لوله کشی و تاسیسات

تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ و رفع نشتی

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

ترکیدگی لوله شوفاژ  یک مشکل جدی است. معمولا در مراحل اولیه نمی توانید متوجه نشتی یا ترکیدگی لوله ها بشوید. وقتی فیش آب بها به صورت ناگهانی بالا برود تازه متوجه وخامت اوضاع می شوید. در موارد خیلی محدود هم شاید نم و رطوبت در ساختمان دیده شود. معمولا برای تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ و سیستم لوله کشی ساختمان از دستگاه استفاده می شود . مدتی که از ترک خوردگی لوله ها می گذرد، گچ دیوار شروع به باد کردن و یا ریختن می کند. خیس شدن کف ساختمان، لق شدن کاشی های سرویس بهداشتی، صدای چکه آب در نزدیکی رادیاتورها، خیس شدن سقف طبقه زیرین همگی نشان می دهد که لوله های شوفاژ ترکیده است. قبل از اینکه ترکیدگی لوله شوفاژ مشکلات بیشتری ایجاد کند، نسبت به رفع آن اقدامم کنید.

علت ترکیدگی لوله شوفاژ چیست؟

فرسودگی لوله های شوفاژ در ساختمان های قدیمی طبیعی است. اما ترکیدگی لوله شوفاژ در ساختمان های تازه ساز نیز اتفاق می افتد. بنابراین نمی توانید لوله های فرسوده را مقصر بدانید. پس از تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ با توجه به علت آن می توان عملیات تعمیر و یا تعویض لوله ها را انجام داد. برخی از اصلی ترین دلایل برای نشتی یا ترکیدگی لوله های شوفاژ عبارتند از:

  • اشکال در سیستم لوله کشی ساختمان و عدم آب بندی صحیح
  • به کارگیری لوله های آهنی و گالوانیزه به جای لوله های نیوپایپ و پنج لایه 
  • استفاده از اتصالات غیر استاندارد برای اتصال لوله ها ( تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ )
  • نزدیکی لوله های آب گرم و سرد شوفاژ و انبساط و انقباض لوله ها
  • واکنش شیمیایی بین دو لوله غیر همجنس در کنار یکدیگر
  • فشار آب در لوله هایی که بی از اندازه حدیده می شوند
  • توکار بودن لوله های فلزی شوفاژ و خوردگی لوله ها در خاک مرطوب و آهکی

سیستم لوله کشی ساختمان و تعمیرات لوله کشی ساختمان

تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ

تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ

وقتی مبلغ آب بها خیلی بیشتر از ماه های قبل شود باید به وجود نشتی یا ترکیدگی در سیستم لوله کشی آب ساختمان شک کرد. اگر خوش شانس باشید و نم و رطوبت از روی دیوار، سقف یا کف ساختمان دیده شود کار ساده تر است. در این صورت محل ترکیدگی لوله شوفاژ در همان محل رطوبت و نم است. اما در اغلب موارد تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ با کمک چشم و بدون تجهیزات ممکن نیست. با بستن همه شیرهای آب و تست کنتور آب می توانید به وجود ترکیدگی در لوله ها پی ببرید ولی برای پیدا کردن محل دقیق ترکیدگی لوله نیاز به کمک حرفه ای دارید. با سرویس رفع نشتی و ترکیدگی لوله هوم سرویز تماس بگیرید تا یک لوله کش متخصص برای حل مشکل، به محل اعزام شود. ما در همه محله های تهران حضور داریم.

راه های تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ

به صورت سنتی برای یافتن محل ترکیدگی، به علائم و نشانه های روی سقف یا دیوار اکتفا می شود و بخش زیادی از محل مورد نظر، تخریب می شود. البته یک استادکار با تجربه می تواند با شنیدن صدای چکیدن آب، محل نشتی را تشخیص دهد. امروزه از روش های کارآمدتری برای تشخیص محل ترکیدگی لوله ها استفاده می شود. با استفاده از شیوه های نوین، هزینه خدمات تشخیص ترکیدگی و تعمیرات لوله ها کاهش خواهد داشت. سه شیوه برای پیدا کردن لوله شوفاژ آسیب دیده بیشتر به کار می رود این روش ها عبارتند از:

خدمات لوله کشی تهران و تشخیص ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ فوری

  • تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ با دستگاه

دستگاه های تشخیص ترکیدگی بهترین ابزار برای پیدا کردن محل دقیق نشتی لوله یا ترکیدگی ان هستند. با استفاده از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله می توان همه سیستم لوله کشی آب ساختمان را بررسی کرد. لوله های آب گرم رفت و برگشت شوفاژ بخشی از لوله کشی آب هستند. از دستگاه تشخیص ترکیدگی برای لوله کشی توکار شوفاژ استفاده می شود. هر گونه نشتی و ترک خوردگی در لوله کشی شوفاژ روکار به سادگی قابل تشخیص است.

  • تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ با دوربین حرارتی 

این وسیله یکی از موثرترین دستگاه ها برای پیدا کردن محل نشتی لوله های شوفاژ است. اساس کار دوربین حرارتی بر روی پالایش دمایی قرار دارد. همه قسمت های سیستم لوله کشی شوفاژ در داخل ساختمان را می توان با دوربین حرارتی بررسی کرد. بررسی سیستم لوله کشی گرمایش از کف داخل اتاق ها، تشخیص ترکیدگی لوله های موتورخانه، تست لوله های داخل دیوارها و … همگی با استفاده از دوربین حرارتی امکان پذیر است. پس از تشخیص محل دقیق آسیب، می توان با جزئی ترین میزان خرابی، لوله آسیب دیده را تعویض کرد.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

میدونستی که هوم سرویز، خدمات رفع نشتی یا ترکیدگی لوله هم ارائه میده؟

تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ قیمت

  • تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ با دستگاه مادون قرمز

این دستگاه بر پایه امواج کار می کند. در واقع درون جعبه مخصوص دستگاه، یک گیرنده و فرستنده امواج وجود دارد. با روشن کردن دستگاه مادون قرمز، عملیات ارسال و دریافت امواج شروع می شود. توسط این دستگاه کارامد می توان مسیر لوله گذاری و محل ترکیدگی و نشتی لوله ها را تعیین کرد. بیشترین کاربرد دستگاه مادون قرمز برای لوله هایی است که در عمق بیشتری قرار دارند. حتی اگر لوله های شوفاژ در مسیر گرمایش از کف قرار داشته باشند نیز به طور دقیق محل نشتی تشخیص داده می شود.

نصب و تعمیر شوفاژ در کوتاه ترین زمان

خدمات رفع نشتی و تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ هوم سرویز

خدمات لوله کشی و تشخیص ترکیدگی از سرویس های فنی هوم سرویز است.این سرویس به صورت منطقه ای و برای همه مناطق تهران آماده خدمت رسانی است. تشخیص ترکیدگی لوله آب شوفاژ، نشت یابی لوله های آب و فاضلاب، تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه نشت یاب پیشرفته، تشخیص ترکیدگی لوله شرق تهران، تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه در غرب تهران، خدمات تشخیص ترکیدگی در شمال تا جنوب تهران از خدمات محبوب هوم سرویز است. چنانچه با مشکل نم و رطوبت دیوار مواجه شدید با ما تماس بگیرید. امکان ثبت سفارش آنلاین از طریق اپلیکیشن هوم سرویز در همه ساعات شبانه روز پیش بینی شده است. در کوتاه ترین زمان پس از ثبت سفارش، هماهنگی برای اعزام کارشناس به محل انجام می شود. پس از بررسی دقیق لوله شوفاژ و تشخیص محل ترکیدگی، راهنمایی برای کم هزینه ترین راه تعمیر توسط لوله کش ماهر ارائه می شود.

برای ثبت سفارش سرویس رفع نشتی یا ترکیدگی لوله از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی رفع نشتی یا ترکیدگی لوله تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا