header

طراحی و اجرای روف گاردن

شبکه گسترده از متخصصان مجرب آماده ارائه خدمت با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت می‌باشند

ثبت درخواست

بدون هزینه اولیه
بدون هزینه اولیه

ثبت درخواست بدون هیچ هزینه ای

همیار متخصص
همیار متخصص

همیارهای آموزش دیده و مجرب

امنیت کامل
امنیت کامل

همیارهای تایید شده به همراه ضمانت های معتبر

قیمت طراحی و اجرای انواع روف گاردن مدرن و کلاسیک

شرایط سرویس طراحی و اجرای روف گاردن

• همیار می بایست قبل از شروع پروژه طرح اولیه روف گاردن به صورت سه بعدی طراحی و پس از تایید و توافق مشتری نسبت به اجرای روف گاردن اقدام نماید.

• همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد و مدت زمان صرف شده جهت مشاوره و تامین در فاکتور خدمات وی لحاظ خواهد شد.

• چنانچه مکان مورد نظر جهت ساخت روف گاردن نیاز به اخذ تاییدیه از مدیریت ساختمان یا ارگان خاصی داشته باشد، مشتری می بایست تاییدیه های لازم را اخذ نماید.

• همیار ابتدا می بایست از پروژه بازدید نموده و نمونه کار روف گاردن های اجرا شده و پیشنهادات خود را به مشتری اعلام نماید. همیار و مشتری برآورد هزینه و مدت زمان انجام کار را به همراه مشخص نمودن مسئولیت تامین کالا(مشتری یا همیار) و ذکر نوع مصالح و درجه مرغوبیت اجناس و طی قراردادی مکتوب نمایند.

• پلیس فتا: امنیت سرویس ارائه شده را هوم سرویز بر عهده گرفته است، لذا از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

اطلاعات تکمیلی طراحی و اجرای روف گاردن

طراحی و اجرای روف گاردن در تهران

طراحی روف گاردن در واقع به ایجاد فضای سبز روی پشت بام یا تراس سبز گفته می شود. اجرای روف گاردن یکی از بهترین راهکارهای استفاده از فضای محدود مسکونی در جهت ایجاد فضای سبز و مفید می باشد. در محوطه سازی پشت بام یا تراس معمولا از گیاهانی استفاده می شود که مقاومت بیشتری در شرایط کم آبی، یخ زدگی، خشکی و عوامل اقلیمی متفاوت داشته باشند.

امروزه با حرکت به سوی صنعتی شدن و محدود شدن فضاهای باز و طبیعی، استفاده ی حداکثری از فضای حیاط و پشت بام بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در طراحی و اجرای بام باغ یا روف گاردن ها المان های زیادی لحاظ می شود. از جمله آن موارد می توان به انواع آبنما، آلاچیق، اجرای انواع چمن های مصنوعی و طبیعی وغیره اشاره نمود. در جهت نگه داری از این موارد نیز از سیستم آبیاری مکانیزه، سیستم های گرمایشی و دیگر تجهیزات استفاده می شود.

 طراحی روف گاردن معمولا به دو مرحله عمرانی و لنداسکیپ محدود می شوند. مرحله عمرانی به اجرای زیر ساخت بام سبز، مانند عایق بندی، زهکشی و آبرسانی گفته می شود. مرحله لنداسکیپ اجرای فضای سبز شامل ساخت تجهیزاتی مانند آلاچیق، باربیکیو و غیره می شود.

انواع طراحی روف گاردن

انواع روف گاردن متناسب با  فضاهایی که در دسترس مشتری است طراحی و اجرا می شوند. معمولا انواع روف گاردن یا باغ بام به سه دسته روف گاردن گسترده، روف گاردن فشرده و روف گاردن ترکیبی یا نیمه فشرده تقسیم بندی می شوند.  که در ادامه به توضیح مختصر در ارتباط با هر کدام خواهیم پرداخت.

اجرای روف گاردن گسترده

روف گاردن گسترده یکی از پر طرفدارترین و محبوب ترین انواع روف گاردن ها به شمار می آید. اچرای روف گاردن گسترده برای پشت بام هایی پیشنهاد می شود که کاملا صاف یا با شیب بسیار بسیار ملایم هستند. بهترین گونه گیاهی برای این نوع بام سبز گونه های گیاهی صحرایی و یا گیاهان دارای برگ گوشتی است. که نیاز به آبیاری چندانی ندارند و ریشه عمیقی نیز نخواهند داشت. همچنین اجرای بام سبز گسترده برای پشت بام هایی که تحمل وزن زیاد را ندارند پیشنهاد می شود.

به خاطر داشته باشید که شما برای دیزاین روف گاردن در مدل گسترده نمی توانید از تنوع گیاهان مختلف استفاده کنید. این نوع از باغ بام ها از نظر پوشش گیاهی و ساخت ساز ارزان تر تمام خواهند شد. بسیار مناسب برای  آب و هوای مرطوب هستند.

اجرای روف گاردن فشرده

در طراحی و اجرای این نوع روف گاردن ها با توجه به ساختار، میزان سطح و عمق خاک نسبتا زیادی که دارند، مناسب برای کاشت انواع درختان، درخچه ها و سبزیجات مختلف هستند. البته باید به خاطر داشته باشید که به طور کل نباید از کاشت گیاهانی که ریشه مهاجم دارند و ریشه آنان به طور بی‌قاعده و نامنظمی رشد می‌کنند در اجرای روف گاردن فشرده استفاده کرد.

اجرای این نوع باغ بام ها در سازه های عظیم، مقاوم و پایدار پیشنهاد می شود. به همین جهت بیش تر ساختمان ها برای این گونه روف گاردن های فشرده اصلا مناسب و کارآمد نیستند. همچنین در این نوع از باغ بام ها نیار اساسی به مراقبت و نگهداری، آبیاری، کنترل کیفیت به صورت مستمر میباشد. پروسه نگهداری از این نوع باغ بام کمی دشوار تراست اما در عوض فضایی رویایی را تجربه خواهید نمود.

اجرای روف گاردن نیمه فشرده یا ترکیبی

باغ بام ترکیبی در واقع ترکیبی از شرایط دو مورد بالا می باشد. اما به طور کل ظرفیت بار بیشتری نسبت به مدل گسترده دارد. هزینه اجرای روف گاردن در این مدل به نسبت به مدل فشرده مناسب تراست و میتواند فضای نسبتا زیبایی را به ارمغان بیاورد. همچنین نوع گیاهانی که در اجرای روف گاردن ترکیبی قابل کاشت است بسیار متنوع هستند. لذا برای اخذ بهترین تصمیم بدون متحمل شدن کمترین زیان مشورت و همکاری با سازندگان حرفه ای روف گاردن هوم سرویز پیشنهاد می شود.

طراحی روف گاردن کلاسیک

طراحی و اجرای روف گاردن کلاسیک در واقع بر گرفته از معماری کلاسیک می باشد. منظور از معماری کلاسیک شکوه و عظمت سازه است و تجمل گرایی چشم نوازی که در جای جای سازه خودنمایی می کند. در طراحی کلاسیک ستون های زیاد به همراه مجسمه های سنگی جمال و جبروت بنا را تکمیل می کنند.

بر طبق این توضیحات میتوان افزود که نظم و تقارن از ویژگی های اصلی اجرای روف گاردن کلاسیک است. این تقارن موجب می شود تمام اجزا از کوچکترین بخش با پیچیده ترین قسمت در هماهنگی کامل باهم باشند. به بیان دیگر اجزا تکمیل کننده هم باشند نه در تضاد با هم!

ساخت آلاچیق در طراحی روف گاردن کلاسیک بسیار حائز اهمیت است. همچنین از جمله متریالی که باید در این نوع سازه به کار گرفته شود سنگ و چوب است.

طراحی روف گاردن مدرن

طراحی و اجرای روف گاردن مدرن درواقع دنباله رو هیچ نظم و قانونی نیست. درست برعکس نمونه کلاسیک خود!

انحنا، قوس و عدم تقارن در این نوع طراحی پلان میتواند گویای زیبایی، در انتهای کار باشد. ترکیب آب، آتش و نورپردازی مدرن در کنار فضای سبز تکمیل کننده هنرنمایی طراح این سبک از روف گاردن است. همچنین مبلمان روف گاردن در این سبک باید کاملا مدرن انتخاب شوند.

متخصصین طراحی و اجرای روف گاردن هوم سرویز در سراسر تهران

طراحی روف گاردن کوچک یا بزرگ تفاوتی با هم ندارند. در هر دو این موارد نیاز به افراد متخصص و واجد شرایط می باشد. باید قبل از ساخت روف گاردن کوچک هم در مورد زیرساخت های ساختمان اطلاعات کافی به دست بیاورید و با متخصصین مشاوره لازک را داشته باشید. زیرا بعضی از ساختمانها تحمل بار اضافی را ندارند و اصلا برای اجرای روف گاردن مناسب نیستند. یا باید در اجرای روف گاردن آن از گیاهان بسیار محدود و سبک استفاده نمود.

هیچ گاه برای طراحی و اجرای روف گاردن هزینه اجرای روف گاردن را مد نظر قرار ندهید. زیرا کار ارزان قیمت عجیب، یعنی استفاده از متریال ارزان قیمت و بی کیفیت در بازار.

هزینه طراحی و اجرای روف گاردن در تهران

قیمت ساخت روف گاردن و کارهای این قبیل که به صورت پروژه ای تعییم می شود. اغلب  نمی توان به صورت ثابت مبلغی را عنوان نمود. بر اساس نوع نظر مشتری، فضا و زیرسازی معمولا هزینه طراحی و اجرای روف گاردن اعلام می شود. جهت اطلاع دقیق از هزینه ها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. همکاران ما جهت مشاوره و اعلام هزینه ها شما را راهنمایی می کنند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

ثبت درخواست
رایگان سفارش ثبت کنید
بعد از ثبت سفارش و اعلام جزئیات با شما تماس میگیریم
شما امکان لغو سفارش را دارید
سپس در صورت تایید و توافق همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند
هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید
برای اطلاعات بیشتر و پشتیبانی با ما تماس بگیرید
همیار ما شوید
هر تخصصی که دارید، درآمدتان را بیشتر کنید
contact-us

اطلاعات تماس

تهران - بلوار کشاورز - جنب خیابان 16 آذر - پلاک 78
پشتیبانی: 91001332-021

خبرنامه هوم سرویز

از آخرین تخفیف‌های ما با خبر شویدecunion
enamad
samandehi