تکنیک های رنگ کاری ساختمان و نقاشی ساختمان در تهران

رنگ کاری ساختمان به دلیل بازسازی بنا، زیباسازی و یا تغییر دکوراسیون یک امر رایج است. همه ساختمان های مسکونی، اداری و یا تجاری می بایست رنگ کاری ساختمان را چند سال یکبار تجدید کنند. در بسیاری از موارد نشتی و یا ترکیدگی لوله ها موجب آسیب به دیوار و یا سقف شده و رنگ دیوار را خراب می کند. رنگ زدن دیوار گچی پس از ترمیم خرابی ها و رفع ترکیدگی لوله ها الزامی است. رنگ ها بیشترین تاثیر را در خلق و خوی افراد دارند و می توانند محیط خانواده را صمیمانه تر کنند. اگر به دنبال نقاشی ساختمان در تهران هستید و به دنبال لیست قیمت نقاشی ساختمان می باشید، این مطلب برای شما نوشته شده. همه نکات رنگ کاری ساختمان در این مطلب بررسی می شود.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

نصب تابلوها، برخورد اشیا تیز، پرده های تزئینی، انواع دیوارکوب ها، لکه و آثار دست فرزندان همگی موجب آسیب به رنگ دیوار شده و جلوه ناخوشایندی دارد. دیوارها مهم ترین بخش در دکوراسیون داخلی و ظاهر منازل هستند که می بایست به زیبایی آراسته شوند.

در ویدئوی زیر نکات جالبی در مورد رنگ کاری و نقاشی ساختمان بیان شده ، حتما مشاهده کنید .

 

رنگ آمیزی ساختمان ، نقاشی ساختمان در تهران، رنگ زدن دیوار گچی، قیمت رنگ روغن ساختمان ، نقاشی ساختمان غرب تهران ، قیمت رنگ دیوار منزل، قیمت رنگ پلاستیک قابل شستشو و … بیشترین جستجو را در بین کاربران اینترنتی دارند.

دغدغه اصلی خانواده ها هزینه نقاشی ساختمان و زمان انجام آن است. اگر تصمیم گرفتید رنگ و روی خانه را نو کنید انتخاب های زیادی دارید ولی هیچکدام به اندازه رنگ کردن دیوارها، ارزان قیمت نیست. رنگ آمیزی شامل دو مرحله مهم است:

الف- عملیات قبل از نقاشی دیوار و سقف

قبل از اینکه نقاشی ساختمان را شروع کنید ابتدا دیوار را از نظر نشت رطوبت بررسی کنید. چنانچه سقف و یا دیوار مورد نظر دارای رطوبت ناشی از ترکیدگی لوله آب و یا نشت لوله فاضلاب باشد، رنگ کاری ساختمان را تا برطرف کردن مشکل و تعمیر لوله ها به تعویق بیندازید.

رنگ آمیزی و نقاشی منازل هزینه بر است لذا رفع عیوب دیوار و تعمیر لوله های پشت دیوار، قبل از رنگ کردن دیوار و سقف  را جدی بگیرید. عدم توجه به این مسئله موجب از بین رفتن پول، وقت و اعصابتان خواهد شد. پس از رفع مشکل و برای شروع رنگ کاری ساختمان به این سوالات پاسخ دهید:

انتخاب رنگ مناسب

انتخاب رنگ در رنگ کاری ساختمان کاملا سلیقه ای است و می تواند بر اساس المان های رنگی در دکوراسیون انتخاب شود. طراحان داخلی و دکوراتیوهای حرفه ای با انتخاب رنگ روشن، فضا را بزرگتر و روشن تر نشان می دهند. طیف رنگ های روشن شامل دایره رنگی بسیار وسیعی می شود. قبل از انجام رنگ کاری ساختمان حتما رنگ دلخواهتان را انتخاب کنید.

انتخاب رنگ پلاستیک، رنگ روغنی، رنگ مولتی کالر و .. بستگی به بودجه و محل مورد نظر دارد. به طور کلی قیمت رنگ پلاستیک قابل شستشو با رنگ های بلکا و یا مولتی کالر تفاوت دارد. بخش زیادی از هزینه رنگ کاری ساختمان مربوط به خرید رنگ است. برای مدیریت صحیح هزینه رنگ کاری ساختمان ، برآورد قیمت رنگ ها را از قبل محاسبه کنید. انواع رنگ ساختمان عبارتند از:

انواع رنگ روغنی مات ، براق و نیمه براق، رنگ پلاستیک، انواع پوشش های سلولزی و رنگ بلکا، رنگ مولتی کالر، کنیتکس، رنگ آکریلیک ، سیلر کیلر، رنگ پلی استر و نیم پلی استر، پتینه کاری و رنگ کاری ساختمان پیکو کالر.

امکان لغو سفارش
تماس پس از ثبت جزئیات
ثبت سفارش رایگان
اعزام همیار پس از تایید
پرداخت هزینه پس از اتمام خدمت
میتوانید از روش های زیر سفارش نقاشی ثبت کنید

ب- مراحل رنگ و نقاشی ساختمان

بتونه کاری

بتونه ماده ای چسبنده و نرم است که در مجاورت هوا دیر خشک می شود. بتونه کاری قبل از رنگ کاری ساختمان جهت از بین بردن درزها و ترک های سطحی دیوار انجام می شود. به طور کلی دو نوع بتونه در رنگ کاری ساختمان استفاده می شود:

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نقاشی هم ارائه میده؟

الف- بتونه روغنی

این بتونه در هنگام رنگ کاری ساختمان برای دیوارهایی که دارای رنگ روغنی قبلی هستند، استفده می شود. ماده اصلی بتونه، پودر مل است که به همراه روغن الف و رنگ روغنی براق با نسبت مشخص ترکیب می شود.

ب- بتونه معمولی

برای درزگیری و رفع دیوارهایی که دارای رنگ پلاستیک می باشند از بتونه ساده یا معمولی استفاده می شود. برای ساخت این بتونه پودر مل و آب با نسب مشخصی مخلوط می شوند. این بتونه اغلب برای درزگیری سقف استفاده می شود.

استاد نقاش برای بتونه کاری با کاردک محل ترک دیوار را کمی خراش داده و درز را با بتونه پر می کند. این بتونه باید به درز دیوار نفوذ کرده و کاملا محل ترک را بپوشاند. پس از خشک شدن بتونه ها، می توان رنگ کاری ساختمان را شروع کرد. در این مرحله باید با استفاده از سمباده روی بتونه ها تمیز شده و با پارچه تمیز گرد و خاک بتونه ها کاملا پاک شود.

رنگ زدن دیوار گچی

رنگ زدن دیوار گچی برای اولین بار با دیوارهایی که برای چندمین بار رنگ می خورند تفاوت بسیاری دارد. در منازل نوساز برای رنگ زدن دیوار گچی ، ابتدا باید زیرسازی انجام شده و سپس رنگ کاری ساختمان انجام شود. مراحل زیر سازی و رنگ زدن دیوار گچی عبارتند از:

برای دیوارهایی که قبلا رنگ آمیزی شده اند نیازی به زیرسازی به سبک گفته شده نیست. البته مرحله بتونه و آستر زنی در این دیوارها هم به ترتیب گفته شده انجام می شود. آستر زنی موجب صرفه جویی در هزینه رنگ کاری ساختمان و خرید رنگ اضافی خواهد شد. مزیت دیگر آستر زدن دیوار گچی اینست که رنگ به صورت کاملا یک دست و یکنواخت روی دیوار می نشیند.

نکته مهم: قبل از شروع رنگ کاری ساخنمان، ابتدا قرنیزها، دور پنجره ها، چهار چوب درب ها و حاشیه های دیوار را با استفاده از نوار چسب پهن به خوبی بپوشانید.

با استفاده از غلتک یا قلمو می توان دیوار گچی را رنگ زد. به پیشنهاد همیاران هوم سرویز ابتدا با استفاده از غلتک روی دیوار رنگ را به شکل w انگلیسی بکشید. این تکنیک متداول ترین تکنیک در رنگ کاری ساختمان و رنگ زدن دیوارهای گچی است. بدون اینکه غلتک از روی دیوار برداشته شد شکل w را به‌طور بکشید. به این ترتیب همه سطح دیوار را رنگ آمیزی کنید. پس از خشک شدن رنگ می توانید با استفاده از قلمو دیوارها را به سادگی رنگ امیزی کنید. برای رنگ کاری ساختمان با قلمو لازم است مقداری از نوک قلمو را آغشته به رنگ کرده و کار را شروع کنید.

نکته: آغشته کردن کل سطح قلمو به رنگ کاملا اشتباه است و موجب جمع شدن رنگ در انتهای قلمو می شود.

تکنیک های رنگ کاری ساختمان و رنگ آمیزی دیوارها

نقاش حرفه ای و با تجربه می تواند انواع تکنیک های رنگ کاری ساختمان را اجرا کند. اگر در این زمینه تجربه ای ندارید ولی علاقه به نقاشی ساختمان شخصی خود دارید از این تکینک ها می توانید به سادگی استفاده کنید. رنگ و نقاشی دیوارها با این تکنیک ها ساده بوده و موجبات سرگرمی خانواده ها را نیز فراهم می کند. البته همیشه می توانید از خدمات نقاشی ساختمان هوم سرویز هم کمک بگیرید.

تکنیک اسفنجی

تکنیک اسفنجی یک راه ساده برای طرح دار کردن دیوارهای رنگ شده است. پس از رنگ کاری ساختمان با استفاده از این تکنیک روی دیوارها را به زیبایی طرح دار کرده و از هنر خود لذت ببرید. این تکنیک با استفاده از یک تکه اسفنج انجام می شود.

اسفنج را به رنگ آغشته کرده و به صورت رفت و برگشت ضربدری روی دیوار بکشید. برخی از افراد کل سطح دیوار را با استفاده از اسفنج رنگ آمیزی می کنند که در نوع خود زیبایی خاصی دارد.

تکنیک پارچه

ابتدا به اندازه مورد نیاز پارچه تهیه کنید. پارچه ها را تکه تکه کرده و مچاله کنید . گلوله پارچه ای را را به رنگ آغشته کرده و همچون تکنیک اسفنجی روی دیوارها بکشید به همین سادگی! استفاده از تکنیک پارچه وقت گیر بوده و هر پارچه برای یکبار قابل استفاده است.

رنگ کاری ساختمان بافت دار

این تکنیک کمی دشوارتر است و با استفاده از خمیر پودر مل، روغن الف، رنگ روغنی و آب انجام می شود. این خمیر در حد ماست شل بوده و برای بافت دار کردن بخشی از سطح دیوار به کار گرفته می شود. استفاده از این تکنیک در رنگ کاری ساختمان برای همه دیوارها چندان مرسوم نیست.

تکنیک رنگ برداری با پارچه

این تکنیک بر خلاف تکنیک پارچه انجام می شود. روش کار بدین صورت است که ابتدا همه سطح دیوار با استفاده از قلمو و رنگ نیمه رقیق، رنگ آمیزی شده سپس رنگ اضافی از روی دیوار برداشته می شود.

تکنیک رنگ برداری با پارچه نیاز به سرعت عمل بیشتری دارد قبل از خشک شده رنگ کاری ساختمان و رنگ های نیمه رقیق، با استفاده از پارچه نخی گلوله شده روی دیوار ضربه بزنید. به این ترتیب مقداری از رنگ های روی دیوار برداشته شده و نقش گلوله پارچه ای روی دیوار باقی می ماند.

تکنیک رنگ کاری ساختمان راه راه

راه راه کردن دیوارها اغلب به صورت تک دیوار اجرا می‌شود و مناسب همه دیوارهای منزل نیست. روش کار در این تکنیک بسیار ساده است ابتدا با کمک متر خیاطی نقطه وسط دیوار مورد نظر را مشخص کنید. از این نقطه در سمن راست و چپ به اندازه دلخواه مثلاً ۸ سانتیمتر جدا کنید. به این ترتیب یک نوار ۱۶ سانتیمتری در وسط دیوار جدا شده، این کار را برای تمام سطح دیوار مورد نظر انجام داده و همه اندازه‌ها را به صورت ۱۶ سانتی متری مشخص کنید.

با اندازه گیری سطح دیوار می‌توانید عدد مناسب برای راه‌ها را پیدا کنید. روی خطوط علامت گذاری شده را با چسب کاغذی بپوشانید. بهتر است از دو رنگ متضاد برای رنگ کاری ساختمان راه راه استفاده کرده و راه‌ها را یکی در میان از یک رنگ کار کنید. زیبایی این تکنیک در اندازه گیری دقیق و صحیح است.

تکنیک رنگ کاری ساختمان با اسپری 

استفاده از اسپری در رنگ کاری ساختمان می تواند موجب سرعت عمل بیشتری شود. دستگاه های پخش اسپری برقی و یا دستی در بازار موجودند که برای همین منظور ساخته شده اند. با پر کردن مخزن زیر اسپری از رنگ مورد نظر می توانید کار رنگ کاری ساختمان را شروع کنید. البته این تکنیک آنقدرها هم که به نظر می رسد ساده و راحت نیست.

استفاده از دستگاه اسپری برای افراد بی تجربه کمی دشوار است. بهتر است از رنگ های بدون هوا برای تکنیک اسپری استفاده کنید تا نتیجه بهتری حاصل شود. رنگ زدن را از سقف شروع کنید. با استفاده از لباس آستین بلند، عینک محافظ و دستکش از خود محافظت کنید. برای رنگ امیزی دیوارها از یک گوشه شروع به کار کنید و در جهت عقربه های ساعت رنگ ها را اسپری کنید. باز گذاشتن درب ها و پنجره ها فراموش نشود.

تکنیک مهر برجسته در رنگ کاری ساختمان

نقاشی مهر برجسته با تکنیک های زیبا و متنوع روحیه افراد را تازه می کند. با استفاده از مهرهای برجسته می توانید اشکال زیبایی را روی دیوار چاپ کنید. مهرها دارای بافت و قالب های متنوعی هستند و برای تزئین اتاق کودکان کاربرد بیشتری دارند. انواع مهرها برای رنگ آمیزی از جنس پلاستیک مخصوص بوده و به صورت سفارشی با شکل مخصوص مشتری ساخته می شوند. مهرهای مخصوص نقاشی خانه در اندازه بزرگتر از مهرهای معمولی هستند و مورد استفاده طراحان داخلی نیز قرار می گیرند.

لیست قیمت رنگ کاری ساختمان در هوم سرویز

نقاشی ساختمان در تهران تخصص ماست. همیاران هوم سرویز نقاشی ساختمان غرب تهران، نقاشی ساختمان تهران و رنگ کاری ساختمان را با متریال مورد نظر شما بر عهده می گیرند. برای اطلاع از آخرین قیمت رنگ دیوار منزل ، قیمت رنگ روغن ساختمان، قیمت رنگ پلاستیک قابل شستشو و لیست قیمت نقاشی ساختمان به سامانه خدمات درب منزل هوم سرویز مراجعه کنید.

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت (تومان)تا قیمت(تومان)
روغنی روی رنگ با مصالح(متر مربع)2500039000
روغنی روی رنگ بدون مصالح(متر مربع)1800025000
روغنی روی گچ با مصالح(متر مربع)3000039000
روغنی روی گچ بدون مصالح(متر مربع)2700032000
پلاستیک روی رنگ با مصالح(متر مربع)2300028000
پلاستیک روی رنگ بدون مصالح(متر مربع)1800023000
پلاستیک روی گچ با مصالح(متر مربع)2500033000
پلاستیک روی گچ بدون مصالح(متر مربع)1700023000
کنیتکس (متر مربع)2500035000
اکریلیک روی رنگ​ با مصالح(متر مربع)2300030000
اکریلیک روی رنگ​ بدون مصالح(متر مربع)1800023000
اکریلیک روی گچ​ با مصالح(متر مربع)2300033000
اکریلیک روی گچ​ بدون مصالح(متر مربع)1800023000
مولتی کالر(زیر کاری رنگ پلاستیک)​ با مصالح(متر3000037000
مولتی کالر(زیر کاری رنگ روغن)​ با مصالح(متر مربع)2300033000
بلکا با مصالح(متر مربع)2300030000
ضد زنگ با تمیز کاری(متر مربع)1300019000

برای ثبت سفارش سرویس نقاشی هوم سرویز از طریق اپلیکیشن این سامانه اقدام کنید

امکان لغو سفارش
تماس پس از ثبت جزئیات
ثبت سفارش رایگان
اعزام همیار پس از تایید
پرداخت هزینه پس از اتمام خدمت
میتوانید از روش های زیر سفارش نقاشی ثبت کنید
خروج از نسخه موبایل