برقکاری ساختمان

راهنمای نصب دوربین مدار بسته

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

دوربین مداربسته از رایج ترین سیستم های حفاظتی است که کاربردی وسیعی دارد. هر چند تجهیزات دوربین های ویدیو تلفن و کنفرانس هم از سیستم های مدار بسته محسوب می شوند ولی کاربرد اصلی دوربین مداربسته بیسیم نظارت، کنترل و مانیتورینگ امنیتی است. نحوه نصب دوربین مدار بسته به کامپیوتر بسیار ساده است و امکان رصد محل را از فضای خارج میسر می کند. با توجه به کاربرد وسیع تجهیزات حفاظتی ، افزایش درخواست نصب دوربین مداربسته بیسیم بسیار بیشتر شده است.

دوربین مداربسته چیست؟

دوربین مداربسته یکی از سیستم های حفاظتی است که اغلب برای کنترل محل، استفاده می شود. نصب دوربین مدار بسته در منزل یا ساختمان های تجاری بسیار رایج است. به این ترتیب درحالیکه خانه خالی است هم می توانید محل را زیر نظر داشته باشید.

نقشه سیم کشی دوربین مداربسته با توجه به محل متفاوت است اما همیشه دوربین به صورت ثابت در موضع مشخص نصب می شود و تصاویر را به یک یا چند محل دیگر ارسال می کند. پس از خرید دستگاه نیاز به یک خط اینترنت wifi برای ارسال اطلاعات دارید. با پرداخت هزینه نصب دوربین مداربسته می توانید از قابلیت های آن استفاده کنید. سیستم های حفاظتی از پر فروش ترین تجهیزات در تمام دنیا هستند.

کاربردهای دوربین مداربسته بیسیم

سیستم های حفاظتی همیشه از دوربین های مدار بسته کمک می گیرند. تصویربرداری و ضبط تصاویر با وضوح بالا بخشی از مواردی است که سیستم های حفاظتی به ان نیاز دارند. اما کاربرد این دوربین های فوق العاده بیش از اینهاست. تجهیزات مدار بسته را می توان در حوزه های بسیاری دید از جمله:

دوربین مداربسته wifi

 • نصب دوربین مداربسته و کاربردهای پلیسی

تجهیزات تصویربرداری نامحسوس در جلوگیری از وقوع جرم بسیار موثر است. این تجهیزات می توانند در صورت وقوع جرم نیز به دستگیری مجرمین کمک کنند. انواع دوربین مداربسته در پیشگیری از جرایم رانندگی استفاده می شوند. همه دستگاه های خودپرداز هم مجهز به دوربین مداربسته wifi هستند. در این صورت شناسایی مجرمین بسیار ساده خواهد شد.

 • دوربین مداربسته wifi و کنترل هوشمند ترافیک

این تجهیزات با ارسال اطلاعات توسط ” جی پی اس” کنترل ترافیک و وسایل نقلیه را به عهده می گیرند. در بسیاری از کشورها سیستم کنترل ترافیک و چراغ های راهنمایی مجهز به دوربین مدار بسته است. علاوه بر امکان امکان شناسایی جرایم رانندگی و تشخیص پلاک اتوموبیل ها در فناوری های تجهیزات دوربین مدار بسته وجود دارد. این ویژگی به خصوص در هنگام تصادفات رانندگی و تشخیص جرایم رانندگان بسیار سهولت ایجاد می کند.

 • ارتباطات ویدیویی و امنیت نقل و انتقالات

حتما دوربین های حفاظتی در مبادی ورود و خروج مسافران مترو را دیده اید. این دوربین ها روی درب ها نصب می شوند و پس از رد شدن مسافران، فرمان بسته شدن درب را صادر می کنند. بسیاری از قطارها و اتوبوس های شهری نیز مجهز به همین تجهیزات تصویربرداری هستند که مخصوص نقاط خارج از دید، در نظر گرفته شده است.

 • کاربردهای فضایی و تصویربرداری های هوایی

نقشه سیم کشی دوربین مداربسته در ایستگاه های فضایی به گونه ای متفاوت است. تجهیزات تصویربرداری در فضا همیشه از دوربین های مدار بسته استفاده می کنند ولی هدف جلوگیری از وقوع جرم نیست. این دوربین های فوق العاده مجهز می توانند تصاویری واقعی از جو را به زمین ارسال کنند. با توجه به نحوه نصب دوربین مداربسته به کامپیوتر، امکان ضبط و تکثیر این تصاویر ماهواره ای وجود دارد.

 • کاربردهای نظامی

در پروژه های حفاظتی و نظامی، آموزش نصب دوربین مداربسته برای کاربردهای نظامی داده می شود. البته نحوه نصب دوربین مدار بسته به کامپیوتر و نقشه سیم کشی دوربین مدار بسته در امور نظامی به گونه ای است که امکان رویت آن وجود ندارد. تجهیزات حفاظتی و تصویربرداری مخفی در همه نقاط جهان به شناسایی اهداف نظامی کمک می کند.

دوربین مداربسته بیسیم

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر دوربین هم ارائه میده؟
 • کاربردهای صنعتی تجهیزات حفاظتی

دوربین های اسکن خط تولید و دوربین مدار بسته حرارتی در کارگاه های صنعتی نصب می شود. این تجهیزات مناسب نیروگاه های هسته ای و کارخانجات شیمیایی هستند. به طور کلی وقتی حضور در محل برای انسان خطرناک باشد، می توان از تجهیزات تصویربرداری مدار بسته برای رصد محل استفاده کرد. به این ترتیب بدون اینکه دشواری و خطری برای کارکنان پیش بیاید می توان کارهای غیر ممکن را انجام داد.

 • نصب دوربین مداربسته در منزل

به منظور پیشگیری از سرقت باید تجهیزات امنیتی مناسب را در منازل نصب کرد. قیمت دوربین مداربسته برای منزل در مقایسه با تجهیزات پیشرفته تر امنیتی بسیار مناسب تر است. کارایی فوق العاده این تجهیزات در کمتر شدن نرخ سرقت از منازل موجب شده تا کاربران بیشتری از آن استفاده کنند. طبق آمارهای اعلام شده از سوی نیروهای پلیس، در منازلی که از سیستم های حفاظتی و دوربین های مدار بسته استفاده می کنند، احتمال سرقت و ورود غیر قانونی بسیار کمتر است. تعرفه نصب دوربین مداربسته در منزل ثابت نیست.

 • نظارت فضاهای آموزشی

نصب دوربین مداربسته در راهروها، سالن ها، کلاس درس و محوطه پارکینگ مدارس جهت نظارت دیده شده است. البته رضایت معلمان در استفاده از دوربین های مدار بسته هنگام تدریس مهم است ولی مدیریت مجتمع های آموزشی و مدارس تمایل به استفاده از تجهیزات نظارتی در همه کلاس ها دارد. چنانچه فضاهایی نظیر مهد کودک ها با سیستم های نظارتی تجهیز شوند، هم امکان کنترل کودکان بیشتر می شود و هم والدین می توانند به نحوه عملکرد آموزشی مهد کودک نظارت داشته باشند.

 • نصب دوربین مداربسته در ورزشگاه ها

برای اینکه تماشاگران مسابقات ورزشی، دید مناسب تری داشته باشند از دوربین مداربسته استفاده می شود. به این ترتیب امکان ارسال تصاویر بهتر به مانیتورهای بزرگ داخل ورزشگاه میسر می شود. نحوه کار به این صورت است که تصاویر ضبط شده به اتاق کنترل ارسال می شود و مسئول مربوطه بهترین تصاویر را برای تماشاگران نمایش می دهد. این دوربین ها نقش امنیتی ندارند و تنها جهت رفاه تماشاگران تعبیه شده اند.

 • کاربرد دوربین های مدار بسته در اماکن حساس

بسیاری از ساختمان های تجاری، اداری، فرهنگی و مکان های عمومی به تجهزات پیشرفته حفاظتی مجهز هستند. نقش بازدارنده و حفاظتی این دوربین ها را در اماکن پر رفت و آمد و حساس نمی توان نادیده گرفت. بانک ها، مدارس، بیمارستان ها، رستوران ها و حتی هتل ها هم از همین تجهیزات تصویربرداری مدار بسته استفاده می کنند.

پیشنهاد مطالعه: خانه هوشمند و وسایل هوشمند سازی ساختمان

قیمت فروش دوربین مداربسته

قیمت فروش دوربین مداربسته

شرکت های بزرگ و مطرحی در زمینه ساخت تجهیزات محافظتی فعالیت دارند. برندهای معروف دوربین های مدار بسته هر کدام قابلیت های خاصی را در این دوربین ها در نظر گرفته اند. به طور کلی جنس بدنه دوربین، اندازه دوربین، نوع لنز مدار بسته، کیفیت سیستم پردازش تصویری و وضوح تصاویر از مهم ترین مولفه هایی هستند که روی قیمت فروش دوربین مدار بسته تاثیر دارند. در واقع هر چه امکانات و تجهیزات یک دوربین بیشتر باشد قیمت فروش هم بیشتر خواهد شد. سیستم های محافظتی ارزان قیمت در عمل کارایی خوبی نخواهند داشت.

قیمت دوربین مداربسته دیجیتال

تکنولوژی دوربین های اولیه مدار بسته در مقایسه با دوربین های دیجیتال امروزی تغییرات زیادی داشته است. در نسخه های اولیه سیستم های مدار بسته ضبط تصاویر و ذخیر سازی آن امکان پذیر نبود. در این سیستم ها امور کنترل و نظارتی توسط یک فرد به صورت هم زمان انجام می شد. دوربین های اولیه تنها توانایی ارسال تصاویر را داشتند و برای پیگیری های بعدی کاربردی نبودند. در این شیوه امکان خطای انسانی همیشه وجود داشت.

تکنولوژی ساخت سیستم های نظارتی این روزها پیشرفت زیادی داشته است. امروزه امکان ضبط تصاویر روی نوار و کارت حافظه میسر شده است. دوربین مداربسته دیجیتال می تواند کوچکترین حرکت ها را ضبط کند. سیستم های هوشمند قادر به شناسایی حرکت در شب و روز هستند.

لیست شرکتهای نصب دوربین مداربسته

به لحاظ امنیتی- حفاظتی و کنترلی –نظارتی کارآمدترین سیستم های تصویری مربوط به دوربین های مدار بسته است. به این جهت هر روزه به تعداد مصرف کنندگان این سیستم ها افزوده می شود. جستجو برای پیدا کردن ” لیست شرکتهای نصب دوربین مداربسته” در گوگل بسیار بیشتر شده ولی قبل از اینکه به دنبال شرکت های نصب دوربین باشید باید بهترین دوربین مدار بسته منزل یا محل کار خود را خریداری کنید. قیمت دوربین مداربسته با توجه به کارایی آن متفاوت است.

چگونه بهترین دوربین را برای سیستم مدار بسته انتخاب کنیم؟

لیست قیمت نصب دوربین مدار بسته

 • حافظه داخلی دوربین

یک سیستم مدار بسته کامل باید دارای کارت حافظه داخلی باشد. البته اغلب برندهای موجود در بازار سیستم های کامل را ارائه می دهند. داشتن کارت حافظه امکان ضبط فیلم ها را فراهم می کند. به این ترتیب همیشه یک نسخه مستند از تصاویر ضبط شده در دستگاه موجود است. در پیگیری های بعدی این فیلم ها کاربرد بیشتری دارند.

 • کیفیت ویدیو دوربین

کیفیت خروجی تصاویر بستگی به دوربین دستگاه دارد. دوربین هایی با قدرت وضوح بالاتر، تصاویر با کیفیت تری را تهیه می کنند. بدیهی است قیمت فروش دوربین مداربسته با وضوح تصویر بالاتر، بیشتر است. نرخ اتحادیه نصب دوربین مداربسته برای تجهیزات اضافی کمی افزایش می یابد.

 • محدوده تصویربرداری دوربین

دوربین هایی که محدوده بالاتری را پوشش می دهند، کیفیت بهتری دارند. به طور معمول یک دوربین با کیفیت می تواند کیفیت ویدیویی روشن و واضحی را حداقل از ۱۲ متری ارسال کند. دوربین های با رزولوشن بالاتر کیفیت بالاتر و قیمت بیشتری هم دارند.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر دوربین هم ارائه میده؟
 • چرخش Pan & Tilt

چرخش های افقی و عمودی یک امتیاز برای انواع دوربین های مدار بسته است. زاویه شیب هر چه بیشتر باشد انتظار پوشش بالاتری از دوربین می رود. هم اکنونی دستگاه هایی با چرخش ۳۵۵ درجه و شیب ۹۰ درجه در بازار موجود هستند. قیمت دوربین مداربسته دیجیتال ب زاویه چرخش بالا همیشه بیشتر است. قبل از خرید به این نکته دقت داشته باشید که زاویه چرخش در فضاهای کوچکتر، محدودتر است.

پیشنهاد مطالعه: اپلیکیشن خدمات منزل هوم سرویز کاربردی ترین نرم افزار اندرویدی

 • سیستم های امنیتی ضد آب

همه دستگاه های نظارتی که در فضای باز استفاده می شوند، باید ضد آب باشند. دوربین هایی که ضد آب هستند تصاویر با کیفیت تری را ارسال می کنند. اگر دوربین برای فضای داخل خریداری می شود، نیازی به این آپشن نیست. در هنگام خرید دوربین ها به نوع کاربری و تجهیزات مورد نیاز خود توجه کنید.

 • ادغام سیستم صوتی با دوربین

اگر لازم است تا صدای محیط نیز ضبط شود می توانید از سیستم هایی که دارای پورت صوتی هستند، استفاده کنید. معیار خرید دوربین مداربسته بیسیم تنها نوع کاربری آن است. تعرفه خدمات نصب دوربین مدار بسته نیز بستگی به نوع دوربین و محل نصب دارد. هر چه آپشن های سیستم مدار بسته بیشتر باشد، قیمت بالاتری دارد.

تعرفه نصب دوربین مدار بسته 

تعرفه خدمات نصب دوربین مداربسته یکسان نیست. نوع سیستم، تقشه سیم کشی دوربین مدار بسته، محل نصب و ارتفاع روی هزینه های دریافتی تاثیر دارند. قیمت نصب دوربین مدار بسته هوم سرویز طبق نرخ اتحادیه محاسبه می شود. لیست قیمت نصب دوربین مدار بسته در همه مناطق تهران یکسان در نظر گرفته شده و با بررسی محل نصب به صورت شفاف اطلاع رسانی می شود. بدیهی است نصب دوربین در فضای داخل منزل مثل اتاق ها، آشپزخانه، سالن پذیرایی به نحوی متفاوت قیمت گذاری می شود. هزینه نصب دوربین مدار بسته در بیرون از منزل به دلیل سختی کار در ارتفاع بالا همیشه بیشتر در نظر گرفته می شود.

قیمت نصب دوربین مدار بسته

آموزش نصب دوربین مدار بسته در اینترنت موجود است. اما در نظر داشته باشید که بدون تجربه نمی توان نقشه سیم کشی دوربین مداربسته را به درستی اجرا کرد. نحوه نصب دوربین مداربسته به کامپیوتر ملزم به دانش فنی است اما دشواری اصلی کار در ارتفاع و استفاده از ابزارهای نصب در بلندی است. به طور معمول برای نصب دوربین از پیچ و مهره توسط دریل کاری استفاده می شود. لیست قیمت نصب دوربین مداربسته در اپلیکیشن هوم سرویز اطلاع رسانی شده است.

عنوان(به روز رسانی سال 1400)قیمت از (تومان)
قیمت تا (تومان)
نصب انواع دوربین مدار بسته تا ارتفاع 3 متر
75000120000
نصب دوربین مدار بسته اسپید دام آنالوگ تا ارتفاع 3 متر
85000130000
نصب کاور و پایه به انضمام دوربین تا ارتفاع 3 متر
6500085000
نصب دوربین اسپید دام تحت شبکه تا ارتفاع 3 متر
150000
200000
نصب و راه اندازی دستگاه DVR تا 8 کانال
75000950000
نصب و راه اندازی دستگاه DVR تا 16 کانال
85000150000
نصب و راه اندازی دستگاه NVR تا 8 کانال
950000190000
نصب و راه اندازی دستگاه NVR تا 16 کانال
120000160000
اجرای هر فقره Client انتقال تصویر بر روی کامپیوتر، تلفن همراه و تبلت برای یک نفر
95000120000
اجرای هر فقره Client انتقال تصویر بر روی کامپیوتر، تلفن همراه و تبلت برای هر نفر اضافه
75000
نصب رک تا 7 یونیت تا ارتفاع 3 متر
75000150000
نصب انواع دستگاه محافظ و پشتیبان(UPS، CPS و ...)
150000250000
نصب تجهیزات جانبی( نظیر میکروفن، دستگاه اعلام ضد سرقت، تلفن کننده و ...)
60000
90000
کابل کشی دوربین آنالوگ (متر طول)
25004500
کابل کشی دوربین دیجیتال(متر طول)
28004700
داکت کشی(متر طول)
50007000
نصب براکت جهت LCD
85000165000

برای اطلاع از قیمت نصب و تعمیر دوربین از طریق اپ هوم سرویز اقدام کنید
۰۲۱-۹۱۰۰۱۳۳۲

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و تعمیر دوربین تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا