورت اکسیژن هوا تبدیل به گازی بسیار سمی می شود. تنفس گاز موقع جوش دادن قطعات موجب آسیب جدی به سیستم تنفس انسان می شود. علاوه بر آن وجود اشعه مادون قرمز در هنگام جوشکاری عوارض ناخوشایندی بر سلامت انسان دارد که از جمله می توان پیری زودرس، کاهش توان و عوارض پوستی را نام برد. جهت پیشگیری از آسیب موقع جوشکاری آرگون لازم است تا اقدامات پیشگیرانه و محافظتی انجام شود. استفاده از ماسک جوشکاری در کار با گاز آرگون حتمی است. برخی از عوارض جوشکاری آرگون عبارتند از:

 • عوارض طولانی مدت

صنعتکارانی که به مدت طولانی با جوش آرگون کار می کنند در صورت عدم رعایت نکات ایمنی به برخی بیماری ها دچار می شوند. مشکلات تنفسی از جمله برونشیت، التهاب ریه ها، آسم، مشکلات قلبی، التهاب معده و روده ها، آسیب به کلیه و زخم معده و اثنی عشر به همراه مشکلات پوستی در برخی موارد دیده می شود. کار طولانی مدت با گاز آرگون بدون استفاده از محافظ های تنفسی منجر به بروز مشکلات عدیده می شود.

 • عوارض ناشی از گرمای جوش

سوختگی و ضایعات چشمی از عوارض ناخوشایندی است که به دلیل ایجاد گرمای زیاد و الکترود داغ ایجاد می شود. حتی امکان گرمازدگی جوشکار در اثر کار طولانی مدت جوشکاری نیز وجود دارد. احساس خستگی، تهوع و درد شکمی اغلب به دلیل گرمازدگی است. لازم است تا در هنگام کار با گاز سمی از لباس محافظ، عینک محافظ، ماسک تنفسی و حتی کفش محافظ استفاده شود تا عوارض ناشی از گاز به حداقل کاهش یابد.

جوشکاری آرگونخدمات جوشکاری آرگون در محل

خدمات جوشکاری و خرده کاری آهنگری در تهران

سرویس جوشکاری هوم سرویز از خدمات پر تقاضا در تهران است. این سرویس به صورت دائمی در همه مناطق ارائه می شود. جوشکار حرفه ای در مورد نوع جوش و دستگاه مورد نیاز، تصمیم می گیرد. همه پیمانکاران در تیم اجرایی از تیم جوشکار با تجربه هم کمک می گیرند. در صنعت ساخت و ساز برای اتصال لوله های گاز، جوش اسکلت فلزی و …. از خدمات جوشکار آموزش دیده استفاده می شود. بعد از ساخت بنا نیز همچنان به خدمات جوشکاری نیاز دارید برای مثال وقتی بخواهید یک چهرپایه برای کولر آبی بسازید این کار را جوشکار برای تان انجام می دهد. به طور کلی حوزه کاری جوشکاری خیلی گسترده است. در ساخت همه لوازم دور و برمان حتما از اتصالات جوش استفاده شده است. 

میدونستی که هوم سرویز، خدمات جوشکاری و آهنگری هم ارائه میده؟

معرفی خدمات جوشکاری و آهنگری هوم سرویز

انواع خدمات خرده کاری جوشکاری و تعمیرات توسط بهترین جوشکار تهران در محل انجام می شود. تعمیر درب و پنجره، تعمیر لولای شکسته درب کمد و ….. سایر خرده کاری ها در قالب پروژه های روزانه و ساعتی پذیرفته می شود. البته حیطه کاری جوشکار هوم سرویز فقط تعمیرات نیست بلکه ساخت سازه های فلزی نیز بخشی از خدمات درب منزل این سامانه است. سرویس جوشکاری و آهنگری در این موارد به کار می رود:

 • ساخت حفاظ آهنی درب و پنجره
 • ساخت نرده و حفاظ برای بالکن
 • ساخت حفاظ پشت بام و تراس
 • ساخت حفاظ راه پله فرفورژه
 • ساخت حفاظ شاخ گوزنی
 • ساخت انواع درب حیاط و دروازه ساده
 • ساخت انواع  پنجره آهنی ساده و طرح دار 
 • ساخت درب آکاردئونی
 • ساخت سایه بان و جوشکاری اسکلت فلزی
 • جوشکاری انواع لوله

قیمت جوشکاری آرگون و خرده کاری آهنگری

هزینه خدمات جوشکاری با توجه به نوع جوش و حجم کار تعیین می شود. در سفارش های لوله کشی، دستمزدها به صورت متری محاسبه می شود ولی در ساخت سازه های فلزی نظیر درب و پنجره، حفاظ، نرده های تراس و راه پله، هزینه ها در ازای هر کیلو پروفیل، محاسبه می شود. در برخی از سفارش ها نظیر جوشکاری اسکلت فلزی براورد قیمت به صورت توافقی صورت می گیرد. نگران هزینه های اضافی نباشید همیاران هوم سرویز به هیچوجه هزینه اضافی در محل دریافت نمی کنند و همه قیمت ها به صورت شفاف از قبل اطلاع رسانی می شود.

عنوان(به روز رسانی سال 1400)قیمت از(تومان)
قیمت تا(تومان)
ساخت حفاظ درب و پنجره(کیلویی)
700010000
ساخت نرده و حفاظ برای بالکن، پشت بام و تراس و راه پله(کیلویی)
700011000
ساخت انواع دروازه ساده (کیلویی)
700010000
ساخت انواع درب و پنجره ساده و طرح دار با زوار (کیلویی)
900012000
تعمیر درب و پنجره
100000180000
تعمیر لولای درب
80000100000
جوشکاری کمتر از یک ساعت
110000170000
جوشکاری روزانه
350000450000
جوشکاری اسکلت فلزی
توافقی

برای ثبت سفارش رایگان سرویس جوشکاری هوم سرویز از طریق اپلیکیشن اقدام کنید 

همیار ما شوید
اگر شما هم توی جوشکاری و آهنگری تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

یک دیدگاه

 1. من برای ساخت سقف آهنی برای حیاط خلتمون ازشون درخواست آهنگر کردم یه اقایی به اسم پناهی فرستادن کارش خداوکیلی تر و تمیز بود قیمت مناسبی هم باهام حساب کرد.
  من که راضی بودم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا