لوله کشی و تاسیسات

راه های تشخیص ترکیدگی لوله آب از روی علائم ظاهری

با بالا رفتن عمر ساختمان لوله ها هم فرسوده تر می شوند. فشار ناشی از مصالح ساختمانی و وزن سازه گاهی موجب ترکیدگی و یا ایجاد نشتی در لوله ها می شود. تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله ها با دستگاه ساده ترین راه برای جلوگیری از تخریب و کنده کاری است. سرویس های خدماتی رفع نشتی از دستگاه هایی استفاده می کنند که سیگنال های صوتی را شناسایی می کند. به این ترتیب خیلی راحت محل آسیب لوله ها شناسایی می شود. اما این کار معمولا وقتی انجام می وشد که نم و نشتی خسارت زیادی به گچ و دیوارها و سقف و … زده است. در این مطلب راه هایی باری تشخیص ترکیدگی لوله آب معرفی شده که در واقع نشانه های خطر هستند. شاید بارها این زنگ خطرها را دیده باشید ولی با بی توجهی تنها هزینه ترمیم لوله ها و تعمیرات بیشتر خواهد شد.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

اهمیت تشخیص ترکیدگی لوله آب

نشتی و ترکیدگی لوله های آب یک دردسر بزرگ است. بدون تردید هر مشکل کوچکی در لوله های آب یا فاضلاب باید به سرعت برطرف شود. هر چه زمان می گذرد این قطره های آب سرگردان به ساختمان خسارت وارد می کنند. گاهی هزینه تعمیرات لوله ها به دلیل آسیب به دیگر قسمت های بنا بسیار بیشتر می شود. علاوه بر اینکه اگر دیر متوجه نشتی شوید احتمالا هزینه های آب بهای بیشتری هم پرداخته اید. نشت دائمی و یا ترکیدگی لوله ها موجب هدر رفتن مقدار زیادی آب می شود که علاوه بر افزایش هزینه ها، در این کم آبی اصلا جایز نیست. از هزینه ها که بگذریم از دردسرهای قطعی آب برای تعمیرات لوله ها نمی توان گذشت. 

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

راه های تشخیص ترکیدگی لوله آبخدمات رفع نشتی لوله های آب

نحوه تشخیص ترکیدگی لوله آب ساختمان

اگر آخرین دوره قبض آب، مبلغ خیلی بیشتری را نشان می دهد احتمالا لوله های آب دچار دچار نشتی یا ترکیدگی شده است. قبل از هر اقدامی شیر آلات سرویس بهداشتی و اتصالات را بررسی کنید آیا همه شیرهای آب سالم هستند؟ معمولا وقتی ترکیدگی در لوله ها وجود داشته باشد، فشار آب هم افت می کند. کم شدن فشار آب سرد می تواند به دلیل کاهش ورودی ناشی از اشکال در لوله های آب ساختمان باشد. به طور تخصصی لازم است تا با یک لوله کش تماس بگیرید تا محل ترکیدگی لوله ها مشخص شود. خدمات تشخیص ترکیدگی لوله ها با دستگاه هم وجود دارد که به شیوه های متفاوتی انجام می شود. دستگاه های نشت یابی به کوچکترین صدای چکه آب حساس هستند و هر علامتی را ثبت می کنند. گاهی حتی با کمی دقت صدای چکه آب از داخل دیوار شنیده می شود.

  • تشخیص ترکیدگی لوله آب از روی رنگ دیوارها

دقت داشته باشید که گاهی ترکیدگی و نشتی لوله ها در مسیر نصب لوله ها رخ داده است. بنابراین نم و نشتی تنها در سرویس بهداشتی یا آشپزخانه نیست و می تواند در هر نقطه ای از ساختمان به وجود آید. لوله های آب، روکار نیستند و در دید قرار ندارند. همه اتاق ها را برای پیدا کردن نشتی بررسی کنید. به تغییر رنگ دیوارها توجه کنید. معمولا دیوار نم دار نسبت به دیوارهای دیگر کمی تیره تر بوده و تغییر رنگ می دهد. با دست روی دیوار بکشید احتمالا متوجه بادکردگی و بلند شدن رنگ یا گچ دیوار خواهید شد. ورم دیوار نشان می دهد که رطوبت از جایی به دیوار نفوذ کرده است. برای رفع نم دیوار با ما تماس بگیرید. بهترین لوله کش تهران از همیاران هوم سرویز است.

چگونه نشتی لوله آب را بگیریم؟ رفع نشتی لوله آب در منزل

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله آب

  • تشخیص ترکیدگی لوله آب از روی کف ساختمان

کف ساختمان حرف های زیادی برای گفتن دارد. با دقت به کفپوش ها نگاه کنید. هر گونه بادکردگی و ورم پارکت لمینت و کفپوش های چوبی یک هشدار جدی برای نم و نشتی آب است. در ساختمان هایی که با سرامیک کف سازی شده اند معمولا بادکردگی دیده نمی شود ولی موقع راه رفتن روی زمین، سرامیک ها صدا تولید می کنند. لق شدن سرامیک ها نشانه های از ترکیدگی لوله هاست. گاهی لوله های کف ساختمان از رو خسارت وارد نمی کنند و نشتی به سقف خانه همسایه نفوذ می کند. در آپارتمان ها و خانه های چند طبقه این مشکل بسیار زیاد دیده می شود. اگر همسایه شاکی برای چکه سقف یا زرد شدن سقف خانه مراجعه کرد ناچارید با هزینه خود مشکل ایجاد شده را برطرف کنید. 

  • تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه

اگر هیچ علامتی از نم  نشتی در ساختمان پیدا نکردید از روی کنتور می توانید متوجه هدر رفتن آب بشوید. آموزش نشت یابی لوله های آب برای مبتدی در همین مورد نوشته شده و به طور دقیق نحوه تشخیص ترکیدگی ار روی کنتور را شرح می دهد. برای رفع نشتی آب لازم است با یک شرکت خدماتی تماس بگیرید تا علتوه بر تشخیص محل دقیق نشتی، لوله های آسیب دیده هم تعویض شوند. برای تشخیص ترکیدگی لوله ها از دستگاه های فراصوت استفاده می شود که از روی دیوار می توانند محل لوله آسیب دیده را پیدا کنند.

تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ و رفع نشتی

سرویس تشخیص ترکیدگی لوله آب

تعرفه های تشخیص ترکیدگی لوله آب و رفع نشتی هوم سرویز

عنوان(به روز رسانی سال 1400)از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
تشخیص علت و محل نم زدگی
100000145000
تشخیص علت و محل نم زدگی (با دستگاه)
200000275000
رفع نم ناشی از نشتی زیر کاسه توالت(دستشویی استاندارد 1*2)
14500001950000
رفع نم ناشی از نشتی ناشی از فلاش تانک
4500001000000
رفع نم ناشی از نشتی حمام(حمام استاندارد 1*2)
14500001700000
نشتی از لوله کشی ساختمان

میدونستی که هوم سرویز، خدمات رفع نشتی یا ترکیدگی لوله هم ارائه میده؟

خدمات تشخیص ترکیدگی لوله آب و رفع نشتی لوله ها در تهران

سرویس رفع نشتی لوله های آب و فاضلاب از خدمات فوری در سامانه خدمات درب منزل هوم سرویز است. با توجه به اهمیت تعمیرات لوله ها و رفع ترکیدگی لوله ها سرویس رفع نشتی در همه مناطق تهران و در همه ایام سال ارائه می شود. این سرویس شامل گارانتی خدمات است و توسط همیاران لوله کش حرفه ای انجام می شود. هزینه های اعلام شده طبق نرخ مصوب بوده و شامل خرید قطعات و مصالح مورد نیاز، نمی شود. در صورت تهیه لوازم توسط همیار حتما فاکتور خرید ارائه می شود. با نصب اپلیکیشن رایگان هوم سرویز می توانید به صدها سرویس خدماتی و تعمیراتی دسترسی داشته باشید. ثبت سفارش در اپ هوم سرویز کاملا رایگان بوده و شامل پرداخت هزینه آبونمان نیست.

برای ثبت سفارش سرویس رفع نشتی یا ترکیدگی لوله از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی رفع نشتی یا ترکیدگی لوله تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا