کاربردی

جوشکاری چیست و چه کاربردی دارد؟(آموزش جوشکاری)

ا

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

جوشکاری حرفه ای تخصصی است که در صنعت کاربرد فراوانی دارد. به طور کلی برای پیوند دادن قسمت های فلزی و اتصال دو فلز همیشه از تکنیک های جوشکاری استفاده می شود. آموزش جوشکاری قبل از کار با دستگاه جوش الزامی است. فرایند جوش فلزی همراه با گرما و حرارت است بنابراین لازم است تا از قبل در این مورد اطلاعاتی داشته باشید. انواع جوش آلومینیوم، جوشکاری co2 ، جوشکاری برق و … در ساخت لوازم خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. سرویس جوشکاری و آهنگری از خدمات فنی هوم سرویز است که در سطح تهران بزرگ ارائه می شود. تعمیر درب و پنجره آهنی، تعمیر لولی شکسته، خرده کاری های فلزی در محل انجام می شود.

کاربرد جوشکاری در منازل

انواع جوش در اتصال قطعات فلزی خانگی به کار می روند. وقتی هدف اتصال دائمی دو قطعه باشد همیشه از جوشکاری استفاده می شود. سایر روش های اتصال نظیر پیچ و مهره یا میخ کاری و پرچ و … همگی موقت بوده و قابلیت باز شدن را دارند. تصور کنید حفاظ پنجره و اتصالات آن توسط پیچ و مهره بسته شود. در این صورت سارقین به راحتی می توانند در نبود ساکنین پیچ ها را باز کرده و وارد ساختمان شوند. جوشکاری در بسیاری از موارد تنها راه برای پیوند دائمی قطعات است. علاوه بر حفاظ آهنی پنجره ، انواع مدل پنجره آهنی، درب آکاردئونی، نرده استیل راه پله و نرده فرفورژه و …. توسط جوشکاری انجام شده اند. آموزش جوشکاری برای ورود به این حرفه ضروری است.

جوشکاری سیار در تهران

آموزش جوشکاریآموزش جوشکاری و اتصال دائمی قطعات

جوشکاری چیست؟

welding یک روش برای پیوند دادن دو قطعه است. تقریبا اکثر مواد را می توان با استفاده از جوش کاری به هم وصل کرد. شاید تصور می کنید که تنها قطعات فلزی قابلیت جوشکاری را دارند. انواع روش جوشکاری برای قطعات غیر فلزی نظیر پلیمرها، سرامیک، کامپوزیت و … نیز به کار می رود. در این موارد جوشکاری نوعی روش تولید به حساب می آید. روش اتصال فلزی یا غیر فلزی به صورت ذوبی و یا با استفاده از مواد پر کننده است. جوشکاری ذوبی و غیر ذوبی دو نوع رایج هستند که در آموزش جوشکاری به آن توجه می شود.

  • الف جوشکاری ذوبی

fusion welding یا همان جوشکاری ذوبی شیوه ای است که  از فلزاتی مثل آهن، سرب، روی، نیکل برای جوش دادن استفاده می شود. در آموزش جوشکاری ذوبی تکنیک ذوب کردن فلز پایه برای اتصال قطعات استفاده می شود. معمولا این فلزات قابلیت خوردگی و اکسید شدن بالایی دارند.

  • ب- جوشکاری غیر ذوبی

solid state welding یا شیوه جوشکاری غیر فلزی تکنیکی است که در آن با استفاده از حرارت و یا بدون حرارت، لبه های دو قطعه در یکدیگر ادغام می شوند. در این تکنیک از فلز پایه برای اتصال دو قطعه استفاده نمی شود و از لبه های خود قطعات برای جوش دادن می توان استفاده کرد.

مزایا و معایب جوشکاری آرگون چیست؟

مراحل آموزش جوشکاری

آموزش جوشکاری

جوشکاری یکی از مشاغل دشوار و طاقت فرسا محسوب می شود. کار با دستگاه جوش و تحت شرایط دشوار ساده نیست. در ساختمان سازی طیف وسیعی از لوازم توسط جوش دادن به هم وصل می شوند. با تمام سختی هایی که در این حرفه دیده می شود، بازار کاری جوشکاران متخصص همیشه داغ است. برای آموزش جوشکاری می توانید از خدمات سازمان فنی حرفه ای استفاده کنید. یادگیری اصولی فنون جوشکاری قبل از ورود به بازار کار بسیار مهم است. همه کارهای جوشکاری در خشکی و روی زمین انجام نمی شود. جوشکاری در زیر آب یکی از انواع پر کاربرد جوشکاری فلزی و غیر فلزی است که شاید کمتر شنیده باشید.

آموزش جوشکاری زیر آب

این یک تکنیک بسیار پیشرفته است که علاوه بر مهارت جوشکاری به تکنیک های غواصی نیز نیاز دارد. کسانی که دوره آموزش جوشکاری در زیر آب را گذرانده اند جذب صنایع کشتی سازی، خطوط لوله، سیستم های نفتی و … می شوند. فرایند جوشکاری در زیر آب در شرایطی انجام می شود که دو مولفه رطوبت و فشار بسیار بالاتر از خشکی است. این شیوه یکی از پر هزینه ترین موارد در جوشکاری محسوب می شود. از نظر اقتصادی استفاده گسترده از جوشکاری زیر آب اصلا مقرون به صرفه نیست. در شهرها و برای مصارف خانگی هرگز نیازی به استفاده از شیوه های پر هزینه جوشکاری در زیر آب نیست. 

ایمنی در جوشکاری

در انواع شیوه های جوشکاری co2 ، جوشکاری آرگون، جوش برق و غیره لازم است تا موارد ایمنی در سطح عالی انجام شود. گذراندن دوره آموزش جوشکاری اولین اصل در حفظ ایمنی و سلامت جوشکار است. اما لازم است تا جوشکار خود را در برابر اشعه فوق العاده شدید جوشکاری نیز محافظت کند. کلاه های ایمنی، عینک و دستکش ایمنی برای محافظت از سر و چشم ها ضروری است. علاوه بر آن باید سطح کار کاملا تراز باشد تا آسیب احتمالی در حین جوشکاری رخ ندهد. در مواردی که احتمال متصاعد شدن گازهای سمی وجود دارد نیز لازم است تا از ماسک محافظ تنفسی استفاده شود. آزاد شدن گاز مونو اکسید کربن در هنگام جوشکاری co2 بسیار رایج است. این گار در محیط های بسته احتمال خفگی و مسمومیت را افزایش می دهد.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات جوشکاری و آهنگری هم ارائه میده؟

دلایل استفاده از جوشکاری co2 چیست؟

نحوه آموزش جوشکاریآموزش جوشکاری

قیمت جوشکاری

عنوان(به روز رسانی سال 1400)قیمت از(تومان)
قیمت تا(تومان)
ساخت حفاظ درب و پنجره(کیلویی)
700010000
ساخت نرده و حفاظ برای بالکن، پشت بام و تراس و راه پله(کیلویی)
700011000
ساخت انواع دروازه ساده (کیلویی)
700010000
ساخت انواع درب و پنجره ساده و طرح دار با زوار (کیلویی)
900012000
تعمیر درب و پنجره
100000180000
تعمیر لولای درب
80000100000
جوشکاری کمتر از یک ساعت
110000170000
جوشکاری روزانه
350000450000
جوشکاری اسکلت فلزی
توافقی

خدمات جوشکاری هوم سرویز

ساخت نرده و حفاظ برای بالکن، پشت بام و تراس و راه پله، ساخت حفاظ درب و پنجره، ساخت انواع دروازه ساده بخشی از خدمات جوشکاری هوم سرویز در تهران است. اجرای جوشکاری اسکلت فلزی در همه مناطق پذیرفته می شود. انجام خرده کاری های جوشکاری در محل با هماهنگی قبلی امکان پذیر است. تعمیر درب و پنجره و تعمیر لولای درب در کوتاه ترین زمان با جوشکاری سیار هوم سرویز. اگر به کار حرفه ای نیاز دارید با ما تماس بگیرید. تیم جوشکار هوم سرویز همگی دوره آموزش جوشکاری را گذرانده اند و در پروژه های بسیاری سابقه همکاری موفق دارند. همه سفارش های ثبت شده در اپلیکیشن هوم سرویز برای سرویس جوشکاری شامل تضمین کیفیت خدمات است.

برای ثبت سفارش رایگان سرویس جوشکاری هوم سرویز از طریق اپلیکیشن اقدام کنید 

همیار ما شوید
اگر شما هم توی جوشکاری و آهنگری تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا