نظافت و پذیرایی

نظافت آشپزخانه در ۲۰ دقیقه

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

نظافت آشپزخانه با سلامت و بهداشت خانواده در ارتباط است. یخچال، اجاق گاز، ماشین لباسشویی، ماکروفر، ماشین ظرفشویی و بسیاری از لوازم منزل در آشپزخانه قرار دارند که باید به طور مرتب تمیز و پاکیزه شوند. تمیز کردن آشپزخانه کار دشواری است که چندان خوشایند نیست. اغلب افراد وقت یا حوصله تمیز کردن و نظافت آشپزخانه را ندارند. در این مطلب چند ترفند مفید برای انجام سریع تر نظافت آشپزخانه در نظر گرفته شده که به برق انداختن و تمیزی آشپزخانه کمک می کند.

نظافت منزل و ترفند های جذاب برای تمیز کردن وسایل

نظافت کف آشپزخانه

دیده شده که بسیاری کف آشپزخانه را فرش یا موکت پهن می‌کنند، در شرایطی که در اکثر خانه‌ها این روز‌ها کف آشپزخانه با سرامیک پوشیده شده است چه الزامی به موکت یا فرش کردن کف آشپزخانه است؟ آشپزخانه از جاهایی است که بسیار کثیف می‌شود و انواع و اقسام زباله‌های خانگی در آن وجود دارد.

پوشاندن کف آشپزخانه با کفپوش‌هایی که الیاف دارند – مثل فرش و موکت – محیط مستعدی را برای رشد باکتری‌ها آماده می‌کند. وقتی کفپوش‌های الیافی کثیف می‌شوند تمیز شدنشان تا قبل از شست‌و‌سوی کامل تقریبا غیرممکن است به همین دلیل توصیه می‌کنیم که کف آشپزخانه را برای نظافت آشپزخانه هم که شده با این کفپوش‌ها نپوشانید و به همان تمیز کردن سرامیک‌ها رضایت دهید. اگر بچه کوچک دارید و به خاطر او کف آشپزخانه را با کف‌پوش‌های الیاف‌دار پوشانده‌اید بدانید که این کف‌پوش‌ها برای سلامتی‌اش زیان‌بارتر است.

تمیز کردن گاز

نظافت آشپزخانه با شوینده های غیر شیمیایی

زندگی ما مملو از مواد شیمایی است. ظرف‌هایمان را با مواد شیمایی می‌شوییم و از انواع و اقسام شوینده‌های شیمایی نیز برای تمیزتر شدن آن‌ها استفاده می‌کنیم. هر چند این مواد استاندارد‌های سلامتی را طی می‌کنند اما آیا واقعا تا به این اندازه به آن‌ها نیاز داریم یا اثرات تبلیغات شرکت‌های تولیدکننده مواد شوینده است که ما را به این سمت فرستاده است؟

بهتر است برای شست‌وشوی ظرف‌ها از چربی و چربی‌هایی که به وسایل آشپزخانه و اجاق گاز و … چسبیده است به جای انواع شوینده‌ها می‌توانید محلول جوش شیرین، نمک پودر شده و آب استفاده کنید. جوش شیرین می‌تواند برای سطوح و قابلمه‌ها هم استفاده شود و شاید باورتان نشود اگر بگوییم که به راحتی سوختگی‌های کف قابلمه‌ها و ماهیتابه‌ها را پاک می‌کند. کمی در مورد فواید و کاربردهای جوش شیرین بیش‌تر بخوانید که خیلی می‌شود از این ماده استفاده‌های شوینده کرد.

نظافت آشپزخانه طبق برنامه منظم

برای این که کثیفی‌ها ماندگار نشوند و پاک و تمیز کردنشان سخت نشود بهترین راه آن است که یک سری از کارهای نظافت آشپزخانه را هر روز انجام دهید مثل آبکش کردن سینک بعد از شستن ظرف‌ها، دستمال مرطوب کشیدن روی گاز بعد از پخت‌ و‌ پز و تی کشیدن هر روزه کف آشپزخانه. کار‌هایی مثل شستن و ضدعفونی کردن کف آشپزخانه، ذستمال کشیدن روی کابینت‌ها و طبقه‌هایش، شستن جاظرفی، دستمال کشیدن روی پریز‌ها و دستمال کشیدن داخل یخچال، مایکروویو، تستر و … اگر  هفته‌ای یک بار صورت گیرد بدون شک باعث می‌شود که آشپزخانه تمیزتری داشته باشید که نظافتش وقت و انرژی چندانی از شما نمی‌گیرد.

ترفندهای نظافت منزل با استفاده از مواد طبیعی

لوازم نظافت آشپزخانه

آشپزخانه با همه جای منزل شما متفاوت است. تی و جارویی که برای سایر جا‌های خانه استفاده می‌کنید را بهتر است که به هیچ وجه برای آشپزخانه استفاده نکنید. حتما بعد از تمیزکاری آشپزخانه نیز وسایلی را که برای نظافت آن به کار گرفته‌اید ضدعفونی کنید. و در محلی قرار دهید که در دسترس سایر اعضای خانواده نباشد.

اگر خانم خانه هستید در نظر داشته باشید که اگر ۱۰۰هزار بار هم به آقایان سفارش کنید که این وسایل برای نظافت آشپزخانه است و برای جای دیگر استفاده نکن در نهایت یک روز می‌بینید که برای جای دیگر استفاده شده است. پس لطفا این وسایل را در جای مناسبی که در دسترس آقایان نباشید قرار دهید. و نه خودتان حرص بخورید و نه آقایان را اذیت کنید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نظافت داخل منزل یا محل کار هم ارائه میده؟

تمیزکاری آشپزخانه

شستشوی ظرف های نشسته

وقتی ظرف کثیف‌ها را در سینک جمع می‌کنید و چند روز نمی‌شویید. تمام شکل و قیافه آشپزخانه بهم می‌ریزد، سینک آشپزخانه کثیف می‌شود. چربی‌ها در سینک می‌ماسد، و همه چیز به گند کشیده می‌شود. بعدا که بخواهید این ظرف‌ها را بشویید و تمیز کنید علاوه بر این که برای تمیز کردنشان بیچاره می‌شوید. کلی آب هدر می‌رود چند روز هم مجبورید که زشتی آشپزخانه را تحمل کنید. اگر می‌خواهید که نظافت آشپزخانه شما به جا باشد و یک آشپزخانه نظیف داشته باشید پشت گوش انداختن شست‌و‌شوی ظرف‌ها را به فراموشی بسپارید.

زندگی شهری و کمبود زمان ، راه حل این مشکل چیست؟

تعویض وسایل نظافت آشپزخانه

تعویض اسکاچ‌ها، ابر‌های شست‌و‌شو، دستمال‌های تمیزکننده، تی‌ها و سایر وسایلی که برای نظافت آشپزخانه استفاده می‌کنید. را زودتر از سایر وسایل تمیزکننده خانه عوض کنید. هر قدر هم که به نظافت آشپزخانه برسید و برای تمیز کردن وسایل تمیزکننده آشپزخانه‌تان از ضدعفونی استفاده کنید. تا یک جایی پاسخ می‌دهد از یک جایی به بعد باید این وسایل را به کل تعویض کنید تا سلامت شما حفظ شود.

در پایان باید بگوییم که اگر تا به امروز این توصیه‌ها را به کار نگرفته‌اید و کار از کار گذشته و احتیاج به نیروی نظافتی خانم یا نیروی نظافتی آقا  دارید می‌توانید از طریق سامانه آنلاین خدمات منزل هوم سرویز نسبت به سفارش نیروی خدماتی اقدام کنید.

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نظافت داخل منزل یا محل کار تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا