سمپاشی کنه

سمپاشی کنه

از 1437 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت سمپاشی کنه در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت سمپاشی کنه و مایت(متراژ کمتر از 100 متر)

1,200,000 الی 1,700,000 تومان

قیمت سمپاشی کنه و مایت(متراژ بین 100 تا 300 متر)

1,700,000 الی 3,000,000 تومان

متوسط قیمت850,000 تومانکمینه قیمت850,000 تومانبیشینه قیمت850,000 تومان

آنچه درباره سمپاشی کنه خواهید خواند

  • کنه کبوتر چیست و روش سمپاشی کنه کبوتری چگونه است؟
  • کنه کبوتری چیست؟
  • انواع کنه ها
  • روش های مبارزه با کنه کبوتری کدامند؟
  • بهترین روش برای از بین بردن کنه در خانه چیست؟
  • چرا باید سمپاشی کنه را به شرکت های سمپاشی معتبر بسپاریم؟
  • قیمت سمپاشی کنه به چه مواردی وابسته است؟
  • روش ثبت درخواست سمپاشی کنه مرغی در هوم سرویز چگونه است؟

کنه کبوتر چیست و روش سمپاشی کنه کبوتری چگونه است؟

کنه کبوتر از دسته بندپایان است که می تواند مدت ها در محیط های مختلف زندگی کند. این جانوران در طول دوره زندگی خود به دفعات زیاد از خون انسان و حیوانات خانگی تغذیه می کند. کنه کبوتری یا کنه مرغی انگل کبوتر است. اما زمانی که کبوتر به عنوان میزبان نباشد به انسانها و سایر جانوران زنده حمله می کند و از خون آنها تغذیه می کند. کنه کبوتر از بدو تولد خود با خونخواری رشد کرده و بالغ می شود. این کنه های نرم که شکلی شبیه به دانه گلپر دارند عامل انتقال بیماری های جدی در بین انسانها و حیوانات خانگی هستند. این دلایل همگی بر انجام سمپاشی کنه را قوت می بخشد. در ادامه به روش های انتقال کنه به منازل، راهکارهای مبارزه با کنه، روش های سمپاشی کنه و عوامل موثر بر قیمت سمپاشی کنه می پردازیم.

کنه کبوتری چیست؟

همانطور که پیش تر هم گفته شد کنه کبوتر از انگل کبوتر به ویژه کبوتر چاهی بوده و در مواردی از بدن از ماکیان به انسانها و سایر افراد منتقل می شود. متاسفانه امروزه به علت ایرادات در ساختمان سازی و وجود درزو و شکاف ها در ساختمان ها، ممکن است کبوترها در این درز و شکاف ها لانه گزینی کنند. به این ترتیب این انگل از طریق درز و شکاف ها در شیروانی، سقف کاذب و غیره به محل وارد شده و ایجاد آلودگی در سطح شدید می کنند. به طور معمول طبقات بالای ساختمان، بیشتر مورد هجوم این حشرات قرار می گیرند.

اندازه کنه کبوتر در حدود 6 میلیمتر است. اگر از بالا به این حشره نگاه کنید سر آنها قابل دیدن نیست و تنها به شکل بیضی شکل و سخت دیده می شود که حالت چروکیده دارد (شبیه گلپر). طول عمر این انگل بین 2 تا 4 سال است. این کنه ها در هر 4 هفته حدود 150 بار تخم ریزی می کند. به این ترتیب بعد دیدن اولین کنه بالغ اگر زود دست به کار نشوید و اقدام به سمپاشی کنه نکنید در کمتر از سه ماه با بروز فاجعه فاصله دارید.

این کنه ها بیشتر در زیر سقف ها، درز و شکاف های ساختمان و یا در کانال کولر که نزدیک محل زندگی کبوترها است پنهان می شوند. دمای مطلوب برای زندگی حدود 28 درجه سانتیگراد است.

انواع کنه ها

کنه ها به دو دسته کنه های نرم و کنه های سخت تقسیم می شوند.

· کنه های نرم

کنه های نرم دارای بدن پهن و بیضی شکل هستند. در مواردی نیز شبیه به مربع یا مستطیل البته با گوش های گرد دیده می شوند. کوتیکول پشت آنها سخت و چرمی شکل است. این کنه ها به محض خروج از تخم باید از خون تغذیه کنند. در طول دوره از لارو و ورود به دوره بلوغ دچار دگردیسی و تغییر شکل می شوند. کنه های ماده تخم های خود را در جاهای مخفی پنهان کرده و پس از چهارهفته تخم ها باز می شوند و شروع به خونخواری از بدن میزبان می کنند. خونخواری کنه های نرم در شب انجام می شود. طول عمر این کنه ها بسیار بالاست و در مواردی تا 30 سال زنده می مانند. مورد دیگری که لزوم به سمپاشی کنه را قوت می بخشد مقاومت بالای این حشرات است. به این ترتیب که بعد از هر باز تغذیه می توانند تا 7 سال بدون میزبان زنده بمانند! برای سمپاشی سوسک کابینتی روی خدمات ما حساب کنید.

محل گزش کنه دردناک بوده و متورم می شود. زیرا دهان این حشرات قوی هستند و بزاق سمی دارند و محل گزش را ملتهب و دردآور می کنند. هیچ گاه به محض مشاهده از حشرات روی پوست با اقدام سریع اقدام به کندن این حشره از روی پوست نکنید. زیرا کندن این حشره موجب می شود مقداری از آن روی پوست باقی بماند و موجب ایجاد عفونت های بعدی شود. از این رو پیشنهاد می شود که با نزدیک کردن سیگار و گرمای آن کنه آن را وادار به رها سازی پوست کنید. کنه کبوتری یا کنه مرغی از این دسته هستند.

· کنه های سخت

کنه های سخت تنوع بیشتری نسبت به کنه های نرم دارند . متاسفانه این حشرات می توانند باعث فلج شدن حیوانات و حتی در انسان ها بشوند. کنه های سخت بدنی بیضی شکل دارند و طول آنها به 23 میلی متر هم می رسد. پوست یا کوتیکول سخت دارند و صفحه پشتی آنها محکم و غیر قابل انعطاف است. کنه های ماده بعد از تخم ریزی اول از بین می رود. این کنه ها بزاق بسیار سمی دارند و پس از گزش موجب فلج شدن میزبان می شود. البته محل گزش کنه اگر در مسیر ستون فقرات یا گردن باشد، احتمال فلج شدن قوت پیدا می کند. همچنین کنه های سخت موجب انتقال بیماری های بسیار خطرناکی چون، تب کریمه کنگو، تب کنه ای، تب Q و سایر بیماری های ویروسی خطرناک می شود.

روش های مبارزه با کنه کبوتری کدامند؟

اولین راهکار رعایت بهداشت است. این حشرات موذی در محیط های که موارد بهداشتی رعایت نمی شوند راحت تر نفوذ کرده و زاد و ولد می کنند. از این رو شستشوی کانال کولر و جمع آوری هر گونه لاشه پرندگان در هنگام نظافت کلی ساختمان موجب می شود که از نفوذ آنها به محیط جلوگیری نمود.

محیط زندگی خود را از پرندگان دور کنید. همانطور که گفته شده کنه ها مهمان بدن پرندگان هستند. از این رو جلوگیری از تجمع و لانه گزینی پرندگان در درزها و شکاف های خانه از ورود این حشرات جلوگیری می کند. استفاده از سموم شیمیایی تایید شده مانند محلول ها، پودرها و اسپری ها در محل هایی مانند بالکن ها و پشت بام ها از تجمع این پرندگان و مهمان های ناخوانده این حشرات مانند کنه ها جلوگیری می کند.

به طور ممتد فضاهایی خارج از دسترس مانند بین رختخواب، درز و شکاف ها باید به خوبی جاروبرقی کشیده شود. همچنین در محل هایی که ممکن است احتمال محل ورود کنه باشد با استفاده از چسب کنه، باید درزگیری شود.

بهترین روش برای از بین بردن کنه در خانه چیست؟

راهکارهایی که ارائه شد همه برای جلوگیری از ورود و رعایت موارد بهداشتی است. اما اگر با کنه روبه رو شدید یا آثار گزش این حشرات را روی پوست خود و یا سایر اعضای خانواده دیدید بهترین راهکار چیست؟ بهترین روش از بین بردن کنه در خانه سمپاشی کنه است. زیرا استفاده از سموم غیر استاندارد و نامناسب در سمپاشی ساس رختخواب و کنه تنها آنها را مقاوم تر می کند و از بین بردن کنه را سخت تر می کند. در سمپاشی کنه کبوتری از سموم خاص استفاده می شود. البته انواع کنه با سموم مختلفی سم پاشی می شوند. به این ترتیب برای سمپاشی خانه برای کنه بهتر است ابتدا محل به خوبی توسط متخصصین بررسی شود و بهترین روش مبارزه و از بین بردن کنه انتخاب و اجرا شود.

در سمپاشی کنه کبوتر از چه سمومی استفاده می شود؟

در سمپاشی کنه کبوتر از ترکیب سموم فسفره و پیرتیروئیدی استفاده می شود. تمام محل های لانه گزینی کنه کبوتری مانند مبلمان و تخت و تشک به خوبی سمپاشی کنه انجام می شود. بعد از انجام سم پاشی کنه باید محل ترک شود و سپس تمام لوازم کاملا شستشو شوند. کنه ها دارای پوست یا کوتیکول سخت هستند. همین امر موجب می شود که به سموم خاص در سمپاشی خانه برای کنه نیاز باشد. همچنین برای اثر بخشی بیشتر باید تمام محل هایی که ممکن است کنه ها از این محل ها وارد شوند مانند سقف کاذب، بالکن و اتاق خواب به خوب سمپاشی کنه انجام شود.

چرا باید سمپاشی کنه را به شرکت های سمپاشی معتبر بسپاریم؟

روش های زیادی برای از بین بردن کنه پیشنهاد می شود. اما قطعا تنها راه و موثر ترین راه مبارزه با کنه سمپاشی کنه مرغی است. زیرا مواردی مانند محل های زاد و ولد، استفاده از سموم موثر و البته دوز مورد استفاده از سموم همگی بر نتیجه کار و اثربخشی سمپاشی کنه مرغی تاثیر دارد. تعداد سموم که برای از بین بردن این حشرات استفاده می شوند بی شمارند. اما تنها سموم و ترکیب سموم موثر توسط افراد متخصص و دارای دانش و تجربه لازم در این زمینه تاثیرگذار است. از این رو شرکت سمپاشی کنه هوم سرویز با بهره گیری از دانش روز و همچنین کمک گرفتن از نیروهای با تجربه و ماهر بهترین خدمات را با قیمت سمپاشی کنه منصفانه در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

قیمت سمپاشی کنه به چه مواردی وابسته است؟

قیمت سمپاشی کنه به موارد متعددی وابسته است. از این رو نمی توان هزینه ثابتی را به عنوان هزینه سمپاشی کنه اعلام نمود. در ادامه به معرفی عوامل موثر بر هزینه سمپاشی کنه می پردازیم.

· میزان آلودگی فضا

قبل از هر اقدامی باید مکان مورد نظر به خوبی توسط متخصصین بررسی شود. اگر آلودگی زیاد باشد. به سم کنه به مقدار بیشتری نیاز است و باید با دقت بیشتری تمام مکان های احتمال وجود این حشرات به خوبی سمپاشی شود و به این ترتیب هزینه سمپاشی کنه بالاتر می رود.

· متراژ و اندازه فضا بر هزینه سمپاشی کنه تاثیر دارد

هر چه فضا بزرگتر باشد به معنی قسمت های بیشتری است که ممکن است مورد هجوم این حشرات قرار بگیرند. به این ترتیب به سم کنه بیشتر و نیروهای بیشتری برای انجام سمپاشی کنه نیاز است که هزینه سم پاشی کنه را بالا می برد.

· تعداد دوره های سمپاشی کنه مرغی

بر اساس میزان آلودگی و شیوع این حشرات ممکن است دوره های سمپاشی بیشتری نیاز باشد تا تمام لارو های خارج شده نیز به خوبی از بین رفته و ریشه کن شوند.

· نوع سم کنه مورد استفاده

پس از بررسی آلودگی ها نوع سم کنه موثر و میزان دوز آن تعیین می شود. نوع سم مورد استفاده بر هزینه سمپاشی کنه مرغی یا کبوتری تاثیر دارد.

روش ثبت درخواست سمپاشی کنه مرغی در هوم سرویز چگونه است؟

در صورت مشاهده اولین کنه سریعا با ما تماس بگیرید. برای ارتباط با برترین متخصصین در این زمینه تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. برای استفاده از خدمات سمپاشی موش، سم پاشی شپش و ...با پاسخ به چند سوال و درج شماره تماس و ادرس نزدیک ترین متخصصین با شما تماس گرفته و با ارائه مشاوره رایگان و اعلام محدوده قیمت سمپاشی کنه در صورت رضایت شما در محل حضور پیدا خواهند کرد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس سمپاشی کنه و همچنین ارایه خدمات سمپاشی کنه کبوتری نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سمپاشی و ضدعفونی ارائه می دهد که شامل سمپاشی منزل، سمپاشی آپارتمان و مغازه, سمپاشی رستوران , ضدعفونی محیط و گندزدایی منزل , سمپاشی بیمارستان , سمپاشی سوسک ریز کابینت, سمپاشی موش خانگی, سمپاشی خانه برای ساس, سمپاشی شپش خانه, سمپاشی خانه برای مورچه می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های خانگی و ساختمانی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس سمپاشی کنه

سمپاشی کنه کبوتری

سمپاشی کنه مرغی

سمپاشی کنه دامی

سمپاشی خانه برای کنه

سم پاشی کنه با سم کنه قوی

سمپاشی کنه در دامداری

نظرات کاربران

profile picture
حسن شفیعی

بسیار مودب و متخصصص در امر سمپاشی و آشنایی با عمموم سمها

profile picture
مهدی حیدری

من واقعا ممنونم کارمو همون طور که میخواستم عالی انجام شد عالی میشه گفت اقای رجبی استاده ‌پنجره من ۱۰ سال بود ایراد داشت خیلی سرویس کار اومده بود نتونسته بودن ایراده درب و پنجره پیدا کنن ولی واقعا الان راضیم عالی شد

profile picture
محمد بصیری

یا سلام و تشکر از مدیریت هوم سرویز، جناب آقای بیگی از نظر اینجانب بعنوان مدیر ساختمان بسیار شخص محترم ،و تمام ایتم های بالا را دارا میباشد امیدوارم سلامت و تندرست باشند.

profile picture
گیتا یعقوبی

بسیاربسیار عالی و کاربلدبودند.خیلی ممنون از اپلیکیشن خوبتون

شرایط سم پاشی کنه مرغی با قیمت سمپاشی کنه مناسب

بازدید و مشاوره اولیه رایگان از محل برای شناسایی و تعیین الودگی بنا به درخواست مشتری انجام می شود.

درصورت نیاز مشتری تست حساسیت برای تشخیص سموم مناسب و کارا انجام خواهد شد.

پیشنهاد می گردد به منظور سمپاشی کنه موثر و رفع همیشگی آفات و حشرات نسبت به سمپاشی کل ساختمان اقدام نمایید.

چنانچه جهت سمپاشی کنه، محیط نیاز به سمپاشی مجدد یا تکمیلی (دو مرحله ای) وجود داشته باشد، هزینه سمپاشی تکمیلی طبق تعرفه اعلامی انجام خواهد شد.

جهت سم پاشی کنه از سموم بهداشتی بی خطر و کم خطر مورد تایید وزارت بهداشت استفاده می شود.

قیمت های این سرویس بر حسب متراژ محاسبه می گردد.

در صورت امکان تا 24 ساعت بعد از انجام سم پاشی کنه، کودکان و افراد سالخورده را از محل دور نگه دارید.

در صورت عدم رضایت شما از سرویس ارایه شده، سرویس به صورت رایگان مجدد انجام خواهد شد.

چهار ساعت پس از سم پاشی کنه محل سمپاشی باید تخلیه از سکنه باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

quilt-and-mattress-embroidered
لحاف و تشک دوزی
قیمت از 1,350,000 الی 3,700,000 تومان
mattress-cleaning
شستشوی تشک
قیمت از 400,000 الی 700,000 تومان
flower-plant-care
مراقبت گل و گیاه
قیمت از 650,000 الی 1,550,000 تومان
laundry
خشکشویی و اتوی لباس
قیمت از 510,000 الی 1,200,000 تومان