نظافت و پذیرایی

چگونه کارهای نظافت آپارتمان را در کمتر از یک ساعت انجام دهیم؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

تمیز کردن یک آپارتمان کوچک ساعت ها وقت می گیرد. خیلی کارها باید انجام شود تا خانه شکل و شمایل بهتری پیدا کند. البته اگر راه و رسمش را بلد باشیم در زمان خیلی کوتاه تری می توان کارهای نظافت آپارتمان را انجام داد. میزان تمیز کردن روی زمان تاثیر دارد. به عبارتی هر چه تمیزتر، وقت گیرتر است. اجازه ندهید کثیفی ها کنترل را در دست بگیرند. این بار با شیوه ای متفاوت می خواهیم زمان نظافت منزل را تا یک ساعت کم کنیم! آیا فکر می کنید می شود در یک ساعت همه آپارتمان را تمیز کرد؟ البته که امکان دارد این شیوه بین ۳۰ دقیقه تا یک ساعت زمان می برد.

نظافت آپارتمان سریع و موثر

مهم نیست چقدر کثیفی و ریخت و پاش وجود دارد. از همین ابتدای کار زمان را روی یک ساعت تنظیم کنید. در واقع امروز بیشتر از یک ساعت روی جمع و جور کردن منزل وقت صرف نکنید. یکبار برنامه ریزی کنید و برای همیشه از این چک لیست نظافت منزل کمک بگیرید. برای مثال آشپزخانه یک ربع تا ۲۰ دقیقه، سرویس های بهداشتی ۱۰ دقیقه و به همین ترتیب تا انتها کار را زمان بندی کنید. نظافت آپارتمان را طبق همین زمان بندی انجام دهید و زمان بیشتری را برای هر بخش صرف نکنید. اگر هر روز کمتر از یک ساعت زمان صرف کنید، به مرور کارها رو به راه می شود. به عنوان پیشنهاد این کارها را انجام دهید:

کارگر نظافت منزل پاره وقت در تهران

نظافت آپارتمان نقلی

یک کیسه زباله بزرگ برای نظافت منزل

کیسه هر چقدر بزرگتر باشد، بهتر است. از یک کیسه زباله محکم و بزرگ برای نظافت آپارتمان استفاده کنید. این کیسه را در دست بگیرید و آشغال ها را جمع کنید. در حالی که اتاق به اتاق راه می روید در مسیر همه سطل آشغال ها، چیزهایی که روی زمین افتاده، کاغذهای باطله و … را درون کیسه زباله بریزید. خالی کردن سطل حمام و سرویس بهداشتی را فراموش نکنید. این کار اصلا وقت گیر نیست ولی خیلی در تمیز کاری تاثیر دارد. حواس تان به ساعت باشد نباید برای خالی کردن سطل ها یا جمع کردن آشغال کف اتاق وقت زیادی صرف کنید. باور کنید در کمتر از ۵ دقیقه همه دور ریختنی ها به همین روش، جمع می شود. حالا کیسه زباله را کنار درب آپارتمان و یا در گوشه ای قرار دهید تا بعد آشغال ها را دم درب حیاط بگذارید.

جستجو برای لباس های کثیف

یک پیاده روی ۵ دقیقه ای برای جمع آوری لباس های کثیف کافی است. اول سبد رخت چرک ها را بردارید و سپس به اتاق بچه ها سر بزنید. لباس های کف اتاق، حوله های کثیف حمام و …. را جمع آوری کنید. حالا لباس های شسته نشده را درون ماشین لباسشویی قرار دهید و دستگاه را روشن کنید. تا بقیه کارهای نظافت آپارتمان را انجام دهید، لباس ها هم کاملا شسته و تمیز می شود. البته شستشوی لباس ها در برنامه روزانه نظافت منزل نیست. شاید هفته ای یکی دو بار برای شستن لباس ها کافی باشد. این بستگی به تعداد افراد خانوار و حجم لباس های چرک دارد. حداقل هفته ای یکبار لباس ها را بشویید تا روی هم جمع نشود.

نظافت راه پله و مشاعات ساختمان ضرورتی که نباید نادیده گرفت

نظافت ماهانه آپارتمان

نظافت آپارتمان و ظرف های کثیف

حالا نوبتی هم باشد موقع شستن ظرف های درون سینک ظرفشویی است. اول همه ظرف های کثیف را به سینک منتقل کنید. استکان های چای که روی میز جا مانده، ظرف غذای کودک، بشقاب های غذای کثیف و … را در سینک ظرفشویی قرار داده و شروع به شستن ظرف ها کنید. لازم نیست چند ساعت وقت صرف شستن دو تکه لیوان و بشقاب کنید. اول روی ظروف را با آب گرم خیس کنید و با استفاده از کمی مایع ظرفشویی و جوش شیرین همه چربی ها و جرم ها را از روی ظروف به خوبی تمیز کنید. حواس تان به ساعت باشد، اگر هنوز زمان دارید می توانید ظرف های شسته شده را خشک کرده و داخل کابینت آشپزخانه قرار دهید. شاید روزهای اول کمی وقت گیر باشد ولی به تدریج زمان بسیار کمتری صرف شستن ظرف ها می شود.

گردگیری با دو دستمال خشک و تر

نظافت آپارتمان بدون گردگیری اصلا فایده ای ندارد. با وجود این همه ریز گرد و غبار و غیره، لازم است تا هر روز روی سطوح را دستمال بکشید. از یک دستمال بدون پرز کاملا خشک و یک دستمال مرطوب برای پاک کردن گرد و غبار روی وسایل کمک بگیرید. حالا وقت گردگیری است سریع دست به کار شوید این کار کمتر از ۱۰ دقیقه زمان صرف می کند. اتاق به اتاق حرکت کنید و برای هر اتاق نهایت ۲ دقیقه زمان بگذارید. البته می توانید ساعت ها وقت صرف گردگیری میز تحریر یا دراور کنید اما یادتان باشد هدف اینست که زمان را تحت کنترل بگیرید. نگذارید کثیفی ها وقت تان را هدر بدهد. اولویت برای نظافت آپارتمان در محدوده زمانی کمتر از یک ساعت است. پس زیادی مته به خشخاش نزنید.

هزینه نظافت آپارتمان

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نظافت داخل منزل یا محل کار هم ارائه میده؟

جارو برقی و تمیز کاری آپارتمان

نهایت ۱۰ دقیقه بیشتر زمان ندارید تا اتاق ها را جارو کنید. اگر هنوز دست تان تند نشده می توانید فقط اتاق پذیرایی را جارو کنید. روز بعد نوبت به اتاق ها می رسد. در واقع یک روز در میال هال و پذیرایی و روز بعدی اتاق خواب و آشپزخانه را جارو کشی کنید. گاهی دیده شده که یک خانم به طرز وسواس گونه ای نصف روز را به جارو کردن اتاق ها مشغول است. در نظافت آپارتمان روزانه لزومی ندارد مبلمان را جا به جا کنید یا فرش ها را بتکانید. منظور یک جاروی سطحی روی کفپوش های منزل است. به این ترتیب همیشه کف اتاق تمیز و مرتب است. در نظافت ماهانه از نظافتچی منزل برای نظافت کلی آپارتمان کمک بگیرید.

نظافت سرویس های بهداشتی

در نظافت روزانه آپارتمان نیازی به استفاده از مواد سفید کننده و جرم گیر برای تمیز کردن سرویس های بهداشتی نیست. هفته ای یک بار حمام و توالت را با ماده جرم گیر تمیز کنید. اما برای نظافت روزانه کافیست قسمت توالت و روشویی را آب کشی کنید و با استفاده از فرچه مخصوص یک دور توالت را تمیز کنید. سپس کف حمام را آب بگیرید. تکرار روزانه این کارهای نظافتی وقت زیادی را نمی گیرد ولی به مرور آپارتمان تمیز و مرتبی خواهید داشت. اگر همین یک ساعت را هم زمان ندارید از شرکت خدماتی هوم سوریز کمک بگیرید. نظافت راه پله و فضای داخلی آپارتمان توسط نظافتچی ماهر در کمترین زمان انجام می شود.

Clean Apartment

برای ثبت سفارش سرویس نظافت داخل منزل یا محل کار از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نظافت داخل منزل یا محل کار تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا