تعمیرات و خدمات فنی

راهنمای نگهداری و تعمیر چیلر

انواع چیلر دارای سیستم پیچیده تری از دیگر وسایل سرمایشی و گرمایشی است. تعمیر چیلر با توجه به پیچیدگی سیستم های داخلی نیاز به تخصص و مهارت کافی دارد. اگر به هر دلیلی عملکرد چیلر دچار مشکل شود می بایست از تعمیرکار متخصص چیلر کمک بگیرید. این کاری نیست که هر فرد بی تجربه ای به صرف دیدن یک فیلم آموزشی و یا تماشای چند تصویر، از عهده اش بربیاید. سیستم های سرمایشی و گرمایشی از مهم ترین وسایل رفاهی در ساختمان های مسکونی هستند که نیاز به رسیدگی و نگهداری دارند. 

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

چیلر چیست؟

این دستگاه یکی از لوازم سرمایشی است که در مقایسه با کولر گازی یا کولر آبی، فضای کمتری را اشغال می کند. این دستگاه قادر است سیستم سرمایشی کل ساختمان را در فصول گرم تامین کند طرز کار دستگاه چیلر طوری است که از مایعی مثل آب برای خنک کردن هوا استفاده می کند. چیلر با به جریان انداختن مایع درون یک مبدل حرارتی می تواند خود دستگاه و محیط را خنک کند. این دستگاه به دلیل فضای کمی که اشغال می کند برای آپارتمان ها و برج های مسکونی، اداری و تجاری مناسب ترین دستگاه سرمایشی به حساب می آید. برای اینکه بازدهی دستگاه مطلوب باشد لازم است تا در نگهداری و تعمیر چیلر دقت کنید. اگر با اولین نشانه های خراب شدن دستگاه، با تعمیرکار چیلر تماس بگیرید. هزینه تعمیر چیلر بسیار کمتر می شود.

سرویس نصب و تعمیرات چیلر و هواساز هوم سرویز

تعمیر چیلر و هواسازخدمات نصب و راه اندازی چیلر در تهران

نکات تعمیر و نگهداری چیلر

انواع چیلر تراکمی و جذبی با سیستم کارکرد تفاوت تولید شده است. طریقه عملکرد این دستگاه قابل مقایسه با کولرهای آبی نیست. بسیاری از افراد می توانند سرویس کولر آبی را به تنهایی انجام دهند ولی سرویس چیلر کاملا تخصصی است. تعمیرکاران غیر متخصص نمی توانند سیستم چیلر را دستکاری کنند. هر گونه اهمال و بی توجهی در نگهداری از چیلر می تواند موجب خسارت بیشتری به دستگاه شود. برای مثال برخی تصور می کنند که با خنک کردن بیشتر آب، بازدهی کندانسور نیز بیشتر می شود. به این ترتیب تنظیم دستگاه را بیشتر از حد کاهش می دهند. لازم است بدانید که کاهش خیلی زیاد دمای آب موجب اتلاف روغن شده و تراکم مبرد در کندانسور را بالا می برد. به این ترتیب شاهد کاهش مبرد در اواپراتور بوده و مبدل حرارتی آسیب می بیند. 

خرابی اواپراتور

چنانچه آب بیش از حد در برج خنک کننده سرد شود، شاهد کاهش فشار چیلر خواهیم بود. این موضوع گاهی با کم شدن مقدار مبرد اشتباه گرفته می شود. برا بررسی لازم است تا مهندس نگهدارنده چیلر، مبدل حرارتی، لوله ها و اواپراتور را بررسی کند. گاهی یک مشکل کوچک می تواند آسیب زیادی به دیگر قسمت های دستگاه وارد کند و هزینه تعمیرات را افزایش دهد. برای سرویس چیلر تراکمی و سرویس چیلر جذبی با متخصصین فنی هوم سرویز تماس بگیرید. تعمیرکار چیلر تراکمی و تعمیرکار چیلر جذبی به صورت تخصصی در این زمینه آموزش دیده اند و آماده خدمت رسانی جهت تعمیر چیلر در تهران هستند. 

دستگاه فن کویل چیست؟

هزینه تعمیر چیلرسرویس نصب و نگهداری از چیلر تراکمی و جذبی

دمای آب چیلر

به طور معمول آب با دمای معمولی وارد مبدل حرارتی چیلر شده و توسط چیلر خنک می شود. اگر چه سیستم خنک کننده چیلر توان کاهش دمای آب را دارد ولی آب خیلی گرم و آب داغ نباید در سیستم وارد شود. باز بودن شیر آب گرم از دیگ شوفاژ و انتقال آن به چیلر موجب شوک حرارتی یه دستگاه شده و آسیب جدی به سیستم مبرد وارد می کند. این شوک حرارتی می تواند لوله های چیلر را مسدود کرده و یا به طور کلی تغییر شکل دهد. برای تعمیر چیلر و تنظیم شیر آب با متخصص چیلر تماس بگیرید. تعمیرکار شوفاژ خانه نمی تواند چیلر را سرویس و یا تعمیر کند.

نصب و تعمیر چیلر

چیلر دستگاهی بسیار کارامد است. طول عمر قطعات دستگاه بالاست و بازدهی آن نیز در حد بسیار مطلوبی است. معمولا با نصب چیلر و سرویس سالیانه آن هیچ مشکلی پیش نمی آید. این دستگاه از لوازم رفاهی و بسیار پر کاربرد است. اما گاهی دستگاه چیلر خریداری شده کارایی خوبی ندارد. منظور اینست که با نصب چیلر از کارکرد آن رضایت ندارید. به عبارتی هر روز یک مشکل تازه برای دستگاه چیلر ایجاد می شود. بهتر است بدانید که این مشکل تنها یک علت دارد و آن نصب غیر اصولی دستگاه چیلر توسط افراد ناوارد است. مهارت مهندس چیلر و همچنین محل نصب دستگاه در راندمان و کارکرد آن تاثیرگذار است. برای مثال دستگاه چیلر را نمی توان در مجاورت دیگ شوفاژ نصب کرد و در صورت انجام این کار می بایست اقدامات امنیتی رعایت شود.

راهنمای تعمیر و سرویس پکیج

تعمیر چیلر در تهراننگهداری و تعمیر چیلر

رسوب زدایی لوله های کندانسور

برای اینکه نیاز ه تعمیر چیلر نباشد لازم است تا به طور سالانه سرویس چیلر توسط متخصص انجام شود. ذر این سرویس همه قسمت های دستگاه چک شده و تشتک آب برج تمیز می شود. بررسی سالم بودن بادبزن ها و کارکرد آنها یکی از راه های نگهداری از چیلر و برج خنک کننده است. برای رسوب زدایی لوله های کندانسور از برس و آب استفاده می شود. در صورت استفاده از اسید برای شستشوی لوله ها لازم است تا با آب پر فشار، لوله ها تمیز شوند تا اسیدی در لوله ها باقی نماند. باقی ماندن اسید منجر به سوراخ شدن لوله های کندانسور می شود. ترمیم فرسایش لوله ها پر هزینه و گرانقیمت است.

خدمات نصب و تعمیر چیلر در تهران

سرویس نصب و تعمیر چیلر هوم سرویز هم اکنون در سطح تهران ارائه می شود. اسید شویی و تعمیر سیکل توسط متخصص با تجربه انجام شده و کیفیت کار تضمین می شود. برخی از خدمات نگهداری و سرویس چیلر عبارتند از:  تعویض کمپرسور، تعویض اکسپنشن ولو،تعویض یا نصب کندانسور هوایی، تعویض کندانسور آبی، تعویض و نصب لرزه گیر، تعویض روغن، شارژ گاز. برای سرویس دوره ای چیلر و تعمیر چیلر با حرفه ای های هوم سرویز تماس بگیرید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر چیلر و هواساز هم ارائه میده؟

قیمت خدمات نصب و تعمیر چیلر

عنوان(به روز رسانی سال 1400)قیمت ازقیمت تا
اسیدشویی420000670000
شستسشوی سیکل630000120000
تعمیر سرسیلندر450000950000
تعویض شیر برقی230000420000
تعویض اکسپنشن ولو410000940000
تنظیم اکسپنشن ولو230000350000
تعویض کمپرسور(از 3 تا 5 اسب قدرت)7500001400000
تعویض کمپرسور(از 7.5 تا 25 اسب قدرت)7500001450000
تعویض کمپرسور(از 30 تا 100 اسب قدرت)1500000
6000000
تعویض روغن130000340000
شارژ گاز7500001550000
تعویض یا نصب لرزه گیر550000
1200000
تعویض یا نصب کندانسور هوایی11000002300000
تعویض کندانسور آبی7300001750000
نصب و راه اندازی پکیج چیلر6500001440000
نصب و راه اندازی پکیج کولر8200001600000
تعویض کمپرسور اسکورال و پیستونی4000001300000
تعویض کور درایر150000400000

برای ثبت سفارش سرویس نصب و تعمیر چیلر و هواساز از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و تعمیر چیلر و هواساز تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا