سمپاشی کنه

سمپاشی کنه

از 1437 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت سمپاشی کنه در تابستان 1402 چقدر است؟

قیمت سمپاشی کنه و مایت(متراژ کمتر از 100 متر)

1,200,000 الی 1,700,000 تومان

قیمت سمپاشی کنه و مایت(متراژ بین 100 تا 300 متر)

1,700,000 الی 3,000,000 تومان

متوسط قیمت605,000 تومانکمینه قیمت420,000 تومانبیشینه قیمت790,000 تومان

آنچه درباره سمپاشی کنه خواهید خواند

  • کنه کبوتر چیست و روش سمپاشی کنه کبوتری چگونه است؟
  • کنه کبوتری چیست؟
  • انواع کنه ها
  • روش های مبارزه با کنه کبوتری کدامند؟
  • بهترین روش برای از بین بردن کنه در خانه چیست؟
  • چرا باید سمپاشی کنه را به شرکت های سمپاشی معتبر بسپاریم؟
  • قیمت سمپاشی کنه به چه مواردی وابسته است؟
  • روش ثبت درخواست سمپاشی کنه مرغی در هوم سرویز چگونه است؟

کنه کبوتر چیست و روش سمپاشی کنه کبوتری چگونه است؟

کنه کبوتر از دستهبندپایان است که می تواند مدت ها در محیط های مختلف زندگی کند. این جانوران در طولدوره زندگی خود به دفعات زیاد از خون انسان و حیوانات خانگی تغذیه می کند. کنهکبوتری یا کنه مرغی انگل کبوتر است. اما زمانی که کبوتر به عنوان میزبان نباشد بهانسانها و سایر جانوران زنده حمله می کند و از خون آنها تغذیه می کند. کنه کبوتراز بدو تولد خود با خونخواری رشد کرده و بالغ می شود. این کنه های نرم که شکلیشبیه به دانه گلپر دارند عامل انتقال بیماری های جدی در بین انسانها و حیواناتخانگی هستند. این دلایل همگی بر انجام سمپاشی کنه را قوت می بخشد. در ادامهبه روش های انتقال کنه به منازل، راهکارهای مبارزه با کنه، روش های سمپاشی کنه وعوامل موثر بر قیمت سمپاشی کنه می پردازیم.

کنه کبوتری چیست؟

همانطور که پیش تر همگفته شد کنه کبوتر از انگل کبوتر به ویژه کبوتر چاهی بوده و در مواردی از بدن ازماکیان به انسانها و سایر افراد منتقل می شود. متاسفانه امروزه به علت ایرادات درساختمان سازی و وجود درزو و شکاف ها در ساختمان ها، ممکن است کبوترها در این درز وشکاف ها لانه گزینی کنند. به این ترتیب این انگل از طریق درز و شکاف ها درشیروانی، سقف کاذب و غیره به محل وارد شده و ایجاد آلودگی در سطح شدید می کنند. بهطور معمول طبقات بالای ساختمان، بیشتر مورد هجوم این حشرات قرار می گیرند.

اندازه کنه کبوتر درحدود 6 میلیمتر است. اگر از بالا به این حشره نگاه کنید سر آنها قابل دیدن نیست وتنها به شکل بیضی شکل و سخت دیده می شود که حالت چروکیده دارد (شبیه گلپر). طولعمر این انگل بین 2 تا 4 سال است. این کنه ها در هر 4 هفته حدود 150 بار تخم ریزیمی کند. به این ترتیب بعد دیدن اولین کنه بالغ اگر زود دست به کار نشوید و اقدامبه سمپاشی کنه نکنید در کمتر از سه ماه با بروز فاجعه فاصله دارید.

این کنه ها بیشتر درزیر سقف ها، درز و شکاف های ساختمان و یا در کانالکولر که نزدیک محل زندگی کبوترها است پنهان می شوند.دمای مطلوب برای زندگی حدود 28 درجه سانتیگراد است.

انواع کنه ها

کنه ها به دو دستهکنه های نرم و کنه های سخت تقسیم می شوند.

· کنه های نرم

کنه های نرم دارایبدن پهن و بیضی شکل هستند. در مواردی نیز شبیه به مربع یا مستطیل البته با گوش هایگرد دیده می شوند. کوتیکول پشت آنها سخت و چرمی شکل است. این کنه ها به محض خروجاز تخم باید از خون تغذیه کنند. در طول دوره از لارو و ورود به دوره بلوغ دچاردگردیسی و تغییر شکل می شوند. کنه های ماده تخم های خود را در جاهای مخفی پنهانکرده و پس از چهارهفته تخم ها باز می شوند و شروع به خونخواری از بدن میزبان میکنند. خونخواری کنه های نرم در شب انجام می شود. طول عمر این کنه ها بسیار بالاستو در مواردی تا 30 سال زنده می مانند. مورد دیگری که لزوم به سمپاشی کنه را قوت میبخشد مقاومت بالای این حشرات است. به این ترتیب که بعد از هر باز تغذیه می توانندتا 7 سال بدون میزبان زنده بمانند! برای سمپاشی سوسک کابینتی روی خدمات ما حساب کنید.

محل گزش کنه دردناکبوده و متورم می شود. زیرا دهان این حشرات قوی هستند و بزاق سمی دارند و محل گزشرا ملتهب و دردآور می کنند. هیچ گاه به محض مشاهده از حشرات روی پوست با اقدامسریع اقدام به کندن این حشره از روی پوست نکنید. زیرا کندن این حشره موجب می شودمقداری از آن روی پوست باقی بماند و موجب ایجاد عفونت های بعدی شود. از این روپیشنهاد می شود که با نزدیک کردن سیگار و گرمای آن کنه آن را وادار به رها سازیپوست کنید. کنه کبوتری یا کنه مرغی از این دسته هستند.

· کنه های سخت

کنه های سخت تنوع بیشترینسبت به کنه های نرم دارند . متاسفانه این حشرات می توانند باعث فلج شدن حیوانات وحتی در انسان ها بشوند. کنه هایسخت بدنی بیضی شکل دارند و طول آنها به 23 میلی متر هم می رسد. پوست یا کوتیکولسخت دارند و صفحه پشتی آنها محکم و غیر قابل انعطاف است. کنه های ماده بعد از تخمریزی اول از بین می رود. این کنه ها بزاق بسیار سمی دارند و پس از گزش موجب فلجشدن میزبان می شود. البته محل گزش کنه اگر در مسیر ستون فقرات یا گردن باشد،احتمال فلج شدن قوت پیدا می کند. همچنین کنه های سخت موجب انتقال بیماری های بسیارخطرناکی چون، تب کریمه کنگو، تب کنه ای، تب Q و سایر بیماری های ویروسی خطرناک می شود.

روش های مبارزه با کنه کبوتری کدامند؟

اولین راهکار رعایتبهداشت است. این حشرات موذی در محیط های که موارد بهداشتی رعایت نمی شوند راحت ترنفوذ کرده و زاد و ولد می کنند. از این رو شستشوی کانال کولر و جمع آوری هر گونهلاشه پرندگان در هنگام نظافت کلی ساختمان موجب می شود که از نفوذآنها به محیط جلوگیری نمود.

محیط زندگی خود را ازپرندگان دور کنید. همانطور که گفته شده کنه ها مهمان بدن پرندگان هستند. از این روجلوگیری از تجمع و لانه گزینی پرندگان در درزها و شکاف های خانه از ورود این حشراتجلوگیری می کند. استفاده از سموم شیمیایی تایید شده مانند محلول ها، پودرها واسپری ها در محل هایی مانند بالکن ها و پشت بام ها از تجمع این پرندگان و مهمانهای ناخوانده این حشرات مانند کنه ها جلوگیری می کند.

به طور ممتد فضاهاییخارج از دسترس مانند بین رختخواب، درز و شکاف ها باید به خوبی جاروبرقی کشیده شود.همچنین در محل هایی که ممکن است احتمال محل ورود کنه باشد با استفاده از چسب کنه،باید درزگیری شود.

بهترین روش برای از بین بردن کنه در خانه چیست؟

راهکارهایی که ارائهشد همه برای جلوگیری از ورود و رعایت موارد بهداشتی است. اما اگر با کنه روبه روشدید یا آثار گزش این حشرات را روی پوست خود و یا سایر اعضای خانواده دیدید بهترینراهکار چیست؟ بهترین روش از بین بردن کنه در خانه سمپاشی کنه است. زیرااستفاده از سموم غیر استاندارد و نامناسب در سمپاشی ساس رختخواب و کنه تنها آنها را مقاوم تر می کند و از بینبردن کنه را سخت تر می کند. در سمپاشی کنه کبوتری از سموم خاص استفاده می شود.البته انواع کنه با سموم مختلفی سم پاشی می شوند. به این ترتیب برای سمپاشیخانه برای کنه بهتر است ابتدا محل به خوبی توسط متخصصین بررسی شود و بهترینروش مبارزه و از بین بردن کنه انتخاب و اجرا شود.

در سمپاشی کنهکبوتر از چه سمومی استفاده می شود؟

در سمپاشی کنه کبوتراز ترکیب سموم فسفره و پیرتیروئیدی استفاده می شود. تمام محل های لانه گزینی کنهکبوتری مانند مبلمان و تخت و تشک به خوبی سمپاشی کنه انجام می شود. بعد از انجامسم پاشی کنه باید محل ترک شود و سپس تمام لوازم کاملا شستشو شوند. کنه ها دارای پوستیا کوتیکول سخت هستند. همین امر موجب می شود که به سموم خاص در سمپاشی خانه برایکنه نیاز باشد. همچنین برای اثر بخشی بیشتر باید تمام محل هایی که ممکن است کنه هااز این محل ها وارد شوند مانند سقف کاذب، بالکن و اتاق خواب به خوب سمپاشی کنهانجام شود.

چرا باید سمپاشی کنه را به شرکت های سمپاشی معتبر بسپاریم؟

روش های زیادی برایاز بین بردن کنه پیشنهاد می شود. اما قطعا تنها راه و موثر ترین راه مبارزه با کنهسمپاشی کنه مرغی است. زیرا مواردی مانند محل های زاد و ولد، استفاده ازسموم موثر و البته دوز مورد استفاده از سموم همگی بر نتیجه کار و اثربخشی سمپاشیکنه مرغی تاثیر دارد. تعداد سموم که برای از بین بردن این حشرات استفاده میشوند بی شمارند. اما تنها سموم و ترکیب سموم موثر توسط افراد متخصص و دارای دانش وتجربه لازم در این زمینه تاثیرگذار است. از این رو شرکت سمپاشی کنه هوم سرویز بابهره گیری از دانش روز و همچنین کمک گرفتن از نیروهای با تجربه و ماهر بهترینخدمات را با قیمت سمپاشی کنه منصفانه در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

قیمت سمپاشی کنه به چه مواردی وابسته است؟

قیمت سمپاشی کنه بهموارد متعددی وابسته است. از این رو نمی توان هزینه ثابتی را به عنوان هزینهسمپاشی کنه اعلام نمود. در ادامه به معرفی عوامل موثر بر هزینه سمپاشی کنهمی پردازیم.

· میزان آلودگیفضا

قبل از هر اقدامیباید مکان مورد نظر به خوبی توسط متخصصین بررسی شود. اگر آلودگی زیاد باشد. به سمکنه به مقدار بیشتری نیاز است و باید با دقت بیشتری تمام مکان های احتمال وجوداین حشرات به خوبی سمپاشی شود و به این ترتیب هزینه سمپاشی کنه بالاتر میرود.

· متراژ و اندازهفضا بر هزینه سمپاشی کنه تاثیر دارد

هر چه فضا بزرگتر باشدبه معنی قسمت های بیشتری است که ممکن است مورد هجوم این حشرات قرار بگیرند. به اینترتیب به سم کنه بیشتر و نیروهای بیشتری برای انجام سمپاشی کنه نیاز است که هزینهسم پاشی کنه را بالا می برد.

· تعداد دوره هایسمپاشی کنه مرغی

بر اساس میزان آلودگیو شیوع این حشرات ممکن است دوره های سمپاشی بیشتری نیاز باشد تا تمام لارو هایخارج شده نیز به خوبی از بین رفته و ریشه کن شوند.

· نوع سم کنه مورداستفاده

پس از بررسی آلودگیها نوع سم کنه موثر و میزان دوز آن تعیین می شود. نوع سم مورد استفاده بر هزینهسمپاشی کنه مرغی یا کبوتری تاثیر دارد.

روش ثبت درخواست سمپاشی کنه مرغی در هوم سرویز چگونه است؟

در صورت مشاهده اولینکنه سریعا با ما تماس بگیرید. برای ارتباط با برترین متخصصین در این زمینه تنهاکافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. برای استفاده از خدمات سمپاشی موش، سم پاشی شپش و ...با پاسخ به چندسوال و درج شماره تماس و ادرس نزدیک ترین متخصصین با شما تماس گرفته و با ارائهمشاوره رایگان و اعلام محدوده قیمت سمپاشی کنه در صورت رضایت شما در محل حضور پیداخواهند کرد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس سمپاشی کنه و همچنین ارایه خدمات سمپاشی کنه کبوتری نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات سمپاشی و ضدعفونی ارائه می دهد که شامل سمپاشی منزل، سمپاشی آپارتمان و مغازه, سمپاشی رستوران , ضدعفونی محیط و گندزدایی منزل , سمپاشی بیمارستان , سمپاشی سوسک ریز کابینت, سمپاشی موش خانگی, سمپاشی خانه برای ساس, سمپاشی شپش خانه, سمپاشی خانه برای مورچه می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های خانگی و ساختمانی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس سمپاشی کنه

سمپاشی کنه کبوتری

سمپاشی کنه مرغی

سمپاشی کنه دامی

سمپاشی خانه برای کنه

سم پاشی کنه با سم کنه قوی

سمپاشی کنه در دامداری

نظرات کاربران

profile picture
نگار جلودارزاده

بسیار خانم خوش برخورد و کم حرفی بودند و بدون معطلی و وقت کشی و ... کار رو انجام دادن و 6 ساعت کاملا خالص کار کردند

profile picture
بابک شیرزادی

با متانت با اخلاق صبور سزبه زیر و سز به کار خیلی ممنونم از شرکت بابت معرفی ایشون

profile picture
مهناز دهقان

خیلی آقای صبور و با حوصله ایی بودن . قفل در من به مشکل برخورد کرد و چفت درب نمیشد که مقصر سازنده در بود ولی ایشون با حوصله تمام در رو درست و اصولی نصب کردند و خیلی ممنونم ازشون و خسته نباشن

profile picture
محمد موسیوند

عالی بودن و پیگیری خوبی داشتند . وقت شناسی هم موردی بود که رضایت منو بیشتر از همه جلب کرد

شرایط سم پاشی کنه مرغی با قیمت سمپاشی کنه مناسب

بازدید و مشاوره اولیه رایگان از محل برای شناسایی و تعیین الودگی بنا به درخواست مشتری انجام می شود.

درصورت نیاز مشتری تست حساسیت برای تشخیص سموم مناسب و کارا انجام خواهد شد.

پیشنهاد می گردد به منظور سمپاشی کنه موثر و رفع همیشگی آفات و حشرات نسبت به سمپاشی کل ساختمان اقدام نمایید.

چنانچه جهت سمپاشی کنه، محیط نیاز به سمپاشی مجدد یا تکمیلی (دو مرحله ای) وجود داشته باشد، هزینه سمپاشی تکمیلی طبق تعرفه اعلامی انجام خواهد شد.

جهت سم پاشی کنه از سموم بهداشتی بی خطر و کم خطر مورد تایید وزارت بهداشت استفاده می شود.

قیمت های این سرویس بر حسب متراژ محاسبه می گردد.

در صورت امکان تا 24 ساعت بعد از انجام سم پاشی کنه، کودکان و افراد سالخورده را از محل دور نگه دارید.

در صورت عدم رضایت شما از سرویس ارایه شده، سرویس به صورت رایگان مجدد انجام خواهد شد.

چهار ساعت پس از سم پاشی کنه محل سمپاشی باید تخلیه از سکنه باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

لحاف و تشک دوزی
لحاف و تشک دوزی
قیمت از 270,000 الی 1,900,000 تومان
شستشوی تشک
شستشوی تشک
قیمت از 300,000 الی 500,000 تومان
مراقبت گل و گیاه
مراقبت گل و گیاه
قیمت از 725,000 الی 1,500,000 تومان
خشکشویی و اتوی لباس
خشکشویی و اتوی لباس
قیمت از 220,000 الی 650,000 تومان