سرویس آسانسور
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
خانگی و ساختمانی
/
سرویس و نگهداری آسانسور

سرویس آسانسور

از 1407 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت سرویس آسانسور در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت سرویس و نگهداری آسانسورهای نیمه اتوماتیک به ازای هر توقف(ماهیانه)

30,000 الی 40,000 تومان

قیمت سرویس و نگهداری آسانسورهای تمام اتوماتیک به ازای هر توقف(ماهیانه)

40,000 الی 50,000 تومان

متوسط قیمت200,000 تومانکمینه قیمت150,000 تومانبیشینه قیمت250,000 تومان

آنچه درباره سرویس آسانسور خواهید خواند

 • سرویس و نگهداری آسانسور را به متخصصین بسپارید
 • خدمات سرویس و نگهداری آسانسور چیست؟
 • سرویس آسانسور شامل چیست؟
 • شرکت سرویس و نگهداری آسانسور
 • چک لیست سرویس و نگهداری آسانسور چیست؟
 • سرویس آسانسور چه مزایایی دارد؟
 • سرویس آسانسور برای کدام دسته از آسانسورها الزامی است؟
 • قیمت سرویس آسانسور چگونه محاسبه می شود؟
 • خدمات سرویس و نگهداری آسانسور با کمک متخصصین هوم سرویز

سرویس و نگهداری آسانسور را به متخصصین بسپارید

آسانسورها در کنار مزایای و نقش حیاتی که دارند بسیار خطرناک و حادثه آفرین هستند. در دهه های گذشته به دلایل مختلف مانند عدم نگهداری از آسانسور حوادث بسیار خطرناکی ایجاد شده اند. البته انجام سرویس آسانسور به علت بروز این حوادث به صورت تقریبا اجباری درآمد و تمام دارندگان آسانسور باید از آن تبعیت کنند تا موجب بروز اتفاقات ناگوار نشوند. البته با تمام این اوصاف بسیاری از افراد از این خدمات استفاده نمی کنند و دلیل این سهل انگاری را قیمت سرویس آسانسور و عدم لزوم صرف این هزینه بیان می کنند. در صورتی که به لحاظ قانونی حداقل ماهی یکبار خدمات سرویس آسانسور باید توسط سرویسکار آسانسور انجام شود و اینکار تنها با منعقد کردن قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور با شرکت سرویس آسانسور امکان پذیر است. در ادامه به معرفی خدمات دوره ای و عوامل موثر بر قیمت سرویس و نگهداری آسانسور می پرداریم.

خدمات سرویس و نگهداری آسانسور چیست؟

در ابتدا باید بدانید چه خدماتی در سرویس آسانسور ارائه می شود؟ به طور کل بررسی قطعات آسانسور را سرویس آسانسور می گویند. آسانسور به علت تشکیل شدن از قطعات مکانیکی، مغناطیسی و الکترونیکی از جمله تجهیزاتی هستند که در راستای معیوب شدن هر قطعه، سایر قطعات تحت تاثیر مستقیم قرار می گیرند. از این رو پس از نصب آسانسور، باید سرویس آسانسور به طور مستمر انجام شود تا دستگاه عملکرد بهتری داشته باشد.

سرویس آسانسور شامل چیست؟

سرویس آسانسور و بررسی موتورخانه آسانسور

در ابتدا این خدمات با بررسی موتورخانه آسانسور شروع می شود و در موتورخانه تابلو فرمان و موتور گیربکس به دقت بررسی می شود. در بررسی های ابتدایی تمام مدارهای ایمنی چک می شوند که اتصال کوتاهی ایجاد نشده باشد. زیرا ایجاد اتصال کوتاه موجب بروز ایرادات وسیع در سیستم مدار الکترونیکی برقی می شود. همچنین بررسی می شود که سیم کشی ها سیاه یا نیم سوز نشده باشند.

همچنین بررسی می شود که قطعات الکترونیکی خاکی نشده باشند زیرا شل شدن قطعات و خاکی شدن آنها باعث بروز اختلال در تابلو فرمان می شود. این ایرادات در این پروسه رفع می شود تا موجب ایرادات وسیع تری نشوند. سپس نوبت به بررسی روغن موتور گیربکس می رسد. این قطعه نقش مهمی در سلامت اجزای دیگر دارد، زیرا از اصطحکاک قطعات جلوگیری می کند.

سرویس و نگهداری آسانسور و بررسی ترمز آسانسور

ترمزهای آسانسور باید در هر بار سرویس ماهیانه آسانسور با دقت بررسی شوند. علاوه بر ترمزها لنت و فنر ترمز ها هم بررسی می شوند. همچنین در موتورخانه فن آسانسور نیز چک می شود. این قطعه مهم تاثیر مستقیمی در کارایی آسانسور دارد و در صورت خرابی در فصول گرم سال مشکلات بزرگی به وجود می آورد.

سرویس آسانسور و بررسی کابین آسانسور و چاه آسانسور

در این قسمت از خدمات دوره ای آسانسور، سیم بکسل که مهم ترین نقش در ایمنی آسانسور را ایفا می کنند بررسی می شود. همچنین در زمان مشاهده کابین و چاه آسانسور، وضعیت کفشک های آسانسور هم بررسی می شود. همچنین لیمیت سوئیچ نیز چک می شود تا دقیقا کابین آسانسور را در تراز ترین حالت ممکن قرار دهد. روشنایی کابین نیز تست می شوند. سپس درب آسانسور و آرام بند درب ها مورد مشاهده قرار می گیرند. در تمام موارد بالا هر کدام از موارد که نیاز به آچارکشی یا روغن کاری داشته باشند توسط سرویسکار آسانسور انجام می شود.

شرکت سرویس و نگهداری آسانسور

خدمات سرویس ماهیانه آسانسور باید بر اساس چک لیست سندیکای آسانسور انجام شود. تمامی اسانسورها به یک بازرس نیاز دارند که تست های ایمنی ماهیانه یا سالیانه را انجام دهد و تائیدیه نهایی را اعلام کنند. این اقدامات تنها توسط سرویس کار آسانسور انجام می شود. این شرکت ها افرادی کارآزموده و مطمئن را جهت انجام بازرسی های ماهیانه یا سالیانه اعزام نموده و مهارت آنها را تائید می کنند. همچنین تمام نتایج بازرسی ها مکتوب شده و تا در صورت نیاز به آنها مراجعه شود. شرکت سرویس آسانسور باید عضو سندیکا آسانسور باشند.

چک لیست سرویس و نگهداری آسانسور چیست؟

حضور تکنسین ها به تنهایی تامین کننده ایمنی اسانسور نیست. بلکه بعد از هر بار مراجعه سرویسکار آسانسور باید چک لیست سرویس آسانسور از تکنسین مربوطه گرفته شود تا مطمئن شوید تمام خدمات و بازبینی های مهم و ضروری انجام شده است. در این چک لیست تمام مواردی که ضروری هستند به طور کامل آورده شده تا موردی فراموش نشود.

سرویس آسانسور چه مزایایی دارد؟

همانطور که پیش نر نیز اشاراتی داشتیم در کل دو نوع سرویس آسانسور وجود دارد. خدمات نگهداری و سرویس آسانسور و تعمیرات موردی آسانسور. بر اساس استانداردهای جهانی بررسی آسانسور باید به صورت ماهیانه انجام شود. اما متاسفانه یکسری افراد بنا به دلایل گوناگون که یکی از آنها قیمت سرویس و نگهداری آسانسور است از انجام این اقدامات سربازمی زنند. متاسفانه عدم انجام آنها موجب بروز خرابی های بیشتر و هزینه های بالاتر از قیمت سرویس و نگهداری آسانسور می شود. زیرا عدم انجام این اقدامات عمر مفید قطعات را کاهش می دهد. به طور کل بازبینی ماهیانه آسانسور مزایای زیر را در پی دارد.

 • کم شدن استهلاک قطعات آسانسور
 • نیاز کمتر به بازسازی آسانسور و عدم نیاز به تعویض قطعات
 • امنیت بیشتر استفاده کنندگان
 • جلوگیری از وقوع حوادث پیش بینی نشده
 • جلوگیری از هزینه تراشی های بیشتر در آینده

سرویس آسانسور برای کدام دسته از آسانسورها الزامی است؟

به طور کل همه آسانسورها برای تامین و تضمین امنیت نیاز بررسی مستمر دارند. در کل تفاوتی در مکانیسم یا کاربری آنها وجود ندارد. انواع آسانسورهایی که باید از خدمات تعمیر آسانسور بهره مند شوند عبارت اند از :

 • بررسی آسانسور هیدرولیک
 • بررسی آسانسور کششی
 • بررسی آسانسور شیشه ای
 • بررسی آسانسور بالابرنده
 • بررسی آسانسور پنوماتیک یا بادی
 • بررسی آسانسور کپسولی

قیمت سرویس آسانسور چگونه محاسبه می شود؟

هزینه سرویس آسانسور به موارد متعددی بستگی دارد. به طور کل قیمت سرویس و نگهداری آسانسور به این موضوع که نوع کاربری ساختمان اداری است یا مسکونی و همچنین تعداد واحدها بستگی دارد. شرکتها با ارائه نرخنامه و قیمت سرویس و نگهداری آسانسور انتخاب بهتر و معقولانه تری هستند. زیرا قیمت سرویس و نگهداری آسانسور بسیار کمتر از تعمیر و یا تعویض قطعات معیوب در آسانسور مانند موتور آسانسور و غیره می باشد. به طور کل مجتمع های مسکونی یا تجاری با تعداد واحد های زیاد اقدام به عقد قرارداد سرویس آسانسور با شرکت نگهداری آسانسور می کنند. به این ترتیب سرویسکار آسانسور تحت زمان بندی مشخص معمولا ماهی یکبار اقدام به بررسی و انجام اقدامات لازم جهت سرویس آسانسور می کند. قیمت سرویس آسانسور در مقابل هزینه تراشی و خطرات جانبی مبلغ ناچیزی است. مدت زمان سرویس آسانسور نیز زیاد نیست. البته سرویسکار آسانسور در این قرارداد آسانسور هیچگونه مسئولیتی در قبال تعمیرات قطعات معیوب ندارد. همچنین هزینه روغن آسانسور یا تعویض قطعات و اجزا هم جدا از قرارداد محاسبه و به هزینه سرویس آسانسور اضافه می گردد. به طور کل هزینه کل مربوط به آچارکشی قطعات، روغن کاری ریل ها، کنترل و بازبینی موتور و گیربکس ها، بررسی وضعیت تابلو فرمان، بررسی وضعیت کابین و اجزای داخلی کابین و غیره است.

قیمت سرویس ماهیانه آسانسور بر اساس تعداد توقف های آسانسور نیز تعیین می شود. بر اساس یک قانون کلی قیمت این خدمات اغلب در کمترین حالت خود به صورت 5 توقف اعلام می شود. مورد مهم دیگر در تعیین نرخ سرویس آسانسور عمر و میزان کارکرد آسانسور است. البته جای نگرانی نیست شما با مراجعه به نرخنامه سرویس و نگهداری آسانسور هوم سرویز می توانید از حدود قیمت ها مطلع شوید و با خیال راحت با کمک ما سرویسکارانی مجرب و مطمئن را برای این خدمات خبر کنید.

خدمات سرویس و نگهداری آسانسور با کمک متخصصین هوم سرویز

همانطور که بارها گفتیم خدمات نگهداری از آسانسور باید توسط افراد و شرکت های معتبر انجام شود. شرکت های مجاز سرویس آسانسور بسیار کم هستند. به همین علت پیدا کردن آنها کار راحتی نیست. با کمک هوم سرویز می توانید به لیست شرکت های مجاز دسترسی پیدا کنید. با ثبت درخواست رایگان متخصصین ما جهت مشاوره و اعلام هزینه ها با شما تماس خواهند گرفت و در کمترین زمان ممکن در محل حضور پیدا می کنند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس سرویس آسانسور و همچنین ارایه خدمات سرویس آسانسور نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات آسانسور ارائه می دهد که شامل تعمیر فوری آسانسور, نصب آسانسور در ساختمان, نصب بالابر خانگی, بازسازی آسانسور قدیمی, تعمیر بالابر ساختمانی, نصب پله برقی فروشگاهی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های خانگی و ساختمانی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس سرویس آسانسور

سرویس آسانسور

سرویس و نگهداری آسانسور هیدرولیک و کششی

نگهداری آسانسور و بررسی تمام قسمت های متحرک و مصرفی آسانسور

سرویس ماهیانه آسانسور و بررسی عملکرد چراغ روشنایی اضطراری

بررسی کلید بازنگه داشتن درب و بررسی دستگیره های داخلی کابین

بازدید و بررسی لنت، گیربکس، روغن موتور و سیم بکسل آسانسور

بررسی کنتاکت‌های ترمز و گاورنر آسانسور

اطمینان از توقف همسطح کابین در تمامی طبقات و ...

نظرات کاربران

profile picture
رسول حاتمی

خیلی خوب برخورد کارشناس پاسخ گو آقای قنبری و همچنین برخورد تکنیسن و انجام کار

شرایط سرویس ماهیانه آسانسور توسط سرویسکار آسانسور حرفه ای

کلیه قیمت های اعلام شده توسط سامانه بر حسب اجرت کار بوده و هزینه جنس را شامل نمی شود.

کلیه سرویس دهنده ها دارای مدرک تاییدیه از اتحادیه صنایع آسانسور می باشند.

سرویس آسانسور بنا بر قانون اتحادیه می بایست به صورت قراردادهای دوره ای انجام شود.

انجام خدمات نصب و سرویس دوره ای آسانسور و بالابر می بایست در قالب قرارداد انجام شود.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

elevator-cabin-renovation
بازسازی کابین آسانسور
قیمت از 500,000 الی 500,000 تومان
flower-plant-care
مراقبت گل و گیاه
قیمت از 1,000,000 الی 2,000,000 تومان
installation-of-waterproofing
نصب عایق رطوبتی
قیمت از 1,800,000 الی 1,800,000 تومان
facade-screws-rawlplug
پیچ و رولپلاک نما
قیمت از 250,000 الی 1,000,000 تومان