تعمیرات و خدمات فنی

تعمیرات سیم کشی کولر آبی در تهران

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

همانطور که احتمالا می دانید، کولر آبی در کنار این موضوع که برای خنک کردن فضای خانه به آب نیاز دارد، برای اینکه بتواند درست فعالیت کنید و موتور و پمپ کولر به کار بیفتند، به برق نیز نیاز دارد و اگر سیم کشی کولر آبی دچار مشکل شود، قطعا از کار می افتد و نمی تواند کار کند.

یکی از کارهایی که اکثر اوقات از چشم کسانی که کار تعمیر و سرویس کولر آبی را انجام می دهند دور می ماند، سیم کشی کولر آبی است و مشکلاتی که در این قسمت وجود دارد نادیده گرفته می شود و ممکن است باعث ایجاد مشکلات زیادی در کارکرد کولر شود.

کار سیم کشی کولر آبی، کاملا تخصصی است و باید با اجزای موتور و نحوه سیم کشی کولر آشنایی داشته باشید تا بتوانید این کار را درست انجام دهید.

در این مقاله می خواهیم در مورد سیم کشی کولر آبی صحبت کنیم و بگوییم که این کار چطور انجام می شود و عیب یابی آن چگونه است؛ اگر می خواهید با نحوه سیم کشی کولر آبی بیشتر آشنا شوید و در زمانی که سیم کشی مشکل دارد خودتان بتوانید عیب یابی را انجام دهید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چرا سیم کشی کولر آبی باید توسط متخصص انجام شود؟

خیلی از افراد فکر می کنند که سیم کشی کولر هم همانند تعویض پوشال های قدیمی کولر، کاری است که خودشان هم می توانند انجام دهند و خیلی پیچیده نیست. اما باید بدانید که این کار کاملا تخصصی است اگر به صورت کامل با آن آشنایی نداشته باشید، ممکن است خطراتی مانند برق گرفتگی و حتی سوختن موتور کولر برایتان ایجاد شود.

سیم کشی کولر آبی اصول و استانداردهایی دارد که باید هنگام سیم کشی رعایت شوند و اگر این موارد به صورت اصولی رعایت نشوند، در آینده ممکن است شما را دچار مشکل کنند.

نحوه سرویس کولر های آبی گام به گام

نحوه سیم کشی کولر آبی

نحوه سیم کشی کولر آبی چگونه است؟

سیم کشی کولر آبی باید مانند سایر وسایل برقی به صورت اصولی انجام شود و این کار مربوط به یک مهندس برق یا برقکار است و اشخاص عادی نمی توانند آن را انجام دهند. همانطور که شما برقکاری خانه خودتان را به دست یک شخص غیرمتخصص نمی دهید، برای سیم کشی کولر آبی هم نباید این کار را انجام دهید و باید حواستان باشد که یک فرد کاربلد این کار را برایتان انجام دهد.

برای سیم کشی کولر آبی مراحلی وجود دارد که در ادامه آنها را باهم بررسی می کنیم:

۱- گرفتن برق از کنتور:

اولین مرحله برای سیم کشی کولر این است که برق موردنیاز کولر از کنتور گرفته شود و با استفاده از لوله های مخصوص عبور داده شده و به داخل محلی وارد شوند که کلید کولر قرار است آنجا جایگذاری شود.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و سرویس کولر آبی هم ارائه میده؟

دقت کنید که برای کولر نیاز است سه سیم فاز، نول و ارت را از کنتور دریافت کنید و به جایگاه کلید وارد کنید تا بتوانید از آنها برای نصب سیم کشی به صورت اصولی استفاده کنید.

خیلی از افراد فکر می کنند که سیم کشی فقط نیاز به سیم فاز و نول دارد، در صورتی که سیم ارت هم باید وجود داشته باشد و در صورت نبودن آن، ممکن است کولر دارای برق باشد و خطرات زیادی را برایتان به همراه داشته باشد.

۲- ارسال برق از کلید به داخل کولر:

دومین مرحله این است که از جایگاه کلید کولر، سیم ها را وارد جعبه تقسیم کولر کنید تا از آنجا بتوانید کار تقسیم سیم ها را انجام دهید.

در اینجا هم خیلی از افراد فکر می کنند که باید سیم ها به کلید وصل کرده و از سمت دیگر به کولر منتقل کنند، اما این باور کاملا اشتباه است. سیم نول به صورت مستقیم به جعبه تقسیم کولر می رود و روی کلیدها قرار نمی گیرد و فقط سیم فاز و ارت به کلید کولر متصل می شوند.

همچنین سیم های پمپ کولر، سیم دور کند و سیم دور تند کولر هم به داخل جعبه تقسیم کولر هدایت می شوند تا از این طریق سیم کشی کولر آبی به صورت اصولی انجام شود.

این سیم ها هم همگی باید از طریق لوله مخصوص عبور سیم برق وارد جعبه تقسیم کولر شوند تا به صورت استاندارد این کار انجام شود.

۳- تقسیم سیم ها در جعبه تقسیم کولر:

در ادامه نیاز است که با استفاده از جعبه تقسیم کولر، تقسیم سیم ها به صورت اصولی انجام شود.

برای این کار نیاز است که یک انشعاب از سیم نول به پمپ و یک انشعاب از سیم نول به موتور کولر وارد شود.

در بخش بعدی نیاز است که سیم مخصوص پمپ یه اشعاب داشته باشد و به خود پمپ متصل شود و سیم های مخصوص دور تند و دور کند هم به داخل موتور هدایت شده و در جای مخصوص خودشان قرار داده شوند.

حالا نیاز است که سیم ها به کلید متصل شده و تست شوند که کار به درستی انجام شده باشد.

آموزش سرویس کولر آبی

اشتباه زدن سیم موتور کولر باعث چه مشکلاتی می شود؟

اگر کار سیم کشی کولر توسط افراد متخصص انجام نشود، می تواند مشکلات مختلفی را برای شما ایجاد کند.

مثلا ممکن است کولر برق داشته باشد و نتوانید به آن نزدیک شوید و چون کولر با آب کار می کند، این موضوع می تواند بسیار خطرناک باشد و باعث اتصالی در سیستم برق خانه شود و خطرات جبران ناپذیری را ایجاد کند.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و سرویس کولر آبی هم ارائه میده؟

همچنین خطر دیگری که ممکن است وجود داشته باشد، این است که با اشتباه زدن سیم موتور کولر، ممکن است بعد از روشن کردن کولر موتور سریعا بسوزد و نیاز به تعویض موتور کولر آبی داشته باشید که این کار می تواند هزینه بسیار بالایی برای شما داشته باشد؛ به همین خاطر است که توصیه می کنیم حتما از یک متخصص در سیم کشی کولر آبی خودتان کمک بگیرید و این کار را به افراد نابلد ندهید.

چگونه پوشال کولر آبی را عوض کنیم؟

قیمت سیم کشی کولر آبی

نقشه سیم کشی موتور کولر آبی

نقشه سیم کشی موتور کولر قدیمی با کولرهای آبی جدید، کمی متفاوت است و به همین خاطر در ادامه به بررسی هرکدام از این موارد می پردازیم:

۱- نقشه سیم کشی موتور کولر آبی قدیمی:

معمولا در کولرهای قدیمی، سیم ارت وجود ندارد و این موضوع باعث می شود که نقشه سیم کشی کولر تغییر کند. در این سیم کشی باید سیم ها را متناسب با نوع کولر، به صورت مناسب به کلید و سپس به کولر متصل کنید تا کار اصولی انجام شود و مشکلی در مدار برق کولر وجود نداشته باشد.

در ادامه نقشه سیم کشی موتور کولر آبی قدیمی را برایتان قرار می دهیم تا بتوانید با دیدن آن، متوجه نحوه انجام این کار شوید:

نقشه سیم کشی کولر قدیمی

۲- نقشه سیم کشی موتور کولر آبی با خازن:

خیلی از افراد فکر می کنند که خازن یک قطعه اضافی در موتور کولر است و کمکی به کارکرد کولر نمی کند. اما باید بدانید که خازن قطعه ای است که به موتور کولر در دور تند کمک زیادی می کند و باعث می شود که فشار کمتری به موتور وارد شود و در نتیجه عمر موتور کولر افزایش پیدا کند.

در نقشه سیم کشی موتور کولر آبی با خازن، نیاز است که شما کمی سیم ها را جابجا کنید و آنها را ابتدا به خازن وصل کرده و سپس به موتور متصل کنید تا مدار سیم کشی کولر آبی به خوبی ایجاد شود.

در ادامه نقشه این کار را برایتان قرار می دهیم تا با سیم کشی روکار کولر آبی با خازن آشنا شوید:

نقشه سیم کشی کولر آبی با خازن

نصب و تعمیر کولر آبی در تهران 

سیم کشی کلید کولر آبی

کلید کولر به دو مدل توکار و روکار می تواند نصب شود و نحوه اتصال این دو کلید تقریبا شبیه هم است.

با توجه به نقشه هایی که در بالا برایتان قرار داده ایم و توضیحاتی که در مورد نقشه سیم کشی کولر آبی گفتیم، احتمالا متوجه شده اید که چطور باید این کار را انجام داد و نحوه سیم کشی کلید کولر آبی چگونه است.

البته توصیه می کنیم که اگر تخصصی در این زمینه ندارید، هرگز تلاش نکنید که با این راهنمای سیم کشی کولر، خودتان شروع به سیم کشی کنید، بلکه این کار را به یک متخصص بسپارید تا در سریعترین زمان ممکن برایتان انجام دهد و از خسارت ها و ضررهای جبران ناپذیری که بعدها ممکن است برایتان ایجاد شود، جلوگیری کنید.

از بین بردن رسوبات کولر آبی در سه سوت!

سیم کشی کولر آبی ۳۵۰۰ با کولرهای دیگر متفاوت است؟

خیلی از افراد تصور می کنند که سیم کشی انواع کولر باهم تفاوت دارد، اما اینطور نیست و انواع کولر باهم تفاوتی در سیم کشی ندارند و همه آنها از یک سیستم پیروی می کنند. فقط ممکن است براساس آپشن های دیگری که کولر داشته باشد، مانند خازن و…، نقشه سیم کشی آن هم تغییر پیدا کند که فرد متخصص این کار می تواند به راحتی تمام موارد را انجام داده و بدون مشکل سیم کشی را پیاده سازی کند.

فردی که تخصص کافی در زمینه سیم کشی کولر را نداشته باشد، احتمالا فقط یک نقشه را حفظ کرده و براساس آن سیم کشی انجام می دهد، برای چنین فردی اگر یک امکان جدید به کولر اضافه شود و مثلا کلید ریموت دار باشد یا ترموستات داشته باشد، کار را دشوار می کند و این فرد نمی تواند به خوبی کار سیم کشی را انجام دهد.

گاهی اوقات هم دیده شده است که برخی از افراد سیم های کولر را جابجا قرار می دهند و این موضوع هم به خاطر نداشتن تخصص کافی در این کار است.

هزینه سیم کشی کولر آبی چقدر است؟

هزینه سیم کشی کولر، به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

۱- تعمیر یا نصب اولیه؟

هزینه سیم کشی اولیه کولر آبی با تعمیر آن کاملا متفاوت است. چون در نصب اولیه کارها ساده تر است و دست متخصص در این زمینه بازتر است، اما اگر شخص دیگری سیم کشی را انجام داده باشد و نیاز به تعمیر آن داشته باشید، متخصص باید برای عیب یابی به صورت کامل سیم کشی را بررسی کرده و مشکل را حل کند و این موضوع زمان بیشتری نیاز دارد.

به همین خاطر هزینه این دو موضوع باهم متفاوت است.

۲- طول سیم کشی:

طول سیم کشی هم موردی است که در هزینه آن می تواند تاثیرگذار باشد، گاهی اوقات ممکن است که شما برای سیم کشی کولر خودتان به فاصله کوتاهی سیم کشی نیاز داشته باشید و یا گاهی اوقات ممکن است که طول سیم کشی بسیار زیاد باشد. در این زمان است که هزینه ممکن است افزایش پیدا کند.

۳- نوع سیم کشی:

نوع سیم کشی کولر هم می تواند در هزینه آن تاثیرگذار باشد. شما ممکن است بخواهید سیم کشی کولر را به صورت توکار یا روکار انجام دهید و در این حالت ها، هزینه سیم کشی متفاوت است چون هرکدام از این کارها نیاز به روش های مختلفی دارد و سختی خاص خودش را دارد.

۴- امکانات اضافی:

برای نصب کلیدهای خاص مانند کلیدهای ترموستات دار و اتوماتیک، خازن و… قطعا هزینه سیم کشی کولر بالاتر می رود و این موضوع را هم باید در نظر بگیرید.

هزینه سیم کشی کولر آبی

فیلم آموزشی سرویس کولر آبی می تواند مفید باشد یا خیر؟

خیلی از افراد فکر می کنند که اگر تخصص کافی در زمینه سیم کشی کولر نداشته باشند، با دیدن یک فیلم آموزشی یا خواندن یک کتاب یا مقاله راهنما، می توانند به راحتی این کار را انجام دهند. اما باید بگوییم که اینطور نیست و شما نمی توانید با دیدن یک فیلم آموزشی به برقکار کولر آبی تبدیل شود.

همانطور که قبل تر هم اشاره کردیم، سیم کشی کولر آبی نیاز به شناخت مدار برق این سیستم دارد و اگر شما با آن آشنایی نداشته باشید، ممکن است نتوانید به خوبی این کار را انجام دهید و این موضوع می تواند به کولر شما در بلند مدت آسیب های زیادی وارد کند.

خدمات سرویس کولر آبی در تهران

نصب، تعمیر و سرویس کولر آبی و سرویس کولر گازی، یکی از خدمات پرطرفدار هوم سرویز است که توسط افراد متخصص انجام می شود.

تمامی همیاران هوم سرویز دارای مدرک معتبر در زمینه برق و کولر آبی هستند و می توانند با تخصصی که دارند، به بهترین شکل ممکن به شما در زمینه نصب کولر آبی کمک کنند و یا سیم کشی کولر آبی شما را تعمیر کنند.

توصیه می کنیم اگر می خواهید کار سرویس و یا تعمیر کولر آبی خودتان را انجام دهید، همین حالا اپلیکیشن هوم سرویز را نصب کنید و وارد خدمات موردنیاز خودتان شوید و درخواست خود را ثبت کنید تا در سریع ترین زمان ممکن، همکاران ما با شما تماس بگیرند و خدمات موردنیاز شما را برایتان انجام بدهند.

همچنین لازم به ذکر است که تمامی خدمات هوم سرویز دارای گارانتی کیفیت خدمات هستند و شما می توانید در صورت عدم رضایت از خدمات انجام شده، از این گارانتی استفاده کنید.

سفارش رایگان سرویس کولر آبی را از طریق اپلیکیشن هوم سرویز ثبت کنید.

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و سرویس کولر آبی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا